#26 2011-02-25 09:02:34

nieznajoma
Gość

Odp: leczenie anticolem-jakie są rezultaty

Mój mąż był 3 lata zaszyty.....ale niestety wycofali wszywki ponieważ powodowały marskość wątroby.....Teraz przyjmuje anticol . Po dwóch tygodniach dostał wysypkę swędzącą...

#27 2011-02-26 03:10:31

Krzysiek
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-12-24
Liczba postów: 88

nieznajoma napisał/a:

Mój mąż był 3 lata zaszyty.....ale niestety wycofali wszywki ponieważ powodowały marskość wątroby.....Teraz przyjmuje anticol . Po dwóch tygodniach dostał wysypkę swędzącą...

No to na to wychodzi że leczenie alkoholizmu lekami to fikcja, problem leży w psychice i gloryfikacji alkoholu przez umysł smile Więc rozwiązanie jest tylko jedno, usunąć psychiczna chęć picia smile

#28 2011-02-26 22:03:39

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

Mogę się zgodzić tylko częściowo, owszem leczenie lekami jest nieskuteczne, ale nie można wyeliminować psychicznej chęci picia. Uzależnienie to przymus. Można się mu oprzeć, ale nie usunąć.

#29 2011-03-24 20:06:28

Hardkorowiec
Gość

Wiecie co niektóre wasze posty mnie przerażają. Byłem uzależniony od hery dość długi czas. Nie zgodziłem się na żadne terapie typu AA, bo jak ktoś sam nie chce to sobie nie poradzi i tak naprawdę gówno mnie obchodzi słuchanie o czyiś problemach, miałem takie same, albo i większe w sumie nie  ważne. Jedynym ratunkiem były blokery które po którymś tam detoksie udało mi się zacząć brać. Jak wyszedłem z hery to co oczywiste, że zacząłem chlać wódę, która zrobiła się kolejnym problemem. Oczywistym była wszywka, bo rok spokoju, teraz wszywka się skończyła i już z miesiąc "szaleję" , ale mam już receptę na antikol i zamierzam go brać, bo zaszyć się już nie dam, bo to octu nie można i takie tam. A jak gdzieś jadę to piwo też bym wypił nie zamierzam się całkowicie odciąć tylko znacznie chcę ograniczyć.
Najważniejsza jest psycha osoby leczonej, albo chcesz, albo nie. Miałem różne spotkania z psychologami i psychiatrami podczas moich detoksów niestety nie potrafili do mnie skutecznie trafić. A słuchanie o tym jak to komuś jest źle podczas spotkań typu AA to mnie wku... sam se to zrobiłeś to tak masz i nie pie... o tym, bo ktoś będzie się nad tobą żalił.

#30 2011-03-24 21:31:07

aleksandra17-88
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2008-05-02
Liczba postów: 162

Hardkorowiec napisał/a:

Najważniejsza jest psycha osoby leczonej, albo chcesz, albo nie. Miałem różne spotkania z psychologami i psychiatrami podczas moich detoksów niestety nie potrafili do mnie skutecznie trafić. A słuchanie o tym jak to komuś jest źle podczas spotkań typu AA to mnie wku... sam se to zrobiłeś to tak masz i nie pie... o tym, bo ktoś będzie się nad tobą żalił.

W sumie się zgadzam( głównie z tym, że najważniejsza jest psychika osoby leczonej). Znam kobietę, która rzuciła picie z dnia na dzień, znajomy ją porządnie wkurzył. Myślał, że jest pijana i naśmiewał się z niej przy stole.
Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy są tacy jak Ty czy ta kobieta. Niektórym ludziom potrzebne są takie spotkania i wspólne narzekanie, żalenie się.

#31 2011-03-25 00:10:18

neofitka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-03-13
Liczba postów: 1,117

Hardkorowiec napisał/a:

A jak gdzieś jadę to piwo też bym wypił nie zamierzam się całkowicie odciąć tylko znacznie chcę ograniczyć..

Moim zdaniem tu tkwi pułapka, w którą możesz się wkopać. Jak się ma problem, to już za późno na ograniczanie. Jedno piwo Ci nie wystarczy... a po piątym popłyniesz ciągiem. Obym się myliła. Ja radziłabym Ci całkiem rzucić i nie myśleć o jednym piwie. I tak mnie nie posłuchasz, wiem.

