#1 Odp: Ogólnie o abstynentach » Sylwester » 2012-12-31 23:43:43

A ja siedzę sama w domu. Nawet kot mnie olał.
Posłucham muzyki i kładę się spać.

Pozdrowienia dla wszystkich! wink

#2 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-08-14 21:44:17

Trójmiasto to zdecydowanie bardziej uduchowiony region. Tylko może młodzież bardziej buntownicza. smile

#3 Odp: Forum powitalne » Witam. » 2012-08-14 21:40:16

Ja również doświadczałam tego co Ty. Witam i powodzenia. smile

#4 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-08-14 02:34:07

Ja nie czytam takich gazet wink Mój dziadek ostatnio chciał bym poddała się apostazji i wciskał mi do ręki stosik gazet. Proszę o wybaczenie jeżeli kogoś uraziłam, ale to chyba forum, gdzie można wyrażać swoje opinie? Może się myliłam, a że wówczas, gdy tworzyłam swoje odpowiedzi właśnie przypomniały mi się rozmowy z moim przesympatycznym dziadkiem (który de facto znał i obcował z kardynałem Wyszyńskim hmmm ciekawe skąd jego antypatia do wiary? <myśli>). Napisałam to co napisałam wink.
No cóż Chdzirep Twoje dywagacje są dla mnie zupełną oczywistością. Czy nie odniosłeś wrażenia, że moja wypowiedź była ironiczna? W pewnym sensie prowokująca.
Sama do kościoła wchodzę by się wyciszyć, znaleźć się w miejscu dalekim od miejskiego zgiełku, w którym mogę porozmawiać z samą sobą, a w portfelu trzymam zdjęcie Jana Pawła II, gdyż według mnie był wielką osobą. Choć do osób wierzących się nie wpisuję. Wiara tkwi w człowieku i nie koniecznie trzeba biegać codziennie do kościoła oprawiać obrzędy i słuchać dyrdymał, kogoś kto sądzi, że robi dobrze głosząc prawdy, które rzekomo pochodzą od Boga. Do księży mam uraz i boli mnie to, że tak jak już było powiedziane to tacy sami ludzie jak my są nieidealni. Wobec tego zdarzają się osoby, które godnie reprezentują wiarę (znam Takie) no i rzecz jasna te inne (takich znam więcej)...

Co do metalu to bardzo lubię, ale są bardzo różne podziały więc tak jak i z wiarą nie można generalizować. Taka muzyka nie jest wyłącznie niezrozumiałym warczeniem wokalisty z satanistycznymi formułami.
Cała moja rodzina słucha tego rodzaju muzyki, dlatego też jesteśmy oburzeni, gdy słyszymy jak mówi się, że jest ona grzechem. Na dobrą sprawę do tego można dorzucić regge, punk, dubstep (co jeszcze?) inne gatunki, które odbiegają od  no właśnie czego? (norm?).

Może wielką intelektualistką nie jestem i zasadami poprawnej pisowni nie grzeszę stosuję zdecydowanie potoczną pisownię, ale podkreślam przy tym rzeczy, które dla mnie wartości nie mają -  czasami używam do tego małych liter.

#5 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-08-11 22:55:12

wilczek napisał/a:

How to suck at your religion?

http://theoatmeal.com/comics/religion


( Przeczytać całość,ważne ;P )

Bardzo dobre.

Ostatnio moja mama przez przypadek włączyła radio gdzie ksiądz zaczął mówić, że słuchanie metalu i ubieranie się na czarno jest grzechem,a mąż może zdradzać swoją żonę itp... Wyłączyła to (mama jest wierząca) i stwierdziła, że takich bredni słuchać nie będzie. Bo z tego wynika, że obie jesteśmy opętane albo coś w tym stylu, a gwałty i pedofilia prowadzi do nieba.
Ja to mam do kwestii wiary ambiwalentny stosunek, ale księża na pewno nie są dobrym przykładem na to jak należy postępować, a to co mówią nie raz...  Szkoda strzępić język.

#6 Odp: Ogólnie o abstynentach » Sierpień - miesiąc trzeźwości » 2012-08-11 22:13:43

Miałam znajomą, która była abstynentką dopóki nie pojechała na katolicką wycieczkę. Więc to różnie z tą wiarą bywa smile Czytał ktoś kiedyś fakty i mity może?

