#1 Odp: Na każdy temat. » Organizacja wesela » 2012-09-30 00:36:01

Wszystkiego najlepszego, ufam, że jest fajnie smile

#2 Odp: Forum powitalne » Witam. » 2012-09-05 01:39:10

Na moim kierunku mimo posiadania forum na innym serwerze poza Facebookiem także jest obowiązek rejestracji pod imieniem i nazwiskiem i nawet to weryfikują.

ALE wcale bym się tym nie przejmowała. Jak ktoś nie będzie chciał, to przeczyta i nie odpisze, a mogą znaleźć się perełki smile Sądzę jednak, że najwięcej odzewów będzie w stylu: chodź z nami na piwo, nie musisz pić wink

#3 Odp: Ogólnie o abstynentach » Problem z dziewczynami » 2012-08-26 17:09:12

Często sobie w głowie tworzymy własne zahamowania, nawet nie całkiem świadomie: dziewczyna/chłopak się ze mną nie umówi, bo mam krzywy nos, bo mam nieciekawe hobby czy też, bo nie jestem wystarczająco wesoła.. w końcu, bo różnię się od pijącej młodzieży, jestem abstynentem.

Nie wiem, czy to miała na myśli Aleksandra, w każdym razie ja zrozumiałam przesłanie tak oraz jak najbardziej je popieram, by po prostu próbować. Jeżeli kogoś polubię, nawet jeżeli bardzo różni się ode mnie, to spróbuję poznać, zaprzyjaźnić się, a potem może coś dalej.

Nastawiając się na to, że może coś nie wyjść, bo ryzyko jest wpisane w życie...i jego ziszczenie może zdarzyć się nawet sporo razy z różnymi osobami. Że mnie coś może zaboleć i ja mogę kogoś skrzywdzić. Uczucia rządzą się swoimi prawami, ważne, żeby być uczciwym wobec kogoś.

#4 Odp: Forum powitalne » Siema ;) » 2012-08-26 16:51:18

Słucham kilku zahaczających o te rejony jak Faun czy In Extremo.

#5 Odp: Forum powitalne » Witam! » 2012-08-20 23:55:25

Witaj Lucasie, trzymam kciuki za Twoje postanowienie smile

#6 Odp: Forum powitalne » Witam. » 2012-08-14 18:01:41

Witaj smile
Tak jak koledzy ufam, że znajdzie się wiele nowych różnych osób, w tym i takie, które mają ciekawsze zajęcia.

#7 Odp: Forum powitalne » Siema ;) » 2012-08-10 01:43:04

Znam Melechesh, byłam i na koncercie, w zeszłym roku supportowali Samaela smile
Póki co też właśnie tylko Melechesh i prześwietny Orphaned Land oraz orientalne już bardziej z wpływami hinduskimi Betray My Secrets i SpiRitual. Ufam, że jest ich więcej, będę szukać smile)

#8 Odp: Forum powitalne » Siema ;) » 2012-08-09 15:08:47

Cześć smile

O proszę, metal i kultura arabska. Jeżeli znasz jakieś zespoły łączące te dwa świata, to byłabym wdzięczna za podrzucenie, ostatnio zainteresowałam się tematem oriental metalu smile

#9 Odp: Alkohol » Rozluźnianie butów? » 2012-07-27 01:00:47

Annihilator napisał/a:
Madzius napisał/a:

Za kilkanaście złotych kupiłam specjalny środek i zadziałało.

Nie taniej i szybciej by wyszło kupić po prostu pasujące buty? tongue

Ale były śliczne ^^
I minimalnie ciasne. Nie robią połówek, trzeba sobie radzić.

#10 Odp: Alkohol » Rozluźnianie butów? » 2012-07-16 01:37:08

Za kilkanaście złotych kupiłam specjalny środek i zadziałało.

