Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#61 05-09-2011 13:20:02

neofitka
Wtajemniczony
Miasto: Po przekątnej ;)

Re: Wasze zainteresowania.

Wilczek, mnie chodzi konkretnie o Amigę vs Commodore smile Jak się ludzie żarli co lepsze... nowoczesność i wygląd gier czy tradycja i funkcjonalność programów (wielcy eksperci z podstawówki) wink Dla mnie Amiga była przerostem formy nad treścią wink Dla innych Komuś był już starym bublem ;D Dyskutowaliśmy na ten temat długo, haha i każdy bronił swojego smile Walka scen swoją drogą, ale mnie raczej omijała, bo wszyscy mieli dookoła albo Amigę albo C64... ale i tak mieliśmy zawarty pakt przeciwko pecetowcom i śmialiśmy się z ich zielono-czarnych monitorów i o wiele słabszych gier wink)) Choć po latach... miałam koszulkę Atari, a po koszulce zakupiłam i Atari we własnej osobie ;D Oczywiście jak mam obstawiać czy Atari czy Commodore... to wiadomo, że C64... a jak PC- czy C64... no to też wiadomo, że ten drugi big_smile

Tia, a ze sprzętów takich jak PC to pamiętam... monitor kineskopowy 17calowy za 2200zł w promocji wink Albo właśnie jednostkę centralną za ponad 5 tysiaków wink Masakra wink Może przez to mam teraz zasadę kupowania komputera za maksymalnie 1,5 tysiąca, a najlepiej używanego laptopa poniżej tysiaka wink

Zapomniałam dodać... Bajtka pamiętam, ale miałam z 1 numer... Raczej miałam do czynienia z książkami dot. C64, które mam do dziś, bo nie umiem się ich pozbyć smile

http://www.youtube.com/watch?v=4YIFwooR780 <- smile))
http://www.youtube.com/watch?v=WIuHSp3NmtE <- a to jest nieziemskie smile
http://www.youtube.com/watch?v=lnTh4e0b-ic <- i to smile

A zresztą macie i to wink Ktoś mnie kiedyś pytał o muzykę? No to proszę bardzo, kilka moich muzycznych odchyłów powiązanych bezpośrednio lub pośrednio ze sceną (a mam ich wiele w różną stronę)... smile
http://www.youtube.com/watch?v=igg5aS3FdGw
http://www.youtube.com/watch?v=VNDmtT9jWNA
http://www.youtube.com/watch?v=sKkWvPKXKnA
http://www.youtube.com/watch?v=MRSEzIXDxmo
http://www.youtube.com/watch?v=M-gHVVGmmb4 !!! smile
PL!!!, no! smile))

neofitka się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (05-09-2011 15:17:27)

#62 06-09-2011 18:25:22

wilczek
Wtajemniczony
Miasto: Tu i tam :)

Ha, pamiętam starą pracownię komputerową w mojej podstawówce. Dos, win 3.11 tylko u nauczyciela, monochromatyczne monitory ( tak, te zielone ). Zajęć tam nie miałem, ale to ok. Zwykle po 1 semestrze dostawało się bonus -1 do wzroku smile

A ogółem to wojny scen mnie ominęły smile . Cóż, uroki życia w małym mieście w czasach przedinternetowych. Jak coś dotarło, to z opóźnieniem.
Karteczki na przykład trafiły do nas w dwa lata po zakończeniu mody na nie w reszcie świata smile

Wracając do muzyki z 80, to nie mam pojęcia jak mogłem zapomnieć o Whitesnake smile

http://www.youtube.com/watch?v=swPt9HBRXuE
http://www.youtube.com/watch?v=yx0vtm_6 … ature=fvst

TO dopiero włosy smile

I o nich:
http://www.youtube.com/watch?v=oc-P8oDuS0Q

"Helm sees all, know this and be judged!"

#63 06-09-2011 18:33:21

neofitka
Wtajemniczony

Haha, podczas zbierania i wymiany karteczek zrozumiałam, że nigdy kariery jako handlowiec nie zrobię big_smile

#64 06-09-2011 18:41:03

wilczek
Wtajemniczony

Niestety, w szkole nadmuchano niezłą bańkę inwestycyjną. W pewnym momencie grupa spekulantów ( ze starszego rocznika, wredziaki z 5c ) kontrolowała przepływ kartek i kształtowała potrzeby rynku. Kiedy ludzie zdali sobie z tego sprawę pozbyli się zapasów i przerzucili się na tamagochi smile Ci którzy nie zdążyli pozostali ze stosami nic niewartej makulatury. I to oni rozpętali istne pandemonium: okropne jęki, skarżenie się pani nauczycielce, groźby w stylu "po szkole zobaczycie" i dużo płaczu.   

