Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 07-04-2006 20:20:11

Annihilator
Abstynent
Miasto: Trzebinia k. Krakowa
Strona WWW

Jak zostać abstynentem

Zapraszam do komentowania www.abstynenci.pl/jak_zostac_abstynentem

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie.
Wyjątki są liczniejsze od reguł.
Wszystkie sprawy szlag trafia jednocześnie.
Ciężar upuszczonej części jest wprost proporcjonalny do ceny obszaru uderzonego.

#2 17-08-2007 11:40:54

sylwiaslu
Forumowicz

Re: Jak zostać abstynentem

Witam
To moja pierwsza wypowiedź na tym forum, więc może nie jestem zbyt kompetentna do zabierania głosu, jednak artykuł"jak zostać abstynentem" wydaje mi się zbyt lekki w tonie. Sprawia na mnie wrażenie jakby bagatelizował zagadnienie, a podane argumenty są mało przekonujące. Sama postanowiłam przestać pić z powodu narastania problemów z piciem w moim najbliższym otoczeniu. Chcę się pochwalić ,że już ponad dwa lata jestem abstynentką - o ile można mnie tak zakwalifikować bo sporadycznie  piję piwo "bezalkoholowe"(poniżej 0,5%)właśnie dla smaku. Wydaje mi się właśnie, że zly smak alkohol ma tylko w czystej postaci i warto poszukać innych powodów aby przekonać innych do nie picia. Naprawdę czynny opór jest najbardziej skuteczny, aby zrównoważyć chorą sytuację społeczną jaką jest  ogólne opilstwo. Na początku trochę się obawiałam konfrontacji ale w miarę możliwości staram się jasno stawiać sprawę. Np. rodzina już przestała mnie częstować gdy wypaliłam na imieninach, że jestem alkoholiczką(psycholog tego nie potwierdził,ale zdaje się że tego nigdy nie można wykluczyć, więc nie wiem czy skłamałam). Może popsułam sobie opinie, ale chyba zmusiłam ich do refleksji choć przez sekundę. Polecam abstynencję jako wyzwanie do życia bez znieczulenia.Pozdrawiam autora artykułu,hej.

sylwiaslu się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (17-08-2007 11:43:24)

#3 17-08-2007 13:21:56

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

sylwiaslu napisał:

Witam
To moja pierwsza wypowiedź na tym forum, więc może nie jestem zbyt kompetentna do zabierania głosu, jednak artykuł"jak zostać abstynentem" wydaje mi się zbyt lekki w tonie. Sprawia na mnie wrażenie jakby bagatelizował zagadnienie, a podane argumenty są mało przekonujące. [...]

No i nie napisałaś dokładnie dlaczego Ci się wydaje/tudzież masz wrażenie, nie przedstawiłaś po prostu argumentów, co dokładnie jest nie tak.

Ciężar upuszczonej części jest wprost proporcjonalny do ceny obszaru uderzonego.

#4 20-08-2007 11:34:04

jack
Forumowicz

Artykuł ogólnie ok, dodałbym tylko jak pokazać silną postawę nie pije. Odcinanie się i mówienie na każdym kroku, że jestem abstynentem da najwyżej efekt "aha, to ten dziwny" czy "a to ten inny"..

Lepiej pośmiać, pożartować, a jak przychodzi co do czego twardo pokazać i powiedzieć nie. Do pewnego grona osób słowa nie pije nie dociera. Dopóki nie zobaczę Cię nie pijącym - nie uwierzą. Najciężej jest z podejściem do pijących. Sprawa jest prosta, gdy chodzi o znajomych, zawsze można ich zmienić, lecz gdy to jest Twój pracodawca jest o wiele ciężej..

Zaciąć się i czerpać radość z bycia sobą.. Tyle bym dodał do artykułu.

