Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 09-06-2013 01:05:54

Lolo
Gość

czy to już alkoholizm ?

witam, mam 20 lat  gdzieś od 15 roku życia zacząłem popijać piwko, rok później piłem już regularnie co tydzień po 2-3 piwa ( w przypadku wakacji czy ferii nieco więcej).
Ostatnio jednak wypiłem z kumplami  po kilka piw na głowę kumple mięli już dość i poszli do domu, ja chciałem jeszcze kupiłem flaszkę i zalałem się w trupa na ławce, nie wiem jak dodarłem do domu.  Do tej pory wydawało mi się że kontroluje samego siebie, bo nigdy wcześniej  nie piłem samemu i w tak szybkim tempie.
Generalnie słyszałem że ludzie którzy wyszli z alkoholizmu, boją się wypić nawet lampki wina bo może ich to znów wciągnąć.  Zastanawiam się jak mam potraktować swój przypadek.

#2 09-06-2013 09:58:24

Aleksandra
Moderator
Miasto: Łódź/Grodzisk Maz.

Re: czy to już alkoholizm ?

Lolo - w razie wątpliwości zawsze warto poradzić się specjalisty. W internecie nie znajdziesz odpowiedzi na takie pytania.

„Jeśli czujesz się atakowany przez feminizm, prawdopodobnie jest to kontratak”

#3 09-06-2013 15:46:56

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

Lolo, bo jest tak, że z alkoholizmu nie da się wrócić do "kontrolowanego" picia. Albo jest droga w dół, albo abstynencja.

Czy to już alkoholizm, to ja nie wiem. Plus, że zauważyłeś problem. Ale to sprawy nie rozwiąże, trzeba coś postanowić.
Niektórzy obiecują, że się ograniczą, ale nieraz starcza silnej woli tylko do najbliższej okazji. I tak się miotają w nieskończoność, chyba że się całkiem pogrążą. Tylko wiesz... zrezygnujesz z picia, to przy okazji pozbędziesz się "kolegów". To znaczy odsuną się i zaczną Tobą gardzić. Ale takiej straty nie ma co żałować, bo dla nich i tak jesteś tylko kompanem do odwalania piwnych akcji. Mała strata, ale niektórzy bez nich nie potrafią, więc uprzedzam. Twój wybór. Prawdziwych znajomych, na których można polegać, jeszcze poznasz.

Nam to ciężko coś radzić. Za dużo tu osób, które nigdy nie piły, tylko są abstynentami z wyboru i od zawsze. Zarejestruj się np. na:
http://www.alko.fora.pl/uzaleznienie-od … -f10-2,11/ albo
http://komudzwonia.pl/
Powiedz jak jest, a dostaniesz odpowiedź co z tym zrobić. Będzie to odpowiedź osób, które też przez to przechodziły. Jak by co, to nie bój się jak Ci powiedzą, że najlepsze są jakieś spotkania AA itp. - to nie jest jakaś żulernia, tylko normalni ludzie, tacy sami jak się mija wokół.
Chyba, że sam coś skutecznie postanowisz. Zależy od silnej woli, trzeba się też trochę odciąć od pokus z zewnątrz.

pęknięty klawikord się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (09-06-2013 15:50:09)

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#4 16-06-2013 23:50:29

timon
Gość

na twoim miejscu dobrze bym się nad sobą zastanowił. granica jest cienka, a dużo do stracenia. poczytaj sobie o uzależnieniu i leczeniu alkoholizmu: http://www.kamiza24.pl/index.php/leczen … lkoholizmu Spróbuj nie pić, zobacz czy dasz rade. Idź pod prąd. Ale dobrze byłoby się równiez skontaktować ze specjalistą.

#5 03-06-2016 10:29:01

Kasiek
Forumowicz
Strona WWW

Lolo
Jeżeli nie potrafisz kontrolowac się i musisz za każdym razem się upić to juz niestety jest alkoholizm.

#6 31-08-2016 01:24:34

martyna
Forumowicz

dobrze, że chłopak zaczął zauważać, że coś jest nie tak. ciekawe jak się ma kilka lat po wrzuceniu tego posta. szkoda młodego, więc mam nadzieję, że jednak się ogarnął życiowo

#7 01-11-2017 20:03:38

holizm
Forumowicz
Strona WWW

Lolo, a co, musisz choć trochę wypić? To jakaś nakaz rodowy, zabobon? Nie możesz sobie poszukać innej rozrywki?

Stopka forum