#11 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-07-04 02:03:57

W Zabrzu tylko tzw. turystyka industrialna, można sobie zjechać do Kopalni Guido czy też pozwiedzać skansen królowa Luiza.

Szczerze - nie byłam ani razu i jakoś mnie nie ciągnie po prostu. Za to bardzo malowniczy Ogród Botaniczny, zaraz obok obecnie w remoncie stadionu Górnika Zabrze.

#12 Odp: Na każdy temat. » Wątek o książkach » 2012-06-30 02:06:59

Tak, piąty sezon True Blood.

Pana Tadeusza nie cierpię. O ile egzemplarz Dziadów, to sobie aż zakupiłam po zapoznaniu z częścią trzecią (tylko tyle jest jako lektura), to Pan Tadeusz mnie po prostu nudził, a przerabiany był nawet dwukrotnie.

A ja właśnie sądzę, że za mało jest takich lekkich nie nadinterpretowanych książek przez co dzieci, których rodzice nie czytają, też najprawdopodobniej będą kontynuować niechlubną tradycję. Pamiętam, jak się zdziwiłam, gdy rodzice mi opowiadali, że tyle książek będę musiała przeczytać w trakcie nauki, a przez całą podstawówkę może były trzy lekturki na rok. Na tym etapie można by coś zrobić.

Również bardzo podobała mi się Lalka. Pozytywizm zrobił na mnie pozytywne wrażenie ^^

Przyznaję się, że Cmętarza nie czytałam jeszcze, ale pewnie będzie dobry wink

#13 Odp: Na każdy temat. » Wątek o książkach » 2012-06-29 00:56:16

Murchad napisał/a:

Anne Rice mogłaby nieźle namieszać w tutejszych wątkach religijnych tongue

Ja jestem również zachwycona zabawą z różnymi mitologiami, przedstawioną w serialu (opartym na książkach, ale baardzo rzadko się tak naprawdę pokrywają seriale z książkami) True Blood - Czysta Krew. Najnowszy sezon ma bardzo ciekawy pomysł na mitologię chrześcijańską. Bardzo polecam smile

Murchad napisał/a:

Ja chyba już sie nie odważę na kolejne książki Mastertona. Pierwszą książką Kinga jaką przeczytalem był "Cmętarz Zwieżąt", w niektórych wydaniach zwany "Smętarz dla zwierzaków", ale King pisze nie tylko horrory. Stworzył na przykład świetnie zekranizowane i fantastyczne do czytania "Zielona mila" i "Skazani na Shawshank".

No to na mnie tak właśnie King działa i lubię to smile Zupełnie nie przypadły mi do gustu te poboczne tematycznie książki Kinga. Już nie wspominając o Mrocznej Wieży. Ewentualnie trudna do zaklasyfikowania Historia Lisey, ten eksperyment mnie akurat ujął.

Murchad napisał/a:

Pilipiuka miałem kiedyś okazję spotkać na jakimś spotkaniu literackim. Nie rozmawiałem z nim osobiście, ale po tym jak się wypowiadał jakoś nie przypadł mi do gustu. Może miał zły dzień.

Jako człowieka go nie znam (może i dobrze, z tego, co piszesz), ale jego opowiadania o przygodach Jakuba Wędrowycza czy też Kuzynek są całkiem przyjemne.

#14 Odp: Na każdy temat. » Wątek o książkach » 2012-06-28 21:45:49

Dziękuję, jeszcze muszę obronić smile

No właśnie - za dużo pozycji o obozach na raz.

Też lubię romantyzm i również podobały mi się Cierpienia Wertera.

A Anne Rice znowu jest chyba nienawrócona big_smile Nie nadążam, ciągle jej się to zmienia smile) Niemniej bardzo lubię jej książki, ze względu na to, że są po prostu piękne. Opisy przestrzeni i ludzi oraz inyych doznań postrzegane przez wyostrzone wampirze zmysły..coś cudownego smile

Na podstawie Mgieł Avalonu powstał piękny film.

