Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#31 27-12-2014 22:51:34

Asdfghjkl
Gość

Re: Nie potrafię znaleźć niepijących znajomych w moim wieku

Trafiłem tu z google, wcześniejsze wypowiedi były po to aby sprawdzić reakcję abstynentów na nie i chyba tyle. Mam w swoim środowisku wśród znajomych 2 abstynentów i ich reakcja jest identyczna. Może to głupie le chciałem sprawdzić czy tylko oni tak reagują czy u abstynentów to nomalne.

Oni też nezależnie ile i jak często ktoś pije widzą w każdym alkoholika i osobę z problemami.
Mnie do tego zdyskwalifikowali bo parę lat temu zdarzyło mi się ze 3 razy mocno przecholować z alkoholem, cóż to był bład ale przecież każdy je popelnia. Przecholowalem, odchorowałem, pożałowałem i w końcu wyciągnąłem wnoski i teraz się kontroluję i pilnuję z odmówieniem też nie mam problemu. Jednak według abstynentów jak ktoś pił za dużo to już alkoholik i już do kontrolowanego picia nie wróci i musi iśc na terapię. Mimo że mnie widzą i widzą że ich toerie w moim przypadku się nie sprawdziły to i tak z uporem je głoszą. I co z takimi poradzić?

#32 27-12-2014 22:57:12

Chdzirep
Wtajemniczony

Twierdzenie, że abstynenci uważają każdego, kto raz wypił za dużo za alkoholika to jakieś fantazje. big_smile Ja tak nie uważam i nie zauważyłem, by ktoś inny tak uważał. Chociaż co ja wypisuję, przecież Asdfghjkl wie lepiej, co ja sądzę niż ja sam. big_smile

Aha, jeszcze coś - słowo "przeholować" piszemy przez "h". tongue

#33 27-12-2014 23:04:17

Angar
Wtajemniczony

No i teraz jest w porządku.

A co do tego alkoholizmu... Popatrz sam jak to wygląda. Ktoś nie lubi czekolady, częstują, odmawia - w porządku. Ktoś nie lubi soku pomarańczowego - to samo. Idź na imprezę, odmów alkoholu, a w większości nawet normalni ludzie będą robili zamieszanie, jakbyś odmówił pomocy potrzebującym. Posłuchaj czasem kogoś, kto robi za ,,kierowcę'' na imprezie - jak on strasznie lamentuje, że dzisiaj nie wypije, jaka to okropna przykrość... Nikt wokół innych produktów spożywczych nie robi tyle zamieszania co tutaj i to często może być mylne. Znam osoby, które mają ledwie 20-21 lat i już są alkoholikami. Prawdziwymi. Może jestem przewrażliwiony, a może źle dobieram środowisko, ale musiałem uciąć/zredukować kilka kontaktów, bo niektórych już się nie da słuchać. Popadli w alkoholową religię i to jest wyznacznik wszystkiego.

#34 28-12-2014 17:05:35

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

Kurcze chyba nikt z nas nie poznał nigdy na żywo innych abstynentów niz z tego forum.
A pijący którzy się tu pojawiają, bardzo często mają w swoim otoczeniu abstynentów smile
Czy napewno tak samo rozumiemy to pojęcie?

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#35 28-12-2014 17:54:57

Asdfghjkl
Gość

Chudzirep masz rację zrobiłem karygodny błąd ortograficzny, masz też rację że uogulniam mocno bo opieram się tylko na poglądach gloszonych przez 2 znanych mi abstynentów tutaj chciałem sprawdzić czy wszyscy abstynenci tak maja i latego wyglądało to jakbym wiedział lepiej ale tak nie jest.

Angar jest rozgrzeszony, wypowiedzi na poziomie szczerze się takich nie spodziewałem, szacunek.

Gusiak a może odniesiesz się do moich 2 wypowiedzi powyżej? W poprzednich mialaś dużo do poiedzenia i już mnie ocenilaś a teraz tak słabo? Liczę na Twoją szczerą wypowiedź dotyczącą moich napisnych wczoraj. Ja napisalem wszystko o sobie szczerze. Jak się ppwoedziało A to trzeba powiedzieć B. I to nie jest żaden atak z mojjstrony choć może tal to wygląda po prostu chcę poznać Twoją opinię tak jk poznałem ją wcześniej do moich wcześniejszych wypowiedzi.

