#1 2016-04-20 00:52:29

Paweł1979
Forumowicz
Data rejestracji: 2016-04-20
Liczba postów: 1

Witam

Witam mam poważny problem z alkoholem.
W zasadzie pamiętam że pije od zawsze wcześniej piłem wódkę teraz przeskoczyłem na piwo ale zauważyłem że różnicy wsumie żadnej nie ma. Bardzo chce przestać pić mam super  3,5 lat synka prawie od roku nie mieszkamy razem kobieta odeszła utrzymujemy dobre relacje u małego jestem codziennie jak nie pije. Mój świat to jedne wielkie długi i problemy a wszystko przez picie i zdaje sobie z tego sprawę. Trzy razy miałem już wszywkę trochę chodziłem na mitingi byłem na terapi ale jej nie skończyłem.
Od czego mam zacząć trzezwe życie proszę o jakieś sugestie .
Dziękuje.

#2 2016-04-20 13:19:35

jokier
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,727

Odp: Witam

Witaj! Jeżeli bardzo chcesz przestać pić, to widocznie pojawiły się w Twoim życiu inne, poza alkoholem wartości albo tylko teraz zdałeś sobie sprawę, że one istnieją. Dobrze byłoby zrobić ich kompleksową, odpowiednio zhierarchizowaną listę i powiesić ją sobie w widocznym miejscu, a potem konsekwentnie wg niej postępować. Jeżeli niezbędna jest Ci terapia, to trzeba ją potraktować poważnie i ukończyć. Na mojej liście, jak i na listach wielu tutaj obecnych abstynentów alkohol w ogóle nie figuruje. Może nie wiedziałeś, że to możliwe?

Ostatnio edytowany przez jokier (2016-04-20 17:36:58)

Stopka

Forum oparte na FluxBB