#1 2010-06-02 01:08:29

1084
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-05-30
Liczba postów: 28

Płyn do płukania ust.

Ostatnio dowiedziałem się od wujka (wujo nie pije już trzy lata, trzymam za niego kciuki), że na mitingach uczono ich aby w żadnej formie nie stykali się z alkoholem, bo to może pobudzić nałóg.  Przyszło mi do głowy, że płyny do płukania ust też zawierają alkohol (pewnie wino jest lepszym środkiem do płukania niż większość płynów). Niby się tego nie pije, ale sam smak może niektórym wydawać się nieciekawy. Są jakieś tam bez alkoholu, ale mało i drogie.  A tymczasem, wystarczy woda z miętą czy rumiankiem, albo sama woda  i .. łyżeczka wody utlenionej.  Odkażenie jamy ustnej jest natychmiastowe, bez skutków ubocznych a do tego delikatnie wybiela zęby.  Nie wolno tylko przesadzać. Nie lejemy 3-4 łyżeczek, jedna na 1/2 szklanki czy nawet na całą wystarczy swobodnie.  Skuteczność gwarantowana. I to znacznie wyższa niż przy płynach komercyjnych. A do tego bez fluoru (za dużo go już wchłaniamy z pastą, wcale taki znowu zdrowy na zęby w nadmiarze nie jest).  I ekonomia, buteleczka H2O2 to 1zł. Starczy na miesiąc albo i dwa.

#2 2010-06-14 15:45:40

cable_Guy
Forumowicz
Data rejestracji: 2010-05-26
Liczba postów: 30

Odp: Płyn do płukania ust.

hmmmm ale chodzi o płukanie ust aby się pozbyc odoru alkoholu?

#3 2010-06-14 22:38:04

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Nie. Płyny do płukania ust służą do czegoś innego. Jeśli nie zrozumiałeś tematu posta , to idź do pierwszego lepszego rossmana, weź pierwszy lepszy płyn d o płukania ust i przeczytaj opis np " sposób użycia" i " efekty działania" ( mogą byś inaczej ujęte w słowa,ale nadal będzie chodzić o efekty działania)

Wytłumacz mi dlaczego ludzie, którzy nie mogą spożywać alk. w żadnej postaci ( i się tego trzymają) mieliby "płukać usta aby się pozbyc odoru alkoholu?"

#4 2012-08-22 23:02:33

Justyna
Gość

1084 napisał/a:

Ostatnio dowiedziałem się od wujka (wujo nie pije już trzy lata, trzymam za niego kciuki), że na mitingach uczono ich aby w żadnej formie nie stykali się z alkoholem, bo to może pobudzić nałóg.  Przyszło mi do głowy, że płyny do płukania ust też zawierają alkohol...................

Nie tyle na mityngach, co na terapiach ostrzegają, żeby omijać miejsca z alkoholem, ludzi pijących i unikać wszystkiego, co zawiera alkohol. Sam zapach alkoholu pobudza u alkoholika pracę ślinianek i chęć napicia się. W taki sposób łatwo jest wrócić do nałogu.
Jest powiedzenie, że strzeżonego Pan Bóg strzeże i alkoholik powinien być bardzo rozważny w swoich zachowaniach, by wytrwać w trzeźwości.
Płyny do ust są bardzo różne i mają za zadanie powstrzymywać próchnicę, a zwłaszcza usuwać
florę bakteryjną zbierającą się na szyjkach, co powoduje choroby dziąseł.
Są one co prawda drogie, ale przecież nie wlewa się do ust dużo.
Mi butelka  500 ml/14 zł. starcza na cały miesiąc.
Tekst usunięty przez moderatora ze względu na reklamę

#5 2012-08-22 23:41:54

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

To była reklama ośrodka leczenia/AA, czy płynu do płukania? smile

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#6 2012-08-23 00:25:13

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

Forum zapewne smile

Bardzo fajnie natrafić na ten temat. Sporządzę sobie chyba taki płyn. Mam spray do ust i nie używam bo... jedzie mi spirytem. Komercyjny płyn do płukania ust powoduje u mnie odruch wymiotny od samego zapachu, skład też nieco przeraża.

Stopka

Forum oparte na FluxBB