Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 26-08-2013 09:25:55

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

unijne dotacje do upraw tytoniu???

Przypadkiem gdzieś zobaczyłem, że Unia dopłaca rolnikom uprawiającym tytoń. Np.:

http://bilgoraj.com.pl/lukowa-tytoniaki-2013-foto,,4,11,11,1,10597,n.html napisał:

ponad 83 mln zł były dopłatami do tytoniu Virginia

Podobno dopłat już nie będzie. Nie mam pewności, nie wgłębiałem się w temat. Chodzi mi o sytuację obecną.

Co sądzicie o tego typu działaniach? Niby jeśli tytoniu nie wyhoduje rolnik z powiatu x, to zrobi to rolnik z powiatu y, albo jakiś zagraniczny. No i rolnik "x" nie uprawiając tytoniu musiałby robić coś innego albo zostanie bezrobotnym, który kosztuje państwo.
Ale jak do tego można by podejść ze względów etycznych czy jakichkolwiek innych? Czy powinno tak być, że akurat tytoń czy jakaś inna trucizna jest dotowana z publicznej kasy?

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#2 13-09-2018 13:05:22

Dutka5
Forumowicz

Re: unijne dotacje do upraw tytoniu???

Może jeszcze będą - poczytaj dokładnie. Ja też już myślałam, że z dofinansowaniem na zakup nowego oprogramowania w firmie mogę się pożegnać, a jednak tu dowiedziałam się, że jest na nie nadzieja.

Stopka forum