Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#61 08-07-2013 01:41:48

Angar
Wtajemniczony

Re: Działanie alkoholu

Nie zaprzeczam że to prawda co mówisz, ale dla przykładu: ,,Jest udowodnione że szybciej się zapijemy na śmierć niż zniszczymy wszystkie szare komórki w mózgu pijąc nawet po jednym takim winie dziennie lub kilka piw.''
Nie wszystkie, ale czy samochód można nazwać zepsutym dopiero wtedy, gdy wszystkie części będą się nie nadawać do użytku, czy można powiedzieć to już wtedy, gdy tylko jedna z nich odmówi posłuszeństwa?
Może nie zniszczy się całego mózgu, ale (nie wiem, czy jesteś pijący, ale wnioskuję - że tak) stan po spożyciu, który wyklucza nas z prowadzenia pojazdów mechanicznych, zaburza zdolności ruchowe, nadaje mowie bełkotliwy ton, zmienia myślenie i podejście do świata - jest dla mnie wystarczającym sygnałem do tego, że z mózgiem dzieje się coś niezależnego od moich przemyśleń, przeżyć, a coś sztucznego, coś przeze mnie niepożądanego. Trudno powiedzieć, że mózg się nie niszczy w momencie gdy jego sprawność znacznie się obniża. Alkohol to nie jest zabawka w stylu magicznego przycisku po którym w magiczny sposób jesteśmy w pewnym stanie, którego skutki uboczne są ,,dodatkiem'', a po wszystkim jesteśmy tacy jak przedtem, bo ,,magia zgasła''. Alkohol to trucizna i wiele osób na tym forum przyzna mi rację.

#62 08-07-2013 19:44:08

Aleksandra
Moderator
Miasto: Łódź/Grodzisk Maz.

„Jeśli czujesz się atakowany przez feminizm, prawdopodobnie jest to kontratak”

#63 14-07-2013 20:27:14

Czuowiek
Wtajemniczony

Artykularny napisał:

Czuowiek napisał:

Co do Jack91 - no i gratulacje, niszczysz swój mózg i ciało nie wydając na to przesadnie dużo pieniędzy. Denaturat ma jeszcze lepszy stosunek cena / zniszczenia w organizmie, ale (podobno) nie jest tak słodki w smaku jak tanie wino. :-)

Co prawda to nie było do mnie ale niby w jaki sposób niszczy swój mózg i ciało? Jest udowodnione że szybciej się zapijemy na śmierć niż zniszczymy wszystkie szare komórki w mózgu pijąc nawet po jednym takim winie dziennie lub kilka piw. Chyba że ktoś będzie żył kilka setek lat to wtedy może tak. A co do ciała, każde będzie pomarszczone na starość także nie wiem o co ten raban.

Trafiłem tu z google czytając o alkoholach i choć na co dzień nic nie piszę w internecie to na tak bezsensowną uwagę jak ta musiałem odpisać.

Twoja uwaga wydaje mi się jeszcze bardziej bezsensowna. Śmierć z zapicia skutecznie zniszczyłaby wszystkie komórki nerwowe. Zresztą już po utracie kilkudziesięciu procent śmierć i tak by nastąpiła, bo mózg nie byłby w stanie kontrolować podstawowych procesów organizmu. Poza tym ważna jest też ilość połączeń między neuronami, która od alkoholu raczej się nie zwiększa. Dowód? Trudności z zebraniem myśli, otumanienie, kłopoty z pamięcią... to chyba nie bierze się znikąd?

Naprawdę dużo można by na ten temat napisać, ale nawet specjalnie mi się nie chcę, bo sądzę że nie bardzo Cię to obchodzi.

Ciało na starość będzie pomarszczone (u pijących i jedzących przy tym tłusto nawet trochę mniej), ale otłuszczona wątroba i aorty, wrzody żołądka, problemy z trzustką to coś, czego można uniknąć nie pijąc. A jak wpływa uzależnienie fizyczne na ciało, powinien wiedzieć każdy.