#7 Odp: Forum powitalne » Siema ;) » 2012-08-11 21:54:18

Witam! Wiem coś o abstynencji wśród metalowców. Jeżeli więc chodzi o stereotypy co do których jest się przekonanym, że są bardzo trafne - to nie do końca prawda, że wszyscy metalowcy piją. Pozdrawiam fanów Samaela wink

#8 Odp: Ogólnie o abstynentach » Znani abstynenci w Polsce.. » 2012-07-08 01:59:08

Beksiński ponoć był abstynentem... nie wiem czy tego już nie pisałam.

#9 Odp: Abstynenci wtórni » nowy człowiek na forum:) » 2012-05-07 16:34:33

Oj, ja jestem sztywniarą jak kto woli nudziarą.  Zwykle wychodzę z założenia, że mi szkoda czasu na jakiekolwiek wypady i wolę w tym samym czasie popracować nad czymś pożytecznym. Mam sąsiadkę, która też całymi dniami siedzi w książkach i z nią najwyżej czasami chodzę do sklepu. heh
Dopiero sobie uświadomiłam jak moje życie jest beznadziejnie nudne i monotonne. Choć nigdy się nie nudzę i zawsze mam coś do roboty.
Może i stereotyp jest mylny, ale zawsze też ma odrobinę prawdy w sobie. wink

#10 Odp: Linkownia » Przeżyłem&#8230; Jak zostałem abstynentem przez Michaela V. Pantalona » 2012-04-19 20:51:00

NLP i te sprawy... Już wszędzie propagują programowanie. Może i słusznie bo jest w tym sporo prawdy- jeżeli w coś się mocno uwierzy to są dużo większe szanse na zrealizowanie tego. Jednak jak wszędzie jest też sporo kłamstwa i chęć wyłudzenia pieniędzy od naiwnych ludzi. W tej branży można natknąć się na wielu oszustów, a książek na ten temat ogromna masa.
Trzeba mieć czas na to by znaleźć czas i poukładać sobie życie  by spojrzeć inaczej na świat...
Kto chce to praktykuje, tylko dlaczego sami nie potrafimy zauważać tak istotnych rzeczy tylko musimy zaopatrywać się w podręczniki o tym jak powinniśmy funkcjonować by lepiej żyć?

#12 Odp: Forum powitalne » Witam wszystkich » 2012-04-15 22:21:30

A ja robię od czasu do czasu lampy i kiedyś też zrobiłam rzeźbę z diodami Led-owymi.
Umiem też zmontować komputer tongue To tyle co mam wspólnego z elektroniką.
Co do współlokatorów to miałam "szczęście" trafić tylko na złodziejkę i nikt nie szalał z alkoholem po pokoju.

Witam nowego forumowicza.

#13 Odp: Abstynenci wtórni » Kiedy sięgamy po alkohol ? » 2012-04-15 22:12:29

Dorabiam pracując w markecie i na samym alkoholu w przeddzień świąt zarobili 500 tysięcy.

#14 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-03-23 15:59:08

Teraz mieszkam tymczasowo w Gdyni wink koło centrum, ale w przyszłym roku zamierzam się przeprowadzić do Gdańska...

#15 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-03-21 23:48:45

Ja mojego kupiłam za 10 zł tongue i przyniosłam do domu w kartoniku po liptonie wink Taaki malutki był. ;D To była miłość od pierwszego wejrzenia. Bo był strasznie odrzucony i mu rodzeństwo nie pozwalało podchodzić do jedzenia. Więc jak dałam mu pierwsze jedzonko na talerzyku to wszedł w nie łapkami XD. Bardzo go kocham, a ma już 8 lat prawie... ;(

#16 Odp: Forum powitalne » Cześć wam! » 2012-03-21 23:45:46

Znowu się podpisuję pod klawikord-a ; ) i bardzo rzadko zdarza mi się przeklinać. Zwykle jest to wówczas, gdy się baaardzo zdenerwuję, a dzieje się to sporadycznie.

