#51 2012-05-31 21:19:24

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Odp: Wymioty po alkoholu

Alexandra91 napisał/a:

I co to jest klin?

Nie bój nic, w swoim czasie sama się dowiesz.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#52 2012-05-31 23:17:27

wilczek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,210

Młodych to już niczego nie uczą wink

#53 2012-06-01 11:12:00

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

wilczek big_smile
Alexandro, napisałaś najpierw 0,7 - 1l na dwie osoby. To sobie podzieliłem smile
Te 10 lat to taki mój domysł, trochę wynika z obserwacji moich znajomych pijących. Sam piłem z podobną intensywnością jak ty, tylko stopniowo przyzwyczajałem organizm do większych dawek. Prawdę mówiąc - bardzo głupie, no ale nie było wymiotów po horrendalnych ilościach, to przecież radość. Całe szczęście że pewne wydarzenie przekonało mnie że muszę przestać pić, co udało się chyba jakimś cudem, bo mimo tego przez jakieś pół roku nie piłem wbrew sobie. I Tobie życzę, żeby się udało jak będzie trzeba smile

A może teraz na klina jakoś inaczej mówią. Bo to taka pijacka nazwa tongue

#54 2012-06-01 16:56:01

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

Nawet ja wiem co to jest klin...

#55 2012-06-01 19:11:07

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

W sumie, wiele ludzi pije rano piwo zamiast herbaty, nie traktując tego w ogóle jako picie alkoholu. Myślę że współcześnie klina można zastąpić słowem standard... wink

#56 2013-09-25 15:49:13

Wymioty
Gość

Witam. Kilka tygodni temu zwymiotowalam na drugi dzien po piciu piwa. Pojawil się wstręt do alkoholu. Jednak jestem uzalezniona i codzien wypijam ok 4-6 piw.W sumie pije piwo nałogowo juz z 10 lat(a mam ledwo 24 lata, cóż) Potem zdarzylo się to jeszcze raz, zrobilam sobie dzien wolny od alkoholu i sie polepszylo.Ale znowu zaczelam dawac w palnik codzien i wczoraj rowniez wymiotowalam rano po przedwczorajszym piciu ale znowu pilam 4 piwa i dzisiaj znow wymiotowalam. Do tego dzis zaczęło mnie telepać po wymiotach. Odczuwam ogromną ulgępo zwymiotowaniu, ale wymiotujęsamą wodą. Czy to zatrucie alkoholowe? czy mojorganizm ma po prostu juz dosc alkoholu i tak juz będzie zawsze reagował? Może to by było nawet lepiej i w koncu przestalabym pic:/ jednak chcialabym wiedziec, czy ograniczenie alkoholu pomoze(tzn jak bede robila przerwy co np 2-3 dni w dojeniu browarow) czy tez juz zawsze po alkoholu na drugi dzien bede puszczac pawia?

#57 2013-09-25 16:35:20

Angar
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-01-01
Liczba postów: 147

Alkohol to po prostu trucizna i organizm się przed nim broni, może nie umieramy sekundę po wypiciu ani nie dostajemy od paru piw uszczerbku na zdrowiu który uniemożliwi dalsze funkcjonowanie, ale te wszystkie efekty są chyba dosyć wyraźne dla każdego. Ale ludzie i tak to będą pić, bo ktoś im kiedyś wmówił, że ,,trzeba'', a społeczeństwo otumanione ,,wspaniałością'' tej substancji poniża niepijących do poziomu dopiero co skoszonej trawy, bo jak ktoś ma własny rozum i nie potrzebuje żadnych sztucznych zmian, to według oświeconej braci jest kimś dziwnym. Mam szczerą nadzieję, że to się kiedyś zmieni, chociaż wątpię, że za mojego życia. Może nasze wnuki  jeszcze będą żyły w tym bagnie wódy i jej kultu...

Odbiegłem od tematu, ale moim zdaniem najlepiej jest po prostu przestać pić. Po co robić poświęcenia  w stylu ,,muszę odpocząć 3 dni a później wracam do mojego kochanego alkoholu'', po co się tak poniżać? Czy ten pie*dolony alkohol jest aż takim priorytetem, że musicie poświęcać swoje zdrowie dla niego? Jest tyle pięknych rzeczy na świecie, ludzie, otwórzcie oczy. Ten śmierdzący syf to droga bez powrotu, widzicie codziennie pod sklepem obywateli, którzy z wodą i mydłem mieli kontakt może pół roku temu? Zapewne tak. Czy oni są takimi szczęśliwymi ludźmi, których to wspaniały alkohol który ,,TRZEBA PIĆ BO TAK WYPADA" wyniósł na wyżyny emocjonalno-intelektualne? Nie... Po co więc się poświęcać w imię czegoś tak przykrego?

