#1 2013-03-13 11:36:08

Robert_WaWa
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-02-01
Liczba postów: 5

Spotkanie forumowiczów

Witam. Może nie udzielam się za dużo na forum ale jak tak czytam to dużo osób wspomina o spotkaniu forumowiczów. Jestem z Warszawy i właśnie chciałem Was spytać co myślicie o tym, żeby się spotkać któregoś dnia gdzieś na jakąś pizze czy coś. Zrobić miłe fajne spotkanie, przy okazji poznać nowych ludzi. Jak Wy do tego się macie ?? smile Pozdrawiam

#2 2013-03-13 11:56:36

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Odp: Spotkanie forumowiczów

Hmm... chyba problem jest taki, że w Warszawie jakoś nie obrodziło abstynentami smile , a przynajmniej się nie przyznają. Pozostali mają daleko. Już nie mówiąc o tym, że porządny abstynent, powinien być aspołecznym dzikiem samotnikiem wink .

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#3 2013-03-13 11:59:10

Robert_WaWa
Forumowicz

Wydaje mi się, że nie jest tu mało abstynentów. Może masz rację, że się nie przyznają, ale warto zrobić coś takiego jak spotkanie, a przynajmniej spróbować. Hmmm... Może ktoś się zgłosi wink nigdy nic nie wiadomo.

#4 2013-03-13 12:47:57

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Wbrew pozorom aktywnie udzielających się jest tu tylko kilkanaście osób. Troszkę się już poznaliśmy na tym forum i obawiam się, ze Klawikord ma rację. Raczej rozsypani jesteśmy po całej Polsce. Ale kto wie, może coś się zmieniło bądź zmieni... :-)

#5 2013-03-13 16:24:16

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

Nie zniechęcajcie Roberta - ja jestem z okolic Warszawy i w wolnej chwili chętnie się spotkam. Murchad pewnie mniej chętnie, ale też nie odmówi;)

#6 2013-03-13 16:44:20

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Taaa... No w ostateczności tongue

#7 2013-03-15 12:01:45

vmat
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 34

W razie czego również mogę się dopisać do listy.

#8 2013-03-28 19:28:08

skydiver
Gość

Jestem bardzo za, chociażby z tego powodu, że jeszcze nie spotkałem Abstynenta.
Ostatnio spotkałem wegetariankę na imprezie, mięsa nie jadła, ale urżnęła się w trupa :-).
Wojtek

#9 2013-03-29 15:32:48

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

Ta, znani mi wegetarianie są świetni. Nie jem mięsa bo to niezdrowe i niemoralne. Chyba że jestem już tak pijany że mi podadzą i nie zauważę. Mam wtedy wyrzuty sumienia (że zjadł mięso, ale że się uchlał jak świnia już nie?) - autorem tego "wspaniałego" tekstu jest (sic!) wykładowca akademicki.

Oczywiście nie generalizuję, nie mam nic do wegetarian, szanuję ich wybór. Proszę mnie nie przekonywać. Po prostu nie pasuje mi łączenie przez niektórych idei "zdrowego odżywiania" z chlaniem do betonu. Bo że ktoś wierzy w "zbawienne" działanie kieliszka wina, to jeszcze jakoś przełknę.

#10 2013-03-29 16:46:57

skydiver
Gość

Jakoś nas tu mało do imprezy.
Czy my jesteśmy dinozaurami???
Czy ktoś wie ilu jest tu aktywnych ludzi???
Czy tak jak w całej Polsce- słomiany zapał.
Pozdro.

#11 2013-03-29 17:12:42

wilczek
Abstynent
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,211

Jestesmy po prostu rozsiani po Polsce. Aktywnych jest kilka, kilkanaście osób, innych licho gdzieś poniosło smile

Przez "nas" rozumiem tylko ludzi z forum, są przecież inne grupy zrzeszające ludzi niepijących.