#5 03-12-2007 21:54:34

jaka nazwa?
Gość

Ja mam 17 lat i rzadko chodzę na imprezy, wynika to z tego jakich mam rodziców i tego ze duzo sie ucze. Ale alkoholem nie pogardze, raz miałem zgona i nie polecam nie raz raz grawitacja była przytłaczająca. Takich imprez jest kilka w roku ale mam też silna wolę jak mówi disiaj nie pije to do konca imprezy nie tknę ani kropelki alkoholu. Czasami wynika to z braku ochoty, czasami z cięzkiego kaca po dniu wczesniejszym (na wakacjach) a czasami jestem z dziewczyna i nie chce zeby czuła odemnie alkohol. Jestesm zaś pełnym abstynentem coca-coli od której też mozna sie uzależnic wiem bo byłem ale o 2,5 roku nie wipiłem jej ani kropli. Pozdrawiam wszystkich abstynentów których raz podziwiam a raz uwazam za dziwnych i odmiennych.

#6 03-12-2007 22:31:31

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

jaka nazwa? napisał:

Ja mam 17 lat i rzadko chodzę na imprezy, wynika to z tego jakich mam rodziców i tego ze duzo sie ucze. Ale alkoholem nie pogardze, raz miałem zgona i nie polecam nie raz raz grawitacja była przytłaczająca. Takich imprez jest kilka w roku ale mam też silna wolę jak mówi disiaj nie pije to do konca imprezy nie tknę ani kropelki alkoholu. Czasami wynika to z braku ochoty, czasami z cięzkiego kaca po dniu wczesniejszym (na wakacjach) a czasami jestem z dziewczyna i nie chce zeby czuła odemnie alkohol. Jestesm zaś pełnym abstynentem coca-coli od której też mozna sie uzależnic wiem bo byłem ale o 2,5 roku nie wipiłem jej ani kropli. Pozdrawiam wszystkich abstynentów których raz podziwiam a raz uwazam za dziwnych i odmiennych.

Abstynenci alkoholowi pewnie Ciebie też pozdrawiają.

#7 03-12-2007 23:19:43

konrado5
Forumowicz

No ja coca coli nie lubię (nie lubię gazowanych napojów) i to jest jedyny powód dla którego jej nie piję.

#8 09-01-2008 00:18:42

odpowiedz
Gość

Ja tez po raz pierwszy... w takiej sytuacji i wlasnie dlatego pisze do Was. Pije... duzo... czesto... bez umiaru... Czy to znaczy, ze jest cos ze mna nie tak??? Jezeli tak to co? Bo wszyscy na okolo zachowuja sie tak jak ja. Nie jestem pewny, ale chyba powinien sie leczyc, a moze nie? Pomozcie!

#9 09-01-2008 19:20:49

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

odpowiedz - sam zdecyduj, czy to źle czy dobrze. Jak uznasz, że chcesz spróbować z tym skończyć, to wtedy możemy coś doradzać.

#10 09-01-2008 21:32:50

konrado5
Forumowicz

Moim zdaniem picie dużo, często bez umiaru jest złe. Nie widzę w tym ani krzty sensu.

#11 10-01-2008 13:03:25

Sorrow
Forumowicz

Myślę, że to jest swego rodzaju dążenie do znieczulenia albo autodestrukcji podobnie jak np. jedzenie bez umiaru.

#12 29-03-2008 12:27:49

15-latka
Gość

mam 15 lat i zamierzam zostac abstynentka czy myslicie ze mi sie to uda?? bardzo bym tego chciala ale nie wiem czy bede miala wystarczajaca sile woli

#13 29-03-2008 21:36:58

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

Zamierzasz? A na razie nie jesteś? Bo jak nie, to nawet nielegalne, w tym wieku.

