#26 2012-04-29 17:00:43

xxx
Gość

Odp: Ludzie jak przestać pić bo się kończe ?!

qas napisał/a:

dziecko ma zabawkę- lalkę, samochód, pociąg, klocki.... My dorośli też mamy swoje zabawki.... Alkohol jest jedną z nich... Jak przestać pić?? Nie wiem, ale wydaje mi się, że trzeba poszukać sobie takiej innej zabawki.... nie wiem jakiej..... szukam jej smile Jak znajdę to mam nadzieję, że przestanę pić. Piję praktycznie codziennie - 4 większe piwka + 300-350 ml whisky... I tak już od nawet sam nie wiem kiedy.... Od 10-ciu lat... Zawsze wieczorem...
Podobnie Panowie jak Wy - chleje, mimo, że jestem szefem całkiem sporego przedsiębiorstwa...
Spotkania, terapie, lekarstwa - myślę, że gó....no dają.... to siedzi w głowie.... jak umysł się uwolni to ciało też
pozdrawiam
A jak ktoś przestał jakoś pić to niech da znać jak - może mi też się uda...

JACEK - TO TY?

#27 2012-04-29 18:01:08

xxx
Gość

Agnes6677 napisał/a:

Witam! Ja mam tego typu problem, że chcę przestać pić zupełnie, tylko boję się zrobić to z dnia na dzień, w związku z tym, że za dużo osób powiedziało mi, że może mi się coś stać, typu zapaść, padaczka alkoholowa itp. Poza tym codziennie rano naprawdę źle się czuję, kołatanie serca, uczucie bezwładnego robienia się ciała, wszystko trzęsie się w środku itd. Dopiero po około 150 ml alkoholu (czystej wódki) zaczyna się poprawiać. A ja po prostu nie chcę już pić, nie chcę codziennie rano kupować "unijki" na lepsze samopoczucie. Bo ile można??? W tym jest tylko problem, że rano strasznie się czuję... Poradźcie co zrobić. Może był ktoś w takiej samej sytuacji. Może jakieś leki brać i już nic nie pić. Proszę o rady. Pozdrawiam.

Ja mam podobny problem. Zwalczyłem go parę razy. Niestety - nie do końca. Za każdym razem jest trudniej.
Chciałbym przekazać wszystkim którzy, już teraz zdali sobie sprawę ze swojego problemu (KOSZMARU), ze zwlekanie i usprawiedliwianie się jest WIELKIM BLEDEM i prowadzi do matni, a w końcu do przykrej dla otoczenia i samego obiektu - ŚMIERCI! Nie rozwiązałem tego problemu (nawet teraz nalałem sobie "uspokajające 50 gram"). Ciągle jednak staram się z tym walczyć. Wydaje mi się, ze trzeba zacząć od swojej psychiki. Tam jest punkt zaczepienia. Terapeuci są w stanie coś zmienić jeżeli pacjent będzie podatny na perswazje, a to już zależy od nas samych. Do momentu kiedy nie zrezygnujemy z poszukiwania nawet najmniejszych usprawiedliwień naszego pijaństwa, nie odniesiemy sukcesu w jego zaprzestaniu.
Jeżeli chodzi o "techniczna stronę" zaprzestawania - to faktycznie jest to dość bolesne. Dlatego jeżeli wreszcie się Wam to uda NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ jest niedopuszczenie do ponownego sięgnięcia po ten pierwszy kieliszek./
Ja robiłem to na zasadzie przesypiania. Po prostu zalegałem i stopniowo ograniczając ilość wypijanego alkoholu po kilku (kilkunastu) dniach zaczynałem się czuć lepiej. Za każdym razem brało to więcej czasu, wiec radze nie podejmować zbyt wielu prób, bo możecie dojść do stanu w którym ja teraz jestem (prawie bezsilność).
To jest jak jakaś paranoja. Zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i dalej nalewam do szklanki. Alkohol to podstępny wróg. Zabija nawet instynkt samozachowawczy! A to jest sprzeczne z natura!
PRZESTAŃCIE SIĘ USPRAWIEDLIWIAĆ I ZACZNIJCIE PRAWDZIWA WALKĘ Z TYM BEZWZGLĘDNYM ZŁEM!!!

