#26 2008-11-04 01:59:24

Mirosłaf
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-09-27
Liczba postów: 206

Odp: Sylwester

Rzeczywiście nie wyraziłem się zbyt jasno. Jednak to że ktoś pije dwa, trzy razy w miesiącu też nie sprawia że ktoś niszczy sobie życie. Każdy robi to co lubi a jeśli ma do tego łeb na karku, to nic złego się nie dzieje z tego powodu.

#27 2008-11-04 11:04:29

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

I po raz kolejny nie mogę się zgodzić, gdyż nawet takie picie ma negatywne skutki zdrowotne.

#28 2008-11-05 00:54:45

Mirosłaf
Forumowicz

Żyjemy w czasach w których nawet oddychanie ma negatywne skutki zdrowotne.
Kurczę chyba się off top zrobił smile

#29 2008-11-05 01:40:51

konrado5
Abstynent
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 898

Mirosłaf napisał/a:

Kurczę chyba się off top zrobił smile

Ale za to bardzo ciekawy.

#30 2008-11-05 02:33:24

Murchad
Abstynent

Owszem, oddychanie dzisiaj też ma negatywne skutki zdrowotne, ale brak oddychania jeszcze gorsze tongue I tu właśnie jest różnica.

#31 2008-11-06 01:20:14

polake
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-03-22
Liczba postów: 90

O rany no, są ludzie, którzy po alkoholu są wnerwiający i nie do zniesienia, a są tacy, którzy się potrafią wspaniale bawić po alkoholu (przecież nie trzeba zaraz chlać na umór) i nie widzę nic złego w tym, żeby się razem z nimi (na trzeźwo) bawić.

#32 2008-11-06 23:07:26

Mirosłaf
Forumowicz

brava dla tego pana powyżej:)

#33 2008-11-07 14:58:34

jokier
Abstynent
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,749

polake napisał/a:

O rany no, są ludzie, którzy po alkoholu są wnerwiający i nie do zniesienia, a są tacy, którzy się potrafią wspaniale bawić po alkoholu (przecież nie trzeba zaraz chlać na umór) i nie widzę nic złego w tym, żeby się razem z nimi (na trzeźwo) bawić.

A czy gdyby ci ludzie użyli np. innego środka narkotycznego, też nie miałbyś żadnych zastrzeżeń? Jaka właściwie różnica? Bo moim zdaniem jasne jest, że można się bawić w takiej sytuacji, ale lepiej przestać wtedy myśleć o pewnych jej aspektach. Można oczywiście założyć, że z zasady się o tym nie myśli (co może np. wynikać z wyznawanego światopoglądu), ale akurat należę niestety do egzemplarzy, którym przychodzi to z trudem. Tym niemniej mogę zgodzić się z tezą, że pożytków z takiej zabawy może być więcej niż strat. Wszystko zależy od tego, czyj przykład spowoduje większy skutek, czy w ogólnym bilansie zwycięży dobro, czy zło. Dlatego między innymi także zachęcałem Annihilatora, żeby poszedł na wesele swojego brata. Zdaję sobie sprawę, że w tym poście znów nie wykazałem należytego luzu, ale myślę, że do Sylwestra mam jeszcze trochę czasu, żeby się poprawić smile.

Ostatnio edytowany przez jokier (2008-11-07 15:17:08)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#34 2008-11-07 20:42:46

Murchad
Abstynent

jokier napisał/a:

...mogę zgodzić się z tezą, że pożytków z takiej zabawy może być więcej niż strat...

Zależy dla kogo.

#35 2008-11-07 21:04:54

Mirosłaf
Forumowicz

no wiesz Murchad tobie raczej nie zaszkodzi to że ktoś z twoich znajomych pije. Wiele osób jest bardzo kulturalnych po Alku. A niektórzy po prostu potrzebują go by się odprężyć, i lepiej się bawić

#36 2008-11-07 21:30:18

Murchad
Abstynent

No ale zaszkodzi to tym znajomym.

