#1 2016-05-22 13:39:03

Teoria
Forumowicz
Data rejestracji: 2016-05-22
Liczba postów: 3

Od godziny jestem abstynentką.

Abstynenci wtórni wiedzą o czym mówię, kiedy człowiek budzi się na kacu i stwierdza, że "od dzisiaj nie piję", a następnie galopem gna do łazienki wyrzucić z siebie resztki wczorajszego dnia. U mnie było dziś podobnie, z tym, że nic wyrzucać nie musiałam.

Mam zaledwie 22 lata i postanowiłam nie tylko zostać abstynentką, ale i zmienić swoje życie. Ta decyzja długo się we mnie rodziła, ale postanowiłam skończyć z wyniszczającymi używkami. Nie piję dużo. Właściwie to nie piłam. Raz na jakiś czas różowe, koniecznie słodkie wino i piwo, typu Somersby czy Red's. Wiecie, takie smakowe, "babskie".

Skąd w takim razie te postanowienie, skoro nie mam problemu z alkoholem? Otóż z tych zabawniejszych rzeczy to zauważyłam, że kiedy się pije to więcej się je. Szczególnie tych niezdrowych rzeczy, typu chipsy, orzeszki czy mięso z grilla. W tym przypadku po prostu człowiek chyba przestaje czuć głód lub fakt, że sygnał iż jest się najedzonym wyje jak syrena policyjna.

Druga sprawa, przy alkoholu też się więcej... pali smile A palę, co jest kolejną używką do wyrzucenia. Znam wiele osób, które piją co tydzień i co tydzień palą paczkę papierosów. Nie palą codziennie, tylko na imprezie, przy alkoholu. Znam też takich, którzy po wypiciu butelki rumu, nachylają się w stronę palacza, chuchają w niego oparami i mruczą coś w stylu "masz może fajkę?"

Kolejna - chciałabym zostać matką. Jednak z drugiej strony nie wybaczyłabym sobie, gdybym piła alkohol przez 2 miesiące nie wiedząc, że jestem w ciąży.

A skoro zrobiło się już poważnie, to lubię patrzeć na pijących będąc trzeźwym. To trochę sadystyczne, wiem. Ale wiem, że mam nad nimi umysłową władzę i czuję się od nich lepsza, mimo, że tego nie okazuję.

Cześć, jestem Agata i nie piję od 22.05.2016.

#2 2016-05-22 19:45:32

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,039

Odp: Od godziny jestem abstynentką.

Witamy!!! I ciekawi jesteśmy jak to będzie się dalej rozwijać ;-)

Ja akurat nie lubię patrzeć na pijących. Odmienne stany nieodmiennie mnie przerażają...

Stopka

Forum oparte na FluxBB