#1 2011-04-03 14:31:43

wilczek
Abstynent
Data rejestracji: 2006-05-07
Liczba postów: 1,211

Kobiety piją więcej od mężczyzn

A w każdym razie częściej trafiają do szpitala z zatruciem.

http://www.sfora.pl/Coraz-wiecej-kobiet-pije-na-umor-To-plaga-a30682

"  Liczba brytyjskich kobiet pijących więcej niż 14 jednostek alkoholu tygodniowo wzrosła w ciągu ostatniej dekady o 20 proc. - donosi "Daily Mail". - 5 proc. kobiet wypija tygodniowo ponad 35 jednostek, czyli równowartość 4 butelek wina.

Badania brytyjskiego Narodowego Urzędu Statystycznego wskazują, że kobiety szybko doganiają mężczyzn w spożyciu alkoholu. Należy jednak pamiętać, że kobiecy organizm toleruje znacznie mniejsze ilości alkoholu niż męski.

Dziewczynki w wieku 11-15 lat piją średnio 11,3 jednostek alkoholu tygodniowo - informuje "Daily Mail". - To równowartość sześciu średniej wielkości kieliszków wina.

Pijackie wyczyny dziewczynek przekładają się na ich stan zdrowia. W 2009 roku do brytyjskich szpitali trafiło 3661 nastolatek zatrutych alkoholem. W tym samym czasie podobny problem miało "tylko" 2751 chłopców."

oryginał:

dailymail.co.uk/health/article-1372162/One-fifth-women-drinking-rate-rises-quarter-24s.html

News dotyczy Wielkiej Brytanii, ale podobne tendencje obserwuje się na całym świecie.
Tak, w Polsce też wink Co ciekawe, odsetek mężczyzn pijących ponad miarę utrzymuje się na podobnym poziomie.

Ech, ludzie, ludzie, nigdy się nie zmienicie.

Edit: trochę zły dział chyba smile

Ostatnio edytowany przez wilczek (2011-04-03 16:13:19)

#2 2011-04-06 00:59:20

neofitka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-03-13
Liczba postów: 1,117

Odp: Kobiety piją więcej od mężczyzn

Oj, ja jednak myślę, że na Wyspach pije się wybitnie dużo i w wybitnie imprezowy sposób, przez co częściej występują zatrucia wink Poza tym zwykle z zatruciami trafiają ludzie, którzy nie umieją pić, co oznacza, że albo mają problem z zahamowaniem (nadużywają/piją nałogowo) albo nie znają swojej dawki powodującej problemy (= eksperymentują)... Interesowałoby mnie jak często spośród obu grup, chłopcy i dziewczęta trafiają na oddział... ponownie wink Poza tym główny wniosek jest moim zdaniem taki, że może tylko kobiety mniej się krępują pić publicznie. Piją tyle samo, ile wypiłyby w domu po wykonaniu prac domowych, ale zamiast budzić się w łóżku lub na domowym stole wśród efektów nocnego picia, one budzą się na oddziale ratunkowym z zatruciem wink A do tego wieczorna lampka wina kojarzy się z "ą" i "ę", czyli kulturą wyższą, dobrym gustem, bogactwem, odprężeniem (moc reklamy) wink Poza tym powstało wiele takich "zrostów" skojarzeniowych... Wanna pełna piany? Szampan. Wieczór, kolacja, dobra książka, kąpiel? Czerwone wino. Ognisko z kiełbaskami? Piwo. Męskość? Whisky. Toast oficjalny? Znów szampan. Toast mniej oficjalny? Wódka. Blablablabla... smile

#3 2013-09-22 14:11:28

painneo
Forumowicz
Data rejestracji: 2013-09-22
Liczba postów: 76

Niestety angielki w większości nie są atrakcyjne, nie obrażając nikogo ale niestety ja tak obiektywnie uważam, więc muszą się napić dużo bo na trzezwo to wiedzą ze u wiekszosci nie maja szans wiec piją i się łaszą do każdego, kto był na wyspach ten wie.

#4 2013-09-22 21:12:43

Angar
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2013-01-01
Liczba postów: 147

U nas tak samo, może nie piją więcej (chociaż...) ale na pewno sobie nie żałują, nawet młode dziewczyny, co jest w pewnym sensie smutnym widokiem, bo dziewczyna dobrze jak jest (nie mówię, że POWINNA być bo nie ja jestem od decydowania o kimś) taka... grzeczna? Nie wiem jak to nazwać. Ale często obserwuje się pijane do tego stopnia, że nie mają pojęcia gdzie są. Oczywiście nie wszystkie, tu nie ma żadnej reguły.

#5 2013-09-27 14:28:37

morol
Gość

painneo napisał/a:

ja tak obiektywnie uważam

Świetne big_smile

#6 2015-09-27 20:31:12

Rusher
Forumowicz
Data rejestracji: 2015-09-24
Liczba postów: 4

Akurat z brytyjkami jako takimi jest jeszcze ten problem że część z nich jest atrakcyjna ale na wyspach jest dziwna moda na kilo tapety i samoopalacz. I chodzą takie dziewczyny zataczające się środkiem ulicy co weekend wymiotując na podwórkach, rozmazane...  Kiedyś widziałem statystyki właśnie dotyczące brytjskich dziewczyn (niestety nie wiem na ile prawdziwe) że spory wpływ na zwiększoną sprzedaż alkoholu miała emisja programu Geordie Shore, który znany jest w PL jako Warsaw Shore.

#7 2015-12-25 21:24:33

Anita
Gość

It's a real plesruae to find someone who can think like that

#8 2016-08-18 16:29:12

Roman77
Forumowicz
Data rejestracji: 2016-08-18
Liczba postów: 1

Moim zdaniem nie powinniśmy tak tego porównywać. Są i kobiety które piją w dużych ilościach i mężczyźni którzy również lubią sobie pozwolić. Wszystko zależy od wychowania w rodzinie i charakteru danej osoby i silnej woli.

Stopka

Forum oparte na FluxBB