Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#61 24-04-2010 01:04:01

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

Re: Rajd rowerowy abstynentów

Dla mnie jest. Dla Ciebie wątpię. To nie jest daleko. Jedzie się jakieś 2 godziny ścieżką rowerową.Trasa ogólnie prosta i przyjemna, ale dla takich amatorów jak ja smile) Można pojechać dalej- do Gdyni na klif.  ( raz się tam znalazłam i szczerze mówiąc już chciałam kogoś zwołać z samochodem, aby mi rower zabrał smile No, ale dzielnie wróciłam rowerem

gusiak się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (08-06-2010 00:25:03)

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#62 24-04-2010 21:51:37

ren-ya
Forumowicz
Miasto: rzeszowskie
Strona WWW

Ha, rozpoczęliśmy dziś z mężem sezon rowerowy. Taką małą rozgrzewkę sobie zrobiliśmy. Ledwie 40 km. Kolano męża zaczęło mu dokuczać już przy trzydziestym km., tak więc przynajmniej wiadomo, że na żadną dłuższą trasę pozwolić sobie nie możemy. Ale podtrzymuję to, co napisałam wcześniej - na pewno będziemy na obchodach rocznicy w Grunwaldzie 17 lipca.

Jesteś twórcą twej własnej rzeczywistości, a życie nie ukaże ci się od innej strony, niż myślisz, że ci się ukaże.

#63 24-04-2010 22:57:42

Gusiak
Abstynent

ren-ya napisał:

Ale podtrzymuję to, co napisałam wcześniej - na pewno będziemy na obchodach rocznicy w Grunwaldzie 17 lipca.

Mam nadzieję, że będzie okazja się spotkać smile

#64 24-04-2010 23:15:57

ren-ya
Forumowicz
Strona WWW

Właśnie liczę na to spotkanie !

Będzie z nami ten kolega, o którym wspominałam, że pija tylko wino do obiadu, on też chciałby Was poznać:).

Jesteś twórcą twej własnej rzeczywistości, a życie nie ukaże ci się od innej strony, niż myślisz, że ci się ukaże.

#65 24-04-2010 23:48:10

Gusiak
Abstynent

Ten co bywa "czasowym abstynentem" czy jakoś tak ?smile
Widzę Ren-ya, że my się chyba dokładniej dogadamy smile
A jokier niech próbuje się z nami spotkać mimo niedogadania się co do godziny wink

#66 25-04-2010 10:20:15

ren-ya
Forumowicz
Strona WWW

Myślę, że bliżej tego dnia, to wymienimy się nr telefonów, żebyśmy jakoś mogli się odnaleźć w tłumie:)

#67 25-04-2010 10:46:49

gusiak 2
Gość

też o tym myślałam smile)
W takim razie do zobaczenia za kilka miesięcy smile)

#68 04-06-2010 22:03:37

Gusiak
Abstynent

jokier napisał:

Z"Bitwa Grunwaldzka" rozpocznie się 17 lipca o godz. 14:00. Koszt każdego noclegu to ok. 13 zl, przy założeniu, że w namiocie będzie spać jedna osoba, ale zachęcam do udziału rodzinnego, wtedy będzie taniej.

Wiem, że jeszcze trochę czasu, ale koleżanka, którą zabieram ze sobą , trochę mnie męczy, więc zapytam już teraz ;]
Jokier: jak to jest z tym noclegiem. Gdybyśmy chcieli przenocować z 17/18 lipca , to musimy jakoś to wcześniej zarezerwować? Czy trzeba mieć swój namiot, czy tam na miejscu można bez problemu wypożyczyć?
I Ty jak i Ren-ya o 14 na tej bitwie planujecie być tak?

#69 07-06-2010 23:05:42

Gusiak
Abstynent

Wzorem Konrado5 zapytam.
Jokier: masz zamiar mi kiedyś odpowiedzieć na pytanie? ( to dosyć ważne)

#70 07-06-2010 23:33:07

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

Oczywiście, że tak, jednak zapowiadany nocleg we Frygnowie nie jest możliwy. Miejsce  podam wkrótce. Namiot lepiej mieć, bo nie spotkałem jeszcze pola namiotowego gdzie byłaby wypożyczalnia. Pozdrawiam.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (07-06-2010 23:33:36)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#71 07-06-2010 23:42:54

Gusiak
Abstynent

A no to my chyba nie zostaniemy na noc, bo nie mamy namiotów ;]
A może będzie możliwość przenocowania w jakimś domku tam na ośrodku? Albo jednak da rade wypożyczyć namiot na miejscu... Jak możesz, to przy okazji zapytaj, proszę i napisz :-)

#72 07-06-2010 23:54:52

jokier
Wtajemniczony

Przecież nocleg w jakimś stałym ośrodku czy kwaterze agroturystycznej nie jest trudno znaleźć. Wystarczy użyc wyszukiwarki. Z polami namiotowymi gorzej, bo te powstają wyłącznie na okoliczność obchodów rocznicy. Wcześniej w ogóle trudno było o jakiś kontakt, teraz widzę, że trochę ogłoszeń się pojawiło.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#73 08-06-2010 00:00:20

Gusiak
Abstynent

jokier napisał:

Przecież nocleg w jakimś stałym ośrodku czy kwaterze agroturystycznej nie jest trudno znaleźć.

