Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 21-08-2007 20:21:53

Emkaa
Gość

Kto wie ile kosztuje i jak/gdzie sie zaklada "wszywke dla alkoholikow"

Bardzo prosze o wszelkie informacje na temat "wszywki dla alkoholikow"?
Nie wiem jak sie to prawidlowo nazywa (czy ktos zna poprawne okreslenie?)
Ile to kosztuje, ile dziala, jak i gdzie sie to zaklada?
Czy trzeba wpierw przejsc jakies badania?
Czy kazdy moze miec wszywke? czy wybiera sie ją indywidualnie? jak tak to na jakiej zasadzie?
Czy mozna isc prywatnie (gdzie i do jakiego lekarza/specjalisty) to zalozyc?
Ogolnie interesuje mnie wszystko na ten temat oraz jaka jest skutecznosc itd.
Nie szukam wszywki dla siebie a dla znajomego (facet ma 28lat i 180cm okolo 80-90kg wagi)

Czy ktos moze mi udzielic jakich kolwiek konkretnych informacji odnosnie tego typu leczenia alkoholizmu?lub innego tego typu skutrecznego leczenia?
(tabletki itd odpadaja - brak checi u chorego do brania ich itd. potrzebny najostrzejszy sposob!)

z gory dziekuje za pomoc.

#2 23-08-2007 15:40:59

sylwu
Forumowicz

Re: Kto wie ile kosztuje i jak/gdzie sie zaklada "wszywke dla alkoholikow"

Przeczytaj wszystko co znajduje się w internecie na temat Antcolu i Esperalu (tzw. wszywka). Niestety samo wszcie Esperalu, bez odpowiedniej terapii może być dla zdrowia tej osoby groźniejsze nawet od samego picia. To jest ryzyko i trzeba się nad tym bardzo poważnie zastanowić a przede wszystkim sam zainteresowany musi tego chcieć. Życzę powodzenia i dużo, dużo wytrwałości. Odezwij się jeszcze.

#3 06-07-2010 12:08:08

Basica
Gość

chciałabym dowiedzieć sie gdzie i za ile w Poznaniu można założyć wszywkę

#4 25-02-2013 18:11:58

David
Gość

Inna sprawa czy to dobre rozwiązanie?
Jeżeli szukasz informacji na temat Disulfiramu, zajrzyj na stronę http://esperal-warszawa.info.pl znajdziesz tam ulotkę leku i podstawowe informacje. Co prawda esperal wraca do łask, uzyskał nawet rejestrację w USA, jednak w naszym kraju lobby terapeutyczne jest wciąż przeciwne.

#5 25-02-2013 18:12:59

Sara
Gość

David napisał:

Jeżeli szukasz informacji na temat Disulfiramu, zajrzyj na stronę http://esperal-warszawa.com.pl znajdziesz tam ulotkę leku i podstawowe informacje. Co prawda esperal wraca do łask, uzyskał nawet rejestrację w USA, jednak w naszym kraju lobby terapeutyczne jest wciąż przeciwne.

chyba o ten serwis chodziło ci Davidzie

#6 26-02-2013 10:05:15

morol
Gość

David napisał:

Jeżeli szukasz informacji na temat Disulfiramu, zajrzyj na stronę http://esperal-warszawa.info.pl znajdziesz tam ulotkę leku i podstawowe informacje. Co prawda esperal wraca do łask, uzyskał nawet rejestrację w USA, jednak w naszym kraju lobby terapeutyczne jest wciąż przeciwne.

Lobby terapeutyczne, dobre smile

Tak się fajnie składa, że wczoraj na grupę przyszła do nas nowa osoba, które jest znakomitym przykładem kompletnej nieskuteczności Esperalu, Anticolu i wszelkich innych środków. Nie pierwsza, nie druga i nie dziesiąta, którą zdążyłem tam poznać. Co z tego, że człowiek nie pije, skoro dalej funkcjonuje nałogowo?

#7 26-02-2013 13:28:20

Czuowiek
Wtajemniczony

Nie wierzę, ktoś napisał że biedny przemysł farmaceutyczny cierpi na lobbingu terapeutów big_smile

To że uzyskał rejestrację w USA świadczy dobitnie o tym, że jest nieskuteczny. Tam króluje pieniądz, marketing i właśnie lobby, tylko że farmaceutyczne.

Miałem w rodzinie jednego zaszytego (przed 30 zresztą), pije dalej oczywiście.

abstynent z konieczności wyboru.
Naklepałem 360 postów???

Stopka forum