Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#91 04-08-2010 23:43:32

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

Re: Rajd rowerowy abstynentów

No Jokier widzę,że powróciłeś, bo już się zaczęłam nad tym zastanawiać :-)
Ale sobie nowych znajomości nagromadziłeś, jak Ty ich wszystkich spamiętałeś, aby tak tu dokładnie opisać ?tongue
Jeśli masz na myśli punkt kulminacyjny - naszą 4 kę na grillu, to no cóż, jeśli ja byłam swego czasu uznana za ćwierć abstynenta, to Gosia powinna być uznana za...... nie abstynenta tongue
Choć wspomniany grill przeminął w całkowicie bez% atmosferze :-)

Pozdrawiam

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#92 05-08-2010 16:14:17

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

gusiak napisał:

Ale sobie nowych znajomości nagromadziłeś, jak Ty ich wszystkich spamiętałeś, aby tak tu dokładnie opisać ?tongue

Po prostu każde z tych spotkań było bardzo miłe i stąd dla mnie łatwe do zapamiętania. Ponadto w kilku przypadkach wymieniliśmy się wizytówkami. Były też zdjęcia.

gusiak napisał:

Jeśli masz na myśli punkt kulminacyjny - naszą 4 kę na grillu, to no cóż, jeśli ja byłam swego czasu uznana za ćwierć abstynenta, to Gosia powinna być uznana za...... nie abstynenta tongue

Punktem kulminacyjnym rajdu było dla mnie wylanie części "Napoleona" na makietę obozu krzyżackiego w Grunwaldzie oraz pozostawienie reszty tego płynu pod Pomnikiem Grunwaldzkim. Aby nadać większą rangę temu wydarzeniu, jako Naczelny Przypinacz Łatek, nadałem sobie na tę okoliczność tytuł Naczelnego Abstynenta Rzeczypospolitej. Natomiast jako abstynent wtórny jestem osobą bardzo skromną i wyrozumiałą dla niezdecydowanych. Uważam, że wszyscy jesteście znakomitym materiałem na abstynentów. Adam robił nawet wrażenie, że z niecierpliwością czeka na Twoje rozporządzenie w tej kwestii ;-).

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (28-08-2010 20:59:51)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#93 05-08-2010 17:23:57

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

jokier napisał:

Uważam, że wszyscy jesteście znakomitym materiałem na abstynentów. Adam robił nawet wrażenie, że z niecierpliwością czeka na Twoje rozporządzenie w tej kwestii ;-).

Ja i Adam  , skromnie mówiąc, jesteśmy wręcz doskonałym materiałem na abstynentów wink ( zapewne ktoś z tego serwisu mógłby to potwierdzić big_smile )
A co do Gosi, to ja ją znam lepiej i póki co nie ma nawet przebłysków by być abstynentką :-)
Ale wszystko  jest możliwe. Może to Ty masz rację. W sumie w moim forum powitalnym napisałeś coś ,  w co kiedyś nie wierzyłam, a teraz... hm :-)

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#94 04-05-2017 10:34:27

jokier
Wtajemniczony

Wszystkich, którzy żałują, że nie wzięli udziału w poprzednich rajdach uprzejmie informuję, że w tym roku będą mieli kolejną szansę. III Rowerowy Rajd Abstynentów rozpocznie się 17 lipca.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#95 09-05-2017 11:36:32

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

Hmm, ja co roku uczestniczę w rowerowym rajdzie abstynentów...

#96 10-05-2017 14:33:52

jokier
Wtajemniczony

Suchy napisał:

Hmm, ja co roku uczestniczę w rowerowym rajdzie abstynentów...

Wszyscy na forum widzą, że uczestniczysz w wyprawach Suchego, czyli abstynencji nie propagujesz i co najwyżej próbujesz teraz ukraść nazwę rajdu.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#97 11-05-2017 19:28:02

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

jokier - a jak w czasie swoich wycieczek propagujesz abstynencję???

#98 13-05-2017 09:41:19

jokier
Wtajemniczony

Mam swoje sposoby. Jednym z nich jest namawianie wszystkich do jedzenia czosnku. To znakomity sposób na praktykowanie abstynencji. Wszak już Jan Kochanowski pisał:

"Nie kładęć za powinność cudzych obyczajów, ale tylko, aby im się przypatrzył; a będą li się z cnotą a rozumem zgadzać, czemu ich naszladować nie masz?"

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (14-05-2017 10:56:09)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#99 07-09-2017 09:49:08

jokier
Wtajemniczony

Informuję wszystkich, że tegoroczny III Rajd Abstynentów odbył się na trasie: Giżycko-Kruklanki - Czerwony Bór - Olecko - Suwałki - Stary Folwark - Wigry - Czerwony Folwark - Czerwony Krzyż - Bryzgiel - Przewięź - Studzieniczna - Białobrzegi - Stare Dolistowo - Goniądz - Osowiec. Taka terapia, żeby odreagować nieprzyjemne skojarzenia związane z kolorem czerwonym. Trasa niezbyt długa, ale przejazd przedostatniego odcinka odbywał się w warunkach ekstremalnych, bo wzdłuż Biebrzy  i po kolana w wodzie. Z tego względu i z powodu intensywnych opadów deszczu w dniu następnym, w obawie o zdrowie uczestników, zarządziłem zakończenie rajdu w dniu 26 lipca. Było trochę przygód i zaskakujących spotkań. Tereni i Piotrowi z Legionowa dziękuję za zaproszenie na ognisko, a chłopakom z Ostrowca Świętokrzyskiego za przytomne podwiezienie saszetki z dokumentami pozostawionymi na postoju przez jednego z uczestników. Troskliwą i sympatyczną Asię z Goniądza przepraszam za to, że w ostatnią noc nie chciałem u niej spać i pomimo ulewnego deszczu wybrałem swój namiot. Jednocześnie dziękuję jej za kartoflankę, która skutecznie zastąpiła talk przy wymianie dętki. Najciekawszego tym razem nie napiszę, trzeba było się wybrać. Do następnych wakacji.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (07-09-2017 18:07:43)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#100 25-12-2017 21:59:34

jokier
Wtajemniczony

Zbliża się tysięczna rocznica pokoju w Budziszynie. Z tej okazji trasa IV Rowerowego Rajdu Abstynentów wiodła będzie przez Łużyce. Rajd odbędzie się jak zwykle w lipcu.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (27-12-2017 11:23:24)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

#101 02-02-2018 20:09:13

jokier
Wtajemniczony

Anonimowemu nadawcy dziękuję za piękną kartkę okolicznościową, którą otrzymałem dokładnie w tysiąclecie zawarcia pokoju w Budziszynie tj. 30 stycznia. Na kartce umieszczono następujący fragment z Kroniki Galla Anonima:
"NIEPOSKROMIONYCH ZAŚ SASÓW Z TAKĄ MOCĄ POSKROMIŁ, ŻE W ŚRODKU ICH ZIEMI ŻELAZNYMI SŁUPAMI [WBITYMI] W RZECE SALI OZNACZYŁ GRANICE POLSKI"
Powyższy cytat dotyczy oczywiście Bolesława Chrobrego.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
tworzysz rzeczywistość.

Stopka forum