#51 2010-10-23 23:25:51

zwiewny
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-10-12
Liczba postów: 28

Odp: Lista niepijących (obecnie rzucają)

Dziś postanowiłem (gdyż wahałem się od dłuższego czasu z podjęciem ostatecznej decyzji) , że nie będę już pił napojów alkoholowych.

Zacząłem całkowitą abstynencję od 01.09.2010 r.

Wielkie dzięki tym, którzy znaleźli czas, aby mnie agitować.

#52 2010-10-23 23:57:39

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

big_smile:D:D No jak miło. Gratuluję. I nie mogę się doczekać Twojego postu po Sylwestrze smile ( Tylko proszę nie spędzaj go w domu przed kompem wink )

#53 2010-10-24 01:27:20

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

A ja tak spędzam każdego Sylwestra i w tym roku też, o! tongue

#54 2010-10-24 09:27:50

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194

Graba Murchad!!! Już jest nas dwóch! Czyli Gusiak w mniejszości hi hi ;-)

#55 2010-10-24 10:17:16

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Ha! Ktoś jeszcze?

#56 2010-10-24 11:27:14

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Każdy niech spędza Sylwestra jak sobie chce. Mi chodziło o to, że jak nasz kolega spędzi Sylwestra  np na imprezie ze znajomymi, to bardziej się utwierdzi w swojej abstynencji. Gdyż zachowanie abstynencji w tych " trudniejszych" syt, umacnia  ją. ( W Waszym wypadku to różnicy nie ma smile )

P.S Suchy z tego co pamiętam, to zdarzyło Ci się spędzić inaczej Sylwestra przynajmniej raz smile I byłeś zadowolony smile Więc nie mówcie, że siedzenie przed kompem, to taka świetna alternatywa wink

#57 2010-10-24 15:15:10

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194

Taaak, dokładnie JEDEN raz na 40 sylwestrów w moim życiu. Noo, w sumie to i tak nie wszystkie były przy komputerze bo kiedyś nie miałem komputera :-) Wtedy były przy książce. A ten jeden to wypadek przy pracy ;-) Nie wiem czy się jeszcze kiedyś powtórzy??? Na razie się na to nie zanosi...

#58 2010-10-24 17:45:26

zwiewny
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-10-12
Liczba postów: 28

Co do sylwka, to raczej spędzę go w gronie dobrych przyjaciół, więc nie sądzę, abym przeżył jakiś szczególny szok.

Choć kilka mniej przyjemnych sytuacji doświadczyłem w życiu, kiedy to byłem natarczywie namawiany na picie, a nie miałem wtedy ochoty. Zwłaszcza niektóre dziewczęta bywały momentami bardzo przekonywujące, acz jak coś postanowię to się tego trzymam. Zasady ułatwiają wiele spraw.

#59 2011-01-07 04:19:17

buxton
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-01-07
Liczba postów: 4

chlanie -  4 dniiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez buxton (2011-01-07 05:42:43)

#60 2011-01-07 10:22:12

ren-ya
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-12-05
Liczba postów: 506

O, to abstynencki świeżynek z Ciebie !

No to, życzę Ci jeszcze wielu takich dni:)

#61 2011-01-08 02:13:31

buxton
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-01-07
Liczba postów: 4

no swiezynek swiezynek. po 6 latach staram sie jakos zorganizowac. kolejny dzien do przodu!!!

#62 2011-03-14 17:57:19

neofitka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-03-13
Liczba postów: 1,117