Za to przynajmniej z tych o regularniejszych kształtach można było robić kapitalne samoloty smile

Samo wydarzenie znane jest jako Wielki Krach Karteczkowy, albo Czarny Piątek (Po Lekcjach). Potem była Sobota z Lodami i Zakupem Tamagochi, Niedziela Leniuchowania a w poniedziałek nikt nie pamiętał po kie licho zbieraliśmy coś tak "dziecinnego" jak karteczki.

Ech, wspomnienia big_smile

wilczek się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (06-09-2011 18:45:37)

#65 06-09-2011 18:47:00

neofitka
Wtajemniczony

Hahaha smile Ładne rzeczy smile Tamagochi (to oryginalne) kiedyś pożyczyłam i wyjechałam na kolonię... a tam piesek zmarł po 18 latach (dniach)... do dziś nie wiem czy śmiercią naturalną po osiągnięciu pełnoletności czy jakaś zawistna koleżanka go zabiła wink)) Potem miałam własne Tamagochi 9w1 i hodowałam węża, ale to już nie było to samo wink

neofitka się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (06-09-2011 18:47:49)

#66 06-09-2011 18:52:25

wilczek
Wtajemniczony

Przyznać trzeba, że to były małe cuda elektroniki jak na tamte czasy. Zasady proste, ale zapewniały niesamowitą ilość frajdy. W czasach sprzed upowszechnienia się komórek nauczyciele i tak musieli zmagać się z ciągłymi sygnałami w klasie. Pieska/dinusia/kotka/smoka ( słowo daję, miałem smoka big_smile ) trzeba było w końcu nakarmić albo pogłaskać smile

Oryginalne nigdy mi chyba w łapki nie wpadło, ale podróbki też miały zalety- chociażby standardowo większą ilość funkcji.

Giełdy "jajeczek" nie było, ale każdy chwalił się za to ile to jego zwierzak nie przeżył. A w skrajnych przypadkach CZEGO nie przeżył smile

O,  Spandau Ballet - True
Spandau Ballet - Gold

wilczek się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (06-09-2011 20:20:33)

#67 30-09-2011 20:12:58

Madzius
Forumowicz
Miasto: Zabrze, Śl
Strona WWW

@wilczek - opis bańki inwestycyjnej - świetne! smile

Na jajeczku grałam, jakiegoś dinozaura hodowałam. Pogrywałam też w Packmana na Pegasusie.
Miałam też CZARNOBIAŁY monitor w pewnym momencie. Jak tró śląskie dziecko rysowałam szare domki, szarych ludzi i troszkę mniej szare drzewka smile)

Co do moich zainteresowań:

-muzyka - zaczynając od neofolku, poprzez pop, po black metale, nie ograniczam się, słucham zgodnie z nastrojem
-książki - głównie kryminały, thrillery psychologiczne i medyczne, nie trawię fantastyki
-gry komputerowe - od miesiąca nie gram skupiając się na pracy licencjackiej:F, ale ogólnie gram. Tylko i wyłącznie przygodówki. Recenzuję je i poradnikuję pod adresem w profilu
-ludzie smile

#68 04-10-2011 21:33:57

wilczek
Wtajemniczony

Dzięki ;P

A ostatnio najwyraźniej stałem się domowym hodowcą pomidorów wink

#69 05-10-2011 17:59:05

Madzius
Forumowicz
Miasto: Zabrze, Śl
Strona WWW

O, tak w doniczkach trzymasz krzaczki czy też w kąciku na dywanie mała grządka? smile)

Ja bardzo chciałam hodować zioła. Zaczęłam od bazylii, wyrosła piękna i pachnąca, ale jakieś robalstwo mi zżerało. Zastosowane zabiegi na mszyce (nawet poszłam papierosy kupić, żeby tytoniem odstraszyć) powodowały tylko, że kilka się utopiło i ogólnie żarły, ale w trochę mniejszym stopniu. Może to nawet mszyce nie były, bo miały skrzydełka i były mniejsze. W każdym razie wywaliłam i obraziłam się tongue

