#1 2009-12-10 20:55:31

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Jesteś alkoholikiem i szukasz pomocy? Nie tutaj!

No właśnie.

Nie chcę być niegrzeczny - staram się szanować wszystkich, ale znowu muszę oblepić serwis paroma informacjami (nie wiem dlaczego mi się pogubiły ostatnio), że nasz serwis/forum nie jest miejscem, gdzie powinno się szukać pomocy, w uzależnieniu od alkoholu.

Nigdy tak nie było i nie będzie (chyba, że mnie tu zdetronizują z pozycji naczelnego góró), że ten serwis miał taką misję jak walka z uzależnieniami. Nie miał. Tutaj skupiamy się na abstynencji jako takiej. Abstynencja od alkoholu, tutaj, jest tematem przewodnim - a nie jej motyw.

Jesteś abstynentem, bo tak lubisz - witaj!
Jesteś abstynentem, bo tego wymaga Twoja terapia na uzależnienie od alkoholu - witaj!
Nie jesteś abstynentem, bo cośtam - witaj!
Nie jesteś abstynentem, masz problem alkoholowy, szukasz pomocy - raczej źle trafiłeś.

Uzależnienie od alkoholu, to problem wymagający pomocy bardziej skomplikowanej, niż nasze dobre rady - często tych, którzy nigdy nie pili. Pamiętaj o tym.

#2 2009-12-11 12:45:24

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Odp: Jesteś alkoholikiem i szukasz pomocy? Nie tutaj!

Proponuję podać w tym temacie jakieś adresy miejsc, gdzie w takim razie można znaleźć pomoc.
Myślę, że sporo osób trafia tutaj po prostu z wyszukiwarki. Może wpisują "abstynencja" jako docelowy etap swojej walki z nałogiem?

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#3 2012-11-11 22:25:08

Gość2022
Gość

www.parpa.pl

#4 2017-05-11 12:50:08

jokier
Abstynent
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,749

PARPA chyba jeszcze nikomu nie pomogła wyjść z nałogu. Wygląda raczej na to, że jest ona zwyczajnie częścią mafii alkoholowej, gdyż równie jak ona  dezinformuje co do skutków spożywania alkoholu.
Mam przed sobą kolorową ulotkę wydaną przez parpamedia, z której czytamy że:

"Na podstawie badań naukowcy ustalili poziomy spożywania alkoholu niosące przeciętnie najmniejsze ryzyko szkód zdrowotnych i warto je znać ..."

Dalej następuje szczegółowy instruktaż dotyczący rzekomo bezpiecznych dawek alkoholu dla mężczyzn i kobiet, z którego dowiadujemy się, że mężczyźni i kobiety powinni zachować przynajmniej dwa dni abstynencji w tygodniu, a poza tymi dniami mogą wypić
- mężczyźni 40 g czystego alkoholu dziennie,
- kobiety 20 g czystego alkoholu dziennie.
Korzystniej jest jednak stosować tygodniową kontrolę dawek bo rzekomo w ciągu tygodnia
- mężczyźni mogą wypić 280 ml czystego alkoholu,
- kobiety mogą wypić 140 ml czystego alkoholu.

Zakładając ilościową równowagę płci wyliczamy, że statystyczna roczna dawka może wynosić (280+140)/2 x 52 = 10920 ml czystego alkoholu na eb, czyli trochę więcej niż wynosi obecnie. I to są dawki wynikające wg PARPY z ograniczenia spożycia alkoholu do niskiego ryzyka szkód. Cały problem wg PARPY polega więc nie na tym, że pijemy za dużo, ale na tym, że wszyscy nie piją po równo. 

PARPIE do głowy nie przyjdzie, że najlepszym sposobem rozwiązywania problemów alkoholowych jest propagowanie abstynencji. Jedynym eksponowanym przez nią działaniem jest to, do którego analogią byłoby np. rozwiązywanie problemów otyłości, a więc kontrola diety, od strony odbytu (pardon).

Ostatnio edytowany przez jokier (2018-01-17 00:04:04)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

Stopka

Forum oparte na FluxBB