Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 19-07-2007 14:27:39

konrado5
Forumowicz

McDonald's

Co sądzicie o jedzeniu z McDonald's? Czy sądzicie, że jest aż tak szkodliwe, że nie można nawet raz w roku go zjeść?

#2 20-07-2007 10:16:48

fea
Forumowicz

Re: McDonald's

Raz w roku można, kto bardzo chce niech je. Ja osobiście nie akceptuje tego jedzenia. Miałem kilka razy sensacje żołądkowe i różne rzeczy widziałem przy procesie produkcji... których opisywanie byłoby bardzo niesmaczne. Słyszałem o eksperymencie gdzie koleś przez miesiąc jadł tylko jedzenie z McDonalds'a później miał tyle schorzeń wątroby, trzustki, Bóg wie czego jeszcze, że skutecznie się do tego fast food'u zraziłem.
pzdr
fea

#3 20-07-2007 11:56:31

konrado5
Forumowicz

Czy McDonald's jest bardziej szkodliwy pod względem toksycznym niż alkohol?

#4 20-07-2007 14:35:35

polake
Forumowicz
Miasto: Warszawa
Strona WWW

A co ma piernik do wiatraka? Żarcie z McDonalds nie ma właściwości psychoaktywnych, nie wpływa na naszą psychikę, więc odniesienie do alkoholu jest cokolwiek dziwne. I nie sądzę, żeby ktoś porównywał toksyczność alkoholu i żarcia z Mc'a.

Od czasu, kiedy się schudłem, raczej unikam jedzenia tam, ale czasem trzeba, jak mam do wyboru podejrzany miejscowy lokal i McDonalds'a to idę na BigMac'a. W Warszawie praktycznie nie korzystam, jak muszę zjeść na mieście to idę do Freshpointa.

Ja np. mam dużo gorsze zdanie o kebabach różnej maści i ich rygorystycznie unikam. Ale to moje zdanie tylko.

www.polake.art.pl         www.precedens.art.pl

Wolność ja kocham i rozumiem
Wolności ja oddać nie umiem

#5 20-07-2007 16:17:24

konrado5
Forumowicz

Ja właśnie nie chciałem porównywać właściwości psychoaktywnych tylko toksyczność na organizm. Z tego co fea pisze, że potrawy z McDonalds'a są nawet bardziej toksycznie od papierosów, bo znam wielu ludzi co palą dużo papierosów codziennie a do tej pory normalnie żyją.

#6 21-07-2007 10:46:54

fea
Forumowicz

Nie znam właściwości toksycznych alkoholu spożywanego w niewielkich ilościach. Argumenty o lampce wina idącej przez organy jak burza gradowa prezentowane przez suchego, nie przekonują mnie. Co do papierosów i McDonalds'a, konrado5, nie bądź naiwny, to kwestia ilości. Jak porównasz ilość związków wdychanych w trakcie palenia papierosa, a także ich toksyczność, do ilości spożywanych wraz z kotletem z BigMac'a metali ciężkich pochodzących z całodniowego wrzenia tłuszczu?
pzdr
fea

#7 09-05-2017 08:35:51

Małgorzata
Forumowicz
Miasto: 15 km od Poznania

Ja nie jem w miejscach takich jak McDonald's, bo nie smakuję mi takie przetworzone jedzenie - sama chemia, mam wyczulony smak. W sumie byłam może 3 razy w życiu - na wycieczkach szkolnych (dla większości największa atrakcja). Raz na jakiś czas można, jeśli ktoś lubi.

Małgorzata się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (12-01-2018 00:37:20)

#8 11-01-2018 10:06:31

majaluka
Forumowicz
Strona WWW

gdzieś w Stanach, babka zamknęła takie żarcie w pudełku i zapomniała o nim na 6 miesięcy. Po otwarciu okazało się, że nie zmieniło swego stanu, wyglądało jak 6 miesięcy temu. Tylko frytki trochę przyschły

#9 17-01-2018 16:52:41

morol
Gość

Maccy D? Uwielbiam!

Godzina spedzona nad podwojnym zestawem Chicken Select to jedna z wiekszych przyjemnosci w moim zyciu. Czasem okazja trafia sie dwa razy w tygodniu, a czasami raz na dwa miesiace, zalezy co sie aktualnie w zyciu dzieje i jaki mam rezim biegowy, ale zawsze cenie sobie te chwile.

Pamietam jak jeszcze na poczatku liceum (jezzzu, to juz prawie 20 lat bedzie) spedzilem cale lato na McDiecie - jadlem tylko raz dziennie, w samo poludnie zestaw olimpijski (z jakiegos powodu tak wtedy nazywali zestaw powiekszony). Pamietam, ze rece lataly mi juz od rana wink Jak udalo mi sie to polaczyc z intensywnym kopaniem pilki w upale, sam nie wiem.

Stopka forum