#1 2012-11-25 14:55:17

OBogda
Forumowicz
Data rejestracji: 2012-11-24
Liczba postów: 16

Dwudzieste dziewiąte Podhalańskie Dni Trzeźwości na Podhalu

Tak! Chcę parę słów o tym napisać. Właśnie dzisiaj w południe zakończyły się. Czym są?
Wzmożonymi działaniami na rzecz trzeźwości, trzeźwego stylu życia. Pierwsze trzy dni są adresowane do młodzieży, wychowawców i rodziców. Wszelkie spotkania, dyskusje, prelekcje ,kazania skierowane do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc klasy I-III gimnazjum. Sobota - dzień kulminacyjny  - zjeżdżają się  członkowie i przedstawiciele różnych stowarzyszeń, grup, klubów. Z całej Polski a także i z pobliskiej Słowacji.  Spotykają ze sobą, odnawiają przyjaźnie, wymieniają doświadczenia,spotykają się z działaczami i ochotnikami miejscowymi. Wieczorem uroczysta msza św. z oprawą przygotowana przez grupę z Warszawy, zaproszony kapłan - w tym roku wykładowca na wydz. teologiczno - filozoficznym - ma naukę, są świadectwa trzeźwych alkoholików, składane przyrzeczenia młodzieży. Po mszy spotkania na mityngach, lub towarzyskie pogaduchy przy muzyce, śpiewach a nawet tańcach.
Co komu odpowiada. Organizatorami są; Władze miasta i powiatu, klub abstynencki, parafia z duszpasterstwem trzeźwości.
Jest to czas gdy miasto (społeczność) jest zmuszana dostrzec wartość trzeźwego życia.Na zakończenie dzisiaj np. jeden z naczelników Urzędu Miasta omawiał motto: Reklama Napojów Alkoholowych ,źródłem zła. Zrobił to niezwykle ciekawie.
Można zapytać po co to wszystko? Moja odpowiedź bo trzeba się  sprzeciwiać, w mądry sposób
przeciwdziałać. I pokazywać, ze nie jest nas mało. A ze swojej strony wiem, że abstynencja dla samej siebie, trzymana w domu tylko lub w wąskim kręgu ,na zbyt wiele nie przydaje się.

Stopka

Forum oparte na FluxBB