Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#31 08-05-2012 10:16:17

morol
Gość

Re: Ludzie jak przestać pić bo się kończe ?!

kamail napisał:

Witam wszystkich czytam te forum  i nie wirze ,co alkohol robi z człowieka jacy ludzie pija inteligentni, wykształceni właściciele dużych Firm ale choroba nie wybiera  ,ja mam podobny problem może w mniejszej skali ja nie pije przez caly tydzien ale za to w piatek juz sobie nie zaluje doprowadzam sie do ostrego upojenia ,czasami nie pamiętam co robiłem CZY JA JESTEM ALKOHOLIKIEM ? proszę o jakieś porady lub pomoc ,zaznaczam nie mieszkam w Polsce
kamail

http://www.versusmed.pl/kryteria-uzalez … d-alkoholu

Masz podane i opisane 6 kryteriów uzależnienia. Jeśli odnajdujesz się w 3 lub więcej, warto zdiagnozować się u specjalisty w poradni, bo syrena wyje na alarm.

#32 08-05-2012 11:06:52

piorunix
Forumowicz

Ze strony: http://www.versusmed.pl/kryteria-uzalez … d-alkoholu

Chcąc ując to obrazowo moglibyśmy w tym miejscu wyobrazić sobie człowieka, który biega - na coraz krótszej smyczy - wokół butelki z alkoholem. Stopniowo i systematycznie alkohol wypiera z życia osoby uzależnionej wartości, takie ja hobby, praca, przyjaciele, rodzina, stając się podstawa jego decyzji, wyborów. Stając się po prostu priorytetem. Życie w coraz większym stopniu podporządkowane jest rytmowi picia, oraz zabezpieczaniu sobie dostępu do alkoholu. Osoba uzależniona traci z czasem zainteresowani, przyjaźnie, znajomości, przyjemności, wartości, które okazują się mało znaczące w konfrontacji z potrzeba picia. U niektórych dochodzi do tego, że cały rytm dnia podporządkowany jest już tylko temu, by się "spokojnie napić". Alkohol staje się swojego rodzaju obsesją, a lęk przed tym, że mogłoby go zabraknąć mobilizuje do pełnej koncentracji na jednym celu: "żeby był".

Ten fragment podoba mi się najlepiej i ukazuję całą prawdę osoby uzależnionej.

Gdy wszyszcy już w ciebie zwątpili pokaż im że się mylili.

#33 21-10-2012 06:58:26

rdk
Gość

Witam. mam taki sam problem jak niektórzy tutaj.   Mam firmę i pieniądze i rodzinę no i niestety zawsze pełen barek i tak z taką regularnością od 8 lat uszczuplam go o pół litra dziennie tak po 4 setki w tyg i o 7 w weekend. Miałem przerwe moze to nie chluba ale od wódy na chwile oderwała mnie kochanka do której musiałem dojechać 170km no i wrócić co jasna. Ale nawet ona nie dała rady na dłużej. k...wa dałbym z 50 koła temu kto mnie z tego wyciągnie. kiedyś dązyłem zeby do czegoś dojść,teraz mam co chciałem i przekonałem sie ze to prawda co mama mówiła ze kasa to nie wszystko i fakt. wołałbym mieszkać w bloku i zbierac na czynsz ale po trzezwemu.

#34 21-10-2012 16:09:19

piorunix
Forumowicz

Proponuję zajść do dobrego terapeuty i zaproponować mu 50 000 zł to ci pomoże, ale jeżeli ty sam nie będziesz chciał sobie pomóc to jesteś w kłopotach. Pieniądze to tak naprawdę są powodem tego że masz za co pić, bo niektórzy ledwie mają na jedzenie i o piciu mogą tylko pomarzyć. Dlatego bogaci łatwiej popadają w nałogi niż osoby biedne i mało zarabiające. Chyba że chodzi o bumów z ławki w parku bo ci to są biedni i codziennie mają te kilka złoty na wódę i dynks. Wiesz powinieneś przemyśleć czy nie chcesz tak kiedyś skończyć i to może otworzy ci umysł. Powodzenia w walce z nałogiem.