Nie palę od 2 lutego 2011 (31.01/01.02 przeczytałam książkę Allena Carr o rzucaniu palenia).
Nie piję od 6 lutego 2011 (analogiczną książkę tego samego autora, ale o alkoholu przeczytałam z 6/7 lutego 2011). 
Junk food? Sporadycznie... Nie uważam, że jest strasznie niezdrowe... czasem "zdrowa" sałatka z dressingiem jest mniej zdrowa od porządnego hamburgera albo porcji frytek smile A chipsy są wg mnie zdrowsze niż lekko przypalony na patelni kotlet w panierce wink
Kawy chyba nigdy nie rzucę, bowiem jest czymś, co szczerze kocham wink Nawet gdybym chciała, to ten smak..... smile Czasem zamiast kawy piję Inkę... ale szczerze, to mocno mi od nadmiaru obrzydła wink
Chciałabym przestać jeść mięso, ale jestem zbyt anemiczna... po prostu zwierzątka jem, że tak powiem, z szacunkiem i wdzięcznością do ich utraconego życia... choć to pewnie dla nich średnia pociecha wink
Telewizja od końca maja 2010 + sporadyczne akcje, np. telewizja zagraniczna, gdy byłam na wakacjach, by poczuć klimat kraju także poprzez ich telewizję + niektóre programy w Internecie (od czasu do czasu) + czasami jak jestem u mamy (raz na 1,5 miesiąca... wtedy wszystko jak leci chłonę z ciekawości - szczególnie reklamy, a potem padam zmęczona, hah). Ale właśnie od końca maja mam u siebie odłączoną antenę wink
Radio od połowy grudnia 2010... słuchałam 2 tygodnie, gdy prawie dosłownie spalił mi się komputer wink

#63 2011-04-04 02:04:00

wilczek
Abstynent
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,211

Gratulacje, ale o ile z alkoholu jak się nie jest alkoholikiem zrezygnować łatwo ( nieco trudniej może z budowania sobie dobrej opinii wśród współpijących smile ), o tyle z papierosami trudniej.

Mówi to oczywiście człowiek, który nigdy nie palił, za to ma znajomych chcących nałóg rzucić. Takich, którzy i po 2 latach wrócili, "bo po taki czasie 1 papieros nie zaszkodzi" i palą nawet więcej smile

Ostatnio edytowany przez wilczek (2011-04-04 12:42:15)

#64 2011-04-20 16:16:43

neofitka
Wtajemniczony

Wilczku... ja rzucałam i wracałam... za każdym razem rzucając mówiłam, że nie rzucam na zawsze i zamierzam w przyszłości zapalić... tak samo, gdy w liceum rzuciłam picie wiedziałam, że w przyszłości zamierzam pić okazyjnie alkohol. Teraz wiem, że nie chcę ani pić ani palić... nigdy... a jako człowiek honorowo uparty... hehe, nie ma szans, bym wróciła do jednego czy drugiego. Poza tym w książkach, o których wspomniałam, autor uświadamia, że nasza potrzeba powrotu do używek bierze się ze strachu, że sobie bez nich nie poradzimy i zakorzenionego w wielu ludziach mitu, że są one "lekiem na całe zło" wink Na stres, na złość, na radość, na smutek, na otępienie... idealne na wszystko... a tak naprawdę na żadną z tych rzeczy realnie nie pomaga... tylko buduje więcej problemów, przeszkód. I autor pyta... czy gdybyś miał cofnąć się w czasie i spróbować tego pierwszego papierosa wiedząc, że będziesz palił tyle lat, będziesz tak uzależniony / chory / bez pieniędzy... to czy zapaliłbyś? Ja bym nie zapaliła... to skoro teraz nie palę i stoję przed wyborem... spróbować tego pierwszego / dać się namówić, poczęstować... to czy spróbuję? ulegnę? Mowy nie ma smile Ot, mój cały sekret skutecznego rzucenia smile

PS. Zapomniałabym... miałam dziś KOSZMAR, hehe... śniło mi się, że... kupiłam paczkę fajek i zakopciłam pierwszego, a potem drugiego papierosa... jak sobie we śnie przypomniałam, że nie palę, wzięłam jeszcze dwa machy i zamierzałam zgasić papierosa i pognieść całą resztę paczki fajek (nie mogąc zrozumieć, jakim cudem wydałam na nią pieniądze i jakim cudem wzięłam to świństwo do ust), ale nie zdążyłam tego zrobić, gdyż się z niedowierzania obudziłam smile

Ostatnio edytowany przez neofitka (2011-04-20 17:06:13)

#65 2011-04-21 21:57:06

wilczek
Abstynent

neofitka napisał/a:

Wilczku... ja rzucałam i wracałam...<ciach>  Ot, mój cały sekret skutecznego rzucenia smile

A wspominają te książki o systemie kar i nagród?

