#1 2014-11-19 22:30:22

kacper91
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-11-19
Liczba postów: 3

Nie potrafię znaleźć niepijących znajomych w moim wieku

Witam.

Od 3 lat jestem samotny (nie mam żadnych znajomych). Całe dnie spędzam w domu. Od czasu do czasu pojawiają się w mojej głowie myśli samobójcze. Obecnie uczęszczam na kurs i nie mam do kogo się tam odezwać. Panicznie boję się wyjazdu egzaminacyjnego, gdzie będę nocował przez jedną noc. Jest to samotność z wyboru. Moi rówieśnicy poza zakrapianymi imprezami świata nie widzą. Przez to też nie chcę iść na studia. Na szczęście z czasem dostrzegam, iż studia nie będą mi w przyszłości potrzebne i nie zamierzam ugiąć się pod presją. Rodzice mnie nie zmuszają.

#2 2014-11-20 01:02:05

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Odp: Nie potrafię znaleźć niepijących znajomych w moim wieku

Cześć,
Chyba Cię rozumiem. W pewnym okresie, moje grono znajomych zawęziło się do kilku osób (w porywach do 3) - poznanych w szkole, w wieku gdzie jeszcze się nie pije. Oni z resztą też mnie namawiali i nie byłem traktowany przez nich do końca poważnie, właśnie przez niepicie.
Nie wiem jaką radę Ci dać. Przeczekać? Zaakceptować swoją abstynencję? Wiem, łatwo powiedzieć. Ale inaczej się nie da, bo można się zamęczyć. Trzeba konsekwentnie olewać upierdliwców i robić sobie z nich jaja.
Nie siedź w domu. Teraz pogoda trochę nie bardzo, ale jak się da, to idź na spacer czy rower. Ruch daje dobre spanie, a wyspanie się daje energię do życia.
Dziś, choć dobre kilka lat minęło, to... dalej nie mam wśród znajomych, żadnego abstynenta. Ale kilku znajomych mam, widocznie cenią mnie za coś innego niż możliwość wspólnego wypicia. Także trzeba się po prostu doczekać. Z resztą... nawet największym moczymordom, z czasem zmieniają się priorytety.
A studia... jeśli nie są cokolwiek prestiżowe, to chyba faktycznie nie ma sensu i lepiej jest zdobyć konkretny fach. Spoko, że w tej kwestii, rodziców masz za sobą.

Ostatnio edytowany przez pęknięty klawikord (2014-11-20 01:04:11)

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#3 2014-11-24 15:30:42

morol
Gość

kacper91 napisał/a:

Witam.

Od 3 lat jestem samotny (nie mam żadnych znajomych). Całe dnie spędzam w domu. Od czasu do czasu pojawiają się w mojej głowie myśli samobójcze. Obecnie uczęszczam na kurs i nie mam do kogo się tam odezwać. Panicznie boję się wyjazdu egzaminacyjnego, gdzie będę nocował przez jedną noc. Jest to samotność z wyboru. Moi rówieśnicy poza zakrapianymi imprezami świata nie widzą. Przez to też nie chcę iść na studia. Na szczęście z czasem dostrzegam, iż studia nie będą mi w przyszłości potrzebne i nie zamierzam ugiąć się pod presją. Rodzice mnie nie zmuszają.

Wiele osób mocno kontrolujących spożycie lub całkowicie niepijących znajdziesz w społeczności biegaczy. Może warto spróbować? Zdrowiu i kondycji też nie zaszkodzi smile

#4 2014-11-25 22:59:39

Angar
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-01-01
Liczba postów: 147

Zauważyłem też, że tolerancja abstynentów wzrasta, gdy nie boisz się pożartować z pijącymi na te tematy. W przypadku odwracania się, unikania kontaktu i reagowania na alkohol jak byk na płachtę, ludzie widzą w nas zadufanych w sobie ważniaków - nie pije i czuje się lepszy, wywyższa się.

Ja tam pożartuję z pijącymi, mimo, że nie widzę nic śmiesznego w leżeniu w pokrzywach załatwiając potrzeby fizjologiczne na siebie, ale tak bardziej dla rozluźnienia atmosfery. I nie spotkałem się od bardzo dawna z żadnymi negatywnymi reakcjami.

#5 2014-11-26 17:27:45

kacper91
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-11-19
Liczba postów: 3

Angar napisał/a:

Zauważyłem też, że tolerancja abstynentów wzrasta, gdy nie boisz się pożartować z pijącymi na te tematy. W przypadku odwracania się, unikania kontaktu i reagowania na alkohol jak byk na płachtę, ludzie widzą w nas zadufanych w sobie ważniaków - nie pije i czuje się lepszy, wywyższa się.

Ja tam pożartuję z pijącymi, mimo, że nie widzę nic śmiesznego w leżeniu w pokrzywach załatwiając potrzeby fizjologiczne na siebie, ale tak bardziej dla rozluźnienia atmosfery. I nie spotkałem się od bardzo dawna z żadnymi negatywnymi reakcjami.

