#51 2011-08-31 11:09:10

piorunix
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-17
Liczba postów: 465

Odp: leczenie anticolem-jakie są rezultaty

konrado5 napisał/a:

Niektórym ludziom nie warto pomagać, ale mimo wszystko powinno się.

Moim zdaniem trzeba dać wolną rekę i niech chla. Jak dosięgnie dna to się odbije i wróci do żywych.
A jak nie to może być tragedia. Ale uświadamiać kogoś zawsze warto.Może zapali się czerwona lampka.

#52 2011-08-31 13:22:27

Cone
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-08-30
Liczba postów: 2

To prawda, osoba pijąca musi sięgnąć dna. Ale moja matka już dawno znalazła się na dnie i wciąż ktoś podaje jej łopatę .... albo piwo w monopolowym.
Przez picie straciła pracę po 25latach - załamała się. Syn uciekł do ciotki - załamała się. Kilka komorników - również powód do załamania. Ma stwierdzoną depresję, leczyła się ale widać nie skutecznie. Wciąż nie może znaleźć pracy, czuje się przytłoczona i bez szans. Wspierałam, krzyczałam, prosiłam. Mogłabym ją zostawić, ale to prawda... może dojść do tragedii. Samotność ją zabije, bo już ma myśli samobójcze. Jest z tydzień dobrze, "ratujemy sytuację" za chwilę znów pije. Wiem, że dla siebie najlepszym rozwiązaniem by było wyprowadzić się i mieć swoje życie, ale nie będę dała rady żyć z myślą że jest gdzieś tam sama..
Chyba nie ma złotego środka dla osób pijących, albo chcą sami wziąć się w garść, albo nie. Szkoda naszych nerwów.

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

#53 2011-08-31 14:41:22

niezalogowany wilczek :p
Gość

Krzyki, prośby i groźby nic nie dadzą. Osiągnięcie dna też, jeśli nie będzie miała dość samozaparcia aby chcieć się od niego odbić.
Jej pomoże juz tylko jakiś ośrodek leczenia uzależnień (a i to nie jest pewne). Na razie niech chociazby zacznie chodzic na spotkania jakiejs grupy wsparcia, w kazdym miescie takie sa. Nie rozwiaza jej problemow w jeden dzien, ale to przynajmniej jakis poczatek.

#54 2011-09-20 23:04:28

Ariel
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2008-07-12
Liczba postów: 75

A ja znam bardzo dobry środek na alkoholizm - cyjanek potasu. Tylko jest mały haczyk, nie wiem czy dostanie się go bez recepty.

#55 2011-09-20 23:17:36

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

O cyjanku już w sumie kiedyś pisałem. Zdecydowanie jest bardziej humanitarny niz etanol. Szybciej działa, człowiek się tak nie męczy smile

ps. Witamy po wiekach nieobecności smile

#56 2011-09-20 23:24:30

Ariel
Wtajemniczony

A co sądzisz na temat sznura ?

#57 2011-09-20 23:27:02

Murchad
Abstynent

Średnio. Może naruszyc konstrukcję budynku (a raczej meble w tym biurka Wilczku, urządzenia, czy co tam będzie), no chyba, że na drzewie. Leżenie na torach wydaje się skuteczne.

#58 2011-09-20 23:33:58

Ariel
Wtajemniczony

Też racja. Za serwis urwanych żyralndoli, połamanych krzeseł ktoś musi płacić. Jednak cyjanek pozostaje najbezpieczniejszy dla otoczenia.

#59 2011-09-20 23:50:48

wilczek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,210

Murchad napisał/a:

Średnio. Może naruszyc konstrukcję budynku (a raczej meble w tym biurka Wilczku, urządzenia, czy co tam będzie), no chyba, że na drzewie. Leżenie na torach wydaje się skuteczne.

Kiepski to budynek, którego strop nie wytrzymałaby ciężaru jednego człowieka. A jak się kto wiesza to może co najwyżej dostać krótkiego spazmu, na pewno nie uszkodzi biurka ani innych mebli wink

#60 2011-09-20 23:59:32

Murchad
Abstynent

Ale żeby się powiesić musi na coś wejść, na przykład na biurko lub inne meble i może je wtedy uszkodzić.

#61 2011-09-21 00:18:26

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

O jejku...

#62 2011-09-21 01:26:02

jokier
Abstynent
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,737

Aleksandra napisał/a:

O jejku...