#70 11-10-2011 07:58:55

Misulka
Forumowicz

A moje zainteresowanie od dawien dawna to....książki, może banalne, ale nie wyobrażam sobie życia bez nich. Po dłuższej przerwie wracam do nich i mam w związku z tym może mi pomożecie:
uwielbiam książki o tematyce duchów, tajemniczości, śmierci itp., dawno nic nie czytałam (dziecko było bardzo absorbujące). Przeczytałam dzisiaj artykuł XXXXXXXXXXXXXXXX i teraz szukam czegoś o podobnym temacie w formie książkowej...
Polecicie coś ciekawego?

#71 11-10-2011 09:05:13

piorunix
Forumowicz

Moje zainteresowania to:
Sporty walki tzn. Boks, MMA, K-1, Muai Thai,Krav Maga.
Szachy tu ogólnie granie i trenowanie w klubie. Nauka gry na poziom II kategorii.
Ciekawe programy o wszechświecie o gwiazdach, galaktykach , czarnych dziurach itp.
Lubię też dbać o zdrowy tryb życia więc ćwiczenia fizyczne. Jeszcze abstynencja.
To już wszystko chyba co lubię więcej nie pamiętam.

Gdy wszyszcy już w ciebie zwątpili pokaż im że się mylili.

#72 11-10-2011 13:29:17

neofitka
Wtajemniczony

Misulka napisał:

(...)

Czy tylko ja tu widzę reklamę? wink

#73 11-10-2011 13:42:49

wilczek
Wtajemniczony

http://s3.amazonaws.com/kym-assets/entries/icons/original/000/006/434/tumblr_lkhs6sGE761qf1x6h.jpg?1311477073

Zobaczymy po kolejnych postach ;D

#74 11-10-2011 17:04:21

neofitka
Wtajemniczony

wilczek napisał:

Zobaczymy po kolejnych postach ;D

Wątpię, by były kolejne... ta strona jest wyjątkowo upierdliwa, wyświetla się w wielu miejscach, a teraz na dodatek reklamują ją w jak widać nieuczciwy sposób. Niby o książkach, za chwilę o tajemniczości, a po chwili link wink Ciekawe ile płacą takim spamerom?

A takie wejście na forum dla abstynentów, rozpoczęcie pierwszym postem rozmowy o..... wink w dziale zainteresowania z podaniem linku bez jakiegokolwiek nawiązania do tematyki forum czy chociażby bez przedstawienia się? wink Dla mnie to reklama jak nic wink

Dla uwiarygodnienia powinno pojawić się jeszcze z 5 postów tej osoby, a potem i tak by zniknęła zapominając, że trzeba zachować pozory wink

#75 11-10-2011 17:43:54

wilczek
Wtajemniczony

Taaa, i pewnie jeszcze powiesz mi, że te napisane koślawą polszczyzną listy od skąpo ubranych pań o wschodnim typie urody, w których piszą o miłości od pierwszego wejrzenia oraz konieczności zapewnienia im drobnej pomocy finansowej oraz podania numeru karty kredytowej, konta w banku, loginu, pinu, grupy krwi oraz zbadania zgodności tkankowej, aby mogły odwiedzić mnie w {wstaw miasto}, to też spam big_smile ?

#76 11-10-2011 18:12:48

neofitka
Wtajemniczony

Wtedy raczej spytam Cię o strony, jakie odwiedzasz wink

#77 11-10-2011 18:15:19

wilczek
Wtajemniczony

Raczej o to kto sprzedał mój adres email i komu big_smile

#78 11-10-2011 18:28:36

neofitka
Wtajemniczony

wilczek napisał:

Raczej o to kto sprzedał mój adres email i komu big_smile

Albo kto miał za zadanie szukać dla Ciebie żony zza wschodniej granicy wink

.....ekhm, Murchad? ;D

#79 11-10-2011 18:35:10

wilczek
Wtajemniczony

Po co szukać żony zza wchodniej granicy?

Właściwie to po co w ogóle szukać żony big_smile ?

Murchada zostaw w spokoju, już wystarczająco oberwał big_smile

#80 11-10-2011 18:40:46

neofitka
Wtajemniczony

wilczek napisał:

Po co szukać żony zza wchodniej granicy?