Gardzę tymi pijącymi co nie znają umiaru, więc uczestnictwo w zakrapianych spotkaniach odpada. Nienawidzę pijanych ludzi. Odróżniam oczywiście pójście na jedno piwo od popijawy.

#6 2014-11-26 20:33:54

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Angar, masz rację. Ale to jest trochę niebezpieczne, bo w końcu biorą jak za swojego - ciężko się z tego wykręcić i człowiek staje się słuchaczem opowieści ile kto wypił i jak daleko... smile .

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#7 2014-11-28 00:01:34

Angar
Wtajemniczony

To fakt, dlatego trzeba znać stosowny umiar. smile

#8 2014-12-06 20:23:05

Archel
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-09-21
Liczba postów: 2

Kolego polecam sport a najbardziej sztuki walki tam mozesz znalezc wiecej osob oddanych swej pasji  hartujących swe ciało i dusze. Wyrzuc mysli samobojcze ty jestes panem i nie kieruj sie libacjami w akademikach bo zawsze mozesz je ominac i miec w czterech literach opinie tłumu. Ty jesteś swoim panem i reprezentujesz swa republike i rozwijaj ją ... Powodzenia big_smile

#9 2014-12-06 21:07:28

Angar
Wtajemniczony

O właśnie, nie pomyślałem o tym. Sam trenuję boks od pewnego czasu i tam jest sporo niepijących osób.

#10 2014-12-08 13:54:12

Bartosz78
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-04-26
Liczba postów: 314

Towarzystwa nie unikaj, bo izolowanie się nic nie pomoże. Małe tego, pogłębi problem. A jak w towarzystwie spotykasz się z natrętnym namawianiem do picia, to zawsze możesz iść w auto ironię. Np. powiedz, że nie możesz pić alkoholu, bo się po nim źle czujesz. A jak padnie pytanie (bo padnie), a co ci po nim jest, to odpowiedz, że jak wypijesz, to zawsze po jakiejś chwili kręci ci się w głowie, masz zaburzenia artykulacji mowy, spowolniony czas reakcji, zniekształcony obraz rzeczywistości, plączą ci się nogi, etc. Powiedz, że nawet byłeś z tym u lekarza, a on powiedział, że to reakcja alergiczna na etanol. Przeważnie tak odpowiadam i o dziwo "alergika" każdy rozumie. A abstynenta zrozumieć nie potrafią.

#11 2014-12-08 15:55:52

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194

He he! Kapitalny opis alergii! Muszę zacząć stosować - opis rzecz jasna.

#12 2014-12-08 16:26:04

Bartosz78
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-04-26
Liczba postów: 314

Suchy, ironicznych wymówek mam dziesiątki. Przeważnie działają, a ten przykład wyżej stosuje najczęściej. smile

#13 2014-12-11 13:35:15

zeus
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-12-11
Liczba postów: 12

Kiedyś wydawało mi się, że człowiek, który nie pije jest dziwny... No bo jak to? Jedno piwko jeszcze nikomu nie zaszkodziło... A teraz myślę, że takie osoby wiedzą, co robią... Odkąd staram się żyć bez alkoholu dostrzegam, jakie życie jest piękne bez niego. Po co się odurzać?

#14 2014-12-11 14:34:37

dr_worm
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-04-08
Liczba postów: 100

O niepijących znajomych trudno, więc nie warto się izolować od pijących. Oczywiście pewne przypadki trzeba sobie darować, ale większość jest w porządku.

Jeśli abstynencja jest ugruntowana i solidnie przemyślana, to kontakt z UMIARKOWANIE pijącymi jest normalnością. Tak jakbym poszedł na obiad z przyjaciółmi i jedliby wątróbkę za którą sam nie przepadam - zamawiam co innego, a i tak dobrze się bawimy.

Ostatnio edytowany przez dr_worm (2014-12-11 14:34:54)

#15 2014-12-11 18:34:35

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Wiesz, to też zależy, jak traktujesz etanol. Wątróbka jest zdrowa, a nie jesz jej, bo Ci nie smakuje, więc nie przeszkadza Ci, gdy inni ją jedzą. Z alkoholem jest trochę inna sprawa, bo dla mnie na przykład jest to narkotyk jak każdy z tych też nielegalnych, więc nie lubię, gdy osoby mi bliskie się tym faszerują. I w tej sytuacji nie jest już tak łatwo.

#16 2014-12-11 19:39:30

Ariel
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2008-07-12
Liczba postów: 75

Murchad, ja tego nie lubię i Ty nie lubisz. Ale każdy jest wolny i ma prawo to robić. Chce, niech sobie pije, tylko niech mnie nie próbuje namawiać. Co do tematu - ja też nie potrafię znaleźć niepijących w moim wieku i nie jest to dla mnie problem. Tak, czuję się lepszy z tego powodu. Że zawsze jestem trzeźwy i że z tego powodu nie sprawię nikomu żadnej przykrości i można na mnie liczyć w każdej sytuacji.

#17 2014-12-12 14:33:12

dr_worm
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-04-08
Liczba postów: 100

Murchad, też traktuje alkohol jak truciznę, jednak kontakt z ludźmi jest dla mnie na tyle istotny, że jestem w stanie tolerować (nie akceptować!) ich wybór. A tak jak wielu wspomniało, o niepijących znajomych bardzo trudno.