No i pewnie tak zrobimy. Bo chcemy zostać na drugi dzień, aby jeszcze sobie Toruń przy okazji pozwiedzać.
Ale pomyślałam, że jak już się uda spotkać kilkorgu z nas, to fajnie by było np wieczorem jakieś wspólne ognisko zorganizować. Raczej to trudne będzie, jeśli będziemy w różnych ośrodkach.

#74 08-06-2010 10:06:01

ren-ya
Forumowicz
Strona WWW

Ja mam zarezerwowane noclegi w Jabłonce, to jest jakieś 20 km od Grunwaldu. Rezerwowałam dość dawno, ale już wówczas był problem z wolnymi miejscami.
Myślę jednak, że na miejscu będzie można coś znaleźć; w internecie wciąż jeszcze ogłasza się chyba mniejszość. No i zawsze zostają pola namiotowe. O wypożyczalniach namiotów nie słyszałam, ale teraz całkiem niedrogo namiot można kupić w marketach.

#75 08-06-2010 10:59:29

Gusiak
Abstynent

My chcemy zostać ewentualnie na jedną noc z soboty na niedzielę. Myślę, że w gospodarstwach agroturystycznych zawsze jakieś miejsce się znajdzie.
A jak nie, to najwyżej wrócimy późnym wieczorem do domu :-)

Ren-ya : a w tej Jabłonce w  jakim ośrodku jesteście? bo widzę,że trochę tego jest i są jeszcze wolne miejsca.

gusiak się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (08-06-2010 11:04:51)

#76 08-06-2010 22:16:45

jokier
Wtajemniczony

ren-ya napisał:

O wypożyczalniach namiotów nie słyszałam, ale teraz całkiem niedrogo namiot można kupić w marketach.

Z tym, że namiotów "Made in China" w cenie poniżej 100 zł bym nie polecał, tzn. nadają się wyłącznie na bezdeszczową pogodę.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (08-06-2010 22:17:06)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#77 10-06-2010 11:32:28

Gusiak
Abstynent

Dzięki Ren-ya za informację. Niestety tam pani nie rezerwuje na jedną dobę. Zadzwoniłam już chyba do 10 ośrodków i wszędzie, albo nie ma miejsc albo nie rezerwują na jedną dobę =/
Szukam dalej...

#78 11-06-2010 13:04:18

Gusiak
Abstynent

Pogodziłam się z myślą, że noclegu nie znajdę :]
Przyjedziemy na Grunwald i albo wrócimy późnym wieczorem do Gdańska, albo prześpimy się w samochodzie :]

#79 11-06-2010 13:59:32

jokier
Wtajemniczony

Noclegi z 16/17 i z 17/18 lipca mamy zarezerwowane na polu namiotowym "Koło kaplicy pobitewnej", czyli w samym centrum pól grunwaldzkich. Z informacji, które uzyskałem wynika, że miejsc na polach namiotowych nie powinno zabraknąć, ale żeby zbytnio nie improwizować, lepiej byłoby znać liczbę chętnych na rajd oraz liczbę i wielkość namiotów.
Na w/w polu za namiot 1-2 osobowy płaci się 10 zł za dobę, za 3-4 osobowy 20 zł, za większy 30 zł. Osoby, które chcą wziąć udział przynajmniej w I etapie rajdu (od Torunia do Grunwaldu) oraz w całym rajdzie proszę o zapisywanie się pod moim adresem mailowym. Z pozostałymi chętnie się spotkam, ale muszą radzić sobie sami. Pozdrawiam serdecznie.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#80 12-06-2010 13:05:04

