Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 19-07-2007 14:27:39

konrado5
Forumowicz

McDonald's

Co sądzicie o jedzeniu z McDonald's? Czy sądzicie, że jest aż tak szkodliwe, że nie można nawet raz w roku go zjeść?

#2 20-07-2007 10:16:48

fea
Forumowicz

Re: McDonald's

Raz w roku można, kto bardzo chce niech je. Ja osobiście nie akceptuje tego jedzenia. Miałem kilka razy sensacje żołądkowe i różne rzeczy widziałem przy procesie produkcji... których opisywanie byłoby bardzo niesmaczne. Słyszałem o eksperymencie gdzie koleś przez miesiąc jadł tylko jedzenie z McDonalds'a później miał tyle schorzeń wątroby, trzustki, Bóg wie czego jeszcze, że skutecznie się do tego fast food'u zraziłem.
pzdr
fea

#3 20-07-2007 11:56:31

konrado5
Forumowicz

Czy McDonald's jest bardziej szkodliwy pod względem toksycznym niż alkohol?

#4 20-07-2007 14:35:35

polake
Forumowicz
Miasto: Warszawa
Strona WWW

A co ma piernik do wiatraka? Żarcie z McDonalds nie ma właściwości psychoaktywnych, nie wpływa na naszą psychikę, więc odniesienie do alkoholu jest cokolwiek dziwne. I nie sądzę, żeby ktoś porównywał toksyczność alkoholu i żarcia z Mc'a.

Od czasu, kiedy się schudłem, raczej unikam jedzenia tam, ale czasem trzeba, jak mam do wyboru podejrzany miejscowy lokal i McDonalds'a to idę na BigMac'a. W Warszawie praktycznie nie korzystam, jak muszę zjeść na mieście to idę do Freshpointa.

Ja np. mam dużo gorsze zdanie o kebabach różnej maści i ich rygorystycznie unikam. Ale to moje zdanie tylko.

www.polake.art.pl         www.precedens.art.pl

Wolność ja kocham i rozumiem
Wolności ja oddać nie umiem

#5 20-07-2007 16:17:24

konrado5
Forumowicz

Ja właśnie nie chciałem porównywać właściwości psychoaktywnych tylko toksyczność na organizm. Z tego co fea pisze, że potrawy z McDonalds'a są nawet bardziej toksycznie od papierosów, bo znam wielu ludzi co palą dużo papierosów codziennie a do tej pory normalnie żyją.

#6 21-07-2007 10:46:54

fea
Forumowicz

Nie znam właściwości toksycznych alkoholu spożywanego w niewielkich ilościach. Argumenty o lampce wina idącej przez organy jak burza gradowa prezentowane przez suchego, nie przekonują mnie. Co do papierosów i McDonalds'a, konrado5, nie bądź naiwny, to kwestia ilości. Jak porównasz ilość związków wdychanych w trakcie palenia papierosa, a także ich toksyczność, do ilości spożywanych wraz z kotletem z BigMac'a metali ciężkich pochodzących z całodniowego wrzenia tłuszczu?
pzdr
fea

#7 09-05-2017 08:35:51

Małgorzata
Forumowicz
Miasto: 15 km od Poznania

Ja nie jem w miejscach takich jak McDonald's, bo nie smakuję mi takie przetworzone jedzenie - sama chemia, mam wyczulony smak. W sumie byłam może 3 razy w życiu - na wycieczkach szkolnych (dla większości największa atrakcja). Raz na jakiś czas można, jeśli ktoś lubi.

Małgorzata się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (12-01-2018 00:37:20)

#8 11-01-2018 10:06:31

majaluka
Forumowicz
Strona WWW

gdzieś w Stanach, babka zamknęła takie żarcie w pudełku i zapomniała o nim na 6 miesięcy. Po otwarciu okazało się, że nie zmieniło swego stanu, wyglądało jak 6 miesięcy temu. Tylko frytki trochę przyschły

#9 17-01-2018 16:52:41

morol
Gość

Maccy D? Uwielbiam!

Godzina spedzona nad podwojnym zestawem Chicken Select to jedna z wiekszych przyjemnosci w moim zyciu. Czasem okazja trafia sie dwa razy w tygodniu, a czasami raz na dwa miesiace, zalezy co sie aktualnie w zyciu dzieje i jaki mam rezim biegowy, ale zawsze cenie sobie te chwile.