#28 2012-05-02 11:15:48

kamail
Gość

Witam wszystkich czytam te forum  i nie wirze ,co alkohol robi z człowieka jacy ludzie pija inteligentni, wykształceni właściciele dużych Firm ale choroba nie wybiera  ,ja mam podobny problem może w mniejszej skali ja nie pije przez caly tydzien ale za to w piatek juz sobie nie zaluje doprowadzam sie do ostrego upojenia ,czasami nie pamiętam co robiłem CZY JA JESTEM ALKOHOLIKIEM ? proszę o jakieś porady lub pomoc ,zaznaczam nie mieszkam w Polsce
kamail

#29 2012-05-02 11:20:34

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

A co my możemy doradzić? Większość z nas nigdy nie piła i nie znamy się na tym.

#30 2012-05-08 13:12:07

morol
Gość

xxx napisał/a:

Terapeuci są w stanie coś zmienić jeżeli pacjent będzie podatny na perswazje, a to już zależy od nas samych.

Skad czerpiesz taka wiedze? Nie ukrywam, ze kloci sie ona z moimi doswiadczeniami z terapii.

#31 2012-05-08 13:16:17

morol
Gość

kamail napisał/a:

Witam wszystkich czytam te forum  i nie wirze ,co alkohol robi z człowieka jacy ludzie pija inteligentni, wykształceni właściciele dużych Firm ale choroba nie wybiera  ,ja mam podobny problem może w mniejszej skali ja nie pije przez caly tydzien ale za to w piatek juz sobie nie zaluje doprowadzam sie do ostrego upojenia ,czasami nie pamiętam co robiłem CZY JA JESTEM ALKOHOLIKIEM ? proszę o jakieś porady lub pomoc ,zaznaczam nie mieszkam w Polsce
kamail

http://www.versusmed.pl/kryteria-uzaleznienia-od-alkoholu

Masz podane i opisane 6 kryteriów uzależnienia. Jeśli odnajdujesz się w 3 lub więcej, warto zdiagnozować się u specjalisty w poradni, bo syrena wyje na alarm.

#32 2012-05-08 14:06:52

piorunix
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-17
Liczba postów: 465

Ze strony: http://www.versusmed.pl/kryteria-uzaleznienia-od-alkoholu

Chcąc ując to obrazowo moglibyśmy w tym miejscu wyobrazić sobie człowieka, który biega - na coraz krótszej smyczy - wokół butelki z alkoholem. Stopniowo i systematycznie alkohol wypiera z życia osoby uzależnionej wartości, takie ja hobby, praca, przyjaciele, rodzina, stając się podstawa jego decyzji, wyborów. Stając się po prostu priorytetem. Życie w coraz większym stopniu podporządkowane jest rytmowi picia, oraz zabezpieczaniu sobie dostępu do alkoholu. Osoba uzależniona traci z czasem zainteresowani, przyjaźnie, znajomości, przyjemności, wartości, które okazują się mało znaczące w konfrontacji z potrzeba picia. U niektórych dochodzi do tego, że cały rytm dnia podporządkowany jest już tylko temu, by się "spokojnie napić". Alkohol staje się swojego rodzaju obsesją, a lęk przed tym, że mogłoby go zabraknąć mobilizuje do pełnej koncentracji na jednym celu: "żeby był".

Ten fragment podoba mi się najlepiej i ukazuję całą prawdę osoby uzależnionej.

#33 2012-10-21 09:58:26

rdk
Gość

Witam. mam taki sam problem jak niektórzy tutaj.   Mam firmę i pieniądze i rodzinę no i niestety zawsze pełen barek i tak z taką regularnością od 8 lat uszczuplam go o pół litra dziennie tak po 4 setki w tyg i o 7 w weekend. Miałem przerwe moze to nie chluba ale od wódy na chwile oderwała mnie kochanka do której musiałem dojechać 170km no i wrócić co jasna. Ale nawet ona nie dała rady na dłużej. k...wa dałbym z 50 koła temu kto mnie z tego wyciągnie. kiedyś dązyłem zeby do czegoś dojść,teraz mam co chciałem i przekonałem sie ze to prawda co mama mówiła ze kasa to nie wszystko i fakt. wołałbym mieszkać w bloku i zbierac na czynsz ale po trzezwemu.

#34 2012-10-21 19:09:19

piorunix
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-17
Liczba postów: 465

Proponuję zajść do dobrego terapeuty i zaproponować mu 50 000 zł to ci pomoże, ale jeżeli ty sam nie będziesz chciał sobie pomóc to jesteś w kłopotach. Pieniądze to tak naprawdę są powodem tego że masz za co pić, bo niektórzy ledwie mają na jedzenie i o piciu mogą tylko pomarzyć. Dlatego bogaci łatwiej popadają w nałogi niż osoby biedne i mało zarabiające. Chyba że chodzi o bumów z ławki w parku bo ci to są biedni i codziennie mają te kilka złoty na wódę i dynks. Wiesz powinieneś przemyśleć czy nie chcesz tak kiedyś skończyć i to może otworzy ci umysł. Powodzenia w walce z nałogiem.