Kiedyś tłumaczyłem koledze, walczącemu z nałogiem palaczowi, że odstawianie papierosów nawet na rok bez zmiany nastawienia nic nie da. Tak samo jak ograniczanie ilości z dwóch paczek do jednej dziennie ( To już w ogóle okropny pomysł. Papieros staje się wtedy wielce wyczekiwaną nagrodą za karę jaką są godziny obywania się bez niego )

Rzuciłaś? Zmieniłaś nastawienie? Fajnie, ale zobaczymy za 5 lat czyś zdrowa wink

#66 2011-04-22 00:17:16

neofitka
Wtajemniczony

wilczek napisał/a:
neofitka napisał/a:

Wilczku... ja rzucałam i wracałam...<ciach>  Ot, mój cały sekret skutecznego rzucenia smile

A wspominają te książki o systemie kar i nagród?

Kiedyś tłumaczyłem koledze, walczącemu z nałogiem palaczowi, że odstawianie papierosów nawet na rok bez zmiany nastawienia nic nie da. Tak samo jak ograniczanie ilości z dwóch paczek do jednej dziennie ( To już w ogóle okropny pomysł. Papieros staje się wtedy wielce wyczekiwaną nagrodą za karę jaką są godziny obywania się bez niego )

Rzuciłaś? Zmieniłaś nastawienie? Fajnie, ale zobaczymy za 5 lat czyś zdrowa wink

Rzucałam i wracałam do papierosów, bo... zamierzałam wrócić... zawsze mówiłam, że jak znów zacznę palić, to na przykład zapalę Djaruma smile Ogólnie jak zamierzałam rzucić palenie, to męczyła mnie świadomość, że "rzucam", że coś tracę. Teraz było inaczej... rzuciłam z radością i ulgą... albo inaczej... nie rzuciłam... po prostu zaprzestałam tej głupoty. Pierwsze trzy dni szlag mnie trafiał... bodajże pierwszej doby bez nikotyny nakrzyczałam się i odizolowałam od otoczenia wiedząc, że to mój nałóg mnie prowokuje do wyjścia po paczkę fajek (w końcu z paczki dziennie (a jakbym mogła to paliłabym i więcej) przeszłam do zera papierosów na dobę). To był skutek uzależnienia... nauczyłam się opanowywać tę "agresję"... spacerem, ćwiczeniami oddechowymi, zmęczeniem fizycznym, a nawet płaczem. Miałam okazję przyjrzeć się temu, co robił powoli ze mną nałóg... Miałam świadomość, że gdybym rzucała później, byłoby tylko gorzej. Po jakimś czasie reakcje wyparowały, organizm zrozumiał, że nie dostanie nikotyny choćby niewiadomo co wymyślił, żeby mnie zezłościć smile Książka ta wspomina o tym, że najgorsi są palacze okazyjni, bo właśnie oni stosują kary i nagrody... dla nich okazyjny papieros (to się też przekłada na alkohol) jest cenniejszy niż cokolwiek... Potraktowałam te słowa dosłownie również odnośnie alkoholu i postanowiłam, że nie będę też pić... nawet okazyjnie... po prostu. Poza tym widząc co ze mną robił nałóg nikotynowy, nie chciałam się nigdy przekonać, co by się stało, gdybym się uzależniła od alkoholu, co ponoć jest znacznie trudniejsze do przezwyciężenia niż rzucenie papierosów... Nie ma innego rozwiązania poza zaprzestaniem picia... każde inne rozwiązanie nie daje gwarancji, że się tak nie stanie. Oczywiście myślałam, że mnie to nie dotyczy i dotyczyć nie będzie, ale przypomniałam sobie, że właśnie tak samo mówiłam z papierosami, hehe... pytanie było tylko takie: jak daleko do tej cienkiej granicy wink Każdy pijący powinien się moim zdaniem nad tym zastanowić... czy na pewno jest taki wszechmocny jak mu się wydaje wink Chcę być świadoma rzeczywistości i odczuwać w pełni... strach, ból, stres - używki to pójście na łatwiznę. Nie boję się, że kiedyś do tego wrócę wink

