Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#121 29-11-2016 16:40:12

Mati
Gość

Re: Wesele bezalkoholowe

Lektura tego artykułu wręcz zmusiła mnie do napisania komentarza. Nie wiem kto to pisał, a po takich dobrych radach to ja na pewno nie chciałbym uczestniczyć w weselu kogoś kto weźmie sobie to do serca, już nie mówiąc o szanownym autorze.
Rozumiem samą ideę wesela bezalkoholowego oczywiście w przypadku pozbawionym hipokryzji i wpływu chwilowej mody czy widzimisię młodych ale niektóre rady autora zwalają mnie z nóg. Twierdzenie, że nie ma litości dla nikogo z rodziny, wręcz wyrzucanie kogoś z wesela za powiedzmy zakulisowe spożywanie alkoholu i sianie niezdrowej atmosfery jest wręcz delikatnie mówiąc dla mnie chamskie. Równie dobrze i ja mogę powiedzieć że po takim zaproszeniu i późniejszym potraktowaniu, po dajmy na to przyłapaniu na wypiciu lampki szampana za zdrowie młodych, mogę nie chcieć uczestniczyć w takiej zabawie, nawet bliskiej rodziny.
Pozdrawiam i życzę więcej wyrozumiałości oraz umiejętności spoglądania na sprawy nie tylko w formie białe to białe, a czarne to czarne.

#122 29-11-2016 16:57:11

Mati
Gość

Re: Wesele bezalkoholowe

Doczytałem do końca i znowu nie wytrzymałem, bardzo przepraszam.
Naprawdę nie wiem kto to pisał ale muszę ostrzec przyszłych małżonków o formułowanie takiej treści zaproszenia. Rozumiem, że ma być dosadnie i jasno ale takie zaproszenie jest po prostu niegrzeczne, - zapraszasz i stawiasz warunki oraz formułujesz ewentualne konsekwencje i groźby(może nie wprost ale każdy może to miedzy wierszami wyczytać), tak jakby z konieczności to zaproszenie wynikało.
I zgadzam się z przedostatnim zdaniem - jeśli tak się sprawy mają to lepiej faktycznie zorganizować same zaślubiny i wesele w gronie 10 najbliższych osób i wystarczy, jest to praktykowane. Z całą pewnością zaś nie zgodzę się z tym że to ma być tylko i wyłącznie Wasz dzień, a nie JAKIŚ GOŚCI! otóż zapraszając ludzi na to wydarzenie stają się bliskimi uczestnikami tego wielkiego wydarzenia! Waszego wielkiego dnia! cóż to w ogóle za podejście to tematu? Jeśli to jacyś goście to po co ta szopka z ich zapraszaniem? Mama i tata kazali? Drogi autorze - szaleństwem bije od Pana.

Stopka forum