#35 2012-11-05 11:26:12

samara
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-11-05
Liczba postów: 1

Witam, jestem tu nowa, szukałam nadziei, że inni radzą sobie lepiej..... też chcę przestać pić! Nie jestem z marginesu, mam pracę a czuję jak się staczam coraz niżej.... Najgorsza jest samotność, siedzę sama całymi tygodniami, jak przestać pić w samotności???

#36 2012-11-05 14:05:28

wilczek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,210

samara napisał/a:

Witam, jestem tu nowa, szukałam nadziei, że inni radzą sobie lepiej..... też chcę przestać pić! Nie jestem z marginesu, mam pracę a czuję jak się staczam coraz niżej.... Najgorsza jest samotność, siedzę sama całymi tygodniami, jak przestać pić w samotności???

Nie to forum. Pomijając piorunixa, który się nieco waha, NIKT tu nie ma i nie miał problemów z alkoholem. Część piła umiarkowanie i przestała, a sporo osób (ja, Suchy, Latimeria, inni) nie piła nigdy.

Nie pomożemy Ci, ale służę kilkoma linkami z google smile

http://www.alkoholizm.com.pl/forumalko/
http://www.niepije.fora.pl/
http://www.alkoholizm.jawnet.pl/

Nawet angielskie

http://aa.activeboard.com/forum.spark?forumID=42735

Do tego poradnię problemów alkoholowych masz w każdym większym mieście.  Jak się postarasz znajdziesz grupę wsparcia. I zdziwisz się, najwyraźniej, bo alkoholizm to nie jest problem marginesu, tylko potencjalnie każdego człowieka, który z tego narkotyku korzysta.

Ogółem jednak nikt cię nie wygania, ale naprawdę powinnaś poczytać więcej niż jeden post smile

#37 2012-11-10 16:29:20

no name
Gość

najgorzej ze nie przeszkadza to kim sie stajesz. bo juz nawet po pewnym czasie ludzie maja ci na tyle dosc ze sami odchodza

#38 2012-11-29 12:01:41

OBogda
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-11-24
Liczba postów: 16

samara napisał:

Odpowiadam:

Nie jestem uzależniona, znam smak alkoholu . Jestem abstynentką pd wielu wielu lat. Pomagam ludziom z uzależnieniem w miarę mojej wiedzy i możliwości.
Pierwsze co powinnaś: Zgłosić się do jakiegoś miejsca, ośrodka terapeutycznego. To jest konieczne bo sama widzisz, że nie jest dobrze i masz problem. Taka poradnia nie musi być w miejscu zamieszkania, ale dobrze byłoby w pobliżu,abyś mogła korzystać ze spotkań terapeutycznych. Druga sprawa - znaleźć  stowarzyszenie, grupę czy klub trzeźwościowy aby wyjść z samotności. Mieć grono przyjaznych ludzi z podobnym problemem ,ale też i z pewnym stażem abstynenckim. Oni są gotowi na to aby w miarę potrzeby towarzyszyć ci, wspierać, porozmawiać. Sami przez to przechodzili.

Ostatnio edytowany przez OBogda (2012-11-29 12:02:42)

#39 2012-12-27 16:11:09

Typ
Gość

Mam przerwę, bo już się doprowadziłem po tygodniu do stanu...........Poszedłem do lekarza i jakimś cudem znalazła zapalenie oskrzeli i mam zwolnienie, wczoraj tylko dwa piwka, a od dzisiaj antybiotyk, ale mogę pić i brać lek, ale chwilowo nie chcę. Piję od lat, zabrałem sobie jedną, potem drugą rodzinę, o krzywdzie dzieci nie piszę, bo nie potrafię. Poznałem kobietę wspaniałą z dorosłymi dziećmi i teraz pojechała na Święta, bo ja nie chciałem, piłem, bo nie trawię Jej męża, który na tych Świętach jest. On kiedyś zrobił Jej krzywdę, no to mam kogoś gorszego w jakimś zakresie i daję do wiwatu jaki to On.............Napisałem po pijaku i do Niego i do córki, miód.........Szanowni Państwo, ja nie umiem na razie nie pić, dom (Jej) jak speluna, poprałem trochę i tyle. Nie pamiętam co robię, dno. Mam pracę i jakoś tu jeszcze ogarniam. Dawno zabrali mi prawko 2,7 i wyjazd 50 km na panienki. Jestem wykształcony i oczytany i robię dobre wrażenie i to ratuje mi dupsko. Ta Pani oczywiście mnie popędzi, ale już robię starania o wynajęcie kawalerki, to się zacznie, może panienki. Zobaczcie mam dobrego kumpla, nie pije przez parę lat i można, jest znakomitym ojcem itd. Nie potrafię się niczym zająć, może to by jakoś pomogło. Do AA nie mam kompletnie zaufania, jestem za durny i nie umiem na forum opowiadać jaki jestem dziad. Pozdrawiam wszystkich.

