#1 2012-08-02 23:33:22

vmat
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 34

Podróże

Czy podróżujecie? Jeśli tak, to czy wyjeżdżacie za granicę czy zostajecie w Polsce? Jakich środków transportu używacie? Jeśli chcecie to podzielcie się niezwykłymi przygodami podczas wojaży.

#2 2012-08-03 07:47:36

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Odp: Podróże

Uwielbiam podróżować. Podróżuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Jak za granice to samolot, jak w Polsce to samochodem. Rzadko pociągiem. Pksów unikam, bo się w nich źle czuję.
Nie mam za dużo czasu a opisywać by można wiele ;-) Jak zagranica to polecam Egipt:
- zawsze jest pogoda (ciepła)
- bardzo wysoki standard hoteli w niskich cenach ( w porównaniu np do Turcji)
- duużo dobrego jedzenia
- ciekawy wybór wycieczek fakultatywnych
- bardzo mili ludzie.

W Polsce to oczywiście góry i mazury ;-) I Bory Tucholskie https://hanzapalac.pl/ Wspaniale rok temu bawiliśmy się w tym spa i w tym roku też tam wracamy pod koniec lipca.

Marzy mi się by powyjeżdzać do innych krajów typu : Włochy, Francja ( Paryż), Hiszpania, Grecja.... choć na weekend ( tanimi liniami, tylko podręczny bagaż), porobić zdjęcia i wrócić.
Podobno jest fajna wyspa w Niemczech - Ryga, ludzie polecają, ale osobiście nie byłam ( jeszcze ;-) )

Pozdrawiam, czas wrócić do rzeczywistości i iść do pracy... sad

#3 2012-08-03 10:21:50

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

O ile mi wiadomo, to Ryga jest na Łotwie, ale z geografii orłem nie byłem, więc może są dwie. smile

#4 2012-08-03 10:39:35

Green
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-06-13
Liczba postów: 86

Gusiak chodziło o Rugię - wyspę przy granicy z Polską. (Swoją drogą po niemiecku nazywa się Rügen, więc wiele osób spolszcza ją jako Ryga właśnie) Rok spędzony w klasie dwujęzycznej z niemieckim robi swoje tongue

#5 2012-08-03 13:52:42

Gusiak
Abstynent

Green napisał/a:

Gusiak chodziło o Rugię - wyspę przy granicy z Polską. (Swoją drogą po niemiecku nazywa się Rügen, więc wiele osób spolszcza ją jako Ryga właśnie) Rok spędzony w klasie dwujęzycznej z niemieckim robi swoje tongue

Właśnie o nią chodziło :-)
Tak jak mówiłam słyszałam o niej tylko z opowiadań ;-)

#6 2012-08-03 15:05:04

Green
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-06-13
Liczba postów: 86

To może i ja coś polecę: Berlin (zachodni). Chociaż byłem tam tylko trzy dni, to zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Jest tam wszystko co być powinno - zieleń, zabytki, niesamowicie sprawna komunikacja miejska (9 linii metra), multum lokali gastronomicznych, olbrzymi asortyment sklepów (dział z filmami dla homoseksualistów w Saturnie? dział z produktami dla wegetarian w dyskoncie typu Lidl? znajdziecie to bez problemu.). No i jest tam w jakiś dziwny sposób... czysto. Nie mam pojęcia jak to inaczej określić. Poza tym są tam chyba ludzie wszystkich narodowości świata. No i KAŻDY mówi po angielsku. A klimat miasta jest nie do podrobienia. Gorąco polecam wszystkim. Chociaż weźcie pod uwagę, że pisze to gość, który ma fioła na punkcie Niemiec.

#7 2012-08-04 00:04:08

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

A ja raczej nie podróżuję. Nie no, fajnie jest widzieć coś nowego, ale strasznie ciężko idzie mi "zebranie się". Nie chodzi o jakieś tam przyzwyczajenie do starych śmieci, ale raczej o lenistwo (nie)pospolite wink . Heh, lenistwo jeśli chodzi o relaksujące podróże... dobre sobie. Ale tak właśnie mam.
Mogę napisać najwyżej odnośnie podróży codziennych, hehe.
Ze środków transportu, to najbardziej odpręża mnie pociąg. Były okresy w życiu, że trochę jeździłem (choć tylko na stałych trasach - jedna 50km, druga 350km). Wspaniałe są te wszystkie kolejowe dźwięki, począwszy od tego zwykłego tuk-tuk, a skończywszy na stuknięciu metalem o metal, w wykonaniu pana, co sprawdza koła wagonów za pomocą młotka na długim kiju. Piękne to jest. Tak, jazda mnie odpręża, choć powiem, ze nigdy nie udało mi się zasnąć w pociągu, zawsze czuję jakąś ciekawość tego co będzie za chwilę. Heh, chyba jeszcze nie dorosłem. Lubię jeździć osobowymi, bo wtedy otacza mnie normalne życie, ale i lubię pośpiechy, czasem można podsłuchać ciekawe dyskusje. Najgorzej jeździ się ze studentami - nuda.
Rower... jej, strasznie zaniedbałem ten temat w tym roku. Nigdy nie jeździłem ani wyczynowo (jak Anni) ani turystycznie (jak Suchy - podziwiam). Raczej tak relaksacyjnie, po kilkanaście km dziennie (przy dobrej pogodzie) albo "użytkowo", jak trzeba było gdzieś podskoczyć na szybko. Lubię rower za takie uczucie wolności. Wszystko stoi, a ja śmigam leśną ścieżką.
Samochód - z jednej strony trochę jak na rowerze smile , że czuje się pewną niezależność, że samemu jest się "sternikiem", ale... Jak wracam myślami do przejechanej trasy, to tylko wspominam "no tak, w tym miejscu przesadziłem, gdyby ktoś jechał z przeciwka, to by było bum". Nie jestem mistrzem kierownicy, satysfakcja miesza mi się ze stresem.
Heh, to wszystko chyba nie ma nic wspólnego z podróżami z tematu smile .

