#26 2010-02-01 08:42:22

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Odp: Abstynencja a osobowość

Madzialenka napisał/a:

Ekstrawertyczka. Chyba.

Oj to biada pijącym z Twoich kręgów towarzyskich, oj biada. ;-)

#27 2010-02-01 09:26:04

Madzialenka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2010-02-01
Liczba postów: 422

Obawiam się, że masz rację wink Ale wbrew pozorom, potrafię również wymownie milczeć smile

#28 2010-02-18 12:18:41

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Ja jestem zdecydowanie ekstrawertykiem. A mój chłopak to introwertyk.
Czasami on przemilcza pewne sprawy,albo odpowiada na coś jednym zdanie, gdzie ja widziałam " pole do dyskusji ";)
Myślałam, że jeśli nie przekazuje pewnych informacji " do świata zewnętrznego" , wtedy kiedy " jest na to najlepszy moment", to po prostu tak nie myśli. A to chyba po prostu inna osobowość i nie ma potrzeby tak wyrażać emocji?

#29 2010-02-22 14:15:12

Artur
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-02-21
Liczba postów: 120

gosiak napisał/a:

Myślałam, że jeśli nie przekazuje pewnych informacji " do świata zewnętrznego" , wtedy kiedy " jest na to najlepszy moment", to po prostu tak nie myśli. A to chyba po prostu inna osobowość i nie ma potrzeby tak wyrażać emocji?

To chyba bardziej kwestia płci niż osobowości: kobiety biologicznie są przystosowane do tego, że kiedy myślą, wyrażają to także słowami. Faceci myśląc milczą. Mała różnica, która od zawsze powoduje miliony nieporozumień smile

#30 2010-02-22 14:36:29

Gusiak
Abstynent

Masz racje. ale niektórzy faceci potrafią kiedy trzeba powiedzieć coś konkretniej. A on jest zawsze uprzejmy i stara się asertywnie. Aż się obawiam, że kiedyś z tej uprzejmości zamiast odpowiedzieć mniej grzecznie osobie, która nachalnie namawia,to z nią wypije. Tak się oczywiście nigdy nie zdarzyło. Ale tutaj już działa moja wyobraźnia. Ja w momencie, gdy ktoś nie rozumie kilkukrotnej asertywnej odmowy, zaczynam odpowiadać mniej miło. Wtedy ta osoba daje sobie spokój, przynajmniej na dłuższy czas.

#31 2010-02-22 21:00:39

Artur
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-02-21
Liczba postów: 120

I dobrze, bo chyba nic bardziej nie wkurza na imprezie jak ktoś, kto nachalnie chce nas poczęstować alkoholem i uszczęśliwić na siłę. Trzeba jednak pamiętać, aby w całej tej sytuacji nie robić z siebie kozła ofiarnego stawiając się na straconej pozycji (jestem gorszy, bo nie piję czy coś w tym rodzaju). Zdecydowana odmowa, tudzież wprawny rzut mięsem rozwiązuje sprawę momentalnie smile

#32 2010-04-07 22:02:48

Gusiak
Abstynent

Daję linka do testu na ile % się jest ekstrawertykiem a na ile introwertykiem.
http://www.hermeneutikos.com/testy/ei.php    test na dole
Możecie sobie sprawdzić czy coś się u Was pozmieniało wink
Ja się zmieniłam dość znacznie i na dzień dzisiejszy z ekstrawertyka pozostało mi 58% ( rok, 2 lata temu by mi wyszło znacznie więcej w tą stronę :-) )

#33 2010-04-08 11:38:06

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Co za czasy! Nawet introwersję można przeliczyć na procenty smile .
Jakoś mi te pytania nie podchodzą... takie nie na nasze - polskie realia albo zbyt podobne do siebie. Odpowiedzi w ramach jednego pytania też często o podobnym znaczeniu. No i chyba odpowiadałbym nieszczerze, myśląc: "skoro jestem introwertykiem, a przecież nim JESTEM, to pasowałoby zaznaczyć odpowiedź x jako najbardziej "introwertyczną", choć do końca wcale mi ona nie pasuje". Chyba nie o to w tym chodzi, więc pozostanę introwertykiem-samozwańcem, albo po prostu nieokreślonym.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#34 2010-04-08 12:09:33

