#1 2020-02-10 01:35:38

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194
WWW

Ile alkoholu można pić, żeby było to bezpieczne?

Ile alkoholu można pić, żeby było to bezpieczne?

Wbrew tytułowi to świetny tekst antyalkoholowy

W Polsce picie alkoholu z dużą częstotliwością jest dość powszechne. Piwo lub dwa po południu przy telewizji to dla wielu nieszkodliwa norma. Każdy stara się przekonać innych, że to, co robi, jest niegroźne, normalne i fajne. Ale czy tak jest naprawdę?

Moim zdaniem jest to jednak groźne. To trochę tak, jakby ludzie nie umieli się bez alkoholu rozluźnić, uśmiechnąć, wykrzesać z siebie dobrego humoru. I żeby dotyczyło to tylko tych, którzy mają powody do smutku. Ale nie. Tak się bawią ludzie od młodości, nie dlatego że muszą czymś zalepić smutek, tylko dlatego że wszyscy wokół właśnie w takim stylu się bawią i jest to trudne do powstrzymania.

Moim zdaniem, młodzi ludzie w ten sposób oduczają się naturalnej radości. A potem z roku na rok bez wspomagania coraz słabiej wychodzi zabawa. Rodzice zaś dają odpowiedni przykład swoim stylem rozrywek towarzyskich. Przychodzą znajomi – musi być wino. Albo jakiś drink na aperitif, albo koniaczek na koniec chociaż. Musi.

Inaczej w kulturalnym domu po prostu nie wypada. Kolacja przy świecach bez wina? No, to jak to tak?

A jednak, moim zdaniem, substancje psychoaktywne są groźne. Bardzo, bardzo wiele osób się uzależnia – choć nie od razu, lecz po jakimś czasie. Nikt tylko nie wie kto to będzie, ani po jakim czasie, bo to jest proces bardzo podstępny.

Równie groźne jest to, co się wiąże z używkami nawet przed wpadnięciem w nałóg. Przyzwyczajamy się do regulowania sobie w ten sposób uczuć. Załatwiamy nasze smutki i problemy, zamiast je rozwiązywać.

Ja jednak sądzę, że stosowanie substancji psychoaktywnych jest niebezpieczne w każdym przypadku i w każdych ilościach, a do tego mocno podstępne. Nie zabija od razu – tak, to też wiemy. A czy podejmujemy ryzyko, czy nie – to już nasz osobisty wybór.

https://polki.pl/zwiazki-i-seks/zwiazek … tykul.html

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB