#1 2006-02-20 17:50:30

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Dlaczego PunBB, a nie phpBB - odnośnie silnika forum.

Witam,

Spotykam się ostatnio z pytaniami, dlaczego to forum, to nie jest phpBB, tylko ,,jakieś inne''. Uznałem więc, że pora wyjaśnić tę kwestię.

Jak wiadomo forum ma służyć dyskusjom, do tego celu zostało pierwotnie stworzone. Niestety phpBB i kilka innych, bardziej zaawansowanych, to coś więcej niż fora - robią się z tego wręcz strony-blogi czy inne tego typu bajerki. Użytkownicy mają stosy dziwnych rang, czasami w ogóle nie wiadomo o co chodzi. Dlatego m.in. ja wybrałem PunBB, a jego zalety w stosunku do phpBB są następujące:

a) generuje mały i poprawny kod XHTML, bez tabel, co przekłada się na mniejszą wielkość strony i na szybkość ładowania;
b) nie ma zbędnych bajerów, zatem nie obciąża tak serwera i bazy danych jak inne fora;
c) o błędach bezpieczeństwa PunBB nie słyszałem jeszcze;
d) filozofia autora PunBB jest mi najbliższa - małe, szybkie, przejżyste, proste - zatem to, o co najbardziej mi chodzi.

W związku z tym, na tym forum nie uświadczy się takich bajerów jak sondy czy wiadomości prywatne. Sondy można przeprowadzać postami, imo to logiczniejsze, bo życie pokazuje, że są duże rozbieżności między tymi co głosują, a tymi co piszą - wiem, bo jestem zarejestrowany na wielu forach phpBB i te sondy są w sumie nic nie warte. Lepiej głosować tak, aby od razu dało się uzasadniać oddany głos. Natomiast opcja prywatnych wiadomości została zastąpiona formularzem, dzięki któremu można wysłać e-mail do danego użytkownika. Po prostu to forum jest idealne do dyskusji i tu nie ma się co bawić jakimiś innymi rzeczami.
Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie jest dla wielu wystarczające.

Pozdrawiam.

Stopka

Forum oparte na FluxBB