Również lubię kryminały. Żałuję, że nie ma np. Orient Expressu, czy jakiegoś opowiadania Doyle'a w kanonie szkolnym - może więcej osób by się zaraziło. Poza tym bardzo lubię thrillery np. medyczne - wspomnianego Crichtona, Robina Cooka, Tess Geritsen. A znacznie bardziej od horrorów Mastertona czy Koontza cenię sobie oddziałujące na psychikę powieści grozy Kinga lub Lovecrafta. Pamiętam, że gdzieś koło gimnazjum w dwie noce przeczytałam Lśnienie i następnego ranka miałam dziwne wrażenie, że poruszają się żywopłoty.

Właściwie tak naprawdę to nie chwytam się tylko klimatów fantasy, sci-fi itp. w literaturze i filmie (bo gry komputerowe już tak, kiedyś na forach tematycznych rozgryzaliśmy już, dlaczego niektórzy z nas tak mają). Spodobał mi się wyłącznie Pilipiuk. W podstawówce pamiętam też, że miałam przeczytać jako lekturę Hobbita i grzecznie przeczytałam. Dobrze, że mnie akurat Lemem nie męczyli brrrry.

#15 Odp: Na każdy temat. » Wątek o książkach » 2012-06-28 14:41:37

Również przeczytałam wszystkie lektury. Moje główne zastrzeżenie, co do kanonu, to hołubienie literatury obozowej. Zdecydowanie za dużo pozycji o tej tematyce.

Obecnie czytam Kalevalę. Obiecywałam sobie od pół roku, że kiedy tylko skończę licencjat, to się za to zabiorę i nareszcie upragniony moment nadszedł smile

#16 Odp: Alkohol » Sprzedaż piwa bezalkoholowego nieletnim » 2012-06-26 13:24:37

Pioruniksie, wbrew temu agresywnemu tonowi, który tutaj prezentujesz, współczuję Ci. Jesteś tak niezdecydowany i niepogodzony ze sobą, że po prostu mi smutno. Nie mówię, że to coś złego ani nie chcę też nikogo obrażać. Tylko tak jest, jak jest się człowiekiem, że każdy się gubi w jakiejś dziedzinie życia od czasu do czasu. Kto jak kto, ale coś o tym wiem, przez ładny kawał czasu miotałam się co jakiś czas wyskakując z "pewnym" oświadczeniem, to będzie tak i tak, once and for all. Podczas gdy wcale tak jasno nie było, w głowie buzowało wiele sprzeczności.

Cokolwiek zadecydujesz, będzie w porządku dla forumowiczów i dla ludzi w ogóle, jeżeli będzie w porządku dla Ciebie. Jeżeli masz problem ze zdecydowaniem się, zidentyfikowaniem, czy może wątpliwości, co do tego, czy i ewentualnie gdzie jest jakiś problem, to może porozmawiaj z kimś bliskim czy też może z kimś bardziej obiektywnym, bo warto uporządkować sprawy, a im później, tym będzie gorzej.

Tyle od mnie.

#17 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-06-21 21:21:58

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale piszę Bóg/Bogini, tak się przyjęło. Wyjaśnienie Chdzirepa, że to jest imię wydaje mi się uzasadnione, dobrze wiedzieć smile

#18 Odp: Na każdy temat. » Wulgaryzmy » 2012-06-20 00:29:02

Zależy od towarzystwa. Nie klnę jak szewc, znam sporo wyrazów, ale szczypta dodaje smaku wink

#19 Odp: Alkohol » Sprzedaż piwa bezalkoholowego nieletnim » 2012-06-18 19:38:21

Troszeczkę mi smutno pioruniksie, że tak wróciłeś. Po co w ogóle przestawałeś, skoro trzeba się wyszumieć etc.?