No właśnie, zgadzam się, chociaz wyraziłbym to nieco inaczej. Dzieci powinny po Dobranocce spać.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#63 2011-09-21 23:44:52

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Ja również jejku. Gadają tak fachowo, jak by się wieszali przynajmniej co tydzień.
Dobranocka dobranocką, ale nigdy nie wiadomo kto to przeczyta. Przed takimi wpisami powinien być czerwony kwadracik jak w telewizorze smile .

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#64 2011-09-22 22:46:40

neofitka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-03-13
Liczba postów: 1,117

pęknięty klawikord napisał/a:

Ja również jejku. Gadają tak fachowo, jak by się wieszali przynajmniej co tydzień.

Hahaha smile

#65 2011-11-15 00:46:10

aleksandra17-88
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2008-05-02
Liczba postów: 162

Murchad napisał/a:

Ale żeby się powiesić musi na coś wejść, na przykład na biurko lub inne meble i może je wtedy uszkodzić.

.

Niesmak czuje...

#66 2011-11-19 03:08:51

smutna
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-11-19

nieznajoma napisał/a:

Mój mąż był 3 lata zaszyty.....ale niestety wycofali wszywki ponieważ powodowały marskość wątroby.....Teraz przyjmuje anticol . Po dwóch tygodniach dostał wysypkę swędzącą...

prosze z całego serca o kontakt na meila
dprzygoda 005@gmail.com

#67 2011-11-19 03:16:22

smutna
Forumowicz
Data rejestracji: 2011-11-19

Cone napisał/a:

Witam
Czy jest możliwość, że na kogoś ten Anticol po prostu nie zadziała? Moja matka pije od X czasu, z przerwami tygodniowymi. Trwa to już  3 lata. Ostatnio zdecydowała się pić anticol. Widzę jak rano połyka tabletkę.. a potem da się zaobserwować, że jest po piwie. Na jednym się nie kończy. Robię coś nie tak? Robi mnie w balona? Powinnam ją przycisnąć do ściany i wsadzić do ust na siłę? Olać? Mam dosyć ...

Przepraszam jak takie pytanie padło, a ja się powtórzyłam.
Pozdrawiam

z całego serca proszę o kontakt na meila
dprzygoda005@gmail.com
Pozdrawiam

#68 2011-11-21 22:06:54

lala
Gość

Mój mąż pije od dnia ślubu, praktycznie to pił przed ślubem, ale nie chciałam tego widzieć. Stracił również prawo jazdy, ale ja mimo tego umiałam go przed sobą wytłumaczyć. Na nic zdały się słowa mamy, że nie będę miała z nim życia - ja uważałam że się zmieni. I nie myliłam się zmienił się, ale na gorsze. Po ślubie było coraz gorzej koledzy przywozili go po pracy pijanego ledwo trzymającego się na nogach, jak robiłam awanturę to przestał wracać do domu, nie odbierał moich telefonów. Pomyślałam, że może jak będzie dziecko to dla niego przestanie pić, ale będąc 3 lata po ślubie nie udało mi się zajść w ciążę mimo, że tego pragnę ale nie z tym facetem - już nie! Pewnego dnia wróciłam do domu, a mój mąż jak zwykle siedział pijany a ja jak zwykle zrobiłam awanturę i po co on poszedł do łazienki i zrobił sobie ranę na czole żyletką następnie wezwał policję słowami Żona mnie bije. Boże ja myślałam że to jest sen że to jest niemożliwe że to nie mój mąż, on na pewno by mi tego nie zrobił. Wódka zlasowała mu rozum. Chodził również do psychologa ale powiedział że nie ma z tym problemu i skończyła się terapia. W końcu po moim wyrzuceniu go z domu zaczął się leczyć Anicolem i dzisiaj leży w łóżku i zwija się z bólu pewnie popił, ale ja już mam tego wszystkiego serdecznie dość, już dłużej nie mogę. To chyba koniec naszego małżeństwa. Sorry że tutaj piszę ale musiałam to z siebie w końcu wyrzucić.

#69 2011-11-21 23:10:30

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Jeśli masz ochotę i to w jakiś sposób Ci pomaga to pisz. Moim zdaniem, to miałaś szczęście, że nie zaszłaś z nim w ciążę. Uwierz mi , nie przestałby pić z tego powodu. Najpierw by pewnie "musiał opić" narodziny, a potem , aby uciec przed odpowiedzialnością i obowiązkami piłby jeszcze więcej. Moim zdaniem powinnaś tu myśleć o sobie i o życiu przed sobą. Nie ma sensu tracić życia przy kimś, kto nie jest Ciebie wart. Dodatkowo stajesz się osobą współuzależnioną , zyjesz w stresie, nerwach, lęku- tak się nie da , bo się wykończysz. Jeśli Twój mąż nie przejdzie terapii, nie zacznie się leczyć, to powinnaś zacząć żyć bez niego.
Życzę powodzenia i dużo siły.