Z całym szacunkiem, nie ,,jeżdżę'' tu po nikim, ale ciężko mi znieść myśl, że sam kiedyś byłem podobnie zaćmiony i że 3/4 ludzi z którymi mam do czynienia pogłębia to wyznanie alkoholowego boga, który jest w istocie demonem zżerającym ciało i ducha.

#58 2013-09-25 21:16:17

Imprezaaa
Gość

Miałem podobnie jak Ty ~Wymioty tylko, że po wódce (po piwie nic), jak wypiłem więcej niż 0.5 l to prawie zawsze wymioty następnego dnia ale znalazłem na to sposób, tak około pół godziny po piciu wypijam litr wody zródlanej, i nie dość że kac mniejszy następnego dnia to wymioty się mi nie zdarzają. Wypróbuj to bo nie warto się na imprezach czy z kolegami męczyć i nic nie pić ani nawet dla relaksu się nie napić w domu.

#59 2013-09-25 22:20:04

Angar
Wtajemniczony

Skoro ktoś się męczy nic nie pijąc to chyba ma dość powszechny problem:) Nie wiem czemu, ale odnoszę dziwne wrażenie że osobnik powyżej to jest pewien człowiek który tutaj się chwalił jakiś czas temu ile to wypija z kolegami.

#60 2013-09-26 00:07:35

painneo
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-09-22
Liczba postów: 76

Jak tak czytam o ludziach jak "wymioty" czyli dziewczynie która pije przez 10 lat a ma dopiero 24 lat nałogowo to uważam ze świat schodzi na psy.. bez obrazy, ale to juz jest dno. jak mozna pic w wieku 15-16 lat po pare piw dziennie i nie zdawac sobie sprawy w jakim bagnie sie jest i nie probowac sie z niego wydostac? gdzie rodzice, gdzie nauczyciele, gdzie znajomi? gdzie sie podzialy jakies autorytety, priorytety zyciowe? wiem ze w tych czasach latwo sie pogubic, wokol pelno zlych autoryterow, nie ma bohaterow teraz królem jest błazen, ale to nie zmienia faktu ze mozna zachowywac sie normalnie.

#61 2013-09-26 00:32:21

CMPunk
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-06-17
Liczba postów: 119

Mam podobnie. Nawet jak już zauważają absurd tego i to w jaki idiotyczny sposób postępują, mają dalej to w dupie i wszystko na co ich stać to "3 dni przerwy".
Jeśli teraz masz 24 lata i takie dylematy, to zapamiętaj jedno. W pewnym momencie przestajesz pić alkohol. To alkohol zaczyna pić ciebie.

#62 2013-09-26 01:09:23

Angar
Wtajemniczony

Widać tu zniewolenie społeczeństwa. Zaszkodzi im coś do jedzenia lub nie posmakuje im jakiś napój? Więcej tego nie zjedzą i nie wypiją. A w kwestii alkoholu prędzej przejdą na kolanach pod Ural i z powrotem niż stwierdzą, że jeśli to szkodzi - musimy przestać.

#63 2013-09-26 10:17:11

painneo
Forumowicz

Można też podać przkład pepsi coli / coca-coli. Nie wiem jak wam, ale na początku jak mi ją dawali do picia to mi wogóle nie smakowała, syf straszliwy, ale im wiecej razy sie sie napilo nawet pare łyków to juz pozniej sie zaczyna pic, tak samo jest z papierosami, pierwsze nie smakuja ale uzalezniaja. a nie oszukujmy sie, coca-cola to jest tez straszliwy syf, wystarczy troche poczytac ksiazek albo na internecie. latwo raka sie nabawic.

#64 2013-09-27 11:05:37

piorunix
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-17
Liczba postów: 465

Przecież to wiadomo. Wrzuć zardzewiały gwóźdź do butelki coca coli i poczekaj dobę. Wyjmiesz gwóźdź będzie czysty. To właśnie coca cola.