Pamietam jak jeszcze na poczatku liceum (jezzzu, to juz prawie 20 lat bedzie) spedzilem cale lato na McDiecie - jadlem tylko raz dziennie, w samo poludnie zestaw olimpijski (z jakiegos powodu tak wtedy nazywali zestaw powiekszony). Pamietam, ze rece lataly mi juz od rana wink Jak udalo mi sie to polaczyc z intensywnym kopaniem pilki w upale, sam nie wiem.

#10 03-09-2018 14:26:52

Dutka5
Forumowicz

Ja staram się ograniczać McDonalda, bo zauważyłam naprogramowy przyrost kg, ale nie ukrywam, że ciężko się  oprzeć.

#11 28-09-2018 15:34:50

danka76
Forumowicz

Ja nie jadam w ogóle takich fast food-ów. Przecież to sam tłuszcz jest

#12 18-10-2018 14:07:21

morol
Gość

danka76 napisał:

Ja nie jadam w ogóle takich fast food-ów. Przecież to sam tłuszcz jest

Jako osoba, ktora spedzila kilka miesiecy na diecie ketogenicznej, musze zapytac: a co jest zlego w tluszczu?

(wiem, co jest zlego w tym z McD, ale Twoja uwaga wydawala sie natury ogolnej)

#13 18-10-2018 16:54:42

konrado5
Forumowicz

morol: Tutaj jest wyjaśnione dlaczego - wbrew wielu doniesieniom - dieta ketogenna nie jest zdrowa.
http://naturalneleczenie.com.pl/2015/07 … -low-carb/

#14 19-10-2018 09:00:06

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

konrado5 napisał:

Co sądzicie o jedzeniu z McDonald's? Czy sądzicie, że jest aż tak szkodliwe, że nie można nawet raz w roku go zjeść?

Na temat McDonald's nie mogę powiedzieć złego słowa, co prawda skorzystałem tylko raz w życiu, gdzieś za granicą. Nie było w pobliżu żadnego WC, więc wstąpiłem i wyszedłem zadowolony.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#15 19-10-2018 11:18:00

morol
Gość

konrado5 napisał:

morol: Tutaj jest wyjaśnione dlaczego - wbrew wielu doniesieniom - dieta ketogenna nie jest zdrowa.
http://naturalneleczenie.com.pl/2015/07 … -low-carb/

Dziekuje. Chcesz poczytac moje linki dowodzace czegos zupelnie przeciwnego? smile

A zostawiajac na chwile na boku przytaczne w linku badania naukowe, to glowna trescia sa stricte idiotyczne wynurzenia autora, ktore pokazuje, ze spedzil on na takiej diecie niewiele lub zgola ani troche. Keto to nie jest radosne "usprawiedliwienie obzarstwa". Keto - abstrahujac od jej reklamowanych efektow - jest, za przeproszeniem, w chuj trudna i wymagajaca. Tluszcz nie jest smaczny sam w sobie (w celu weryfikacji proponuje zjedzenie kostki masla i popicie szklanka oleju), smakuje dobrze dopiero w polaczeniu z weglowodanami. Posilki keto sa znacznie bardziej "nijakie" w smaku i monotonne niz standardowa dieta, chyba, ze ktos ma czas wziac dozywotni urlop i kazdego dnia testowac mozliwe kombinacje jajek, smietany 50%, bekonu, awokado, erytritolu i maki migdalowej. I najlepiej robic to w schronie atomowym, by nie mijac codziennie zapachow z piekarni, pizzerii, cukierni ani batonika czekoladowego jedzonego przez osobe siedzadza obok w autobusie.

Nie jestem na diecie keto i nie mam z nia zadnego stosunku emocjonalnego ani potrzeby propagowania - ot, jeden z kolejnych eksperymentow na swoim ciele, ktory zakonczylem jako nie kompatybilny z moim stylem zycia, ale dzizas, rzadko widze, by ktos az do tego stopnia nie mial pojecia, o czym mowi. Na pozostale rewelacje o mitach greckich i powiesciach przygodowych szkoda czasu, jak ktos chce uderzyc psa to kij zawsze sie znajdzie. Troche tak, jakbym probowal zdewaluowac abstynencje, bo niejaki BigusDickus92 na forum abstynenci.pl twierdzi, ze wyzwala ona z opetan przez demony.

#16 19-10-2018 15:17:12

malpka01
Forumowicz
Miasto: Dukla

Jak dla mnie taki McDonalds od czasu do czasu nie jest szkodliwy

Śmiejcie się nie czekając, aż będziecie szczęśliwi, inaczej bowiem umrzecie, nie roześmiawszy się ani razu.

Stopka forum