A żeby zilustrować to, co napisała Aleksandra: http://www.youtube.com/watch?v=RhevWlANpPs

Czuowiek się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (14-07-2013 20:28:30)

abstynent z konieczności wyboru.
Naklepałem 360 postów???

#64 25-07-2013 11:09:54

abstynth
Forumowicz

Cześć! Przypadkowo trafiłem na to forum, ale stwierdziłem, że muszę się zarejestrować, bo trafiłem idealnie!
Mam do Was mega olbrzymią prośbę.
Piszę pracę o kacu, a konkretnie o tym jak się go pozbyć i muszę nazbierać jak najwięcej opinii w tym temacie, byłbym mega wdzięczny jakbyściemogli wypowiedzieć się pod tym linkiem, ogólnie o waszych sposobach an leczenie kaca, może jakieś ciekawostki
http://mantalk.pl/53/jak-pozby%C4%87-si%C4%99-kaca
Niestety babka ze szkoły będzie sprawdzać wiarygodność zebranych opinii, więc muszę mieć je w jednym miejscu, żeby jej pokazać;/
Moglibyście? Z góry dzięki!

#65 25-07-2013 13:18:05

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

A na jakiej podstawie twierdzisz, że trafiłeś idealnie? Moim zdaniem trafiłeś najgorzej jak tylko mogłeś.

P.S. Nauczycielka się dobrze czuje?

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#66 25-07-2013 14:17:06

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

A co to za szkoła w ogóle, że trzeba robić ankiety dla ludzi mających problem z alkoholem?

Dwie odpowiedzi Ci mogę podsunąć:
http://youtu.be/QCmsL-1mnsU?t=2m28s
Druga - przedstawia zasadę, że pić to trzeba umieć, tyrtum pyrtum:
http://ripla.ax.lt/player.swf?config={% … f.flv%22}}

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#67 26-07-2013 11:12:52

Aleksandra
Moderator
Miasto: Łódź/Grodzisk Maz.

Dawno się tak nie uśmiałam Abstynth.

„Jeśli czujesz się atakowany przez feminizm, prawdopodobnie jest to kontratak”

#68 27-07-2013 18:52:53

dr_worm
Forumowicz

W sumie faktycznie trafił idealnie, bo z doświadczenia najlpeiej wiemy jak uniknąć kaca.

Nie pić wink

dr_worm się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (27-07-2013 18:53:06)

#69 18-08-2013 17:15:28

Jack91
Gość

Dawno już tu nie pisałem. Ostatnio co tydzień z kolegami robimy u kogoś imprezkę i wychodzi średnio 0.5l wódki na głowę i 1 piwko big_smile A w tygodniu codziennie sobie wypijam po 1-2 piwka i dobrze mi z tym, taka jest dla mnie optymalna liczba big_smile Ale co wy o tym wiecie jak nigdy nic nie piliście, dla mnie życie bez żadnej imprezy by było totalnie nudne.

#70 18-08-2013 19:47:50

Gusiak
Abstynent

Ale Ty nie jesteś nami a my nie jesteśmy ( na szczęście) Tobą.
Skoro poza imprezami ( i piciem) nic się w Twoim życiu nie dzieje, to musisz być bardzo smutnym człowiekiem. Ale co Ty możesz o  tym wiedzieć,jak codziennie umysł masz zamroczony alkoholem.

#71 27-04-2014 20:04:07

Michal96
Gość

W tym roku skończyłem 18 i wreszcie moge.pic na legalu. Do tej pory tylkonw ukryciu i chowac sie po wypiciu przed starymi. A teraz wreszcie wolnsc wyboru. Lubie tez sobie zapalić przy piciu np. Piwka. Ostatnio zaczolem pic z kumplami mocnijsze alkhole wódke a ostatnio jeden znajomy przynosi bimber ktory pedzi jego ojciec. I to jest zycie. Starzy prubuja troche protestowac ale wtedy pokazuje im dowod ktory mam od poczatku kwietnia. A jak bylonu was tez po 18 nie mogliscie sie nacieszyc piciem? A do 18 sie chowaliscie? Chyba wszyscy tak mają.