Hardkorowiec napisał/a:

Słuchanie innych jest m.in. po to, by uświadomić problem. Tak naprawdę każdy, choćby sporadycznie pijący powinien posłuchać, co mówią osoby, które przekroczyły granicę. Wyda się im to bzdurami... Ale ponoć jest często tak, że jeśli coś Cię bardziej wkurza, tym bardziej to dotyczy Ciebie.
Mnóstwo ludzi nie uświadamia sobie, że już piją za dużo, że to co robią już jest uzależnieniem... a to, że mają gdzie mieszkać i chodzą do pracy nie oznacza, że nie są alkoholikami, bo stereotypowy alkoholik to brzydko pachnący bezdomny sępiący na flaszkę. I nie chodzi o tylko o to, by się komuś żalić, ale też o to, by potrafić się do tego przyznać... To jest dla wielu oczyszczające jak dla innych spowiedź. Nie krytykuj tak bardzo, jeśli do Ciebie ten sposób nie dociera... inni dzięki temu zmienili swoje życie. Poza tym... psycholog i psychiatra jest jak nauczyciel... jeden potrafi wiedzę przekazać, inny nie. Może na niewłaściwych ludzi trafiłeś.

#32 2011-04-04 01:11:28

wilczek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,210

Oj, duży jest problem z tymi stereotypami. "Nie jestem alkoholikiem, piję tylko w domu a do pracy się nie spóźniam i chodzę czysty/a", "Mam dom, rodzinę, przyjaciół. Co z tego jak CZASEM nieco z dużo wypiję". A już  "piję do lustra tak długo, aż jest jutro" czy też "nie pamiętam kiedy w tym tygodniu NIE piłem/am" przez gardło nie przechodzi.
Alkoholikiem jest w końcu żul spod budki a nie człowiek sukcesu, który tylko czasem używa alkoholu dla rozluźnienia.

( Nie, nie sugeruję, że każdy pijący to alkoholik. No, może odrobinę, ale jako członek "wyższej i lepszej rasy" niepijących mam prawo wink )

Psychoterapia, poprawnie prowadzona psychoterapia, jest zapewne dobra. Ale na niektórych i tak najlepiej działa terapia szokowa. Coś w stylu bliskiego spotkania ze śmiercią. Znam już dwa przypadki, kiedy ludzie po wylądowaniu w szpitalu z diagnozą " będziesz pił, następnym razem nie będzie po co karetki wzywać" rzucili z dnia na dzień i nie piją w ogóle. Mimo znacznego polepszenia stanu zdrowia.

Jako abstynent za to cieszę się, że w moim pokoleniu nie pokutuje już mit "nie pije=kabluje, albo z wszywką" . No, a przynajmniej nie jest takie rozpowszechnione jak kiedyś smile

#33 2011-04-14 10:35:19

marcelinoo1
Gość

Na prawdę jak czytam wasze posty to szału dostaje niektórzy powinni sięgnąć dna aby zrozumieli co to choroba alkoholowa.Ktoś w cześniej napisał wyrzucić alkoholika z domu zasadzić kopa i za drzwi. Człowieku jak zachorujesz na jakąś chorobę np;astmę to uważasz że rodzina tez powinna cie wyżucić z domu bo jesteś chory i im przeszkadzasz? Puknij się w czoło choroba alkoholowa to jak choroba raka nie da sie jej wyleczyć lecz tylko zaleczyć kapujesz kolego: ja mam 28l pije lat8 podejmowałem  3-razy leczenie na grupie terapełtycznej teraz przez pół roku nie piłem chodziłem na grupę AA i co poległem po 6-m-c nie picia zaliczyłem ciąg alkoholowy 6-dni. teraz biorę ANTICOL i powróciłem z powrotem na grupę AA. Znam ludzi co nie piją już po 6-7 lat chodza na grupe AA  i ANTICOL przyjmują czasem dalej tylko dawkę podtrzymująca czyli po 0,5-tabletki na podtrzymanie. ANTICOL nie leczy lecz pomaga w trzezwieniu. Jak ktoś napisał że ANTICOL niszczy wątrobę,a wóda watroby nie niszczy???? dzieki za wypowiedz myślę że nie jedna osoba się zemna zgodzi!

#34 2011-04-20 15:24:14

neofitka
Wtajemniczony

Marcelinoo1: Osoba chora na astmę raczej nie robiła czegoś, co go do tej astmy doprowadziło... po prostu zachorowała. Alkoholizm porównałabym bardziej do otyłości... do cukrzycy spowodowanej złą dietą... albo do wady kręgosłupa spowodowanej graniem 18h/d w gry komputerowe... raka spowodowanego paleniem. Uzależnienia mają zwykle podobną przyczynę, która tkwi w psychice... oczywiście z czasem odczuwa się skutki zdrowotne, ale ogólnie wynikają z braku umiaru, która ma swój początek w psychice. Jeśli nie potrząśnie się niektórymi, to na wiele się nie zda... Jeżeli alkoholik, który zaniedbuje rodzinę będzie chroniony ze wszystkich sił, to będzie mu tak wygodnie... jeśli ktoś za którymś złamaniem obietnicy wyrzuci go z domu? Istnieje szansa, że się ocknie. A jak nie? Może przynajmniej nie będzie bezpośrednio krzywdził bliskich.