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#8 2012-08-04 00:09:38

vmat
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 34

Ten temat założyłem po to, aby się dowiedzieć, czy warto wyjechać gdzieś za granicę na dzień lub dwa. Moja znajoma strasznie mnie zaraziła chęcią do jedno-, dwudniowego odwiedzenia Skandynawii, konkretnie Norwegii. Przyznaję - zbyt bogaty nie jestem, ale istnieją tanie linie lotnicze, także można polecieć w obie strony za mniej niż 50 zł. Jednak nie ma róży bez kolców - sam transport z lotniska do miasta może kosztować więcej niż przelot. Dla mnie może to być niezwykłe przeżycie, zwiedzić zupełnie obce mi miasto (o ile można w kilkanaście godzin), przy okazji zarwać noc (po co spać, jak jest się w niezwykłym miejscu? smile ) i przy okazji przeżyć przygodę, bo zaplanowana podróż od początku do końca nie niesie żadnych niespodzianek. Tego chciałbym doświadczyć, chciałbym być tak odważny, żeby polecieć tam tak naprawdę nie planując nic wcześniej. Z doświadczenia wiem, że takie rzeczy pamięta się bardzo długo. I chciałbym to tak przeżyć.

#9 2012-08-04 10:33:08

Gusiak
Abstynent

vmat napisał/a:

Ten temat założyłem po to, aby się dowiedzieć, czy warto wyjechać gdzieś za granicę na dzień lub dwa. Moja znajoma strasznie mnie zaraziła chęcią do jedno-, dwudniowego odwiedzenia Skandynawii, konkretnie Norwegii.

Też planuję podróż na 2 dni ( weekend) do Norwegii.Tam mam znajomych (konkretnie moich świadków na wesele- nie wiadomo czy  na nie dadzą radę wrócić.. ;-) ) Podobno właśnie tanimi liniami można za 49 zł, oczywiście tylko podręczny. Rok temu lecieliśmy do Niemiec na 3 dni. Transport nas wyniósł za 2 osoby w dwie strony 200 zł z czymś.

#10 2012-08-10 20:13:07

Vegeta
Forumowicz
Data rejestracji: 2009-08-20
Liczba postów: 105

Eeeeee tam po co podróże, lepiej no-lifić 24/h w domu.

#11 2012-08-10 21:45:34

rachatlukum
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 102

W tym roku odbywam podróż przez całą Polskę - z Pomorza na Podkarpacie. Muszę dojechać z Gdańska do Jarosławia, bo wybieram się na festiwal muzyczny. Jest to dosyć problematyczne, bo pociągiem będę jechał około 20 godzin. Na dodatek wprowadzili pełną rezerwację miejsc w pociągach, co oznacza dodatkową opłatę.
No i jedziemy na kilka dni do tego hotelu nad jeziorem
http://dworkolesin.pl/hotel/
Hotel w Lubuskiem, świetny standard, bardzo polecam jeśli chcecie się zrelaksować.

Podróżowanie to fajna sprawa.  Najbardziej lubię jeździć sam.

#12 2019-02-06 12:57:41

jolka_masl
Forumowicz
Data rejestracji: 2018-09-05
Liczba postów: 17

Ja się zastanawiam nad przeprowadzka międzynarodową do Włocha, zastanawia mnie tylko, jak to logistycznie ogarnąć, zwłaszcza z moim piesełem big_smile Tu znalazłem poradnik na temat przeprowadzki ze zwierzętami - a może ktoś jeszcze ma jakieś rady?

#13 2019-02-12 14:24:36

hanna1970
Forumowicz
Data rejestracji: 2019-02-11
Liczba postów: 10

Staram się zwiedzać Europę, ponieważ jestem nią zafascynowana smile
Jednak wybieram też nasz piękny kraj, który ma mnóstwo do zaoferowania ,,od Bałtyku po gór szczyty smile" . Zazwyczaj stawiam na PKP ewentualnie FLIXBUS.

#14 2019-02-12 17:39:24

Janinka021
Forumowicz
Data rejestracji: 2019-02-12
Liczba postów: 3

Ja z narzeczonym byłam w tamtym roku na Teneryfie, niedaleko Los Gigantes! Piękne miejsce! W tym roku planujemy Cypr.

#15 2019-02-19 12:08:49

KatarzynaL
Forumowicz
Data rejestracji: 2019-02-19
Liczba postów: 3

A my zastanawiamy się nad jakąś dalszą podróżą! Z tego co wiem, Tajlandia jest ostatnio bardzo modna!

Stopka

Forum oparte na FluxBB