Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 05-02-2018 00:15:58

konrado5
Forumowicz

#2 05-02-2018 14:42:16

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

Re: Alkohol pomaga mózgowi?

Na razie to tylko statystyka. Teraz trzeba rozpisać reakcje chemiczne i wykazać, że to właśnie etanol odpowiada za te procesy.

A nawet gdyby to się udało i istniałby niezbity dowód na taki pozytywny proces wywołany etanolem to co z tego? Dla mojej abstynencji bynajmniej nic. Nigdy nie byłem zwolennikiem tezy o alkoholu jako najstraszniejszej truciźnie świata, która z definicji nie może w żaden pozytywny sposób działać na organizm. I abstynencji motywowanej taką rzekomą trucicielską mocą etanolu.

Szkodliwość bądź hipotetyczny pozytywny wpływ są dla mnie całkowicie obojętne, gdyż nie używam etanolu ani żadnego innego narkotyku do celów rozrywkowo-towarzyskich z powodu ich własności psychoaktywnych.

Abstynenci unikający alkoholu z powodu jego rzekomej kosmicznej toksyczności trochę "pachną" mi stanowiskiem:

"Ech, jak fajnie byłoby się napić i mieć fazę, ale to niestety takie szkodliwe..."

A ja mówię:

"Luz i faza po narkotyku to chemiczna fikcja. Trzeba pracować nad sobą a nie iść na skróty. Chemiczne protezy są dla mięczaków i lalusi".

W tym ujęciu jakakolwiek szkodliwość bądź użyteczność dla zdrowia są całkowicie bez znaczenia.
W przeciwieństwie do np. jokiera nie będę miał żadnych problemów (pod warunkiem rzetelnego precyzyjnego dowodu) z przyjęciem do wiadomości, że alkohol czy dowolny inny narkotyk, mogą mieć także pozytywne skutki dla zdrowia.

#3 19-02-2018 18:43:52

konrado5
Forumowicz

Suchy napisał:

Na razie to tylko statystyka. Teraz trzeba rozpisać reakcje chemiczne i wykazać, że to właśnie etanol odpowiada za te procesy.

Z tego co wiem to medycyna tak nie wygląda, że mamy dowód skuteczności diety albo leku jeśli rozpiszemy reakcje chemiczne. Złotym standardem są badania z podwójną ślepą próbą.

#4 20-02-2018 10:18:18

Suchy
Abstynent
Strona WWW

Problem w tym, że i leki to na ogół zbiór wielu substancji a  ludzie też są bardzo różni. Różnie zbudowani, różnie reagujący... Nawet badania z podwójnie ślepą próbą nie powiedzą dlaczego coś się dzieje. Odpowiedź na to da tylko jakiś opis teoretyczny. Na taki opis w przypadku alkoholu czekam i czekam i czekam...

#5 25-02-2018 22:40:16

morol
Gość

Seta wodki dziennie to "picie z umiarem"? No no... czego to sie mozna dowiedziec z tych internetow.

Jest dostepny jakis przelicznik na kokaine?

#6 04-03-2018 17:28:45

konrado5
Forumowicz

Suchy napisał:

Problem w tym, że i leki to na ogół zbiór wielu substancji a  ludzie też są bardzo różni. Różnie zbudowani, różnie reagujący... Nawet badania z podwójnie ślepą próbą nie powiedzą dlaczego coś się dzieje. Odpowiedź na to da tylko jakiś opis teoretyczny. Na taki opis w przypadku alkoholu czekam i czekam i czekam...

A zdajesz sobie sprawę z tego, że często wiemy, że coś działa, a dopiero potem szukamy opisu teoretycznego dlaczego działa?

#7 05-03-2018 18:45:11

Suchy
Abstynent
Strona WWW

Ależ zdaję sobie sprawę... Tylko ze napoje alkoholowe to mieszanina kilku tysięcy związków chemicznych. Bez mechanizmu nie wiemy, który z tych związków odpowiada za jakiś pozytywny efekt. Tak było z polifenolami. Wszyscy w kółko pisali o dobroczynnym wpływie alkoholu a szczególnie czerwonego wina. Tymczasem okazało się, że to w ogóle nie o alkohol chodzi...

#8 05-03-2018 21:40:33

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

"W szczególności wykazano, że niskie i umiarkowane spożycie alkoholu zmniejszają ryzyko demencji, natomiast częste i długie picie sprzyja ograniczeniu zdolności poznawczych."
Widocznie dla tego typu "naukowców" rzeczownik "spożycie" to liczba mnoga, a "picie" to pojedyncza.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

Stopka forum