#14 30-03-2008 08:26:56

jackracet
Forumowicz

Wszystko w twoich rękach ,ja chciałbym mieć 15 lat i to doświadczenie życiowe które mam teraz,omijał bym alkochol z daleka niczego ci nie da a zabierze wszystko

#15 14-04-2008 18:34:11

15-latka
Gość

teraz tez jestem abstynentka. tylko chodzi mi o to czy da sie byc abstynentka gdzie wszyscy obok ciebie pija?? (mowie o przyszlosci)

#16 14-04-2008 21:31:37

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

15-latka napisał:

teraz tez jestem abstynentka. tylko chodzi mi o to czy da sie byc abstynentka gdzie wszyscy obok ciebie pija?? (mowie o przyszlosci)

Proszę nas tu nie traktować jak dinozaury. ;-)

To tylko od Ciebie zależy, czy będziesz. Od nikogo więcej. Pamiętaj o tym teraz i w przyszłości.

Poza tym, na razie alkoholem się nie martw na razie. Póki co, dosłownie jak ognia unikaj wciągnięcia się w palenie papierosów - to jest jeszcze gorsze. Póki masz 15 lat i jeszcze te ,,przyjemności'' nie są Twoją domeną (a mam nadzieję, że tak jest), to postaraj się nie dopuścić, aby się kiedykolwiek stały. Za żadną cenę - nawet koleżeństwa u ulubionej kumpeli. Jeżeli nie chcesz pić i palić - wyrażaj to i nie bój się tego. Nie handluj swoim honorem. Nawet za cenę koleżeństwa. Kiedyś honor był warty więcej niż życie. Dzisiaj jest wart więcej niż najlepszy znajomy, którego honor nie pozwala Twoich decyzji uszanować.
Także pamiętaj - alkohol swoją drogą, ale papierosy - tego się bardziej wystrzegaj. Krótko mówiąc: szanuj się.

Trochę się rozpisałem, ale mnie wena wzięła, bo jak widzę dzisiejsze nastolatki, to zastanawiam się, z której epoki mnie tu ściągnięto na siłę. ;-)

#17 09-05-2008 19:42:44

15-latka
Gość

Ostatnio kolezanki pytaly sie mnie czy ide z nimi na piwo i mino ze wszystkie szly ja nie poszlam bo prosto im powiedzialam ze nie pije troche byly zdziwione ze "jak to nie pije przeciez to takie dobre". Najgorsze moim zdaniem jest to ze niby w sklepie jest tabliczka "nieletnim alkoholu nie sprzedajemy" a tak naprawde sprzedaja bo maja z tego zysk. To jest okropne! W zadnym sklepie nie powinni sprzedawac nieletnim alkoholu i papierosow. Bo je tez latwo kupic.

#18 09-05-2008 20:33:10

Murchad
Abstynent
Miasto: Murchadlandia, Londyn

No i pierwszy raz nie mam weny tongue Wszystkie najlepsze argumenty mi zabraliście.

Można być normalnym, albo murchadniętym

#19 10-05-2008 07:59:27

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

15-latka napisał:

Ostatnio kolezanki pytaly sie mnie czy ide z nimi na piwo i mino ze wszystkie szly ja nie poszlam bo prosto im powiedzialam ze nie pije troche byly zdziwione ze "jak to nie pije przeciez to takie dobre". Najgorsze moim zdaniem jest to ze niby w sklepie jest tabliczka "nieletnim alkoholu nie sprzedajemy" a tak naprawde sprzedaja bo maja z tego zysk. To jest okropne! W zadnym sklepie nie powinni sprzedawac nieletnim alkoholu i papierosow. Bo je tez latwo kupic.

Z reguły jestem przeciwny takim obostrzeniom - ale jak Cie to razi, to z obywatelskiego obowiązku powinnaś zgłosić to na policje, jeśli jest to na Twoich oczach. Pewnie jak policja przyjedzie, to w ramach zbierania dowodów, może spróbuje Cie poprosić o próbę kupna alkoholu w takim sklepie. Wtedy jak sprzedawca wpadnie, to na przyszłość mu się naprawdę odechce.

PS 15-stolatki na piwo, niezłe.

#20 12-10-2008 20:55:34

absynt
Gość

[...]toast można obalać czymś innym, nie tylko alkoholem - polecam jakiś soczek.