Gdy wszyszcy już w ciebie zwątpili pokaż im że się mylili.

#35 05-11-2012 08:26:12

samara
Forumowicz

Witam, jestem tu nowa, szukałam nadziei, że inni radzą sobie lepiej..... też chcę przestać pić! Nie jestem z marginesu, mam pracę a czuję jak się staczam coraz niżej.... Najgorsza jest samotność, siedzę sama całymi tygodniami, jak przestać pić w samotności???

#36 05-11-2012 11:05:28

wilczek
Wtajemniczony
Miasto: Tu i tam :)

samara napisał:

Witam, jestem tu nowa, szukałam nadziei, że inni radzą sobie lepiej..... też chcę przestać pić! Nie jestem z marginesu, mam pracę a czuję jak się staczam coraz niżej.... Najgorsza jest samotność, siedzę sama całymi tygodniami, jak przestać pić w samotności???

Nie to forum. Pomijając piorunixa, który się nieco waha, NIKT tu nie ma i nie miał problemów z alkoholem. Część piła umiarkowanie i przestała, a sporo osób (ja, Suchy, Latimeria, inni) nie piła nigdy.

Nie pomożemy Ci, ale służę kilkoma linkami z google smile

http://www.alkoholizm.com.pl/forumalko/
http://www.niepije.fora.pl/
http://www.alkoholizm.jawnet.pl/

Nawet angielskie

http://aa.activeboard.com/forum.spark?forumID=42735

Do tego poradnię problemów alkoholowych masz w każdym większym mieście.  Jak się postarasz znajdziesz grupę wsparcia. I zdziwisz się, najwyraźniej, bo alkoholizm to nie jest problem marginesu, tylko potencjalnie każdego człowieka, który z tego narkotyku korzysta.

Ogółem jednak nikt cię nie wygania, ale naprawdę powinnaś poczytać więcej niż jeden post smile

"Helm sees all, know this and be judged!"

#37 10-11-2012 13:29:20

no name
Gość

najgorzej ze nie przeszkadza to kim sie stajesz. bo juz nawet po pewnym czasie ludzie maja ci na tyle dosc ze sami odchodza

#38 29-11-2012 09:01:41

OBogda
Forumowicz

samara napisał:

Odpowiadam:

Nie jestem uzależniona, znam smak alkoholu . Jestem abstynentką pd wielu wielu lat. Pomagam ludziom z uzależnieniem w miarę mojej wiedzy i możliwości.
Pierwsze co powinnaś: Zgłosić się do jakiegoś miejsca, ośrodka terapeutycznego. To jest konieczne bo sama widzisz, że nie jest dobrze i masz problem. Taka poradnia nie musi być w miejscu zamieszkania, ale dobrze byłoby w pobliżu,abyś mogła korzystać ze spotkań terapeutycznych. Druga sprawa - znaleźć  stowarzyszenie, grupę czy klub trzeźwościowy aby wyjść z samotności. Mieć grono przyjaznych ludzi z podobnym problemem ,ale też i z pewnym stażem abstynenckim. Oni są gotowi na to aby w miarę potrzeby towarzyszyć ci, wspierać, porozmawiać. Sami przez to przechodzili.

OBogda się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (29-11-2012 09:02:42)