#70 2011-11-21 23:16:20

konrado5
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 897

Nawet jeśli przejdzie terapię, to po pewnym czasie może znowu zacząć pić. Najlepszą pomocą dla alkoholika jest to, by ponosił konsekwencje swojego picia (czyli w tym przypadku rozwód byłby dobrą konsekwencją).

#71 2011-11-22 00:56:45

Gusiak
Abstynent

konrado5 napisał/a:

Nawet jeśli przejdzie terapię, to po pewnym czasie może znowu zacząć pić. Najlepszą pomocą dla alkoholika jest to, by ponosił konsekwencje swojego picia (czyli w tym przypadku rozwód byłby dobrą konsekwencją).

Nigdy się nie ma gwarancji. Nawet abstynent może zacząc pić. Niektórzy po przejściu terapii nigdy nie wracają do picia. Może Jej mąż jako niepijący okażę się wspaniałym człowiekiem, który będzie  żałował wyrządzonych krzywd. Zawsze warto dać szanse, jeśli dana osoba stara się by ją otrzymać. Najgorsze jest " zawieszenie". Trzeba się zdecydować albo w jedną albo w drugą. Albo rozwód, albo terapia i szansa na nowe życie.

#72 2011-11-22 02:09:02

konrado5
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 897

A jeśli jej mąż obieca terapię dla świętego spokoju a wcale nie ma chęci zaprzestania picia?

#73 2011-11-22 10:58:45

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

Wyrzucić z domu i pozwolić wrócić po zakończeniu, ewentualnie w trakcie terapii.

#74 2011-11-22 12:19:08

Gusiak
Abstynent

Aleksandra napisał/a:

Wyrzucić z domu i pozwolić wrócić po zakończeniu, ewentualnie w trakcie terapii.

To też nie jest czasami takie łatwe. Człowieka , którego kiedyś się kochało ( lub nadal kocha), spędziło tyle czasu, jak się wie, że nie ma on gdzie pójść, nie można na ulicę wyrzucić. W każdym razie ja bym miała wyrzuty sumienia do końca życia , gdybym tak zrobiła a on np by zamarzł.

konrado napisał/a:

A jeśli jej mąż obieca terapię dla świętego spokoju a wcale nie ma chęci zaprzestania picia?

A co jak się przysięga miłość, wierność i uczciwość małżeńską a potem tego nie ma? Czasami trzeba podjąć ryzyko. Chyba, że się wie, że z tą osobą już się nie chce żyć, nawet po terapii.

#75 2011-11-22 17:37:43

Chdzirep
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2010-04-01
Liczba postów: 727

Gusiak napisał/a:
Aleksandra napisał/a:

To też nie jest czasami takie łatwe. Człowieka , którego kiedyś się kochało ( lub nadal kocha), spędziło tyle czasu, jak się wie, że nie ma on gdzie pójść, nie można na ulicę wyrzucić. W każdym razie ja bym miała wyrzuty sumienia do końca życia , gdybym tak zrobiła a on np by zamarzł.

Przecież jest powiedziane, że taki ktoś powinien ponieść konsekwencje swojego postępowania, czyż nie?
-------------------------------------------

Poza tym... z tym zamarzaniem trochę poniosła Cię wyobraźnia. Gdy się go wyrzuci latem albo późną wiosną - raczej nie zamarznie, przynajmniej nie w naszym klimacie. wink

Kolejna rzecz - często istnieją różne "warianty awaryjne": mieszkanie kątem u rodziców, u rodzeństwa, nawet u jakichś znajomych.

Dalej - są noclegownie dla bezdomnych, jakieś opuszczone budynki... Jak to śpiewała Zdzisława Sośnicka: "Nigdy człowiek nie błądzi sam..." wink

Przypadki zamarznięć są rzadkie i prawie zawsze spowodowane wypiciem alkoholu "na rozgrzewkę" (alkohol stwarza złudzenie większego ciepła).

No i - jak już wspomniałem - to byłby jego wybór, nie twój.

Ostatnio edytowany przez Chdzirep (2011-11-23 23:07:55)

Stopka

Forum oparte na FluxBB