#1 2012-03-13 22:38:10

Mwalkowski89
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 1

Problem z Alkoholem !

Witam . Ogólnie jestem tutaj nowy, ale jak zauważyłem nie jestem sam , więc opisze swój problem z alkoholem . Więc wygląda to tak przez alkohol dużo ludzi ogólnie skrzywdziłem psychicznie , będę miał w tym roku 23 lata , ogólnie moim problemem jest to że niby mam silną wolę , ale jak koledzy mnie namówią nie potrafię odmówić , poprostu ciągnie mnie do dalszego picia alkoholu . Powiem że przez alkohol poszedłem do więzienia , także mogę powiedzieć że alkohol to z mojej strony niesamowita głupota . Chce z tym skończyć , ale sam nie wiem jak . Wiem że pomóc mi nie możecie , ale chce z tym walczyć , tylko nie wiem w jaki sposób .

#2 2012-03-13 23:31:41

Dracovenator
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 61

Odp: Problem z Alkoholem !

Skoro skrzywdziłeś bliskich i sam wpakowałeś się w kłopoty przez alkohol. To za każdym razem gdy zechce Ci się pić pomyśl sobie jakie to może nieść konsekwencje. Zapytaj się co mogłoby poprawić się w Twoim życiu bez alkoholu. Wypisz sobie za i przeciw (ale na pewno!). Zrób listę rzeczy na jakich Ci zależy np. jeżeli np. dziewczyna Ci powiedziała, że z Wami koniec jeśli nie przestaniesz pić to wklej na kartkę jej zdjęcie i zrób dopisek "nie piję dla Asi".
Taką kartkę możesz sobie nosić w portfelu i za każdym razem, gdy będziesz sięgał po pieniądze na piwo przypomnisz sobie co jest dla Ciebie najważniejsze...
Bądź asertywny - zdaję sobie sprawę, że pewnie będzie Ci ciężko, ale musisz powiedzieć "NIE" kiedy ktoś Cię będzie namawiał. Ja bym zmieniła znajomych ehh, bo skoro ktoś Cię namawia wiedząc, że masz z tego tytułu problemy... Sam się zastanów co  będzie dla Ciebie najlepsze.
Najważniejsze, że postawiłeś pierwszy krok - poznałeś swój problem oraz próbujesz go rozwiązać.

Pozdrawiam

#3 2012-03-13 23:44:00

wilczek
Abstynent
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,211

Przeczytaj też polecaną już na forum "Prostą metodę jak skutecznie kontrolować alkohol" Allena Carra.  Sam, z braku problemów wink, nie czytałem, ale podobno skutecznie motywuje.

#4 2012-03-14 11:39:06

morol
Gość

Mwalkowski89 napisał/a:

Witam . Ogólnie jestem tutaj nowy, ale jak zauważyłem nie jestem sam , więc opisze swój problem z alkoholem . Więc wygląda to tak przez alkohol dużo ludzi ogólnie skrzywdziłem psychicznie , będę miał w tym roku 23 lata , ogólnie moim problemem jest to że niby mam silną wolę , ale jak koledzy mnie namówią nie potrafię odmówić , poprostu ciągnie mnie do dalszego picia alkoholu . Powiem że przez alkohol poszedłem do więzienia , także mogę powiedzieć że alkohol to z mojej strony niesamowita głupota . Chce z tym skończyć , ale sam nie wiem jak . Wiem że pomóc mi nie możecie , ale chce z tym walczyć , tylko nie wiem w jaki sposób .

Jako jeden uzalezniony do drugiego, sugeruje poszukania najblizszego osrodka terapii uzaleznien lub przynajmniej grupy AA (nie zastapi terapii, ale wchodzisz prosto z ulicy). Jesli - mimo opisanych przez Ciebie symptomow - nie jestes uzalezniony, nic nie ryzykujesz - po prostu uslyszysz w osrodku, ze nie jest Ci potrzebna ich pomoc i podacie sobie rece. Jesli jestes, ryzykujesz zerwanie z nalogiem wink

Stopka

Forum oparte na FluxBB