#1 2009-03-07 19:03:01

bart
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-03-04
Liczba postów: 14

Witam wszystkich

Zalogowałem się na tym forum już dawno, kiedy to byłem na ciężkim kacu, po którejś już próbie zerwania z piciem. Niestety dzisiaj też jestem na kacu ale już z innym podejściem.

Wczoraj napiłem się po ponad 6 miesięcznej abstynencji i teraz mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że nie lubię alkoholu. Po prostu. Nie muszę dorabiać do tego wielkiej ideologii.

Dodam, że nie jestem alkoholikiem jednak nie kontrolowałem ilości i częstotliwości spożywania alkoholu i ogólnie miałem z tego powodu nieprzyjemne sytuacje. Dlatego postanowiłem zerwać z tym nic nie wnoszącym do mojego życia zachowaniem.

Poznałem też ludzi, którzy byli całkowitymi abstynentami i zainspirowała mnie ich radość życia i energia. Motywowało mnie też do tego widok i zachowanie pijących ludzi z mojego otoczenia oraz chęć poprawienia się w sporcie.

Początek abstynencji nie był dla mnie łatwy. Zrezygnowałem z chodzenia na imprezy, bo (wstyd się przyznać) bez alkoholu byłem strasznym sztywniakiem. Poza tym brakowało mi asertywności żeby odmawiać. Z jednej strony czułem się niedopasowany do otoczenia (jestem studentem) a z drugiej miałem satysfakcje ze swojej nonkonformistycznej postawy. Po jakimś czasie jednak zauważyłem u siebie lepsze samopoczucie, większą energię i przestałem odczuwać potrzebę popijania.

Niestety wczoraj byłem zmęczony po całym tygodniu i strasznie brakowało mi towarzystwa ludzi. Spotkałem dawnych znajomych z osiedla, z którymi zawsze piłem i niestety użyłem starego schematu zachowania. Nie wypiłem dużo ale wystarczyło żeby dzisiaj czuć się okropnie.

Na prawdę picie jest przereklamowane. Przez chwilę poczułem się fajnie ale szybko zmuliło mnie psychicznie i zaczął boleć mnie brzuch. Zdecydowanie lepiej bawił bym się bez tego. Wcale nie mam pod wpływem jakiejś lepszej gadki, humoru czy większej pewności siebie. To bzdura, iluzja.

Może w dłuższej perspektywie ta wpadka wyjdzie mi na dobre. Teraz nie muszę bać się pytań w stylu "dlaczego nie pijesz". Odpowiedź będzie naturalna - bo tego nie lubię!
A jak komuś to nie pasuje to jego problem a nie mój.

#2 2009-03-07 19:22:48

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Odp: Witam wszystkich

Witamy bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że tym razem uda Ci się wytrzymać już na stałe.
Pozdrawiam.

#3 2009-03-07 21:56:53

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,204

Witamy i trzymamy kciuki!

#4 2009-03-08 01:36:22

Szpon
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-08-15
Liczba postów: 345

Witam! Wierzę, że uda Ci się wytrwać;)

#5 2009-03-08 17:01:07

jokier
Abstynent
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,749

Wiatm i gratuluję decyzji, co do której możesz mieć 100% pewność, że jest prawidłowa. Czy nasza strona jakoś przyczyniła się do jej podjęcia?

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#6 2009-03-08 18:23:14

bart
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-03-04
Liczba postów: 14

Zdecydowanie tak. Mam też nadzieję, że pomoże mi wytrwać w chwilach zwątpienia.

#7 2009-03-09 20:27:18

ren-ya
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-12-05
Liczba postów: 506

Hej, hej, ja również przyłączam się do powitań:)

#8 2009-03-17 02:00:41

kamido
Forumowicz
Data rejestracji: 2008-12-29
Liczba postów: 40

i ja smile
witaj w klubie bardzo miłych ludzi smile

#9 2009-03-27 13:52:50

Krzysztof
Forumowicz
Data rejestracji: 2009-02-26
Liczba postów: 15

Niech Bart będzie przykładem, że MOŻNA przestać pić, nawet gdy żyje się wśród pijącego towarzystwa.
Jeden człowiek jest bardziej podatny, drugi mniej, ale na pewno alkohol wyniszcza.
Poza tym, świetna postawa, beż żadnych wymyślnych ideologii i wzorców - nie piję, bo nie lubię, brawo : )
Bart (ek?:) ) - witamy Cię serdecznie : )

Stopka

Forum oparte na FluxBB