#1 2006-04-07 21:33:39

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Abstynencja? Ależ tak!

Zapraszam do komentowania www.abstynenci.pl/abstynencja

#2 2010-03-07 06:54:05

PS
Gość

Odp: Abstynencja? Ależ tak!

Ja nie pije bo nie chce - mam taka zasade od zawsze. Uwazam ze alkohol szkodzi zdrowiu i nie pozwala zachowac trzezwosci umyslu. Nigdy w zyciu nie bylem w stanie nietrzezwosci, a laczna ilosc alkoholu jaki wypilem w zyciu nie przekracza polowy szklanki. Sa inne takie osoby jak ja?...

#3 2010-03-07 09:26:13

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

PS napisał/a:

Ja nie pije bo nie chce - mam taka zasade od zawsze. Uwazam ze alkohol szkodzi zdrowiu i nie pozwala zachowac trzezwosci umyslu. Nigdy w zyciu nie bylem w stanie nietrzezwosci, a laczna ilosc alkoholu jaki wypilem w zyciu nie przekracza polowy szklanki. Sa inne takie osoby jak ja?...

No u mnie na pewno nie przekracza dna szklanki, jeżeli mówimy o łącznej ilości alkoholu przyjętego tylko w napojach alkoholowych.

#4 2010-03-07 11:17:11

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

PS napisał/a:

No to obawiam się, że jednak nie jesteś abstynentem pierwotnym.

#5 2010-03-07 11:25:13

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Murchad napisał/a:

No to obawiam się, że jednak nie jesteś abstynentem pierwotnym.

Zabrzmiało to jak wyrok śmierci wink . Ważny jest stosunek do alkoholu. Witaj PS na forum smile .

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#6 2010-03-07 13:14:35

Murchad
Abstynent

To tak bardziej w kwestii sprostowania smile

#7 2011-01-07 00:50:15

tede
Gość

Mam 24 lata. Praktycznie od 16 roku zycia co weekend pije. Zdarzaja sie i dlugie okresy, kiedy pilem czesciej. Nigdy nie uwazalem, ze alkohol jest dla mnie problemem i nadal tak nie uwazam. Zdecydowalem jednak, ze chce przestac pic, po to by prowadzic lepsze zycie, pelniejsze pozytywnych wrazen, doznan.  Zaczalem czuc, ze alkohol nie daje mi zadnej radosci, a tylko "zamula". Jak bedzie, zobaczymy, ale mam nadzieje, ze dobrze smile Pozdrowienia dla wszystkich, ktorzy chca byc szczesliwi i dawac szczescie innym!

#8 2011-01-07 01:03:38

Murchad
Abstynent

Czołem. Zapraszamy do rejestracji i częstego odwiedzania.

#9 2011-09-03 15:28:11

Józef
Gość

Jestem wdzięczny za ukazanie w artykule abstynencji jako otwarcia na prawdę życia. Alkohol znieczulka na cierpienie życia, ale i zamyka na prawdę o zyciu.

Myślę, że takim pozytywnym motywem abstynencji może też być ofiarowanie faktu nie picia za zapijających się na śmierć. A jest takich wielu. Myślimy, jaki ma związek moja abstynencja z ograniczeniem picia przez innych. Nie jest to łatwe do wyjaśnienia, choć ośrodek w Zakroczymiu propaguje hasło: "przez abstynencję wielu do umiarkowania wszystkich".

#10 2012-11-05 03:52:56

ewka
Gość

PS napisał/a:

ja mam, podobnie. nie pije wogole wlasciwie nawet nie wiem dlaczego! kiedys slyszlalam ze to sie leczy...

#11 2012-11-05 21:08:57

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Cześć Ewka smile .
Mi ta nasza abstynencka "choroba" już nie przeszkadza, idzie przywyknąć wink . Zapraszam do dalszego udzielania się na forum.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

Stopka

Forum oparte na FluxBB