#65 2013-09-27 11:34:59

painneo
Forumowicz

Ludzie którzy myśla "out of box" i maja szerze horyzonty niz telewizja to o tym wiedzą, ale ludzi trzeba uświadamiać, nie wszyscy na to patrzą w ten sposób. Znam mnóstwo ludzi wykształconych inżynierów w dobrych firmach albo nawet z własnymi firmami którzy potrafią pić codziennie butelke pepsi, wieczorem piwko + papierosy i uważają siebie za zdrowych bo raz w tygodniu pojadą na rower huehue.

#66 2013-09-27 12:26:13

Angar
Wtajemniczony

Jeszcze o tyle lepiej, że nie zauważyłem żeby do Coca Coli czy podobnych ktoś przekonywał na chama tak jak w przypadku procentowych ogłupiaczy.

#67 2013-09-27 23:03:34

CMPunk
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-06-17
Liczba postów: 119

Angar napisał/a:

Jeszcze o tyle lepiej, że nie zauważyłem żeby do Coca Coli czy podobnych ktoś przekonywał na chama tak jak w przypadku procentowych ogłupiaczy.

Ja nie słyszałem też, żeby ktoś wydawał ostatnie swoje pieniądze zamiast na jedzenie to na Pepsi, albo żeby jakaś rodzina rozpadła się przez Coca Colę. big_smile
A tak na poważnie, niezdrowe działanie na ciało to jedno, niezdrowe działanie a psychikę to drugie.

#68 2013-09-28 00:42:06

Angar
Wtajemniczony

No dokładnie. Myślę jednak, że lepiej pić (mówiąc o walorach zdrowotnych) tą Coca Colę niż jakikolwiek alkohol, bo wypicie półlitrowej butelki Coli nie zostawia odczuwalnych i widocznych efektów, a wypicie półlitrowego piwa już nieco tak, a jak jest to pół litra wódki...
Nie mówię, że Cola jest zdrowa. Ale na pewno lepsza od czegoś, co w tak paskudny sposób zatruwa umysł.

#69 2013-09-28 14:32:04

Aleksandra
Moderator

Może pół litra Coca Coli nie daje takiego efektu jak alkohol, ale efekt istnieje. Dla osób o dużej wrażliwości na środki psychoaktywne (jak np. ja) Coca Cola ma działanie pobudzające i rozweselające. Bardzo lubię ten cukier w płynie smile

#70 2013-09-28 15:56:54

Angar
Wtajemniczony

Tego typu działanie jeszcze mogę tolerować, bo jest się dalej normalnym człowiekiem i takim samym jak przedtem. Czasami widzę jak niektórzy się drastycznie zmieniają pod wpływem alkoholu... Jakby druga osobowość.

#71 2013-09-28 16:40:31

piorunix
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-17
Liczba postów: 465

Angar napisał/a:

Tego typu działanie jeszcze mogę tolerować, bo jest się dalej normalnym człowiekiem i takim samym jak przedtem. Czasami widzę jak niektórzy się drastycznie zmieniają pod wpływem alkoholu... Jakby druga osobowość.

Alkohol powoduje zmianę pracy mózgu. Weź szklankę wody i oblej nią komputer
, zobaczysz jak będzie działał smile Tak samo jak wlejesz w siebie alkohol to mózg nie działa prawidłowo i zachowanie zmienia się o 180 stopni. Też znam ludzi którzy są normalni do puki nie sięgną po kieliszek. Potem włącza się jakby inna osoba, jakby jakiś zły duch wstąpił w człowieka.

#72 2013-09-29 15:40:30

Angar
Wtajemniczony

Są ludzie, którzy to rozumieją tak jak my i wyciągają odpowiednie wnioski, a są (i to chyba w większej ilości) osoby, które taki stan uważają za wielkie błogosławieństwo i za moc własnego charakteru.

#73 2013-10-03 22:05:44

painneo
Forumowicz

Aspartam który jest w większości napojach gazowanych typu cola sprite etc jest bardziej szkodliwy niz sie wydaje, z tego co czytałem to piloci maja zakaz picia 3 dni przed lotem czegokolwiek z aspartamem ponieważ zaburza delikatnie pracę mózgu.

#74 2013-10-04 12:26:11

Aleksandra
Moderator

Też słyszałam wiele złego o słodzikach, ale przede wszystkim one są obrzydliwe w smaku.

#75 2013-10-04 16:55:40

painneo
Forumowicz

Tez sie zastanawiam jak ludzie mogą pić w takich ilościach Colę albo Pepsi, rozumiem szklanka do jakiejs pizzy czy jak ktoś poczęstuje w domu, ale pić codziennie 2L ?

Stopka

Forum oparte na FluxBB