#39 27-12-2012 13:11:09

Typ
Gość

Mam przerwę, bo już się doprowadziłem po tygodniu do stanu...........Poszedłem do lekarza i jakimś cudem znalazła zapalenie oskrzeli i mam zwolnienie, wczoraj tylko dwa piwka, a od dzisiaj antybiotyk, ale mogę pić i brać lek, ale chwilowo nie chcę. Piję od lat, zabrałem sobie jedną, potem drugą rodzinę, o krzywdzie dzieci nie piszę, bo nie potrafię. Poznałem kobietę wspaniałą z dorosłymi dziećmi i teraz pojechała na Święta, bo ja nie chciałem, piłem, bo nie trawię Jej męża, który na tych Świętach jest. On kiedyś zrobił Jej krzywdę, no to mam kogoś gorszego w jakimś zakresie i daję do wiwatu jaki to On.............Napisałem po pijaku i do Niego i do córki, miód.........Szanowni Państwo, ja nie umiem na razie nie pić, dom (Jej) jak speluna, poprałem trochę i tyle. Nie pamiętam co robię, dno. Mam pracę i jakoś tu jeszcze ogarniam. Dawno zabrali mi prawko 2,7 i wyjazd 50 km na panienki. Jestem wykształcony i oczytany i robię dobre wrażenie i to ratuje mi dupsko. Ta Pani oczywiście mnie popędzi, ale już robię starania o wynajęcie kawalerki, to się zacznie, może panienki. Zobaczcie mam dobrego kumpla, nie pije przez parę lat i można, jest znakomitym ojcem itd. Nie potrafię się niczym zająć, może to by jakoś pomogło. Do AA nie mam kompletnie zaufania, jestem za durny i nie umiem na forum opowiadać jaki jestem dziad. Pozdrawiam wszystkich.

#40 28-12-2012 14:04:34

Czuowiek
Wtajemniczony

Na mnie nie zrobiłeś rewelacyjnego wrażenia :]
Zastanawia mnie o jakiej przerwie piszesz. "Wczoraj tylko dwa piwka", czyli rozumiem że nie pijesz jeden dzień. Jak piłeś w ciągu (zakładam że tak) to potrzeba pewnie z tygodnia żebyś w krwi miał 0,00

abstynent z konieczności wyboru.
Naklepałem 360 postów???

#41 29-12-2012 20:24:50

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

Typ, strasznie smuta jest ta historia. No niestety, ale mam to głupie uczucie, kiedy człowiek czuje się bezradny, bo nie potrafi pomóc. Myślę, że najlepiej będzie, jak się przemożesz i jednak skorzystasz z AA. Wbrew pozorom, to nie są miejsca dla żuli - problemy mają wszyscy.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#42 12-04-2013 15:15:42

hannna
Gość

myres napisał:

Witam,

Mam na imię Michał - mam 35 lat.
Pierwszy raz spróbowalem alkoholu jak miałem 15 lat i odtąd nie mogę się z nim rozstać.
Do 20 lat jeszcze ze względu na szkołe i rodziców bylo to tylko raz w tygodniu i to też nie zawsze.Lecz po 20 roku życia - pije co 2,3 dzień mniej więcej pół litra na głowę - sam czy w towarzystwie - rożnie.Zaszywałem się 4 razy i trwało to nie więcej niż 2 miesiące gdyż się odszywałem.Kiedyś tumaczylem sobie że nie jestem alkoholikiem bo dobrze wyglądam,mam pieniądze, dbam o rodzine itp.itd.Teraz wiem że to guzik prawda i szukam od wielu lat pomocy.Wiem wszystko, wiem że żle robię, obiecuję sobie że to ostatni raz - i znowu to robię.Jak na razie prowadzę firmę - zatrudniam dwóch pracowników, dbam o dzieci
- codziennie ich widuję choć jestem po rozwodzie.zarabiam dobrze, nie mam długów ale pije przez kompleksy, samotność, dla zabawy, na smutek - na wszystko.
mam już tego dość bo wiem że ta droga prowadzi do śmierci.Bolą mnie już nerki, wątroba - ale jestem bezradny choć wiem że jestem "idiotą".Byłem w klubie AA - porozmawiałem z Panem z który siedzial w tak zwanej recepcji - jego słowa do mnie nie przemawiały - " my tego nie widzimy, nasze dzieci płaczą , żony placzą a my ciągle pijani tego nie widzimy "
Nie - nie rozwiodłem się przez alkohol, nigdy nie bylem awanturny,pije max do 10.00 i kładę się spać - zawsze :-) :-(  dzieci nigdy nie widziały jak pije alkohol (była żona nic nie miała przeciwko) - może czasami przy dzieciach wypiłem  piwo na plaży od wielkiego dzwonu. Sam dziwię się że pijąc takie ilości na drugio dzień zalatwiam milon spraw - ale wiem, czuję że się kończe :-( W piatek byłem w jakiejść przychodni od uzależnień - W poniedziałek mogę iść na jakiś miting ok.11.00 - chyba pójdę - zobacze - ale jeżeli ktoś może dać mi jakąś dobrą rade- chętnie przyjmę.pozdrawiam michał.