#72 27-04-2014 21:34:23

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

Eee... ale to jest forum dla abstynentów, a nie dla osób, którym się wydaje, że dorosłość to chlanie.
No i uważaj, żeby rodzice Ci nie powiedzieli "jesteś dorosły, to radź sobie sam", a przynajmniej lepiej kryj się z podkradaniem kasy na wódę, bo zakładam, że Ci jej nie kupują jak im dowód pokażesz.

Jeszcze się pytałeś jak to u nas było... Więc skończyłem 18 lat i dalej nie piłem, bo przecież nie musiałem.

pęknięty klawikord się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (27-04-2014 21:35:37)

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#73 30-11-2014 20:58:48

Alis
Gość

Dzialanie i zachowania po alkoholu na prawdę bywają różne. Ja po wczorajszej andrzejkowej domówce wziąłem prysznic lub kąpiel tak jak stalem. Fakt że przecholowalem, wcześniej piłem raczej rzadko i nie dużo może ze 2 razy zdarzylo mi się wypić trochę więcej ale wczoraj mówiąc szczerze zachlałem się bez opamiętania. Skończylo się to tym, że gdy impreza późnym wieczorem się skończyła i ludzie się rozeszli ja straciłem głowę i chyba nie wiedząc co robię wszedłem w domowym stroju pod prysznic albo wziąłem kąpiel w wannie szczerze to nie pamiętam. Ubranie przetrwało, nowe skórzane kapcie jednak nie. Dziś nic nie pamiętałem tylko mokre ciuchy i rozklejone sztywne kapcie mi uświadomiły co wczoraj zrobiłem. Obiecalem sobie że nigdy już nie przesadzę z alkoholem i obym w tym wytrwał.

#74 01-12-2014 10:25:44

Gusiak
Abstynent

Dobrze , że się nie utopiłeś big_smile

#75 01-12-2014 19:40:26

Alis
Gość

W rozmowie z pozostałymi i poprzez dedukcję okazało się że postanowiłem szybciej wytrzeźwieć więc nalałem do połowy wanny zimnej wody i położyłem się do niej tak jak stałem w ubraniu. W ogóle wiele głupich rzeczy jeszcze wyszło. Żałuję tego picia, postanowilem nigdy tego nie powtórzyć i ograniczyć picie do racjonalnych ilości tak jak to było do tej pory.

#76 27-02-2015 06:29:30

Bodekw
Gość

Witajcie

Może tu mi się uda bo inne fora i sposoby z internetu zawodzą.

Macie jakieś skuteczne sposoby na kaca i złe samopoczucie oraz ból głowy następnego dnia po spożyciu. Nawet nie mówię o jakimś wielkim piciu bo wtedy wiadomo że trzeba odcierpieć. Ale u mnie te problemy zdarzają się nawet po normalnym piciu.

#77 27-02-2015 08:14:32

Gusiak
Abstynent

Tu jest forum dla ABSTYNENTÓW.

#78 27-02-2015 08:47:42

Murchad
Abstynent
Miasto: Murchadlandia, Londyn

Bodekw napisał:

u mnie te problemy zdarzają się nawet po normalnym piciu.

Czyli po wodzie, herbacie, mleku, itp? Ciekawe. Proponuję wizytę u lekarza.

Można być normalnym, albo murchadniętym

#79 27-02-2015 09:14:26

Gusiak
Abstynent

Normalnym czyli pewnie po piwie.Przecież piwo to nie alkohol!

#80 27-02-2015 13:02:07

Bodekw
Gość

Bardzo śmieszne, serio. Ciekawe czy wy mając taki problem nadal byście byli takimi śmieszkam. Bo śmiać się łatwo. Nigdzie w internecie nic mi nie poradzili w tej kwestii co by mi pomogło ale najgłupsze odpowiedzi póki co tutaj dostałem. A tak liczyłem że mi pomożecie ale cóż wygląda że się przeliczyłem. Ostatecznie,nie zapytań: macie na to jakąś radę?

#81 27-02-2015 15:38:07

Gusiak
Abstynent

Tak - nie pić alkoholu. Jakiej innej rady spodziewasz się usłyszeć od abstynentów?