#12 2013-03-29 19:39:53

Gusiak
Abstynent

Osobiście spotkałam się z 4 osobami z forum. Z każdym z osobna i to przy okazji jak byłam w ich rejonach na wakacjach lub oni w okolicach mojego miejsca zamieszkania. Spróbuj się spotkać może z pojedynczymi osobami, ale najpierw lepiej się trochę poznać na forum. Szczerze mówiąc nie chciałoby mi się spotkać z kimś kogo zupełnie nie znam, albo nawet nie wiem czy lubię.
A na imprezkę grupową z kilkoma obcymi osobami też by mi się raczej nie chciało iść... chociaż... abstynencja tych osób mogłaby mnie jednak do tego skłonić i ciekawość pewnie by wzięła górę. Jak będzie impreza w okolicach Gdańska to w sumie chyba jestem za... ;-)

#13 2013-03-29 21:11:52

rachatlukum
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 102

Z okolic Gdańska to chyba tylko my tu jesteśmy, ale ja nie mogę, nie utrzymam abstynencji, bo się zakochałem :> Tak to bywa w życiu, hehs. Jednak bardzo szanuję Wasz wybór i nie zamierzam opuszczać forum. Mam nadzieję, że nie wygonicie. :>

Ostatnio edytowany przez rachatlukum (2013-03-29 21:12:55)

#14 2013-03-29 21:15:35

pęknięty klawikord
Abstynent

Hmm... trochę dziwne to Twoje "poświecenie dla miłości". Ale czy myśmy kiedykolwiek wygonili jakiegoś pijącego? smile

#15 2013-03-29 21:45:29

rachatlukum
Forumowicz

Nie, ale nie widzę tu za dużo pijących tongue Oczywiście zamierzam pić okazjonalnie, w małych ilościach. Upijanie się i imprezy z alkoholem nie są dla mnie. Będę pił wino alkoholowe, podobnie jak Suchy bezalkoholowe. Czy to poświęcanie się? Hm, można to tak nazwać. Zrobiłem bilans strat i korzyści, wyszło mi na to, że mogę od czasu do czasu napić się wina, hehs.

#16 2013-03-29 22:51:43

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194

... można od czasu do czasu napić się wina... bezalkoholowego :-) Wtedy i wilk będzie syty i owca cała!

#17 2013-03-30 01:00:53

Gusiak
Abstynent

Rachatlukum: W swoim pierwszym poście napisałeś:

rachatlukum napisał/a:

(...)alkohol towarzyszy mi od dawna, jednak jego picie było wymuszone presją społeczną, tudzież koleżeńską.

Oraz:

rachatlukum napisał/a:

Nie piłbym od dawna, ale zawsze brakowało mi sił na wyłamanie się z towarzystwa. I pomimo tego, że jestem trochę aspołeczny i "dziwny", to każde spotkanie ze znajomymi kończyło się wypiciem alkoholu. Piciem, którego nie chcę, którego nie potrzebuję i, które mi przeszkadza.

Nie piłeś przez pare miesięcy, dobrze się z tym czułeś, po czym oznajmiasz:

rachatlukum napisał/a:

ale ja nie mogę, nie utrzymam abstynencji, bo się zakochałem :>

Dla mnie to nie zrozumiałe. Będziesz się "umartwiał" w imię miłości? Co to za miłość, w której nie możesz być sobą? Co jeszcze zaczniesz robić, aby ludzie Cię akceptowali, aby się  nie wyróżniać z otoczenia? Jesteś pewien, że taka uległość, brak własnego zdania nie zacznie przeszkadzać dziewczynie w innych dziedzinach?

Osobiście wolę zdeklarowanego pijącego, który jest sobą i niczego nie udaje, niż pijącego " na siłę", pozbawionego swojego zdania faceta, który nie potrafi być sobą i dla "miłości" zmienia swoje wartości, które dają mu szczęście.

Nie piszę tego, aby Cię urazić i mam nadzieję, że tak nie jest. Po prostu nie znoszę jak ktoś coś udaje, jak nie potrafi pozostać przy swoim zdaniu i udaje kogoś kim nie jest.
Wydaje mi się, że Twoja postawa w kwestii abstynencji, a właściwie jej zaprzestaniu, będzie tez widoczna w innych dziedzinach życia i tam też będziesz postępować wbrew sobie, aby tylko nikt krzywo nie spojrzał...

