#26 2012-06-21 21:04:49

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,169

Odp: Szkodliwy wpływ alkoholu na mózg

konrado5 napisał/a:

Chdzirep: nie przesadzaj, Suchy jest kompetentny, ma sporą wiedzę na temat działania alkoholu na organizm.

Mistrz sarkazmu, albo zaraz ktoś wywinie orła na wazelinie.

konrado5 napisał/a:

Mnie z kolei drażni sformułowanie "PRAWDZIWY abstynent". A niepijący alkoholik to fałszywy abstynent? Czy jaki?

To tak jak z kibicowaniem ulubionemu klubowi, część to PRAWDZIWI KIBICE, a część to sezonowcy ;-))

#27 2012-06-21 21:28:50

Aleksandra
Moderator
Data rejestracji: 2011-02-15
Liczba postów: 816

Annihilator napisał/a:
konrado5 napisał/a:

Chdzirep: nie przesadzaj, Suchy jest kompetentny, ma sporą wiedzę na temat działania alkoholu na organizm.

Mistrz sarkazmu, albo zaraz ktoś wywinie orła na wazelinie.

Aleksandra napisał/a:

Mnie z kolei drażni sformułowanie "PRAWDZIWY abstynent". A niepijący alkoholik to fałszywy abstynent? Czy jaki?

To tak jak z kibicowaniem ulubionemu klubowi, część to PRAWDZIWI KIBICE, a część to sezonowcy ;-))

Przypisujesz mój komentarz konrado5.

#28 2012-06-22 11:43:51

Czuowiek
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-12-01
Liczba postów: 385

Anni, no jednak niektórzy na stadionie tracą głos od dopingowania, a inni przychodzą zjeść kiełbasę i popatrzeć na "teatr" wink

#29 2012-06-22 23:26:46

neofitka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2011-03-13
Liczba postów: 1,117

konrado5 napisał/a:

nie jest powszechne przekonanie, że alkoholikiem się zostaje na całe życie (nawet jak się już 20 lat nie pije).

Tak samo jak nie jest powszechne przekonanie, że abstynentem zostaje się na całe życie smile

#30 2014-03-07 18:40:28

agnieszka
Gość

jokier napisał/a:
Aleksandra napisał/a:

A co to ma do rzeczy, gdy jest już za późno na zapobieganie?

To, że póki co żadnego leku na regenerację mózgu nie ma, zaś zamieszczony przez Suchego artykuł sugerujący, że intensywnie pracują jacyś badacze, których życiową pasją jest opracowanie takiego leku jest zwykłą ściemą dla naiwnych.

moja mama ma polineuropatie alkoholową i chorobe wernieckiego  była tak splątana i gadała takie głupoty ze sie jej bałam teraz jest w domu daje jej leki zadne psychotropy tylko witamint i zdrowo ja odrzywiam i oczywiscie cwiczenia  i teraz oddzyskał pamięć jest normalna wie co dobre a co złe tylko ma jeszcze problem z nogami ja bynajmniej sie nie poddałam . wiem ze bedzie dobrze

#31 2014-03-07 19:30:55

jokier
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2007-11-20
Liczba postów: 1,727

Oczywiste jest, że zdrowe odżywianie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a często może pomóc.  Warzywa zamiast mięsa, sok z aronii i olej lniany znakomicie poprawiają pamięć.

#32 2016-12-15 23:53:36

Trewka
Gość

To, że alkohol (szczególnie spożywany systematycznie) ma zgubny wpływ na cały nasz organizm, nie tylko mózg, wiadomo już praktycznie od dawna. Tak jak w pierwszym poście było wspomniane, u alkoholików występuje niedobór tiaminy, ale to nie wiąże się tylko z konsekwencjami w mózgu, ale też innymi organami. Ogólnie, niedobór ten bierze się ze źle przyswajalnej (tiaminy) witaminy B1, której niedobór w konsekwencji może zaprowadzić do powikłań ze strony różnych organów. Objawy mogą wystąpić właściwie podobne jak przy cukrzycy (która jest również spowodowana tym samym niedoborem) - uczucie zmęczenia, spadek nastroju, osłabienie mięśni, pojawiają się też neuropatie obwodowe, które ostatecznie mogą doprowadzić do zaburzenia czucia. Niedobór może spowodować tak silne zaburzenia, że możliwa jest utrata życia. Jak widać nie jest to błahy problem i zarówno alkoholikom, osobom nadmiernie spożywającym alkohol, czy cukrzykom warto podsunąć informacje na ten temat http://benfogamma.info/benfotiamina-udo … 1-tiamina/. Jest tu akurat opis benfotiaminy, która jest udoskonaloną witaminą B1 i która jest lepiej przyswajalna przez organizm osoby z takim niedoborem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB