Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 18-08-2010 13:32:36

Molka
Gość

przemoc po alkoholu

Witam wszystkich, nie wiem czy jest tutaj taki post nie czytałam zbytnio.
Chciałabym sie poradzić bo nie wiem co mam robić jestem w 34 tyg ciąży w weekend mój narzeczony sobie popił i to bardzo, jak wracaliśmy do domu coś zaczęło mu odbijać i podczas jazdy (ja kierowałam) zaciągał mi ręczny uderzył mnie dwa razy później już tylko szarpał i wyzywał... :-(  a na drugi dzień nic a nic nie pamiętał. co weekend chodzi do kolegów i sobie pije ale nigdy się tak nie zachowywał... nie wiem co mam robić nie chcę by to się powtórzyło ;-( cieszę się że wtedy nic nam się nie stało... proszę doradźcie mi coś sad

#2 18-08-2010 20:57:50

ren-ya
Forumowicz
Miasto: rzeszowskie
Strona WWW

Re: przemoc po alkoholu

No takie wpisy mnie po prostu rozbrajają.

Jeśli to alkohol jest sprawcą tego, że Twojemu narzeczonemu "odbija", to rozwiązanie jest proste - niechże Twój narzeczony NIE PIJE !!!!!

Tak naprawdę sama dobrze wiesz, że w grę wchodzą tylko dwa rozwiązania: albo odstawienie alkoholu, albo narzeczonego. Jestem też pewna, że oba rozwiązania uważasz za niemożliwe do zrealizowania. Tak więc, miłego dalszego życia z bijącym Cię i wyzywającym pijakiem. Mam nadzieję, że kości Ci się będą szybko zrastać, a siniaki znikać, a Wasze dziecko nie wyrośnie na absolutnego, a jedynie przeciętnego inwalidę emocjonalnego.

Jesteś twórcą twej własnej rzeczywistości, a życie nie ukaże ci się od innej strony, niż myślisz, że ci się ukaże.

#3 19-08-2010 00:53:33

Gośćrrr
Gość

To co cię spotkał najpewniej będzie się powtarzało. Moja dobra rada rostań się z nim a niemów sobie że to tylko ten jeden raz, nie wmawiaj sobie że go zmienisz - bo sama się oszukujesz, nie mów że po narodzinach dziecka będzie inaczej bo nie będzie.

#4 19-08-2010 14:05:42

Madzialenka
Wtajemniczony

Czy jesteś kolejna cierpiętnicą, która lubi poświęcac się, bo poza tym, że misiaczek pije i bije, jest bardzo miły?

Powtórzy się. A Ty będziesz żyła w strachu.

Wyprowadź się teraz, nie odbieraj telefonów ani nic, nie wdawaj się w dyskusje- dopóki nie wyląduje na odwyku od całkowitego odstawienia alkoholu nie macie o czym rozmawiać.

Proponowałabym pójście na policję żeby ten bandyta dostał za swoje, ale wiem, że jest to niemożliwe- prędzej czy później i tak mu wybaczysz. I to jest smutne.

Jak lubisz być worem treningowym to bądź, ale pomyśl o dziecku.

#5 11-10-2018 10:06:47

danka76
Forumowicz

A może warto dać sobie szansę i iść na terapię? Słyszałam, że terapia dla rodziny w tym krakowskim ośrodku jest bardzo skuteczna. Jeżeli tylko uda Ci się go zaciągnąć na coś takiego - chyba warto?

#6 11-10-2018 20:47:01

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

Obawiam się, że rady udzielane na podstawie opisu wydarzeń sprzed ośmiu lat maj się nijak do aktualnej sytuacji.

jokier się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (17-10-2018 17:31:16)

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

#7 17-10-2018 14:24:43

niewysoka02
Forumowicz
Miasto: Podlasie
Strona WWW

Najlepszym sposobem na rozwiązanie takich sytuacji jest nie sięganie po alkohol, albo picie go z umiarem.

Natura nie czyni skoków.
Zobacz wyjątkowy zestaw hybrydowy od NeoNail Professional

#8 17-10-2018 17:34:55

jokier
Wtajemniczony
Miasto: Gniezno

niewysoka02 napisał:

Najlepszym sposobem na rozwiązanie takich sytuacji jest nie sięganie po alkohol, albo picie go z umiarem.

Czy to ma być rada dla Molki?

Jeżeli marzysz samotnie,
to jedynie marzysz.
Jeżeli marzysz wspólnie z innymi,
tworzysz rzeczywistość.

Stopka forum