#82 27-02-2015 19:54:06

Bartosz78
Wtajemniczony
Miasto: Wielkopolska

Gusiaczku przestań proszę. Dlaczego Ty zawsze dajesz się wciągnąć w tego typu dyskusje, nie rozumiem.

Król Błaznów

#83 27-02-2015 19:58:01

Gusiak
Abstynent

Chcę być pomocna ;-)

#84 20-07-2016 22:44:18

Lll
Gość

Jak ktoś stracił kontrolę nad piciem to nawet po wyleczeniu zostaje alkoholikiem mimo że już nie pije.
Czy palacz który palił bo musiał z powodu uzależnienia którego nie kontrolował i przestał nadal jest palaczem?
Czy ćpun który brał bo musiał ale się wyleczył i już nie ćpa nadal jest ćpunem?

#85 21-07-2016 10:18:00

morol
Gość

Lll napisał:

Jak ktoś stracił kontrolę nad piciem to nawet po wyleczeniu zostaje alkoholikiem mimo że już nie pije.
Czy palacz który palił bo musiał z powodu uzależnienia którego nie kontrolował i przestał nadal jest palaczem?
Czy ćpun który brał bo musiał ale się wyleczył i już nie ćpa nadal jest ćpunem?

Alkoholik to osoba uzalezniona od alkoholu - taka, ktora utracila kontrole nad piciem (iloscia, czestotliwoscia, czasem trwania lub okolicznosciami).

Zgodnie z tym, co tlumaczone jest na terapii, raz utraconej kontroli nie da sie odzyskac, tak wiec nawet osoba pozostajaca w abstynencji nadal jest alkoholikiem, powniewaz tej kontroli nie posiada.

Palacz (podobnie jak cpun) to dla mnie osoba, ktora jest aktywna w swoim uzaleznieniu, t.zn. nie pozostajaca w abstynencji. Jak ktos przestaje palic/brac, przestaje byc palaczem/cpunem, lecz nadal jest uzalezniony od nikotyny/prochow.

Uzaleznienie nie zawsze oznacza, ze "musi sie" brac/palic/pic. Absytnencja osoby uzaleznionej jest mozliwa. Trik polega na tym, ze gdy osoba uzalezniona juz siegnie po pierwsza dawke, to nie ma kontroli nad tym, kiedy skonczy. Czasem zrobi tak, jak zakladala przed rozpoczeciem (dwa male piwa i starczy), innym razem wtoczy sie do domu nad ranem, "bo koledzy przyszli" albo "bo ona tak patrzyla".

#86 10-08-2016 22:04:37

Magda
Gość

Alkohol ma też pozytywne działanie. Ja na przykład jak wracam napita z imprezy a pada deszcz lub jest po deszczu to trzeźwi idą po kałużach a ja je omijam. A chodniki u mnie są dosyć mocno nierówne więc jest co omijać.

#87 11-08-2016 12:28:40

Gusiak
Abstynent

Niesamowita historia smile

#88 20-04-2018 22:55:41

Agnieszka
Gość

Ja w ubiegłym tygodniu po imprezie obudziłam się rano leżąc w wannie cała mokra. Okazało się, że po powrocie do domu przebrałam się w piżamę następnie postanowiłam wsiąść prysznic przed spaniem aby się lepiej poczuć i wzięłam go w piżamie i w kapciach a następnie ułożyłam się w wannie i tak przespałam noc. Na szczęście w zamkniętej łazience było ciepło. Czemu tak zrobiłam to nie wiem, wcześniej zachowywałam się normalnie mimo upojenia. Szukałam podobnych zdarzeń w Google i trafiłam tutaj i na inne fora ale tylko tu można napisać bez rejestracji. smile

#89 10-05-2018 21:45:55

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

Ciekawa relacja, ale niepełna. Napisz jeszcze czy zsikałaś się w tej wannie bo jestem ciekawy.

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#90 12-09-2018 14:37:53

odwykowy
Forumowicz

Nauczka dla innych na przyszłość.

Stopka forum