#1 2013-10-03 02:13:51

Alkofuj
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-10-03
Liczba postów: 2

twardym być...

Witam jak można złagodzic objawy odstawienia w domu, bez terapii i bez leczenia bądz jakiej kolwiek terapii lekami. Byłem w ciągu około rok nie pije już 6 dni a dla mnie to dużo bez choc kropli piwa bądz wódki. mam typowe objawy odstawienia, drżenie ale minimalne,bóle głowy, brzucha, rozstrojenie psychiczne, lekkie lęki,Anhedonia, brak koncentracji i BEZSENNOŚC ehhhh...

co proponujecie w domowym zaciszu?

jezeli temat jest w złym dziale to przepraszam, nie wiedziałem gdzie zamieścic.

#2 2013-10-03 08:51:02

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Odp: twardym być...

Temat jest zdecydowanie na złym forum . Jest to forum abstynentów, którzy dobrowolnie zrezygnowali z picia alkoholu, świadomy wybór, nie poprzedzony problemowym piciem, więc nie możemy Ci tutaj pomóc.

#3 2013-10-03 17:19:26

piorunix
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-17
Liczba postów: 465

Mimo że nie jestem ekspertem postaram się pomóc. Te objawy miną po około 30 dniach abstynencji. Jakiś wysiłek fizyczny może pomóc pozbyć się trucizny z organizmu. Np. Bieganie, jazda rowerem ,  pompki , siłownia. Ja też miałem kiedyś podobne objawy po odstawieniu narkotyków to z doświadczenia piszę. Więc musisz po prostu przeczekać,tak ci radzę.

#4 2013-10-06 01:52:51

Alkofuj
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-10-03
Liczba postów: 2

Gusiak napisał/a:

Temat jest zdecydowanie na złym forum . Jest to forum abstynentów, którzy dobrowolnie zrezygnowali z picia alkoholu, świadomy wybór, nie poprzedzony problemowym piciem, więc nie możemy Ci tutaj pomóc.

po czym wnioskujesz że moje picie alkoholu, było poprzedzone problemami?. Nie piję i do póki się nie napije, "abstynentem jestem" i owszem zrezygnowałem z alkoholu dobrowolnie. Wydaje się że 10 dni to mało ale próg mam nadzieje przekroczyłem.

@Piorunix Dzięki, mam nadzieje że wystarczy poprostu odczekac i przemęczyc objawy i Trzymac się. Ide dzis na siłownie zrobie sobie trening, Pije dużo płynów jjem dużo owoców i warzyw.

Jestem obiektywnie optymistycznie nastawiony.

#5 2013-10-06 12:02:06

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Nie napisałam, że Twoje picie było poprzedzone problemami, bo nie wnikam dlaczego zacząłeś pić i tracić nad tym kontrolę. Miałam na myśli to, że tutaj większość abstynentów nigdy nie piło alkoholu, więc nie umie Ci pomóc.

Chodziło mi też o to, że abstynenci wtórni na tym forum, to w większości osoby, które "bezboleśnie" zrezygnowali z picia alkoholu, bo nie stracili nad tym kontroli, więc tez nie znają objawów o których piszesz.

#6 2013-10-07 12:20:08

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

Jeśli roczny ciąg oraz "typowe objawy odstawienia, drżenie ale minimalne,bóle głowy, brzucha, rozstrojenie psychiczne, lekkie lęki,Anhedonia, brak koncentracji i BEZSENNOŚC" nie są problemami to Gusiak winna Ci przeprosiny wink

#7 2013-10-08 17:01:03

Bartosz78
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-04-26
Liczba postów: 314

To typowy efekt odstawienny przez osobę uzależnioną od alkoholu. Wystarczy polatać po serwisach dla alkoholików i jak ulał pasuje.

Tak czy siak, życzę wytrwałości w postanowieniu!

Ostatnio edytowany przez Bartosz78 (2013-10-08 17:02:04)

#8 2013-10-14 11:37:31

morol
Gość

Alkofuj napisał/a:

po czym wnioskujesz że moje picie alkoholu, było poprzedzone problemami?

Gusiak pisze o piciu problemowym, a nie o piciu poprzedzonym problemami.

"Byłem w ciągu około rok nie pije już 6 dni a dla mnie to dużo bez choc kropli piwa bądz wódki. mam typowe objawy odstawienia" - to już jest daleko poza granicą picia ryzykownego, już jej od dawna nie widać we wstecznym lusterku.

Gratuluję decyzji o odstawieniu, ale łatwiej będzie Ci w niej wytrwać (i czerpać z tego radość, a nie żyć na dupościsku), jeśli poszukasz fachowej pomocy.

Stopka

Forum oparte na FluxBB