Gusiak
Abstynent

pęknięty klawikord napisał/a:

Co za czasy! Nawet introwersję można przeliczyć na procenty smile .
Jakoś mi te pytania nie podchodzą... takie nie na nasze - polskie realia albo zbyt podobne do siebie. Odpowiedzi w ramach jednego pytania też często o podobnym znaczeniu. No i chyba odpowiadałbym nieszczerze, myśląc: "skoro jestem introwertykiem, a przecież nim JESTEM, to pasowałoby zaznaczyć odpowiedź x jako najbardziej "introwertyczną", choć do końca wcale mi ona nie pasuje". Chyba nie o to w tym chodzi, więc pozostanę introwertykiem-samozwańcem, albo po prostu nieokreślonym.

Klawikord chyba nie myślałeś , że jesteś introwertykiem w 100 % ?:)
Z ekstrawertyka też coś masz i właśnie dlatego czasami byś zaznaczył mniej " introwertyczną odpowiedź " smile
Pytania są podobne do siebie i tak być powinno. Np gdybyś robił test czy jesteś sangwinikiem/cholerykiem/melancholikiem czy flegmatykiem, to byś miał ok 100 pytań.
Tam  powiedzmy po 50 pytaniach miałbyś te same pytania, tylko inaczej skonstruowane.
Tak to już jest psychologicznie wymyślone wink

#35 2010-04-08 13:54:22

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Kiedyś zaczynałem robic ten test, ale pamiętam, że coś mnie tam zniechęciło. Zdaje się, że były błędy ortograficzne, co postawiło pod wielkim znakiem zapytania powagę tego testu jak i wykształcenie autora smile

#36 2010-04-08 14:03:32

Gusiak
Abstynent

Ja tam  nie zauważyłam ortograficznych błędów, jedynie kilka literówek smile
No, ale to jest test pierwszy, lepszy, wzięty z neta, także no.. wiadomo :-)

#37 2010-04-08 15:43:02

Murchad
Abstynent

Może już poprawili. Ja go widziałem dosyć dawno.

No dobra, poświęciłem się, wlazłem na ten test i mamy takie zdanie:
"Idziesz do lunaparku i odbywasz zapierające dech w piersiach przejażczki."
Jak dla mnie to ortograf.

Ostatnio edytowany przez Murchad (2010-04-08 15:49:50)

#38 2010-04-08 21:45:01

Gusiak
Abstynent

Murchad napisał/a:

Może już poprawili. Ja go widziałem dosyć dawno.

No dobra, poświęciłem się, wlazłem na ten test i mamy takie zdanie:
"Idziesz do lunaparku i odbywasz zapierające dech w piersiach przejażczki."
Jak dla mnie to ortograf.

Hahaha, oj zamiast "dż" - "cz" napisali, czepiasz się tongue
Pewnie z tego wszystkiego, nie zrobiłeś testu do końca, co ?:)))

#39 2010-04-09 01:00:31

Murchad
Abstynent

Oczywiście, że nie tongue Ten test nie był godny mej uwagi, przez te błędy. tongue:P:P:P:P

#40 2012-10-07 11:46:38

ren-ya
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-12-05
Liczba postów: 506

Witajcie, trafiłam dziś na świetny rysunek, w zabawny sposób obrazujący zachowanie introwertyka i od razu przypomniała mi się nasza rozmowa:)
Jeśli macie ochotę, to zajrzyjcie na:
http://www.pozaschematy.pl/wp-content/uploads/2012/10/introwertyk.jpg

Ostatnio edytowany przez ren-ya (2012-10-07 12:10:54)

#41 2012-10-07 19:38:09

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194

No nie!!! Kto to się pojawił!!! A ja już straciłem nadzieję....

#42 2012-10-07 23:42:23

ren-ya
Forumowicz

Widać z tą "abstynencką sektą" jest coś na rzeczy - nie da się stąd tak całkiem odejść;) Mogę Was rok nie odwiedzać, ale wystarczy, że zobaczę coś, co mi przypomni nasze tematy i zaraz lecę, by się tym z Wami podzielić:) Ciekawe...