jokier
Wtajemniczony

W ramach edukacji historycznej zamieszczam fragment z "Roczników" Jana Długosza:
"Znaleziono zaś w wojsku krzyżackim kilka wozów wyładowanych pętami i kajdanami, które Krzyżacy... przywieźli do wiązania jeńców polskich. Znaleziono też inne wozy pełne żagwi nasączonych łojem i smołą, a także strzały wysmarowane tłuszczem i smołą, którymi zamierzali razić pokonanych i uciekających... Za słusznym jednak zrządzeniem Bożym, który starł ich pychę, Polacy zakuwali ich [Krzyżaków] w te pęta i kajdany... Kilka tysięcy wozów wrogów w ciągu kwadransa złupiły wojska królewskie tak, iż nie pozostało po nich najmniejszego śladu. Były nadto w obozie i na wozach pruskich liczne beczki wina, do których po pokonaniu wrogów zbiegło się znużone trudami walki i letnim skwarem wojsko królewskie, aby ugasić pragnienie. Jedni rycerze gasili je czerpiąc wino hełmami, inni rękawicami, jeszcze inni - butami. Ale król polski Władysław w obawie, by jego wojsko upojone winem nie stało się niesprawne i łatwe do pokonania... kazał zniszczyć i porozbijać beczki z winem. Gdy je na rozkaz królewski bardzo szybko rozbito, wino spływało na trupy poległych, których na miejscu obozu było wiele i widziano, jak zmieszane z krwią zabitych ludzi i koni płynęło czerwonym strumieniem aż na łąki wsi Stębarka."
Z całością mozna zapoznać się tutaj: http://www.album-grunwaldzki.iq.pl/zrodla/index.php

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (12-06-2010 13:07:20)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#81 13-06-2010 21:08:08

Gusiak
Abstynent

Dobra , teraz już ostatecznie ( mam nadzieję) wiemy co robimy.
Przyjeżdżamy w czwartek jakoś wieczorem ok. 18 ej ( 16 lipca) i zostajemy dwie doby czyli do niedzieli.
Mamy namiot big_smile, więc będziemy na tym samym polu co Ty Jokiero. :-)

#82 15-06-2010 15:22:26

lady bug
Forumowicz
Miasto: gdańsk

16 lipiec to piątek
bo juz sie przestraszyłam ze czegos nie wiem ;p

#83 15-06-2010 22:14:20

Gusiak
Abstynent

no, o piątek mi chodziło :]

P.S. I jakbyś miała o czymś nie wiedzieć...  przecież wiesz, że informacje przekazuję Ci bardzo szybko wink .... Biedroneczko tongue

gusiak się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (15-06-2010 23:01:07)

#84 29-06-2010 19:42:56

jokier
Wtajemniczony

Dzisiaj otrzymałem z pola namiotowego, na którym mieliśmy nocować na polach grunwaldzkich wiadomość następującą:

pole mamiotowe napisał:

Musieliśmy zmienić cenik  :

PARKOWANIE:

Samochód osobowy - 10 zł za dobę

Przyczepa campingowa z samochodem - 70 zł za dobę

Bus - 20 zł za dobę

NAMIOT :

2-3 osobowy - 40 zł za dobę

4-5 osobowy - 50 zł za dobę

6-7 osobowy - 70 Zł za dobę

powyżej 7 osobowego - 100 zł za dobę

Większe namioty cena do ustalenia na miejscu .

Rezerwacja miejsca namiotowego również na miejscu.

Zapewniamy wodę, prąd, prowizoryczny prysznic i toaletę typu "Toi Toi".

Pole namiotowe znajduje się 100 METRÓw OD INSCENIZACJI BITwY a konkretnie po lewej stronie
kaplicy pobitewnej (to jedne pole namiotowe ,które znajduje się tak blisko inscenizacji bitwy),
na wyciągnięcie ręki będzie też się znajdował bar i stoisko z wędlinami. Nie oferujemy obiadów.
Samochody mogą stać koło namiotów.
Prosimy o zgłoszenie się o rezerwację miejsca namiotowego .

Pozdrawiamy.

Powinni  oczywiście podpisać "Z liberalnym pozdrowieniem", bo wcześniej zapowiadali zupełnie inne ceny, ale cóż, widać że trzeba się liczyć z większą ilością takich niespodzianek. Woda sodowa ma to do siebie, że uderza niektórym do głowy, że sparafrazuję Klasyka.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (29-06-2010 19:45:33)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#85 29-06-2010 20:58:09

Gusiak
Abstynent

Ale chyba nic się nie zmienia i nadal tam nocujemy?
Faktycznie niefajnie zrobili. Przynajmniej tym , co wcześniej zarezerwowali powinni pozostawić te same ceny.
My mamy namiot 2-3 osobowy, ale on jakiś duży jest jak na tyle osób.

Ren-ya i Jokier wysłałam Wam na maila mój nr kom.

Pozdrawiam i do zobaczonka :-)))

EDIT: jak dzwoniłam, to mi mówili,że nie ma dostępu do prądu.
Teraz, piszą że jest.

gusiak się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (29-06-2010 22:17:51)

#86 29-06-2010 21:54:19

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

40zł za rozbicie namiotu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Że się tak brzydko wyrażę kogoś tu ostro pogięło!!!!!!!!!!!!!!!