#35 2011-04-20 16:26:31

marcelinoo1
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-04-14
Liczba postów: 1

neofitka: nie wszyscy alkocholicy niszczą rodziny nie wszyscy te rodziny biją ,katują czy się znęcają,: oczywiście niszczą w sposób bulu zadawanego swoim piciem to się zgodze  z toba ; jestem alkocholikiem pije 8lat teraz 2 miesięczna przerwa w piciu mam nadzieje że tak zostanie : I uwierz mi ja nigdy na żone ręki nie podniosłem wręcz odwrotnie  bywało smile poprostu raniłem ją swoim piciem a zatym wiadomo co idzie przepijanie większości wypłaty itp itd: niszczenie własnego zdrowia; ja biore anticol dodatkowo śmigam na grupe AA i narazie jest ok atmosfera w domu jest super; I będę tak trzymał jak najdłużej by tego nie z pieprzyć.pozdrawiam

#36 2011-04-20 16:54:18

neofitka
Wtajemniczony

Marcelinoo1: Oczywiście, masz rację... miałam na myśli bezpośrednie krzywdzenie pod wszelkiego rodzaju postacią... czasem terror psychiczny albo przeciwnie: obojętność czy właśnie niszczenie własnego zdrowia na oczach bliskich (ich bezsilność), mają gorsze konsekwencje niż fizyczny ból.
Super, że robisz coś w tym kierunku, że zdajesz sobie sprawę ze swego problemu i działasz, ponieważ niewielu pijących posiada zdolność do autorefleksji, zatrzymania się, spojrzenia obiektywnie na siebie i swoje życie albo chociażby do niewielu dociera ten fakt nawet, gdy bliscy zwracają im wielokrotnie uwagę, że coś jest nie tak. Życzę Ci wszystkiego dobrego, trzymaj się w swoim postanowieniu i powodzenia!!! Pozdrawiam smile

#37 2011-05-17 11:14:07

agulka
Gość

Czy faktycznie w tracie zarzywania anticolu nie można pić?
Pytam gdyż mój ojciec od 5 miesięcy zarzywa anticol i obawiam się że zacznie pić a chciałaby wiedzieć jakie są obiawy po zarzyciu alkoholu i anticolu

#38 2011-05-18 10:12:33

madzik
Gość

Witam .Czytałam wszystkie wasze wypowiedzi i sie nie zgadza mój ojciec mial wszywke potem je wycofali i był wlasnie anticol brał pare lat i własnie zaczoł pic i to jeszcze gorzej niz wczesniej miała bym go gdzie ale jest wspaniałym człowiekiem bardzo mi zalezy by znowu mu pomóc ,z tabletkami zaczoł kombinowac podmieniac lub udawał ze połykał,teraz słyszałam ze sa jakies zastrzyki co poł roku orentuje sie moze ktoś prosze o odpowiedz

#39 2011-05-18 10:48:50

konrado5
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 897

To niech spróbuje tego:
http://www.zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4386

#40 2011-05-29 09:46:01

paparazzi
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-05-29
Liczba postów: 2

Witam wszystkich,pije przez 16-17 lat niedawno wróciłem z kolejnego detox-u,po ostatnim toksycznym zatruciu wątroby i innych "podrobów"podjąłem decyzję terapi i leczenie anticolem,biegam na mitingi AA,najważniejsze jest to że na razie nie pękam choć mam nieopisaną ochotę się napić,miałem nieudane próby zaprzestania picia kilka wszyw które po krótkim czasie przepijalem proszę ludzi po tym problemie o słowo wsparcia w tej ciężkiej batali którą toczę wobec szklanego bożka któremu oddałem wiele ostatnio prwie zycie.

#41 2011-05-29 10:17:26

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,052

Na tym forum nie ma ludzi "po tym problemie". Większość tutaj udzielających się, to abstynenci pierwotni, inni zrezygnowali z picia z własnych egoistycznych powodów a nie z powodu choroby. wink
Jedynie co możemy powiedzieć, to to, że jestes na dobrej drodze i już ta najtrudniejsza decyzja ( o podjęciu leczenia) jest za Tobą. Możemy sobie tylko wyobrazić jak musi być Ci ciężko, jak to z resztą bywa z rzuceniem każdego nałogu. Jednak wielu ludziom się udało. Musisz wierzyć w to, ze będziesz jednym z nich. Już po części nim jesteś. :-)
Przed Tobą teraz nowe  LEPSZE  życie bez picia i tego się trzymaj.
Przeczytaj sobie książkę Allena Carra " Jak skutecznie kontrolować alkohol ".( Murchad nie puffaj :-) )Nie zwiedź się tytułem, bo w rzeczywistości książka wyjaśnia , że nie można kontrolować picia, pomaga zmienić nastawienie psychiczne , aby czuć że alkohol jest zbędny. Osobiście jej nie czytałam, powtarzam tylko opinie osób, które ją czytały. Mam już jednak tą książkę na mailu ( pzdr Neo wink ) i przeczytam ją z ciekawości.