Właściwie to po co w ogóle szukać żony big_smile ?

Murchada zostaw w spokoju, już wystarczająco oberwał big_smile

Ponoć żony zza wschodniej granicy są najlepsze wink

Ja żony nie szukam, więc nie wiem po co jej szukać ;D

Murchad oberwał? Ode mnie jeszcze nie zdążył oberwać ;D

#81 11-10-2011 18:44:31

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

A ja się pochwalę, że właśnie się zapisałam na latino solo i już się nie mogę doczekać pierwszych zajęć big_smile

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#82 11-10-2011 18:50:03

neofitka
Wtajemniczony

Gusiak napisał:

A ja się pochwalę, że właśnie się zapisałam na latino solo i już się nie mogę doczekać pierwszych zajęć big_smile

Wow!!! smile))

#83 15-01-2012 20:17:21

reddivaz
Forumowicz
Miasto: Stalowa Wola

Komputery, telefony, technologia, muzyka, 18 kołowce (tiry) i to by było chyba na tyle. Pozdrawiam

#84 17-01-2012 08:49:57

Vegeta
Forumowicz
Miasto: Kościan

Formuła 1, skoki narciarskie, minecraft, trackmania, muzyka, pobocznie też piłka nożna i ręczna, lubię łowić ryby i zbierać grzyby (zwykłe a nie halucynki xD).

#85 20-03-2012 13:54:17

rachatlukum
Forumowicz
Miasto: Autobahn

Lubię oglądać filmy eksperymentalne oraz nudne kino europejskie. Interesuje mnie muzyka - głównie współczesna muzyka poważna: Scelsi, Xenakis, skandynawscy kompozotorzy itd. Chociaż moim ulubionym kompozytorem jest geniusz Jan Sebastian Bach. Lubię też wszelkie eksperymenty muzyczne.

Mało robię poza tym. Albo oglądamy filmy, albo słucham muzyki. Książek parę miesięcznie przeczytam. Tyle.

A nie znosze samochodów, imprez, studentów, polityki, telewizji i... długo by wymieniać ;p

Do they pay people to watch movies?

#86 20-03-2012 14:26:44

piorunix
Forumowicz

Ja też nie lubię samochodów, polityki i alkoholu. Jestem typem wolnomyśliciela i na różne sprawy mam swoje poglady.

Gdy wszyszcy już w ciebie zwątpili pokaż im że się mylili.

#87 20-03-2012 16:57:15

Dracovenator
Forumowicz
Miasto: Trójmiasto

Interesuję się filozofią, staram się dużo czytać, słucham głównie folku i muzyki ludowej, ale także duuużo klasyki i (ciekawe zestawienie) hard rocku i muzyki metalowej.
Nałogowo fotografuję, maluję no i rzeźbię w tym także robię odlewy z brązu i ceramikę oraz projektuję przedmioty codziennego użytku. Dużo piszę... rzadziej wiersze i jestem w trakcie pisania książki właściwie to dwóch... Do tego trenowałam (bo teraz nie mam czasu) Fireshow (kijem) i wyczynową jazdę na rowerze górskim. Fascynują mnie stare motocykle, samochodów jako środka transportu nie cenię, ale sam wygląd, choćby Ford Mustang Shelby ehhhh. Uwielbiam morze i miałam okazję płynąć Darem Młodzieży, marzy mi się by kiedyś uczyć się w Akademii Morskiej... Ale to tak kiedyś... wink Czasami jak mam chwilę oglądam filmy psychologiczne i bajki wink

"Oda do rozpaczy" J.T.

#88 20-03-2012 17:42:55

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

Znowu cyklista/cyklista na forum! Abstynencja jednak w jakiś sposób jest skorelowana z rowerowaniem ;-0

#89 20-03-2012 18:36:08

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

A ja lubię samochody. Szczególnie, jak się coś zepsuje i można sobie podłubać smile .

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#90 20-03-2012 19:55:09

Murchad
Abstynent
Miasto: Murchadlandia, Londyn

Ja nie rowerowy smile Jakoś mnie to nie interesuje. Na samochodach się nie znam, ale lubię wygląd starych amerykańskich, zwłaszcza Mustanga z 1967. Nad morzem ostatnio byłem jak miałem 6 lat, więc nie wiem, czy lubię, za to lubię góry.

Można być normalnym, albo murchadniętym

Stopka forum