#43 2012-10-08 00:24:28

Murchad
Abstynent

Witamy ponownie zatem smile

#44 2012-10-08 01:18:21

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Cześć Ren-ya smile
Uff, a już się bałem, że ta zła blogosfera, pochłonęła Cię na amen wink .
Bardzo dobra jest ta instrukcja obsługi introwertyka. Po prostu sedno wszystkiego co można powiedzieć w temacie. W życiu bym chomika tam nie wepchał, ale czuję że sam coś takiego wirtualnie przywdziewam. Nowo poznane osoby bardzo szybko liczą na interakcję, a ja wolę bardzo powoli zmniejszać dystans. "Nie traktuj ciszy jako zniewagi" - o właśnie. A cisza, to moja specjalność, choć fakt, że dodatkowo krępuje.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#45 2012-10-08 16:49:22

ren-ya
Forumowicz

Blogosfera nie taka zła, a i obyczaje tam chyba łagodniejsze:) Mój mąż się śmieje, że to takie kółeczko wzajemnej adoracji... Coś w tym jest, ale głównie chodzi o to, żeby dla każdego znaleźć jakieś miłe słowo i docenić jego wysiłek twórczy, który wkłada choćby w napisanie nowej notki:)

#46 2012-10-13 10:26:06

MatiZ
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-03-20
Liczba postów: 42

Ja jestem introwertykiem a przynajmniej tak mi się wydaje. Dlatego zawsze mam swoje zdanie i wszystko robię po swojemu. Nie trzymam się żadnej grupy choć chciałbym ale przy normalnej grupie ale przecież nie będę biegał po jakimś miejscu publicznym i pytał się czy mogę dołączyć. Tacy ekstrawertycy w klasie męczą mnie takimi idiotycznymi pytaniami typu: "Napijesz się z nami? Ja ci postawię browara!" itd.

#47 2013-04-08 14:35:51

dr_worm
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-04-08
Liczba postów: 100

Introwertyk. Mam bardzo ograniczone potrzeby towarzyskie, ale nie mam problemów z nieśmiałością, jeśli już z kimś muszę porozmawiać wink

#48 2013-04-18 16:44:15

Chessman
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-04-18
Liczba postów: 34

Introwertyk. Swoją drogą sam się zastanawiałem niedawno czy może jedno nie wynika z drugiego choćby po części, ale to temat do głębszego zastanowienia smile

#49 2014-03-26 13:14:25

Sobry Dan
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-03-23
Liczba postów: 22

Jestem raczej introwertykiem, choć wciąż się zmieniam (mam nadzieję na lepsze wink Jednak w przeszłości niedobre towarzystwo miało na mnie wpływ, broniłem się przed tym, ale nie do końca i często, gęsto pękałem pod naporami. Wciąż z tym walczę, ale jestem już dużo silniejszy- w sensie mądrzejszy, roztropniejszy. Myślę, że introwertycy przeważają nad ekstrawertykami w tym wypadku, choć nie miażdżąco raczej.

#50 2014-03-26 23:57:14

persona.non.grata
Forumowicz
Data rejestracji: 2014-03-06
Liczba postów: 16

Ja też myślę, że jestem introwertykiem. Lubię czasem obecność ludzi, ale takich dobrze mi znanych, z którymi dobrze się czuję. Wtedy przedłużam spotkania, chcę jak najdłużej przebywać z tymi osobami. Czasami, gdy przyjeżdża jakaś ciocia, koleżanka mamy, bardzo lubię siedzieć, przebywać z nimi i słuchać. Często wolę słuchać niż mówić, chociaż też często boję się wyrażać swoją opinię i raczej tego nie lubię. Ale, np sytuacje teraźniejsze, kiedy wracam z uczelni z koleżanką i muszę słuchać jej paplaniny, po prostu nie mogę. Tak samo jak idziemy grupą, po prostu czasami nie wiem czym się tak ekscytują<alkohol, alkohol, haha, wódka, też pijesz z colą?! musimy się "zintegrować", ale on jest głupi, no debil,no!!>, nie lubię i chyba nie umiem przesadnego wyrażania swoich uczuć. Idąc z nimi myślę o tym, że chciałabym być sama w tej chwili i, że całkowicie nie pasuję do nich. I ogólnie zaczęłam sobie chodzić na samotne, długie spacery. Chyba taki idealny ze mnie introwertyk.

Stopka

Forum oparte na FluxBB