#42 2011-05-29 12:18:25

paparazzi
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-05-29

Piszę w ten sposób w jaki piszę a to dla tego że póki co dopadają mnie najzwyklejsze na świecie doły odstawienne ale dziękuje za te słowa które w jakiś sposób pozwolą przetrzymać tę chandrę i jestem pełen nadziei ze uda mi się ukręcic łeb tej hydrze nie nasyconej,to jest dobry pomysł żeby zanużyć się w ciekawej lekturze.NARA

#43 2011-06-08 03:14:16

neofitka
Wtajemniczony

Gusiak napisał/a:

Przeczytaj sobie książkę Allena Carra " Jak skutecznie kontrolować alkohol ".( Murchad nie puffaj :-) )Nie zwiedź się tytułem, bo w rzeczywistości książka wyjaśnia , że nie można kontrolować picia, pomaga zmienić nastawienie psychiczne , aby czuć że alkohol jest zbędny. Osobiście jej nie czytałam, powtarzam tylko opinie osób, które ją czytały. Mam już jednak tą książkę na mailu ( pzdr Neo wink ) i przeczytam ją z ciekawości.

Pzdr4U2 ;D
PS. Murchad coś puffał? wink smile

Potwierdzam, że książka jest bardzo dobra - czytałam smile... tylko trzeba przeczytać od początku do końca, bez pomijania stron... ale bardzo lekko się czyta smile

#44 2011-06-13 20:22:30

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,052

Już przeczytałam . Bez pomijania :-)
Murchad mi puffnął na komunikatorze jak mu podałam tytuł książki i dodał : " Nie można kontrolować picia" . Oczywiście zapomniał, że już mu tłumaczyłam tą zmyłkę w tytule ;-)
Ale z drugiej strony pociesza mnie jego niezmienne zdanie w tej kwestii smile)

#45 2011-07-03 11:28:33

uzalezniony 1234567
Gość

zgadzam sie z hartkorowcem najleprzom terapiom jest psyhika jak ktosi jest slaby psyhicznie to ani aa ani psyhologowie mu nie pomogom

#46 2011-07-18 19:22:07

mała
Gość

uzalezniony 1234567 napisał/a:

zgadzam sie z hartkorowcem najleprzom terapiom jest psyhika jak ktosi jest slaby psyhicznie to ani aa ani psyhologowie mu nie pomogom

A jak kogoś nie nauczono pisać w szkole to nadal nie potrafi... ehhhhhhhhhhhh

#47 2011-08-30 16:41:32

Cone
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-30

Witam
Czy jest możliwość, że na kogoś ten Anticol po prostu nie zadziała? Moja matka pije od X czasu, z przerwami tygodniowymi. Trwa to już  3 lata. Ostatnio zdecydowała się pić anticol. Widzę jak rano połyka tabletkę.. a potem da się zaobserwować, że jest po piwie. Na jednym się nie kończy. Robię coś nie tak? Robi mnie w balona? Powinnam ją przycisnąć do ściany i wsadzić do ust na siłę? Olać? Mam dosyć ...

Przepraszam jak takie pytanie padło, a ja się powtórzyłam.
Pozdrawiam

#48 2011-08-30 21:12:59

neofitka
Wtajemniczony

Cone napisał/a:

Widzę jak rano połyka tabletkę.. a potem da się zaobserwować, że jest po piwie.

Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale przyszło mi do głowy, że może podmienia za każdym razem tabletkę (albo podmieniła całe opakowanie)? Chyba, że trzyma w ustach i potem wypluwa? Pozdrawiam Cię.

#49 2011-08-30 21:38:34

wilczek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,210

Najprawdopodobniej oszukuje Cię, alkoholikom łatwo to przychodzi.

Natomiast czy pomagać, to uczucia mam mieszane. Głównie dlatego, że znam osobę której na dobre to nie wyszło: pomagał rodzicom wyjść z nałogu, utrzymywał ich i rodzeństwo, a jak sam po latach zaczął mieć problemy ( przeszedł w końcu małe piekło ) to odwdzięczyli mu się wyrzucając go na bruk "bo nie będą degenerata (sic!) utrzymywać".

W ogóle niektórym ludziom naprawdę NIE warto pomagać.

#50 2011-08-30 21:52:14

konrado5
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 897

Niektórym ludziom nie warto pomagać, ale mimo wszystko powinno się.

Stopka

Forum oparte na FluxBB