#20 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-06-10 18:09:40

4 listopada to także dzień taniego wina tongue
Znajomi mnie uraczyli taką wiadomością, jako że to też akurat przypadkiem moje urodziny big_smile

#21 Odp: Na każdy temat. » Euro 2012 koko spoko? » 2012-06-09 23:44:10

Dziwnie się wciągnęłam. Wczoraj wróciłam do domu, obejrzałam mecz Polska-Grecja, potem poszłam pobiegać i po powrocie trafiłam na drugą połowę pięknego meczu Czechy-Rosja. Dzisiaj też na oba patrzyłam, a nigdy jakoś nie szalałam. Odpręża mnie patrzenie na takie rozgrywki, po miesiącach męczarni nad licencjatem i jednoczesnym bieżącym ogarnianiem studiów smile

#22 Odp: Ogólnie o serwisie » "Buźki" » 2012-06-07 13:55:32

Bo przy niezalogowaniu jest inna strefa czasowa, a jak się zalogujesz, to się przesuwa. Swoją drogą w profilu możesz sobie ręcznie przestawić, jaką strefę ma wyświetlać, 0 jest właściwa, w sumie nie wiem czemu big_smile Może przed zalogowaniem jest normalnie GMT, a po zalogowaniu GMT = GMT +2 smile)

#23 Odp: Abstynenci wtórni » nowy człowiek na forum:) » 2012-05-17 17:32:03

Dyskoteki to nie moja bajka, ale moje wyjścia dotyczą koncertów, na których brać jest lekko podwiana, a częściej poważnie napruta tongue, a potrafię się bawić. Może dlatego, że w moim przypadku po prostu nigdy nie było inaczej, zawsze byłam trzeźwa, więc mój udział był zawsze taki sam. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że komuś może brakować odwagi, jeżeli takie wspomagacze były stosowane. I cieszę się, że udało to się przełamać morolowi i mam nadzieję, że zmagającym się z podobnym problemem też się uda! smile

Wypijam soczek z nienadającymi się do "widujemy się codziennie i piszemy non-stop" związku. Po wielu próbach w rezultacie nie znajdują nikogo, kto chciałby sfery "naszej" na takim samym poziomie jak ja. Życie heh (;

Obawiam się pioruniksie, że nie będzie łatwo i pomoc Twojej dziewczyny przy siostrze nie skończy się z narodzinami, a nawet wręcz przeciwnie. Dużo sił życzę, mam nadzieję, że jakoś uda się rozwiązać sprawy czasowe (:

#24 Odp: Alkohol » Sprzedaż piwa bezalkoholowego nieletnim » 2012-05-10 01:07:27

No cóż, ja byłam wychowana przez pijących rodziców i pamiętam taką sytuację, że już gdzieś koło zerówki wypiłam pierwsze pół szklanki piwa. Potem z wiekiem szampan na sylwestra i takie rzeczy.

Swoim podopiecznym nie pozwoliłabym na to.

#25 Odp: Forum powitalne » Witam » 2012-05-10 00:56:41

A ja mieszkam na obrzeżach miasta i mam dzielnicę otoczoną lasami, także mam gdzie hasać. Zaglądających do butelki niestety na granicy las i osiedle spotykam, gdyż to jeszcze nie las, żeby było, że na jakiś aktywny wypoczynek poszli, a już nie osiedle i miejsce publiczne tongue Psują widok, a fe.

Większy problem mam jednak psami. Nie robię żadnych gwałtownych uskoków, ale boję się psów i one to czują, więc praktycznie każdy rzuca się do mnie, nawet jak przerwę bieg i po prostu idę lub w ekstremalnym przypadku stanę. Po co panie, które nie potrafią już za bardzo się poruszać, kupują sobie młode i żwawe pieski, a potem nie potrafią ich dogonić. Nie przekonuje mnie: pani się nie boi/on jest mały/chce się bawić.

Boję się, nie potrafię w sobie wykrzesać potępienia dla ukraińskiej polityki na euro 2012.

Stopka

Forum oparte na FluxBB