#37 2008-11-07 22:07:09

polake
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-03-22
Liczba postów: 90

Są dorośli i wiedzą, co robią. Dlaczego ja mam się nie bawić, jak ktoś coś robi niekoniecznie zdrowego? Wystarczy, że sam sobie niszczy zdrowie, po co ma jeszcze mi psuć humor?

#38 2008-11-07 23:50:46

konrado5
Abstynent

Jak ktoś pije alkohol tylko na imprezach (rzadko) to raczej skutki na zdrowie będą dla niego pomijalne.

#39 2008-11-08 01:09:49

Ariel
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2008-07-12
Liczba postów: 75

konrado5 napisał/a:

Jak ktoś pije alkohol tylko na imprezach (rzadko) to raczej skutki na zdrowie będą dla niego pomijalne.

Ajjj konrado w moim otoczeniu pije się raz na tydzień zalewając do tego stopnia, że całkiem niedawno znajomy nie pamiętał adresu domu i z rzygami w gardle prowadził taksówkarza... A chodzi TYLKO na imprezy "samych swoich".

#40 2008-11-08 01:21:18

konrado5
Abstynent

Ale mi chodzi o ludzi, którzy chodzą na imprezy alkoholowe nie częściej niż raz na 2 miesiące.

#41 2008-11-08 01:48:14

Ariel
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2008-07-12
Liczba postów: 75

konrado5 napisał/a:

Ale mi chodzi o ludzi, którzy chodzą na imprezy alkoholowe nie częściej niż raz na 2 miesiące.

To zrozum, że większość chodzi częściej niż raz na 2 miesiące. I pije więcej niż 1 piwo.

#42 2008-11-08 01:52:44

konrado5
Abstynent

Nawet jak pije dużo piw, ale raz na 2 miesiące to nic strasznego się nie stanie. Są tacy co piją codziennie i nic im nie jest.

#43 2008-11-08 03:17:03

Murchad
Abstynent

Pozornie nic nie jest chyba tongue

#44 2008-11-08 13:42:45

jokier
Abstynent

Murchad napisał/a:

jokier napisał:
...mogę zgodzić się z tezą, że pożytków z takiej zabawy może być więcej niż strat...

Zależy dla kogo.

Jasne, że dla abstynenta bezopśrednich pożytków z takiej imprezy raczej nie będzie, mogą być natomiast dla pozostałych, pijących uczestników, pod warunkiem, że zadziała mechanizm tzw. dezintegracji pozytywnej, tzn. obecność i przykład abstynenta skłoni ich do refleksji nad sensownością własnego postępowania. Inny motyw za uczestnictwem może powstać, gdy w imprezie mają uczestniczyć dzieci, które jeszcze nie przeszły inicjacji alkoholowej. Mają one wtedy przykład, że możliwe są dwa rodzaje postaw wobec alkoholu, że same też kiedyś będą mogły wybierać, że można nie poddać się towarzyskiemu terrorowi.

Mirosłaf napisał/a:

no wiesz Murchad tobie raczej nie zaszkodzi to że ktoś z twoich znajomych pije. Wiele osób jest bardzo kulturalnych po Alku. A niektórzy po prostu potrzebują go by się odprężyć, i lepiej się bawić

Jeżeli wykluczy się motywy, o których pisałem powyżej, to uczestnictwo w imprezie alkoholowej jest dla aktywnego abstynenta zwykłą stratą czasu i nie wiąże się z żadnymi przyjemnymi doznaniami, a więc właściwie szkodzi. Dalsza część Twojego posta jest po prostu zabawna. Może znasz osoby, które na trzeźwo są mniej kulturalne, niż po wypiciu alkoholu? Jeżeli zaś ktoś potrzebuje alkoholu dla odprężenia i lepszej zabawy, to jest już po prostu uzależniony.

polake napisał/a:

Są dorośli i wiedzą, co robią. Dlaczego ja mam się nie bawić, jak ktoś coś robi niekoniecznie zdrowego? Wystarczy, że sam sobie niszczy zdrowie, po co ma jeszcze mi psuć humor?