#17 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-03-21 23:37:59

Ani mój kot ani ja nie pijemy mleka jeśli chodzi o ścisłość wink "Mleko cichy zabójca" kazeina i te sprawy więc nie jestem do tego przekonana. Chyba, że piekę ciasto, albo smażę naleśniki to nie wyobrażam sobie tego bez mleka. No  i nie zapominając o gorącej czekoladzie i kakao. smile

#18 Odp: Na każdy temat. » Wasze zainteresowania. » 2012-03-21 23:31:07

Tak sobie zaczęłam czytać tego posta od samego początku i było coś o galerii abstynenckiej. Nie zamierzacie zrealizować tego pomysłu? Czy może już coś jest,ale ja nie doczytałam... ?

#19 Odp: Na każdy temat. » Wasze zainteresowania. » 2012-03-21 23:24:18

pęknięty klawikord napisał/a:

Szachy, to chyba jedyna rzecz, której mnie nauczył mój ojciec. Ale nie pamiętam kiedy ostatnio grałem, nie ma czasu ani okazji. Poziom mój mizerny, ale czasem nawet mi się przypomni jak się robi bicie w przelocie albo roszadę smile .

Jakbym siebie słyszała... Mój ojciec się nigdy mną nie interesował, ale trzeba mu przyznać, że w szachy był zawsze bardzo dobry.

#20 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-03-20 23:34:28

No tak... Widocznie jeszcze kiepsko znam te strony wink

Fakt z tym  aktywnym stylem życia to powód do radości. Ale o tym dowiedziałam się dopiero tu na forum.

#21 Odp: Forum powitalne » Hej. » 2012-03-20 23:29:20

Jak już mówimy też o negatywach wink To nie polecam Grudziądza, straszna atmosfera, niemili ludzie i miasto też nieszczególne. Zaś Łeba to miasteczko cwaniaków i dorobkiewiczów. Poza walorami krajobrazowymi nie ma tam nic ciekawego.

#22 Odp: Forum powitalne » Cześć wam! » 2012-03-20 23:23:42

Witam witam. Chwali się Twoją postawę biorąc pod uwagę, że też nie przeklinasz... Ciągle to widzę jak nawet 7-latki klną jak szewcy. I coś jeszcze... masz Fajny avatar wink Też muszę sobie coś wyczarować.

#23 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-03-20 23:18:08

Murchad napisał/a:

"Lubię to!"

Chyba Facebook wszedł Ci w krew? wink Dobrze, że nie mam żadnych takich wynalazków. big_smile

Murchad napisał/a:

"Lubię to!" Ja robiłem z 10, może trochę więcej, ale tak ze dwa razy w tygodniu. Ostatio mniej.

Pamiętam jak z mamą kiedyś chodziłam na działkę jak jeszcze mieszkaliśmy kujawsko-pomorskim i takie 10 km dziennie przebiegałam sobie spokojnie, a teraz niewiele przebiegnę, ale przynajmniej przejść jestem w stanie dużo wink

rachatlukum napisał/a:

Chodzenie jest tak samo dobre, jak rowerowanie. Postanowiłem, że drogę z Gdańska Głównego na uczelnię będę (przy dobrej pogodzie) przemierzał pieszo. To około godzinny spacer w jedną stronę. Myślę, że wystarczy wink

Na Politechnikę się godzinę idzie ? Bo nie kojarzę w promieniu Gdańska żadnej innej oddalonej o godzinę drogi uczelni wink
Ja nieraz plażą z Gdyni Głównej do Sopotu chodziłam i z powrotem. Albo klifami na bulwar.

#24 Odp: Forum powitalne » Hej. » 2012-03-20 22:18:24

wilczek napisał/a:

A prąd macie?

Ja mam 4 chomiki, żeby wieczorem swoją lampkę zasilać. Trochę nieekonomiczne i nieetyczne, no ale przez te sztormy ciągle prąd wyłączają... trzeba sobie radzić.

#25 Odp: Na każdy temat. » Anarchistyczny wątek dla offtopujących » 2012-03-20 22:12:25

pęknięty klawikord napisał/a:

No niee... Wiosna idzie, zające w lesie ćwierkają, a tu same depresje.

A Ty byś nie miał depresji jakbyś musiał Syzyfowe prace wykonywać?

Stopka

Forum oparte na FluxBB