#1 2016-04-16 16:11:18

jokier
Abstynent
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,749

Komunikat okolicznościowy

Włączając się  w obchody 1050-lecia zaprowadzenia chrześcijaństwa w Polsce, z uwagi na fakt, że do tej pory nie powstała żadna pamiątka bezpośrednio nawiązująca do tego wydarzenia, inicjuję budowę żywego Pomnika Chrztu Polski w postaci zrzeszenia pod nazwą Abstynencjokracja Polska.
    Przystąpienie do Abstynencjokracji Polskiej będzie wyrazem troski o dobro wspólne, do czego każdego polskiego obywatela zobowiązuje artykuł 82 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
    Rozpijanie Polaków od początku zaborów było świadomą polityką zaborców. Po II wojnie światowej proceder ten był kontynuowany przez obcą agenturę o proweniencji komunistycznej, a obecnie jest prowadzony przez agenturę używającą szyldu liberalizmu jako parawanu maskującego jej rzeczywisty charakter. Dzisiaj, gdy trwają obchody 1050-lecia Chrztu Polski, agentura ta, niczym osiemnastowieczna Targowica, podejmuje na arenie międzynarodowej jawne działania wymierzone przeciwko polskim interesom.
Jedną z instytucji tej agentury jest mafia alkoholowa pracująca nad degradacją fizyczną, psychiczną i moralną Polaków poprzez politykę ekonomiczną, manipulacje prawne, zmasowaną fałszywą propagandę oraz stałe zwiększanie dostępności alkoholu i innych narkotyków.
W efekcie tych działań po raz pierwszy w historii Polski liczba jej ludności zaczyna się drastycznie zmniejszać, a Polakom grozi niewola ekonomiczna jako skutek przejęcia ich majątku przez obcych. Emigracja Polaków przybrała rozmiary niespotykane w całej historii Narodu.
    Powstrzymanie tych procesów jest niezbędnym warunkiem ocalenia Narodu Polskiego
i uchronienia go przed ponowną niewolą polityczną i przed wynarodowieniem.
Już Jan Kochanowski uczył:
Zaprawdę, jako słońce światłość swą traci, gdy za chmurę zajdzie, tak rozum ludzki od zbytków tępieje. Trzeźwość a miara, toć są najwierniejszy stróże zdrowia naszego. Za tych pomocą nie tylko człowiek ciężkich niemocy się ustrzeże, ale i niektórych zbędzie. I to jest najpierwszy wstępek ku uleczeniu wszelkiej niemocy, skromne a mierne postanowienie życia. Krótce mówiąc, ta jedna cnota wszystkim innym drogę ściele.

Abstynencjokracja Polska jest tez odpowiedzią na troskę Prymasa Tysiąclecia, głównego architekta obchodów Millennium Chrztu Polski, który w swoich Zapiskach więziennych konstatował:

Tak mało jeszcze jesteśmy chrześcijanami. Tak mało w nas zmysłu społecznego. Tak mało wiary w zdecydowany postęp. Tak mało śmiałości inicjatywy społecznej. Tak mało odwagi do pokazania, że tego jednego potrzeba. Bezinteresowność w służbie potrzebie ludzkiej!

Abstynencjokracja Polska, jako żywy Pomnik Chrztu Polski, jest budowana z myślą o przyszłych obchodach 1100 rocznicy tego wydarzenia i może stać się źródłem nadziei dla tych, którzy podejmą trud jej budowy i dla tych, którym dane będzie tę rocznicę obchodzić - młodych Polaków obecnie dopiero przygotowujących się do przejęcia odpowiedzialności za losy Narodu i państwa.

