#1 Alkohol » kiedy zaczyna się patologia? » 2009-09-14 17:43:01

11alk11
Odpowiedzi: 69

pewnie większość z Was uważa, że a priori się mylę, bo alkohol jest złem sam w sobie, to chcę znaleźć pomoc, a to mój problem.
Lubię odmienne stany świadomości po alkoholu, nie piję jednak często - zdarza mi się raz na dwa tygodnie, bardzo rzadko dwa dni po sobie, a raz w roku zaplanowany ciąg tygodniowy.
Generalnie alkohol spożywam wśród dobrych znajomych, preferuję picie w spokoju domowych pieleszy z kumplem we dwoje - takie picie nie niesie za sobą wysokiego zagrożenia, co najwyżej kac dnia następnego - jest to picie jak najbardziej kontrolowane. Problem niestety pojawia się, kiedy do spożycia dochodzi w większym gronie na imprezach. Wtedy picie moje bywa niekontrolowane - urwanie filmu, kac moralny - często uzasadniony, itp. Doszedłem do wniosku, że po alkoholu nie mogę się bawić.  Bywało już, że chciałem rzucić picie, ale nie mam silnej woli, zapominam o tym co złe i sytuacja się powtarza.
Pytanie moje sprowadza się do tego czy jest to już sygnał, aby kategorycznie skończyć z piciem, czy można jeszcze ucywilizować je w ten sposób aby nie niosło tych najgorszych konsekwencji.

Stopka

Forum oparte na FluxBB