#43 12-04-2013 15:24:17

hanna
Gość

ja szuklam tez pomocy .mam 52 lata mieszkam w montrealu w canadzie.czekam na miejsce w szpitalu na odtrucie na 1 tydzien potem ide do osrodka na rechabilitacje na 28 dni jezeli chcesz mozesz zadzwonic do mne na skyp hannnatabian montreal canada

#44 28-05-2013 22:00:58

sama mama
Forumowicz

Jestem matką dwójki dzieci,mam 29 lat.7 po rowodzie.Wiem jak to brzmi..Walczyłam o syna i córkę,Musiałam wiele pokonać-udało się,to było jak siła woli.Teraz kiedy moje życie powinno być cudowne wpadłam w pułapkę,alkohoową.Nie mogę w to uwierzyć.Tyle rzeczy w życiu pokonałam..dałam rady.Dlaczego nie potrafie sobie z tym poradzić,odmówić..Kiedy to się zaczęło i jak skończyć....?To rujnuje moje życie,wszystkim szkodzi.
Myślę,że odnalezienie szczęścia w życiu,bratniej duszy,może wiele zdziałać,pomóc.
A więc szczęścia wszystkim życzę i zwycięstwa.Mam nadzieję,że mnie się kiedyś uda.Dla nich..dla siebie.

#45 31-05-2013 21:53:10

Czuowiek
Wtajemniczony

Przestać pić. Jak znaleźć bratnią duszę w pijanym widzie, skoro ludzie wtedy głupich kluczy do mieszkania znaleźć nie mogą? I jakiego towarzysza może sobie znaleźć czynny alkoholik?

abstynent z konieczności wyboru.
Naklepałem 360 postów???

#46 11-06-2013 18:55:59

luzik
Gość

Wszyscy piszecie mądre rzeczy ale powiem Wam,że na tę przypadłość nie ma recepty ,albo nie pijesz i się leczysz albo do Piotra

#47 20-06-2013 20:28:32

m...
Gość

ja mam wszystko o czym może zapragnąć zwykły człowiek ... a tak naprawdę nie mam nic piję mam dopiero 27 lat i teraz też jestem pijana każdego ranka jak wstaję to mówie sobie żę już pić nie będe a tu klops ci co nie wiedzą to niech nie piszą bo nie wiedzą o czym ! mam syna męża pracę stanowisko ... dom bloki samochód i ja bym te rzeczy materialne oddała tylko materialne a żeby żyć jak przysłowiowa rodzina polska i cieszyć się z tego co mam a nie umie i to mnie boli

#48 20-06-2013 21:57:25

CMPunk
Forumowicz

Zawsze bawią mnie podobne tematy, również usłyszane wśród moich znajomych, tylko w tym przypadku chodziło akurat o papierosy. Najpierw, w młodym wieku zaczynają palić, później rzucają palenie, co obwieszczają całemu światu, jacy oni są wspaniali, bo z tym skończyli. A później znowu palą. Czy źle im z tym? Przecież znakomicie się bawią, więc chyba nie, prawda?
Podobnie jest z alkoholikami. Przecież wy lubicie ten stan, kiedy jesteście pod wpływem, prawda? Przecież wtedy się dobrze bawicie.
Poza tym, pisząc na tutaj myślicie że to cokolwiek zmieni? Ludzie którzy są abstynentami osiągnęli to albo dzięki silnej woli, albo dzięki odwykowi. Wy raczej silnej woli nie macie, więc jaka opcja wam pozostaje? No właśnie.