#36 28-12-2014 18:02:03

Asdfghjkl
Gość

Ehh uogólniam oczywiście przez ó, znowu zrobiłem karygodny bład ortograficzny, sorry z literówki ale pisalem tego posta jadąc samochodem (jako pasażer) z telefonu więc jest średnio wygodnie.

#37 28-12-2014 18:18:36

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

Gdzie tu się ktoś wywyższa? Czy wywyższaniem jest stwierdzenie, że ktoś ma problem z alkoholem, skoro włazi na forum abstynentów po to żeby pojeździć po niepijących?

Albo jesteś bardzo oryginalny, albo jednak nie powiedziałeś całej prawdy.

Asdfghjkl, powiedz o co masz pretensje? Napisałeś coś jak burak, teraz piszesz że podpuszczałeś, ale jednocześnie dziwisz się, że zostałeś potraktowany jak burak?
Jaka powinna być prawidłowa reakcja na Twoją "prowokację"? Proszę o odpowiedź na to pytanie.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#38 28-12-2014 20:05:54

Bartosz78
Wtajemniczony
Miasto: Wielkopolska

Abecadło zamienił ten wątek w offtop, który powinien być jak najszybciej zamknięty.
Mnie osobiście mało interesuje, co on myśli o nie pijących. Tak samo jak nie interesuje mnie co Abecadło sądzi o jedzących kisiel malinowy.
Abecadło jak sądzę wyszedł z założenia, że to forum ma  sekciarski charakter, ponieważ pewnie przejrzał je i doszedł do wniosku, iż każdy temat przeważnie kończy się pointą jak u Kazimiery, co jak już wyszczeka swoje racje, to się z nimi zgadzasz, a jak się nie zgadzasz to dlatego, że jesteś zbyt głupi(a) by je zrozumieć.
Moim zdaniem nie warto rozpisywć się i za każdym razem, niemal w każdym wątku udowadniać wyższość abstynencji nad jej brakiem. Skutkuje to tym, iż forum zachęca pijących do prowokowania głupkowatych dyskusji, w które co niektórzy forumowicze zawsze dają się wmanewrować.
Nie musimy nic nikomu udowadniać i pamiętajmy o tym pisząc w każdym wątku.

Król Błaznów

#39 28-12-2014 21:01:29

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

Asdfghjkl napisał:

Gusiak a może odniesiesz się do moich 2 wypowiedzi powyżej? W poprzednich mialaś dużo do poiedzenia i już mnie ocenilaś a teraz tak słabo? Liczę na Twoją szczerą wypowiedź dotyczącą moich napisnych wczoraj. Ja napisalem wszystko o sobie szczerze. Jak się ppwoedziało A to trzeba powiedzieć B. I to nie jest żaden atak z mojjstrony choć może tal to wygląda po prostu chcę poznać Twoją opinię tak jk poznałem ją wcześniej do moich wcześniejszych wypowiedzi.

Osoba która nie ma problemu z alkoholem nie czepia się abstynentów. Może jej sie nie podobać ich postawa, nie musi się z nimi przyjaźnić,może ich nie rozumieć, ale generalnie ma gdzieś to czy piją czy nie.
A jak ktoś wchodzi na forum abstynentów, samemu nim nie będąc, krytykuje ich postawę, sam ich ocenia, czepia się, wychwala picie alkoholu, , pisze ile to nie wypil i na jakie imprezy jeszcze pójdzie (mówię ogólnie o osobach wpadających tutaj i krytykujących abstynentów), to coś musi go "boleć" w ich postawie. Osobie "normalnie"  pijącej nie przeszkadza to, że ktoś nie pije. A nawet jeśli to zachowuje to dla siebie. Więc oceniłam Cię po tych słowach jako osobę, która lubi wypic i z jakiś powodów ciagnie ja na forum abstynentów. Albo podświadomie szuka pomocy dla siebie, pisząc jaki alkohol jest wspaniały próbuje poczuc się lepiej z tym, że pije obrażając tych co tego nie robią. Albo nie potrafi zaakceptować, że ktos może nie pic i strasznie go to wnerwia.