Masz poniekąd rację. Twoja abstynencja z motywów osobistych jest rzeczą cenną, a to że nie widzisz sensu bycia abstynentem aktywnym jest całkiem zrozumiałe.

konrado5 napisał/a:

Jak ktoś pije alkohol tylko na imprezach (rzadko) to raczej skutki na zdrowie będą dla niego pomijalne

Na Twoje filozoficzne posty to szkoda w ogóle czasu, ale dla osłody żywota nadaję Ci zaszczytny tytuł Wiecznego Badacza (WB). Jak już wybadasz, jaka ilość alkoholu nie jest w ogóle szkodliwa, to napisz. Tylko proszę o konkrety, bo inaczej sam możesz stać się pomijalny.

Ostatnio edytowany przez jokier (2008-11-08 13:57:05)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#45 2008-11-08 14:37:03

Murchad
Abstynent

Jokier, jesteś normalnie the best tongue

#46 2008-11-08 14:43:23

Mordimer
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-08-08
Liczba postów: 84

ehhhh ja idę dzisiaj na urodziny niestety... alkoholowe

Wyboru nie mam bo organizujemy je babci na 80 lat a cala rodzina niestety pije  ( nie mało a są i nawet alkoholicy )

Postaram się jednak jak najszybciej zabrać stamtąd  swoją pociechę i moje 4 litery bo na samą myśl robi mi się niedobrze.

Najlepsza była szefowa restauracji     Mówię jej że kilka osób nie wzniesie toastu szampanem a ona na to     " ale przecież jak to ?   to nie wypada ! "        smile       

Chyba kiedyś założę forum  pt.  Ciemny nasz naród

#47 2008-11-08 14:49:10

jokier
Abstynent

Murchad napisał/a:

Jokier, jesteś normalnie the best tongue

Niestety, muszę Cię z przyjemnością zawiadomić, że jeżeli zasadniczo zawsze się zgadzamy, a weźmiemy pod uwagę różnicę wieku, to oznacza, że jesteś ode mnie jakieś trzy razy mądrzejszy smile.

Ostatnio edytowany przez jokier (2008-11-09 00:11:43)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#48 2008-11-09 00:41:01

jokier
Abstynent

Mordimer napisał/a:

Najlepsza była szefowa restauracji     Mówię jej że kilka osób nie wzniesie toastu szampanem a ona na to     " ale przecież jak to ?   to nie wypada ! "        smile

To jeszcze pikuś. Kiedyś gdy trzeba było brać śluby cywilne w USC i znalazłem się w tym przybytku przy okazji ślubu siostry, prowadząca całą ceremonię kierowniczka uznała za stosowne wręczyć kielichy z szampanem obecnym także czworgu dzieciakom w wieku od 7 do 10 lat celem wzniesienia "obowiązkowego" przy tej okazji toastu. Normalnie mnie zamurowało, i tylko dlatego, że nie były to moje dzieci, szampan ten nie wylądował na łbie szanownej kierowniczki. Za to później przeprowadziłem dłuższą korespondencję w tej sprawie z jej zwierzchnikiem, czyli prezydentem miasta, który ostatecznie, jako doktor prawa, zgodził się z moją tezą, że doszło do jego naruszenia.

Ostatnio edytowany przez jokier (2008-11-10 14:16:09)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#49 2008-11-09 01:33:04

Mirosłaf
Forumowicz

jokier napisał/a:
Mirosłaf napisał/a:

Jeżeli wykluczy się motywy, o których pisałem powyżej, to uczestnictwo w imprezie alkoholowej jest dla aktywnego abstynenta zwykłą stratą czasu i nie wiąże się z żadnymi przyjemnymi doznaniami, a więc właściwie szkodzi. Dalsza część Twojego posta jest po prostu zabawna. Może znasz osoby, które na trzeźwo są mniej kulturalne, niż po wypiciu alkoholu? Jeżeli zaś ktoś potrzebuje alkoholu dla odprężenia i lepszej zabawy, to jest już po prostu uzależniony.