#49 24-06-2013 07:35:49

Bizon
Forumowicz

CMPunk napisał:

Zawsze bawią mnie podobne tematy, również usłyszane wśród moich znajomych, tylko w tym przypadku chodziło akurat o papierosy. Najpierw, w młodym wieku zaczynają palić, później rzucają palenie, co obwieszczają całemu światu, jacy oni są wspaniali, bo z tym skończyli. A później znowu palą. Czy źle im z tym? Przecież znakomicie się bawią, więc chyba nie, prawda?
Podobnie jest z alkoholikami. Przecież wy lubicie ten stan, kiedy jesteście pod wpływem, prawda? Przecież wtedy się dobrze bawicie.
Poza tym, pisząc na tutaj myślicie że to cokolwiek zmieni? Ludzie którzy są abstynentami osiągnęli to albo dzięki silnej woli, albo dzięki odwykowi. Wy raczej silnej woli nie macie, więc jaka opcja wam pozostaje? No właśnie.

Zmierz się z problemem , a później spróbuj go zrozumieć.

#50 24-06-2013 08:10:47

Bizon
Forumowicz

CMPunk napisał:

Jeżeli tu zaglądasz to albo pijesz . albo jesteś idiotą/idiotką

Zmierz się z problemem a dalej komentuj.

spróbuj !

#51 24-06-2013 13:52:56

CMPunk
Forumowicz

Bizon napisał:

CMPunk napisał:

Jeżeli tu zaglądasz to albo pijesz . albo jesteś idiotą/idiotką

Zmierz się z problemem a dalej komentuj.

spróbuj !

Nie muszę mierzyć się z problemem, bo nie mam problemu (ty masz?). Zaglądam tutaj bo jestem abstynentem, a to forum dla abstynentów.

#52 24-06-2013 18:00:36

vmat
Forumowicz
Miasto: Warszawa

CMPunk napisał:

Nie muszę mierzyć się z problemem, bo nie mam problemu (ty masz?). Zaglądam tutaj bo jestem abstynentem, a to forum dla abstynentów.

Ale nie oznacza to, że masz zwalać winę na tych, którzy mają bądź mieli problem z alkoholem, że nie mają wystarczająco silnej woli, aby z tym skończyć. Okaż trochę więcej empatii. Alkoholizm może ciężko uzależnić, a wyjście z niego okazać się cięższe niż by się wydawało. Naszym zadaniem (czyli abstynentów) jest pomoc takim osobom, mamy im pokazać, że da się żyć pełnią życia bez alkoholu, a nie oskarżać ich, że naprawdę starają się wyjść z nałogu, a nie są obecnie w stanie tego zrobić.
Uprzedzę prawdopodobne pytanie: jestem abstynentem pierwotnym, nigdy nie piłem alkoholu.
Ja się cieszę z każdego, kto postanawia z tym zerwać, podejrzewam, że to ciężka droga.

"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." - E. Hemingway
Ideologiczny pierwotniak

#53 24-06-2013 18:26:30

CMPunk
Forumowicz

vmat napisał:

CMPunk napisał:

Ale nie oznacza to, że masz zwalać winę na tych, którzy mają bądź mieli problem z alkoholem, że nie mają wystarczająco silnej woli, aby z tym skończyć. Okaż trochę więcej empatii. Alkoholizm może ciężko uzależnić, a wyjście z niego okazać się cięższe niż by się wydawało. Naszym zadaniem (czyli abstynentów) jest pomoc takim osobom, mamy im pokazać, że da się żyć pełnią życia bez alkoholu, a nie oskarżać ich, że naprawdę starają się wyjść z nałogu, a nie są obecnie w stanie tego zrobić.
Uprzedzę prawdopodobne pytanie: jestem abstynentem pierwotnym, nigdy nie piłem alkoholu.
Ja się cieszę z każdego, kto postanawia z tym zerwać, podejrzewam, że to ciężka droga.

Zgadzam się z tobą, ale opisanie tego w internecie raczej życia im nie zmieni, chodziło o to żeby podjęli jakieś kroki, bo co my, abstynenci, możemy im doradzić? To co każdy, czyli zgłoś się gdzieś, przestań pić, itp. Ale myślę, że dorośli ludzie zdają sobie z tego sprawę i nie musimy pisać czegoś, co jest oczywiste.
Oczywiście że ludzie są w stanie wyjść z nałogu, ale do tego potrzebne jest jakieś działanie. Przez internet raczej tego nie załatwią. A, i nie żebym miał coś do abstynentów wtórnych. Zresztą, podobnie jak ty myślę że wyjście z nałogu jest bardzo trudne. Dlatego nie powinno się tego robić przez internet, tylko zgłosić się do ludzi, którzy zajmują się tym profesjonalnie.
Nikomu źle nie życzę i mam nadzieje, że za parę miesięcy ci ludzie którzy pisali tutaj o problemach z alkoholem będą abstynentami, ale wiemy jakie jest życie.

#54 02-07-2013 15:39:42

morol
Gość

CMPunk napisał:

A co kolege tak wzielo na ocenianie innych? I to najwyrazniej bez glebszej znajomosci tematu. Alkoholicy, ktorych ja znam (wiekszosc obecnie sie leczy) pijac nie "bawili sie znakomicie", natomiast nie pijac cierpieli katusze fizyczne i psychiczne. I to nie brak silnej woli sklanial ich do dalszego picia.

#55 14-07-2013 12:03:25

Jagoda
Gość

Przeglądam posty o alkoholizmie, gdyż problem ten w mej rodzinie i gronie najbliższych zbiera spore żniwo... A ostatnio też dotknął kogoś, na kim mi naprawdę zależy.
Facet... Znamy się od roku, ale przez pierwsze miesiące nie zorientowałam się, że to alkoholik. Pił po 2 piwka, dla humoru, ale widziałam, że u siebie w domu ze znajomymi miał takie kilkudniowe ciągi. Kto pije o 11 rano jest dla mnie od razu podejrzany... Narozrabiał z powodu swego pijaństwa trochę, ale w jakichś cudowny sposób zaszył się - nie wiem jaki to lek. Od tamtego czasu nie pije - to jest już miesiąc. Ale stał się jakiś... agresywny...? Zaczął dużo mówić, być niecierpliwy... Sama nie wiem jak to określić. Czy możecie podzielić się swymi doświadczeniami? Jakie są reakcje organizmu na zaszycie? Mówił, że to jakiś niepolski lek, jakiś lek nowej generacji...
Napiszcie proszę, bo naprawdę mi na nim zależy, ale nie mam pojęcia jak mu pomóc. Czy może taka nerwowość wynikać z leku? Czy zaburza to postrzegani otaczającego świata? Czy to minie?

#56 14-07-2013 15:27:11

Aleksandra
Moderator
Miasto: Łódź/Grodzisk Maz.

Podejrzewam, że facet Cię ściemnia, nie jest zaszyty tylko stara się nie pić i mu to słabo wychodzi, skąd agresja.

Ale tu jest mało osób z doświadczeniem i raczej trudno będzie nam Ci doradzić. Polecam poszukać porady na forach o tematyce alkoholizmu.

„Jeśli czujesz się atakowany przez feminizm, prawdopodobnie jest to kontratak”

#57 14-07-2013 15:58:05

morol
Gość

Jagoda napisał:

