#76 2013-03-26 00:18:07

Rambo
Gość

Odp: Jak zostać abstynentem

jackracet napisał/a:

Wszystko w twoich rękach ,ja chciałbym mieć 15 lat i to doświadczenie życiowe które mam teraz,omijał bym alkochol z daleka niczego ci nie da a zabierze wszystko

Bardzo madre slowa.Tez chcialbym miec teraz 15 lat i cofnac wszysdko,az do pierwszego piwa.

#77 2013-09-13 14:00:32

Iwona31
Gość

Ja juz pije 13 lat,zaczelam bardzo wczesnie jak mialam 18 lat i do tej pory nie potrafie przestac pic.Zyje w 3 letnim zwiazku i wydaje mi sie ze dlugo juz to nie potrwa bo moj partner ma do mnie pretensjie o moje picie alkocholu,no ale coz sam sie do tego przyczynia bo kupuje ten zas....rany alkochol,a powinien mi pomuc przestac pic to swinstwo;(;(;(;(;(

#78 2014-11-28 02:25:33

marx
Gość

Kurcze widac, ze pisal artykul ktos kto zwyczajnie w swiecie nie lubi napoi alkoholowych albo temat bagatelizuje (celowo badz nie). Piwo, szczegolnie z manufakturowych browarow, przesyconych wieloma odmianami slodu i chmielu poprstu uwielbiam. i tez mi nikt nie wmowi, ze pijac jedno piwo 5% na 2 dni robie to dla alkoholu... nie mozna tak do tematu podchodzic. To tak jakbys mi, drogi autorze, wmowil, ze Tabasco Habanero nie mozna lubic bo to tylko pikantne.. a ja to poprostu uwielbiam. w smaku. Poza wodka i spirytusem jest wiele alkoholi, ktore moga zachwycic podniebienia. Kilka lat temu mialem okazje byc na degustacji wysoko gatunkowych whiskey. Poezja smaku i aromatu... i akurat alkohol najmniej czuc bylo (a ilosci to po 15ml..)... tak wiec jestem za namawianiem do NIE picia lub ostrego ograniczenia ale nie mozna do tak powaznego tematu podchodzic z taka bagatelizacja. Bo jesli ktos mi pisze, ze piwo, wino, whiskey smaku nie maja i wiadomo, ze sa niedobre to zyjemy na innych planetach. No chyba, ze autorze drogi, w zyciu wypiles tylko flache czystej za 15 zeta...

#79 2014-11-28 16:41:29

morol
Gość

marx napisał/a:

Poza wodka i spirytusem jest wiele alkoholi, ktore moga zachwycic podniebienia.

Alkohol etylowy jest tylko jeden, C2H5OH, w związku z tym tylko jeden jest też jego smak. Poznasz go, kosztując spirytus. Różne są natomiast napoje alkoholowe, które oprócz samego alkoholu, zawierają rozcieńczalniki lub dodatki, zmniejszające zawartość procentową i maskujące jego smak w stopniu umożliwiającym spożycie. Sam piszesz, że ową "poezję smaku i aromatu" odnalazłeś w napoju, w którym "alkohol najmniej było czuć".

Zauważ, jak różnią się standardowe sposoby spożycia tych napojów w zależności od zawartości alkoholu:

Wóda - z popitą lub w drinku
Whisky, burbony i inne wysokoprocentowe smakowe - czyste drobnymi łyczkami lub w drinku
Wina - niewielkimi łykami
Piwo - jak kto lubi, choćby i przez lejek w gardło

Łatwo dostrzec, że im więcej alkoholu, tym mniej pijalny sam napój.

#80 2017-06-08 22:42:09

Nob
Gość

Co myślicie o wszywce alkoholowej?
Mieszkam w Szczecinie, tu to dość popularne. 2 osoby znam co mają i nie piją. Ale zawsze to operacja, ból, szwy...Z drugiej strony, nie można nawet znikomej ilości, bo okrutnie męczy, a większa ilość to ląduje się w szpitalu.

#81 2017-10-12 00:42:37

piotrello
Gość

Disulfiram działa jak „straszak”, zniechęcając alkoholika do wypicia alkoholu. Osoba uzależniona, świadoma potencjalnych przykrych doznań po spożyciu etanolu, rezygnuje z napicia się. Wszywki alkoholowe są niewątpliwie skuteczną metodą na przerwanie ciągu alkoholowego, ale nie leczą alkoholizmu.

Jeżeli chcieliby Państwo porozmawiać ze specjalistą chirurgiem ze Szczecina na temat zabiegu proszę o kontakt tel: 576 258 306.

Stopka

Forum oparte na FluxBB