Nie bardzo... Przynosi to pecha wink

#21 12-10-2008 21:51:50

Annihilator
Abstynent
Strona WWW

absynt napisał:

[...]toast można obalać czymś innym, nie tylko alkoholem - polecam jakiś soczek.

Teraz mówisz? tongue

#22 14-10-2008 13:34:26

15-latka
Gość

znalazlam dzisiaj ciekawy artykul: http://www.papilot.pl/lifestyle/news/20 … kohol.html . To jest kolejny przyklad jak niepelnoletnie osoby moga z latwoscia kupic alkohol.

PS: mam nadzieje ze w ten sposob nie reklamuje innej strony, jesli tak to przepraszam

#23 25-10-2008 16:24:20

aleksandra17-88
Wtajemniczony
Miasto: Przemyśl

absynt napisał:

Jeśli tak jak zbicie lusterka, czarny kot przebiegający droge, piątek 13-go, to ja zaryzykuje heheheh wink

****Utraciłem wiele ze swych dawnych wad, w zamian zyskałem nowe. Równowaga jest zachowana****

#24 25-10-2008 17:53:08

Murchad
Abstynent

Alusia wróciła smile

Ja tam przesądny nie jestem.

#25 25-10-2008 22:10:58

aleksandra17-88
Wtajemniczony

smile

****Utraciłem wiele ze swych dawnych wad, w zamian zyskałem nowe. Równowaga jest zachowana****

#26 25-10-2008 22:59:22

Murchad
Abstynent

A do kogo ten uśmiech? tongue

#27 25-10-2008 23:53:56

aleksandra17-88
Wtajemniczony

Aż boję się odpowiedzieć, bo znowu będzie, że to offtop hehehe wink, ale zaryzykuje uśmiech był do, czy jak kto woli dla Ciebie, tongue

a ten jest dla wszystkich smile
tongue

#28 26-10-2008 00:14:49

Murchad
Abstynent

Żeby nie było offtopu wróce na chwilkę do kwestii wzywania policji przy sprzedawaniu nieletnim. Kto mi powie, jakie obecnie są za to kary? Czy nie jest czasem tak, że sprzedawca może sobie spokojnie pozwolić na zapłacenie takiej kary?

A teraz do postu wyżej. Moja droga Alusiu Elusiu Olusiu. Zaraz będe zazdrosny o ten zbiorowy uśmiech tongue

#29 26-10-2008 00:36:58

Szpon
Forumowicz
Miasto: Warszawa

A on sprzedawca za coś takiego przypadkiem nie może stracić koncesji? O ile oczywiście zostanie przyłapany na sprzedawaniu alkoholu nieletnim i tak dalej...

Szpon się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (26-10-2008 00:37:27)

"New dreams, new dreams, there is no truth;
Saving in thine own heart; seek, then
No learning from starry man"

#30 26-10-2008 00:45:53

aleksandra17-88
Wtajemniczony

Murchad napisał:

Kto mi powie, jakie obecnie są za to kary? Czy nie jest czasem tak, że sprzedawca może sobie spokojnie pozwolić na zapłacenie takiej kary?

Ja nie wiem jakie są za to kary, pewnie niektórych stac zeby płacic innych nie. Jesli chodzi o sprzedaz alkoholu nieletnim to od kilku lat zauwazyłam ze zeby dostac alkohol w Przemyślu, nie majac ukonczonych 18 lat, trzeba sie niezle nakombinować, mam wiele kolezanek które lubia sie napic, własciwie to tankuja od gimnazjum i zeby zdobyc napoje z % musiały wysyłac starszych kolegów,

Murchad napisał:

Moja droga Alusiu Elusiu Olusiu. Zaraz będe zazdrosny o ten zbiorowy uśmiech tongue

Mój drogi Michasiu, myślałam ze zazdrośC to obce Ci uczucie tongue

Stopka forum