Przeglądam posty o alkoholizmie, gdyż problem ten w mej rodzinie i gronie najbliższych zbiera spore żniwo... A ostatnio też dotknął kogoś, na kim mi naprawdę zależy.
Facet... Znamy się od roku, ale przez pierwsze miesiące nie zorientowałam się, że to alkoholik. Pił po 2 piwka, dla humoru, ale widziałam, że u siebie w domu ze znajomymi miał takie kilkudniowe ciągi. Kto pije o 11 rano jest dla mnie od razu podejrzany... Narozrabiał z powodu swego pijaństwa trochę, ale w jakichś cudowny sposób zaszył się - nie wiem jaki to lek. Od tamtego czasu nie pije - to jest już miesiąc. Ale stał się jakiś... agresywny...? Zaczął dużo mówić, być niecierpliwy... Sama nie wiem jak to określić. Czy możecie podzielić się swymi doświadczeniami? Jakie są reakcje organizmu na zaszycie? Mówił, że to jakiś niepolski lek, jakiś lek nowej generacji...
Napiszcie proszę, bo naprawdę mi na nim zależy, ale nie mam pojęcia jak mu pomóc. Czy może taka nerwowość wynikać z leku? Czy zaburza to postrzegani otaczającego świata? Czy to minie?

Brzmi jak opis głodu. Na terapii uczą je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. Poczytaj na forach osób uzależnionych,  niekoniecznie od alkoholu.

#58 14-07-2013 20:54:09

Jagoda
Gość

Aleksandra napisał:

Podejrzewam, że facet Cię ściemnia, nie jest zaszyty tylko stara się nie pić i mu to słabo wychodzi, skąd agresja.

Ale tu jest mało osób z doświadczeniem i raczej trudno będzie nam Ci doradzić. Polecam poszukać porady na forach o tematyce alkoholizmu.

Aleksandro, zaszył się, ma blizny po szwach, tabletki wyczuwalne, zaświadczenie od lekarza... Chyba, że lekarz wszył co innego, ale szczerze myślę, że skoro na zaświadczeniu (potrzebne było do innego lekarza) napisał nazwę leku - to nie kłamałby.

#59 14-07-2013 21:07:53

Jagoda
Gość

morol napisał:

Jagoda napisał:

Brzmi jak opis głodu. Na terapii uczą je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. Poczytaj na forach osób uzależnionych,  niekoniecznie od alkoholu.

Czy etap takiego głodu może długo trwać? Jak to złagodzić? Oczywiście poczytam dalej o tym.

On o terapii nie chce słyszeć. Ten lekarz co mu wszywkę robił podobno mu nagadał, postraszył, powiedział mu kto to jest alkoholik... On już zaczyna nawet przyznawać głośno, że jest alkoholikiem, wcześniej mówił tylko, że lubi sobie czasem piwko wypić.

Taka terapia na pewno by pomogła. Może za jakiś czas on się do terapii przemoże.

Jessssssssssu jak mi go szkoda, ale sama nie wiem czy go zostawić czy może jakoś pomóc. Wydaje mi się, że w takim stanie człowiek powinien mieć życzliwe, kochające osoby dające wsparcie.

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Już nie wiem dokąd się zwrócić...

#60 15-07-2013 04:33:52

morol
Gość

Jagoda napisał:

morol napisał:

Jagoda napisał:

Czy etap takiego głodu może długo trwać? Jak to złagodzić? Oczywiście poczytam dalej o tym.

On o terapii nie chce słyszeć. Ten lekarz co mu wszywkę robił podobno mu nagadał, postraszył, powiedział mu kto to jest alkoholik... On już zaczyna nawet przyznawać głośno, że jest alkoholikiem, wcześniej mówił tylko, że lubi sobie czasem piwko wypić.

Taka terapia na pewno by pomogła. Może za jakiś czas on się do terapii przemoże.

Jessssssssssu jak mi go szkoda, ale sama nie wiem czy go zostawić czy może jakoś pomóc. Wydaje mi się, że w takim stanie człowiek powinien mieć życzliwe, kochające osoby dające wsparcie.

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Już nie wiem dokąd się zwrócić...

Pełna zgoda. W takim stanie, w jakim się znajdujesz, powinnaś mieć życzliwe,  kochające osoby dające wsparcie.

I w zasadzie to durnej rady Ci udzieliłem. To nie Ty powinnaś biegać i szukać informacji o jego chorobie. Dla Ciebie przede wszystkim pomocne będą fora osób współuzależnionych.

Powodzenia.

Stopka forum