#1 2016-06-02 02:30:14

Lewy34ra
Forumowicz
Data rejestracji: 2016-06-02
Liczba postów: 2

Miło do Was dołączyć:)

Witam, wszystkich serdecznie!
Mam na imię Michał i chyba w końcu rozpoznalem u siebie problem...
Na początek może streszcze, o co konkretnie chodzi...
Nigdy nie miałem nic przeciwko alkoholom, czy też osobom pijacym, w sumie nadal nie mam smile Każdy żyje swoim trybem, takim jaki mu odpowiada.
Mam 22 lata i uchodze za osobę rozrywkową i towarzyską, zawdzieczalem to zawsze trunkom, jakie pomagały mi nawiązywać znajomości oraz "ten sam język". Już od dzieciństwa , miałem styczność z częstymi zakrapianymi imprezami, które zwykle kończyły się urwanym filmem. Dlatego z przyzwyczajenia nie widziałem w tym problemu... Teraz sięgam po alkohol jedynie w weekendy, po to aby nie czuć się zle następnego dnia w pracy, czy też żeby był czas na odpoczynek i zabicie kaca przed wysilkiem... Skoro, potrafię odmówić sobie alkoholu 5-6 dni to przecież nie można nazwać alkoholizmem prawda? Takie właśnie pytanie sobie zadawalem do tej pory i zostawalem w przekonaniu, ze wszystko ze mną jest ok. Praca, dziewczyna, obowiązki sprawiły że sięgam po alkohol rzadziej niż wczesniej, lecz nadal z tym samym skutkiem. Nie potrafię się opanować przy piciu głównie wódki... Zawsze kończy się to urwanym filmem i często słowami obrazliwymi w stronę najbliższych. Za każdym razem wmawiam sobie ze jestem w stanie się upilnowac i po kilku kieliszkach zapominam, jaki jest cel mojego picia... Naprawdę jest mi już wstyd za siebie, a po trafieniu na Wasze forum, Wasze wypowiedzi, czerpanie radości z trzeźwości uświadomilo mi, że również chciałbym należeć do grona abstynentów... Także jestem ! smile I proszę trzymajcie za mnie kciuki smile Ostatnim razem zchlalem się w niedziele, co prawda minęły dopiero 3 dni ale po przestudiowaniu tego serwisu, wiem że nie chcę wracać do tych menelskich zachowań...

#2 2016-06-02 02:32:16

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Odp: Miło do Was dołączyć:)

Serwus. Powodzenia życzymy smile

#3 2016-06-02 08:13:48

Bartosz78
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-04-26
Liczba postów: 314

Siemandero!
Dam Ci radę, co z nią zrobisz to już Twoja sprawa.
Poza forum, powinieneś także skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Tak czy siak, witamy w naszym gronie.

#4 2016-06-02 11:44:32

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,030

Czołem! I wytrwałości w postanowieniu życzymy!

#5 2016-06-02 14:01:53

Lewy34ra
Forumowicz
Data rejestracji: 2016-06-02
Liczba postów: 2

Bartosz78 napisał/a:

Siemandero!
Dam Ci radę, co z nią zrobisz to już Twoja sprawa.
Poza forum, powinieneś także skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Tak czy siak, witamy w naszym gronie.

Póki co zdam się na własną wole, troszkę pocwiczymy... Gdyby nie daj Boże się jednak nie udalo, jak najbardziej się nad tym zastanowię smile Przede wszystkim mysle, że trzeba być dobrej myśli

#6 2016-07-01 22:30:52

Angar
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-01-01
Liczba postów: 147

Witaj.

Powodzenia. To jedna z najrozsądniejszych decyzji, jaką można podjąć w życiu. Czerp z życia to, co najlepsze, naturalne i zdrowe, a nie jakiś durny szum w głowie czy zachowania, których się wstydzisz.

#7 2016-08-26 22:57:33

dr_worm
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-04-08
Liczba postów: 100

Powodzenia! Trzymaj z nami wink

Stopka

Forum oparte na FluxBB