Piszesz że jeśli coś nie wiąże się z przyjemnymi doznaniami, to właściwie szkodzi. Czy mam wobec tego rozumieć że podcieranie tyłka po sraniu jest szkodliwe??? No chyba że dla ciebie to niebywała frajda. Dla mnie przyjemnym jest po prostu spędzanie czasu w gronie przyjaciół, nawet jeśli piją. I nie mów mi proszę co dla kogo ma być przyjemne.
Nie znam osób które są mniej kulturalne na trzeźwo, niż po wypiciu. Znam natomiast ludzi którzy nawet po wypiciu, nie zachowują się ani trochę mniej kulturalnie niż na trzeźwo. Uwierz mi że nie każdy kto pije, musi od razu przypominać zarzyganego i bełkoczącego menela. Co do odprężających właściwości alkoholu. No cóż właśnie z tego powodu alkohol jest spożywany powszechnie na całym świecie. Uwaga, bo tu cię może zaskoczę, wcale nie przez osoby uzależnione. Porozmawiaj na ten temat z jakimkolwiek psychologiem, terapeutą albo po prostu poczytaj w jakimkolwiek artykule. Dowiesz się wtedy że alkohol pozwala w łatwy sposób się odprężyć. Stan odprężenia pozwala z kolei nam się dobrze bawić. Nie wyobrażam sobie jak zestresowana osoba miałaby się dobrze bawić? Jeśli alkohol nie jest nadużywany lub zażywany bezmyślnie nie powoduje żadnych problemów. No chyba że za problem uznasz te kilka tysięcy komórek, które alkohol zabija a które i tak obumierają tłumnie każdego dnia.

Ostatnio edytowany przez Mirosłaf (2008-11-09 01:41:04)

#50 2008-11-09 02:01:12

jokier
Abstynent

Mirosłaf napisał/a:

Piszesz że jeśli coś nie wiąże się z przyjemnymi doznaniami, to właściwie szkodzi. Czy mam wobec tego rozumieć że podcieranie tyłka po sraniu jest szkodliwe??? No chyba że dla ciebie to niebywała frajda. Dla mnie przyjemnym jest po prostu spędzanie czasu w gronie przyjaciół, nawet jeśli piją. I nie mów mi proszę co dla kogo ma być przyjemne.
Nie znam osób które są mniej kulturalne na trzeźwo, niż po wypiciu. Znam natomiast ludzi którzy nawet po wypiciu, nie zachowują się ani trochę mniej kulturalnie niż na trzeźwo. Uwierz mi że nie każdy kto pije, musi od razu przypominać zarzyganego i bełkoczącego menela. Co do odprężających właściwości alkoholu. No cóż właśnie z tego powodu alkohol jest spożywany powszechnie na całym świecie. Uwaga, bo tu cię może zaskoczę, wcale nie przez osoby uzależnione. Porozmawiaj na ten temat z jakimkolwiek psychologiem, terapeutą albo po prostu poczytaj w jakimkolwiek artykule. Dowiesz się wtedy że alkohol pozwala w łatwy sposób się odprężyć. Stan odprężenia pozwala z kolei nam się dobrze bawić. Nie wyobrażam sobie jak zestresowana osoba miałaby się dobrze bawić? Jeśli alkohol nie jest nadużywany lub zażywany bezmyślnie nie powoduje żadnych problemów. No chyba że za problem uznasz te kilka tysięcy komórek, które alkohol zabija a które i tak obumierają tłumnie każdego dnia.

Co do podcierania tyłka to uwaga, bo tu Cię może zaskoczę, ale ta czynność jest w szybkim tempie wypierana przez automaty. Banały, które piszesz dalej, właściwie nie nadają się do komentowania. Jeśli potrafiłbyś wyliczyś zadanie, które zamieściłem w zamkniętym w wątku pt. "Spożywanie alkoholu bez opijania"  w rozdziałe "Ogólnie o abstynentach", to zobaczyłbyś jakie są proporcje ilości komórek zabijanych przez alkohol i obumierających z powodów naturalnych. Domyślam się jednak, że to zadanie nieco przekracza Twoje możliwości, tak więc pozostaje Ci trwanie przy wypróbowanych przez Ciebie metodach pozbywania się stresów, których zresztą życzę Ci jak najmniej. Sam czasami coś pichcę i wiem co znaczy przypalony garnek. )-:

Ostatnio edytowany przez jokier (2008-11-09 02:26:35)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

Stopka

Forum oparte na FluxBB