Chcą niech się faszerują, jeśli potrafią zachować umiar i rozmowa z nimi jest mimo wszystko wartościowa, logiczna - często to znoszę dla większego dobra.

#18 2014-12-12 15:31:38

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

No właśnie. Wartościowa i logiczna. A o to często trudniej niż o niepijących znajomych.

#19 2014-12-13 05:08:01

WebCM
Abstynent
Data rejestracji: 2009-08-01
Liczba postów: 63

Abstynencja wymaga zmiany sposobu myślenia. Podświadomie uznajesz, że jesteś gorszy od pijących, bo nie pijesz napojów alkoholowych i ci z tym dobrze. Dlaczego przejmujesz się ich opinią? To twoje życie. Ich celem jest melanż, a wodzem alkohol. Omijaj libacje alkoholowe, kiedy to możliwe. Nie bierz w nich udziału na siłę. To nie znaczy, aby nie utrzymywać kontaktu z pijącymi. Piszesz, że nie masz do kogo odezwać się. Czy tam jedyny temat to alkohol?

Na jakie studia chcesz iść? Często całe grupy ćwiczeniowe skrzykują się na picie. Zazwyczaj nie udaje się ściągnąć całej grupy, więc poszukaj odpowiedniej wymówki. Połowa z nich nie zaliczy semestru. Zostaniesz jednym z tych, którzy „nie chcą się integrować”, czyt. nie chcą pić, ale co ci po takich znajomościach? Tak jak napisali poprzednicy - lepiej zajmij się tym, co lubisz i znajdź swoje miejsce w grupach, gdzie jest wielu abstynentów lub ich członkowie szanują abstynentów - biegacze, sztuki walki, organizacje społeczne, koła naukowe. Napisz, czym się interesujesz i co chcesz w życiu robić.

Poszukaj w sieci „10 sposobów na manipulację społeczeństwem”.

Ostatnio edytowany przez WebCM (2014-12-13 05:09:41)

#20 2014-12-15 14:38:55

zeus
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-12-11
Liczba postów: 12

Chyba w każdym wieku jest trudno znaleźć niepijących... Wydaje mi się, że wręcz wśród starszych trudniej jeśli chodzi o mocniejsze trunki. Imieniny bez wódki? To chyba tylko w AA... Z kolei młodzi piją piwo i wino.

#21 2014-12-22 21:21:07

MatiZ
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-03-20
Liczba postów: 42

Mam ten sam problem i również moja grupa na studiach umówiła się na alkohol. Moi koledzy z czasów podstawówki i gimnazjum stali się typowymi pijącymi. Umawiają się tylko i wyłącznie na picie. O sporcie już nie gadają. Ostatnio widziałem się z nimi w II technikum i rozmawiali tylko o alkoholu. Tak więc popieram bo ciężko jest znaleźć niepijących i co najgorsze - na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy są niepijącymi.

Napisałeś, że całymi dniami siedzisz w domu. Nie zdobędziesz znajomych, nie dając im możliwości zobaczenia cię z powodu czterech ścian. Na pewno masz jakieś zainteresowania więc je realizuj.

#22 2014-12-25 00:29:33

Asdfghjkl
Gość

Mamy święta, potem sylwestra, wszyscy będą się dobrze bawić z alko a abstynenci będą się gapić jak sroka w gnat. big_smile

#23 2014-12-25 02:51:59

Angar
Wtajemniczony

Ja już się wieszać planuję z powodu tej okropnej straty. Takie szczęście zmarnować...

#24 2014-12-26 00:06:47

Asdfghjkl
Gość

Widzicie do czego prowadzi abstynencja. Jedna osoba chce się wieszać z tego powodu bo czuje się wyobcowana ze społeczeństwa będąc abstynentem. Abstynencja to droga do nikąd, takie osoby czują się obco i wariują a ostatecznie postanawiają się targnąć na własne życie.

#25 2014-12-26 00:32:52

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Tobie to sie musi nudzic w zyciu. Jakoś my nie mamy potrzeby włazić na forum pijacych/ chlejacych/ imprezujących/ alkocholików i głosić jak to sobie zycie marnujecie itd.
Za to Ty wchodzisz na forum abstynentów i piszesz swoje farmazony.
Nie jeden taki jak Ty tu był i chwalił chlanie, po czym wytrzeźwial i albo nas przeraszał, albo przyznawał, że nie umie przestac pić.
Wchodzenie na forum abstynentów i głoszenie jaka to abstynencja jest zła a jakie picie wspaniałe, to może byc jeden z symptomów, że masz problem z alkoholem.
Podświadomie juz coś tam Ci mówi, że źle robisz, ale nie chcesz tego do siebie dopuścić, więc sobie wejdziesz na forum abstynentów, napiszesz swoje i myslisz, że przez to się dowartościujesz.
Problemu w ten sposób nie rozwiążesz.Ale Ty oczywiście go nie masz smile No to zdrówko!

Stopka

Forum oparte na FluxBB