Moim zdaniem, to najważniejsze by być sobą, dopiero wtedy odczuwa się satysfakcję i radość, jak niczego nie udajesz,a znajdują się wokół Ciebie ludzie, którzy to akceptują i jest się dla nich kimś ważnym.

W każdym razie życzę powodzenia w odnalezieniu swojej właściwiej drogi postępowania.

#18 2013-03-30 02:48:09

rachatlukum
Forumowicz

Piszesz tak, jakbyś znała mnie od dziecka.

Utrzymuję oba moje cytaty, nie wykluczają się nawzajem. Właściwoą sobie drogię postępowania odnalazłem już dawno, ale dziękuję za troskę.

Chyba jednak chcesz mnie wypędzić z tego forum tongue

#19 2013-03-30 13:07:43

pęknięty klawikord
Abstynent

Nie ma lekko, nic nie poradzisz. Co fachowiec, to fachowiec. Nie wypędza, tylko zostałeś fachowo zdiagnozowany wink . Coś w tym jest.

#20 2013-03-30 13:09:47

Gusiak
Abstynent

Nie chcę Cię wypędzić z forum, miałabym to zrobić dlatego, że mam inne zdanie, inaczej widzę Twoje podejście?W takim razie dużo osób tutaj już dawno się powinno wypędzić wzajemnie :-)
Uważam, że Twoje wcześniejsze cytaty sugerują, że Twoje obecne postępowanie sprawi, że nie będziesz postępował w zgodzie ze sobą, a w związku z tym na dłuższą metę nie będziesz szczęśliwy i zaczniesz się męczyć. Twoja postawa może sprawić, że z czasem będziesz się wyrzekać "siebie" też w innych kwestiach, aż będziesz taki "nijaki", nieokreślony i bezbarwny.
Tak oczywiście nie musi być, może tak naprawdę picie alkoholu nie jest dla Ciebie taką udręką jak mi się wydaje. Życie wszystko zweryfikuje. Tak czy inaczej: powodzenia :-)

#21 2013-03-30 19:26:43

Robert_WaWa
Forumowicz

No to w takim razie wystarczy tylko może ustalić jakiś termin ?? smile Aleksandra a chodzisz czasami na Poznańską 38 ?? smile Tam jest bardzo fajnie i można spotkać ciekawych ludzi wink Ja chodzę często na mitingi NA i tam tez poznaję bardzo fajnych ludzi:) A spotkania z ludźmi z forum bardzo byłoby fajnym doświadczeniem wink Wiec tylko powiedz gdzie i kiedy i z kim ? smile A ja sie postaram dostosować o ile moja praca w tym nie przeszkodzi wink

#22 2013-03-31 22:28:32

rafal_lodz
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-03-31
Liczba postów: 1

Witam!!!
Jestem tu nowy ale co do spotkania jestem mega za mimo że jestem z Łodzi. Jeżeli spotkanie ustalicie na jakiś weekend to ja z chęcią przyjadę.. Pozdrawiam

#23 2013-04-04 16:19:44

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Ja mogę się spotkac w Łodzi smile

#24 2013-04-06 14:55:32

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Tak i pewnie stanie na Warszawie tongue

#25 2013-05-04 23:58:45

rachatlukum
Forumowicz

Gusiak napisał/a:

Uważam, że Twoje wcześniejsze cytaty sugerują, że Twoje obecne postępowanie sprawi, że nie będziesz postępował w zgodzie ze sobą, a w związku z tym na dłuższą metę nie będziesz szczęśliwy i zaczniesz się męczyć.

Wychodzi moja niekonsekwencja, ale muszę to przyznać: miałaś rację. Dwa wypite wina uświadomiły mi, że w moim przypadku picie skończyło się na dobre. Nie potrafię i nie chcę tego robić. Moja partnerka to zaakceptowała, a gdyby miała się ze mną rozstać z tak błahego powodu, to w zasadzie niczego bym nie stracił. Masz rację, najważniejsze jest to, aby żyć w zgodzie ze sobą i z tymi osobami, które akceptują nas w pełni. Takie to proste, ale czasami trudno się do tego zastosować.

Ostatnio edytowany przez rachatlukum (2013-05-04 23:59:42)

Stopka

Forum oparte na FluxBB