#40 2012-12-28 17:04:34

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

Na mnie nie zrobiłeś rewelacyjnego wrażenia :]
Zastanawia mnie o jakiej przerwie piszesz. "Wczoraj tylko dwa piwka", czyli rozumiem że nie pijesz jeden dzień. Jak piłeś w ciągu (zakładam że tak) to potrzeba pewnie z tygodnia żebyś w krwi miał 0,00

#41 2012-12-29 23:24:50

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Typ, strasznie smuta jest ta historia. No niestety, ale mam to głupie uczucie, kiedy człowiek czuje się bezradny, bo nie potrafi pomóc. Myślę, że najlepiej będzie, jak się przemożesz i jednak skorzystasz z AA. Wbrew pozorom, to nie są miejsca dla żuli - problemy mają wszyscy.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#42 2013-04-12 18:15:42

hannna
Gość

myres napisał/a:

Witam,

Mam na imię Michał - mam 35 lat.
Pierwszy raz spróbowalem alkoholu jak miałem 15 lat i odtąd nie mogę się z nim rozstać.
Do 20 lat jeszcze ze względu na szkołe i rodziców bylo to tylko raz w tygodniu i to też nie zawsze.Lecz po 20 roku życia - pije co 2,3 dzień mniej więcej pół litra na głowę - sam czy w towarzystwie - rożnie.Zaszywałem się 4 razy i trwało to nie więcej niż 2 miesiące gdyż się odszywałem.Kiedyś tumaczylem sobie że nie jestem alkoholikiem bo dobrze wyglądam,mam pieniądze, dbam o rodzine itp.itd.Teraz wiem że to guzik prawda i szukam od wielu lat pomocy.Wiem wszystko, wiem że żle robię, obiecuję sobie że to ostatni raz - i znowu to robię.Jak na razie prowadzę firmę - zatrudniam dwóch pracowników, dbam o dzieci
- codziennie ich widuję choć jestem po rozwodzie.zarabiam dobrze, nie mam długów ale pije przez kompleksy, samotność, dla zabawy, na smutek - na wszystko.
mam już tego dość bo wiem że ta droga prowadzi do śmierci.Bolą mnie już nerki, wątroba - ale jestem bezradny choć wiem że jestem "idiotą".Byłem w klubie AA - porozmawiałem z Panem z który siedzial w tak zwanej recepcji - jego słowa do mnie nie przemawiały - " my tego nie widzimy, nasze dzieci płaczą , żony placzą a my ciągle pijani tego nie widzimy "
Nie - nie rozwiodłem się przez alkohol, nigdy nie bylem awanturny,pije max do 10.00 i kładę się spać - zawsze :-) :-(  dzieci nigdy nie widziały jak pije alkohol (była żona nic nie miała przeciwko) - może czasami przy dzieciach wypiłem  piwo na plaży od wielkiego dzwonu. Sam dziwię się że pijąc takie ilości na drugio dzień zalatwiam milon spraw - ale wiem, czuję że się kończe :-( W piatek byłem w jakiejść przychodni od uzależnień - W poniedziałek mogę iść na jakiś miting ok.11.00 - chyba pójdę - zobacze - ale jeżeli ktoś może dać mi jakąś dobrą rade- chętnie przyjmę.pozdrawiam michał.