#87 30-06-2010 14:44:24

jokier
Wtajemniczony

Suchy, pamiętając o Twoich wakacyjnych planach chcę Ci zaproponować taki mały ersatz:
http://www.it.ostroda.pl/?ak=gr&id=7

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#88 30-06-2010 17:33:44

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

A ciekawe, ciekawe. Dziękuję! Ale na razie walczę ze studentami bo sesja w pełni. Potem muszę zrobić mały remont mieszkania. Uprawiam też 12 arów ogrodu, na którym w lipcu jest mnóstwo roboty. Mam wolny sierpień i pół września. W sierpniu chciałbym pojechać do Kotliny Kłodzkiej rowerem a we wrześniu w Bieszczady pociągiem. Mazury może w przyszłym roku. Problem jest w dużych odległościach, których pokonanie na rowerze zajmuje mnóstwo czasu. Wszystkie moje dotychczasowe wyprawy były w 100% rowerowe ale nie wyobrażam sobie jazdy rowerem z 30kg bagażu z Zielonej Góry w Bieszczady czy na Mazury. Zajmie to co najmniej tydzień. Niestety wsiadania z tak obładowanym rowerem do pociągu również sobie nie wyobrażam...

#89 30-06-2010 23:44:03

Gusiak
Abstynent

Oprócz Ren-yi i Jokiera, ktoś się jeszcze tam wybiera ? :>

#90 04-08-2010 18:03:32

jokier
Wtajemniczony

Witam wszystkich,
II Rajd Rowerowy Abstynentów ogłaszam za zakończony. W stosunku do poprzedniej imprezy tego typu możemy odnotować duży postep gdyż w jej kulminacyjnym momencie zgromadzonych było w jednym miejscu aż czterech abstynentów (lub prawie abstynentów). Zasadniczy cel imprezy, jakim było uczczenie 600-tnej rocznicy zniszczenia na rozkaz Jagiełły wina zdobytego na Krzyżakach również został osiągnięty. Zanim zamieszczę zdjęcia i relację z rajdu pragnę podziękować wszystkim spotkanym osobom za pomoc i oznaki sympatii. Passa miłych spotkań rozpoczęła się już drugiego dnia rajdu w lasach pomiędzy Golubiem-Dobrzyniem a Brodnicą. Upal i piaszczyste leśne drogi nieźle dają się we znaki. Z przeciwka nadjeżdża na rowerze młody chłopak.
- Gryzą pana muchy?
- Gryzą.
- To proszę, tu jest olejek waniliowy i trzeba się natrzeć.
Nawet nie wiedziałem, że to takie skuteczne remedium. Podziękowałem i rozjechaliśmy się w przeciwne strony. Niestety, chłopak pozostał anonimowy. Później w podobnych przypadkach starałem się już informować o charakterze imprezy, w której uczestniczę i pozostawiać spotkanym osobom nasz internetowy adres. Dlatego mogę dzisiaj podziękować
z nadzieją, że podziękowanie to dotrze do Adresatów:
- Pani Marzannie Gawlik z Gospodarstwa Agroturystycznego w Tomkowie i Jej Gościom za zaproszenie  do stołu, miłą rozmowę i napoje chłodzące,
- Markowi z warszawskiej Woli za interesującą rozmowę, którą wyłącznie ze względów czasowych trzeba było brutalnie zakończyć oraz za informacje dotyczące sprzętu rowerowego,
- Państwu Fridrich z Gospodarstwa Agroturystycznego w Rentynach nad Jeziorem Kałwa za wspaniałe warmińskie mleko prosto od krowy,
- Panu z Baszty Bocianiej w Dobrym Mieście za umożliwienie zwiedzenia tego obiektu poza godzinami otwarcia, widokówki oraz cenne informacje historyczne i turystyczne,
- Panom z firmy "Mazurskie Chałupy" z Dywit za wyrazy sympatii, napoje chłodzące oraz benzynę i pędzelek do wyczyszczenia przerzutki,
- Kierownikowi ekipy realizującej prace renowacyjne elewacji klasztoru w Stoczku Warmińskim za udostepnienie kuchni i ładowarki do telefonu,
- Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie za umożliwienie rozbicia namiotu na swoim terenie nad Jeziorem Mój oraz za wodę mineralną.
Rajd zakończył się w sobotę 24 lipca w miejscowości Stręgiel nad jeziorem o tej samej nazwie. Po nocy z ulewą i wspaniałą burzą z piorunami trzeba było z powodów rodzinnych wracać do domu. Pozostał ostatni przejazd rowerem do Giżycka i dalej pociągiem.
Jest oczywiste, że w  tej sytuacji III Rowerowy Rajd Abstynentów odbędzie się ze startem
w Giżycku.
Pozdrawiam serdecznie Gusiaka z Gosią i Adamem, Renię i Wieśka oraz poznanych
w Bisztynku uczestników Raciborskiego Rajdu Rowerowego Dookoła Polski.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (10-11-2010 13:33:40)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

Stopka forum