Wstępnie sformułowane cele Abstynencjokracji Polskiej to:
1. Podejmowanie wszelkich działań przeciwstawiających się przyczynom klęski pijaństwa.
2. Praca nad zmianą anachronicznych tradycji i zwyczajów alkoholowych zmierzająca do wyrugowania alkoholu i innych narkotyków z życia towarzyskiego.
3. Promowanie osób, które z własnego wyboru nigdy nie używały alkoholu i innych narkotyków oraz udzielanie im wszechstronnego wsparcia w pokonywaniu towarzyskiego terroru picia oraz w podejmowanych przez nich działaniach ukierunkowanych na dobro wspólne.
4. Demaskowanie wszelkich instytucji i działań mafii alkoholowej oraz ich neutralizowanie i ograniczanie ich wpływu na społeczeństwo.
5. Prowadzenie badań nad historią i współczesnością abstynencji oraz popularyzowanie idei abstynenckiej poprzez działania informacyjne i edukacyjne.
6. Wykorzystywanie potencjału intelektualnego swoich członków w zakresie kreowania wszelkich działań przeciwalkoholowych.

Członkiem Abstynencjokracji Polskiej może być zdeklarowany abstynent pierwotny oraz abstynent wtórny ze stażem abstynencji w wymiarze co najmniej 1 roku, który podejmie całkowite wyrzeczenie się alkoholu jako napoju pod wszelką postacią.
Złamanie abstynencji powoduje dożywotnią utratę członkostwa w Abstynencjokracji Polskiej.
Członkiem Abstynencjokracji  Polskiej nie może być osoba uwikłana w struktury mafii narkotycznych. Za taką uważa się osobę rozpowszechniającą nieprawdziwe informacje dotyczące narkotyków oraz zaangażowaną w promocję, produkcję i dystrybucję substancji narkotycznych, a także w inny sposób czerpiącą zyski z pracy nad zatratą innych.
    Abstynencjokracja Polska zmierza do wychowania człowieka na jednostkę niezawisłą, wolną, twórczą, odpowiedzialną i obowiązkową, zdolną do współpracy, a zwłaszcza do miłości pojętej w najszerszym tego słowa znaczeniu.

Naczelny Abstynent Rzeczypospolitej

Ostatnio edytowany przez jokier (2016-07-31 17:52:18)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#2 2016-04-19 11:21:26

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Odp: Komunikat okolicznościowy

Ale odzew. Przepchnę się przez ten tłum odpowiedzi, żeby powiedzieć, że... nie jestem zainteresowany smile

#3 2016-04-19 11:54:55

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,194

Ja zacząłem pisać odpowiedź ale potem wykasowałem. Gentleman milczy w takich sytuacjach ;-)

#4 2016-04-19 12:08:58

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Ja tez odpadam...

#5 2016-04-19 12:10:27

Murchad
Abstynent
Data rejestracji: 2008-04-28
Liczba postów: 1,784

Ja już kilka razy zaczynałem, ale dzisiaj wreszcie wysłałem. Szkoda mi Jokiera, to chciałem pocieszyć, żeby nie myślał, że nikt go nie czyta smile

#6 2016-04-19 22:34:38

jokier
Abstynent

Dziękuję Wam za Wasze wpisy. Odetchnąłem z ulgą bo jest chyba oczywiste, że lubię jasne sytuacje i liczyłem właśnie na autokwalifikację.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#7 2016-04-24 10:28:03

Bartosz78
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-04-26
Liczba postów: 314

No coment

#8 2016-04-24 23:16:54

Mnbvcxz
Gość

Wymóg abstynencji z racji tematyki forum jeszcze można zrozumieć natomiast nie rozumiem czemu jest tam zakaz narkotyków pod każdą postacią przecież katolicy powinni być za ich legalizacja w końcu w te ich religijne baśnie można uwierzyć tylko będąc naćpanym.

#9 2016-04-25 10:29:06

jokier
Abstynent

Osoby nastawione sceptycznie proszę o trochę bardziej konstruktywną krytykę, może być anonimowa, bo na dyskusję w proponowanym przez Was obecnym kształcie nie mam czasu ani ochoty.

Ostatnio edytowany przez jokier (2016-07-31 17:19:43)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

Stopka

Forum oparte na FluxBB