Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepij±cych napojów alkoholowych.

Nie jeste¶ zalogowany(a).

#1 05-04-2018 14:48:34

thierioca84
Forumowicz

Co zrobić gdy kto oskarża ci bez dowodów

Dzi¶ ok 30minut temu kuzynka do mnie napisała,e to ja weszlam na konto jej siostry i co namieszałam oczywi¶cie wtedy gdy to się stało (we wtorek) to jak pomagałam jej odzyskać konto to super itp a teraz oskarżaj± mnie bo jej siostra ma mój e-mile wiec podejrzrnia padły na mnie! Pomocy sad teraz jestem załamana sad

#2 12-04-2018 16:26:54

morol
Go¶ć

Re: Co zrobić gdy kto oskarża ci bez dowodów

thierioca84 napisał:

Dzi¶ ok 30minut temu kuzynka do mnie napisała,e to ja weszlam na konto jej siostry i co namieszałam oczywi¶cie wtedy gdy to się stało (we wtorek) to jak pomagałam jej odzyskać konto to super itp a teraz oskarżaj± mnie bo jej siostra ma mój e-mile wiec podejrzrnia padły na mnie! Pomocy sad teraz jestem załamana sad

Forum "na kazdy temat" rzeczywiscie warte jest swej nazwy smile

Typowe reakcje mozna przyporzadkowac do 4-ech glownych kategorii:

I. Obrona
--- a. Poprzez kontratak na oskarzycielu i jego swiadkach
------ fizyczny (od spoliczkowania do grubego wpierdolu)
------ slowny:
--------- dyskredytacja oskarzyciela:
------------ "a u was bija murzynow" (wykazanie hipokryzji)
------------ "mocne slowa w ustach dziwki bez matury" (obnizenie wiarygodnosci)
------------ "gdyby to moj dziadek pracowal w NKWD to siedzialabym cicho" (tylko dla zaawansowanych, obnizenie wiarygodnosci do kilku pokolen wstecz)
--- b. Poprzez kontrargumenty
------ zbijanie argumentow przeciwnika
--------- rzeczowe (nuudaaa)
--------- poprzez bledy logiczne (klasyka internetu, czesciowo pokrywa sie z "dyskredytacja oskarzyciela")
------ prezentacja wlasnych argumentow
--------- udokumentowanch (moze okazac sie zadziwiajaco latwe, jako ze cale nasze zycie jest rejestrowane przez pomocne korporacje)
--------- fikcyjnych (duze mozliwosci!)

II. Ignorowanie
--- a. Ucieczka od tematu
------ Zmiana kierunku rozmowy (proponowane tematy zastepcze: polityka/stopy procentowe/gra o tron/breaking bad/bruno mars/magda gessler)
------ Ucieczka fizyczna (ograniczenie lub uciecie kontaktow - po co sie zadawac z dupkami?)

III. Przyznanie do winy

Rownolegle do wszystkich powyzszych, mozna rowniez prowadzic uderzenie odwetowe, czyli wlasna kampanie oszczerstw i pomowien. W przeciwienstwie do Ia, gdzie dyskredytujemy przeciwnika by obnizyc sile jego argumentow skierowanych przeciwko nam, tutaj od poczatku stawiamy go w sytuacji obronnej.

Stopka forum