Ostatnio edytowany przez neofitka (2011-04-22 00:24:16)

#67 2011-04-22 11:44:14

wilczek
Abstynent

neofitka napisał/a:

Chcę być świadoma rzeczywistości i odczuwać w pełni... strach, ból, stres - używki to pójście na łatwiznę. Nie boję się, że kiedyś do tego wrócę wink

I to jest właśnie prawidłowe nastawienie smile
Problemy się rozwiązuje, a nie stara o nich (nieskutecznie) zapomnieć przy użyciu alkoholu czy innych narkotyków ( Ludzie swoją drogą wręcz nie znoszą, jak przypominam, że to "substancja narkotyczna z kategorii depresantów" i generalnie to co odczuwają po wypiciu to narkotyczne odurzenie:) )

Nie ma nic ponad myślenie na trzeźwo smile

#68 2011-04-22 21:30:22

neofitka
Wtajemniczony

wilczek napisał/a:

Ludzie swoją drogą wręcz nie znoszą, jak przypominam, że to "substancja narkotyczna z kategorii depresantów" i generalnie to co odczuwają po wypiciu to narkotyczne odurzenie:)

Nic dodać nic ująć smile

#69 2011-07-17 16:43:50

sknd
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-07-17
Liczba postów: 2

alko 2 dni... choć miewałem juz i okresy ponadroczne
od fajek prawie rok
od telewizji dłuuugo

#70 2011-07-18 21:49:47

ecres68
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-07-18
Liczba postów: 1

to mój 19 dzień.Dla mnie wyczyn mistrzowski.Najważniejsze,ze mi się to bardzo podoba.Boję się tylko,ze sam nie dam rady.

#71 2011-07-18 22:55:39

anhin
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-07-15
Liczba postów: 22

ecres68 napisał/a:

to mój 19 dzień.Dla mnie wyczyn mistrzowski.Najważniejsze,ze mi się to bardzo podoba.Boję się tylko,ze sam nie dam rady.

możesz poszukać wsparcia choćby w AA -nic Ci nie zaszkodzi spróbować, a może bardzo pomóc. Możesz też skorzystać z wypracowanych przez AA technik opanowywania tęsknoty za chlaniem -myślę że w Twoim wypadku bardzo wskazana jest np. zasada 24 godzin: wiesz, że przez najbliższą dobę nie tkniesz alkoholu, choćby nie wiem co, a co potem, to się zobaczy. Zdumiewająco skuteczne, i naprawdę pomaga, nie tylko początkującym. Myślę że wytrzymasz. Warto. Ale to już pewnie sam wiesz :-)

#72 2011-08-04 23:21:42

Pener
Gość

Alkohol - 11 miesięcy abstynencji
Kawa - nigdy w życiu
narkotyki - tyle samo co alkohol
leki psychotropowe (z zaleceń lekarza) - 4 miesiące
Tylko papierosy zostały ale to jest dużo cięższe do rzucenia niż alkohol
Pomimo tego że widzę pozytywne strony nie picia to i tak baardzo mi tego brakuje,

#73 2011-08-05 13:08:48

konrado5
Abstynent
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 898

Skoro łykałaś leki psychotropowe, to lepiej sobie poczytaj jak zostałaś oszukana:
http://www.zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4240
http://www.nerwica.vegie.pl

#74 2011-08-05 20:11:58

neofitka
Wtajemniczony

Konrado, weź już nie przesadzaj. Odkrycie jakiegoś internetowego wędrowca nie jest prawdą absolutną.

BTW... od kilku dni nie jem mięsa i od trzech dni mam tak masakryczny ból głowy, że na tym się pewnie mój wegetarianizm skończy wink Dawno się tak źle nie czułam... a miało być tak pięknie wink))

A Pener... hmmm... wszedł jako gość, ale ciekawi mnie czy jest z Poznania...?

#75 2011-08-05 21:07:21

konrado5
Abstynent
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 898

neofitka: bo zapomniałaś o tym:
http://vegie.pl/topics218/1302.htm

Stopka

Forum oparte na FluxBB