#43 2013-04-12 18:24:17

hanna
Gość

ja szuklam tez pomocy .mam 52 lata mieszkam w montrealu w canadzie.czekam na miejsce w szpitalu na odtrucie na 1 tydzien potem ide do osrodka na rechabilitacje na 28 dni jezeli chcesz mozesz zadzwonic do mne na skyp hannnatabian montreal canada

#44 2013-05-29 01:00:58

sama mama
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-05-29
Liczba postów: 1

Jestem matką dwójki dzieci,mam 29 lat.7 po rowodzie.Wiem jak to brzmi..Walczyłam o syna i córkę,Musiałam wiele pokonać-udało się,to było jak siła woli.Teraz kiedy moje życie powinno być cudowne wpadłam w pułapkę,alkohoową.Nie mogę w to uwierzyć.Tyle rzeczy w życiu pokonałam..dałam rady.Dlaczego nie potrafie sobie z tym poradzić,odmówić..Kiedy to się zaczęło i jak skończyć....?To rujnuje moje życie,wszystkim szkodzi.
Myślę,że odnalezienie szczęścia w życiu,bratniej duszy,może wiele zdziałać,pomóc.
A więc szczęścia wszystkim życzę i zwycięstwa.Mam nadzieję,że mnie się kiedyś uda.Dla nich..dla siebie.

#45 2013-06-01 00:53:10

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

Przestać pić. Jak znaleźć bratnią duszę w pijanym widzie, skoro ludzie wtedy głupich kluczy do mieszkania znaleźć nie mogą? I jakiego towarzysza może sobie znaleźć czynny alkoholik?

#46 2013-06-11 21:55:59

luzik
Gość

Wszyscy piszecie mądre rzeczy ale powiem Wam,że na tę przypadłość nie ma recepty ,albo nie pijesz i się leczysz albo do Piotra

#47 2013-06-20 23:28:32

m...
Gość

ja mam wszystko o czym może zapragnąć zwykły człowiek ... a tak naprawdę nie mam nic piję mam dopiero 27 lat i teraz też jestem pijana każdego ranka jak wstaję to mówie sobie żę już pić nie będe a tu klops ci co nie wiedzą to niech nie piszą bo nie wiedzą o czym ! mam syna męża pracę stanowisko ... dom bloki samochód i ja bym te rzeczy materialne oddała tylko materialne a żeby żyć jak przysłowiowa rodzina polska i cieszyć się z tego co mam a nie umie i to mnie boli

#48 2013-06-21 00:57:25

CMPunk
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-06-17
Liczba postów: 119

Zawsze bawią mnie podobne tematy, również usłyszane wśród moich znajomych, tylko w tym przypadku chodziło akurat o papierosy. Najpierw, w młodym wieku zaczynają palić, później rzucają palenie, co obwieszczają całemu światu, jacy oni są wspaniali, bo z tym skończyli. A później znowu palą. Czy źle im z tym? Przecież znakomicie się bawią, więc chyba nie, prawda?
Podobnie jest z alkoholikami. Przecież wy lubicie ten stan, kiedy jesteście pod wpływem, prawda? Przecież wtedy się dobrze bawicie.
Poza tym, pisząc na tutaj myślicie że to cokolwiek zmieni? Ludzie którzy są abstynentami osiągnęli to albo dzięki silnej woli, albo dzięki odwykowi. Wy raczej silnej woli nie macie, więc jaka opcja wam pozostaje? No właśnie.

#49 2013-06-24 10:35:49

Bizon
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-06-24
Liczba postów: 2

CMPunk napisał/a:

Zawsze bawią mnie podobne tematy, również usłyszane wśród moich znajomych, tylko w tym przypadku chodziło akurat o papierosy. Najpierw, w młodym wieku zaczynają palić, później rzucają palenie, co obwieszczają całemu światu, jacy oni są wspaniali, bo z tym skończyli. A później znowu palą. Czy źle im z tym? Przecież znakomicie się bawią, więc chyba nie, prawda?
Podobnie jest z alkoholikami. Przecież wy lubicie ten stan, kiedy jesteście pod wpływem, prawda? Przecież wtedy się dobrze bawicie.
Poza tym, pisząc na tutaj myślicie że to cokolwiek zmieni? Ludzie którzy są abstynentami osiągnęli to albo dzięki silnej woli, albo dzięki odwykowi. Wy raczej silnej woli nie macie, więc jaka opcja wam pozostaje? No właśnie.

Zmierz się z problemem , a później spróbuj go zrozumieć.

#50 2013-06-24 11:10:47

Bizon
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-06-24
Liczba postów: 2

CMPunk napisał/a:

Jeżeli tu zaglądasz to albo pijesz . albo jesteś idiotą/idiotką

Zmierz się z problemem a dalej komentuj.

spróbuj !

Stopka

Forum oparte na FluxBB