Twoje kolejne wypowiedzi ok. Fajnie, że potrafisz odmówić, że nie musisz pic przy każdej okazji, że nie musisz się dostosowywać do innych pijących, że masz własne zdanie. To kształtuje charakter i dobrze o Tobie  świadczy.

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#40 28-12-2014 22:32:51

Asdfghjkl
Gość

Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć, dzięki za wypowiedzi. Może i głupio to rozegrałem z tą prowokacją ale inaczej by to nie wyszło, liczę na wybaczenie. Już wam tu nie zaśmiecam forum. To moja ostatnia wypowiedź jeszcze raz dzięki, jestem teraz mądrzejszy w kwestii abstynentów.

#41 14-03-2015 10:43:04

Angar
Wtajemniczony

Napisałem na wcześniejszej stronie, że czasem 'dobrze' pożartować z pijącymi, ale musiałem być wtedy w dobrym nastroju. Ostatnio też zaczyna mi doskwierać ta 'polskość', zastanawiam się, czy żyjąc za granicą (albo za oceanem nawet) nie było by lepiej? Mieszkając tutaj i w dodatku na wsi, widzi się ciągle nadmiar alkoholu. Wszystko się kręci wokół niego. Rzygać już się czasem chce jak tylko usłyszę słowo 'piwo' 'wódka' czy coś innego. Owszem, czasem pożartuję z nimi, ale jeśli nie przesadzają. Ostatnio nie mam ochoty na żadne 'wypady' gdziekolwiek, bo wiem, że tam się będzie głównie chlało...

#42 15-03-2015 20:15:06

PewienCzlowiek
Gość

Angar napisał:

Napisałem na wcześniejszej stronie, że czasem 'dobrze' pożartować z pijącymi, ale musiałem być wtedy w dobrym nastroju. Ostatnio też zaczyna mi doskwierać ta 'polskość', zastanawiam się, czy żyjąc za granicą (albo za oceanem nawet) nie było by lepiej? Mieszkając tutaj i w dodatku na wsi, widzi się ciągle nadmiar alkoholu. Wszystko się kręci wokół niego. Rzygać już się czasem chce jak tylko usłyszę słowo 'piwo' 'wódka' czy coś innego. Owszem, czasem pożartuję z nimi, ale jeśli nie przesadzają. Ostatnio nie mam ochoty na żadne 'wypady' gdziekolwiek, bo wiem, że tam się będzie głównie chlało...

http://kotburger.pl//uimages/services/kotburger/i18n/pl_PL/1259080250_by_Qwers_500.jpg

#43 16-03-2018 17:13:04

kacper91
Forumowicz

Witam po długiej nieobecności. W moim życiu niewiele się zmieniło poza tym, że nie mam myśli samobójczych. Mam za sobą już pierwszą pracę. Jest w moim mieście klub abstynentów. Może powinienem tam się wybrać, ale raczej rówieśników tam nie spotkam. Naprawdę trudno znaleźć rówieśników, którzy by nie pili i nie imprezowali, chyba, że w grupach przykościelnych. Ja swój etap religijności mam za sobą. Szukam obecnie dziewczyny, która nie pije i nie imprezuje. Nie mam obiekcji do imprez jako takich. Tylko, że w każdej polskiej imprezie (z wyłączeniem imprez organizowanych niekiedy przez organizacje katolickie) jest ten cholerny alkohol. W sumie jakoś mi się wydaję, że i tak już przywykłem do samotności, że poza dziewczyną znajomych raczej nie będę potrzebował znajomych.

#44 17-03-2018 09:51:45

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

Szukaj bratnich duszy w internecie.

#45 17-03-2018 18:37:24

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

"Jeśli kogoś suszy,
szuka bratnich duszy.
Wszystko przez tę susz,
że nie szuka dusz."

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (24-03-2018 22:30:00)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

Stopka forum