Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#1 30-10-2010 19:53:19

zwiewny
Forumowicz

Czasopismo dla abstynentów.

Co byście powiedzieli na stworzenie czasopisma (miesięcznika) dla abstynentów, w którym byłby poruszane następujące tematy:

1. Abstynencji
2. Zdrowia
3. Wartości moralnych
4. inne (czekam na propozycje)

O zasięgu krajowym, ponieważ z tego, co zauważyłem na forum mamy, forumowiczów z całej Polski.

Co Wy na to?

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."  Mark Twain

#2 30-10-2010 22:56:57

WebCM
Forumowicz

Re: Czasopismo dla abstynentów.

Jestem za, ale wydanie i wydruk czasopisma wiąże się z kosztami. Popyt też będzie mały. Podejrzewam, że większość nabywców pierwszego numeru nie będzie abstynentami. Kupią z ciekawości. Alternatywą są darmowe czasopisma w wersji elektronicznej rozpowszechniane przez internet albo na pamięci USB przez znajomych znajomych. Zainicjowałem 1.5 roku temu czasopismo komputerowe. Organizacja, skład i dopracowanie zajęły rok (skład skopałem, dziś zrobiłbym to lepiej). Razem 5 autorów. Pierwszy numer trafił na główną na Wykopie. Kolejne nie powstały - nie chce mi się tego kontynuować, bo nie ma wielu chętnych i brak większego zainteresowania. To nie jest wcale wygodna forma przekazywania wiedzy. W przypadku gazety o alkoholu i abstynencji jakiś sens by to miało, lekkie poruszenie w sieci...

Nie lepiej zorganizować konferencję na temat alkoholu i abstynencji? Gdyby zainteresowały się nią media, znaleźliby się sponsorzy. Koszty na pewno mniejsze od wydawania gazet.

Abstynencki Front Przetrwania

#3 02-11-2010 11:33:41

ren-ya
Forumowicz
Miasto: rzeszowskie
Strona WWW

Dla mnie to forum jest wystarczającym źródłem informacji nt. abstynencji i jej zalet. Tutaj też mam możliwość poznania innych abstynentów. Prawdę mówiąc trudno mi sobie wyobrazić, że jakieś abstynenckie czasopismo dałoby mi więcej niż to forum.

Jeśli zaś myślisz o tym, by pismo mogło trafić do szerszego grona odbiorców, to raczej nie pytaj nas o zdanie, tylko zrób jakąś ankietę, czy w ogóle poza abstynentami byłoby jakieś zainteresowanie tego rodzaju tematyką. Jakoś tak myślę, ze chyba nie bardzo.

Jesteś twórcą twej własnej rzeczywistości, a życie nie ukaże ci się od innej strony, niż myślisz, że ci się ukaże.

#4 02-11-2010 14:41:10

WebCM
Forumowicz

A co sądzicie o zorganizowaniu konferencji? Bez sponsorów i reklamy będzie ciężko. Może ten krok przeciągnie wielu do abstynenci albo drastycznego ograniczenia picia?

Abstynencki Front Przetrwania

#5 02-11-2010 16:59:49

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

Jakoś wątpię by do abstynencji można było kogokolwiek przekonać. Abstynencja sama w sobie jest racjonalna, picie, moim zdaniem - racjonalne nie jest. Mimo tego, nikt przecież nie chce usłyszeć "głupio robisz że pijesz, powinieneś przejść na naszą stronę i przestać", bo tylko jeszcze bardziej się zniechęci i uzna abstynentów za oszołomów. Niby można w takim razie mówić o zaletach niepicia - ale są to zalety oczywiste, żadne tam odkrywcze nowości, więc jak by ktoś chciał nie pić, to by już dawno nie pił. Trzeba dojść do tego samemu.
Z resztą są różne kampanie, które nie tyle co promują abstynencję, co przynajmniej "picie z głową", skierowane głównie do kierowców i "imprezowiczów". I co? Dalej codziennie zatrzymuje się dziesiątki pijanych kierowców. Ok, może jak by nie te kampanie, to by było ich więcej - ale ile, to już nie wiadomo. Problem jest pokazany, ale nie wiadomo jak skuteczne są te kampanie.
W ogóle czasem mi się wydaje, że pewne informacje przeznaczone do jakiejś grupy osób, docierają wyłącznie do całkiem innej grupy osób (której są niepotrzebne). A docelowa grupa zwyczajnie tej informacji nie rozumie.

pęknięty klawikord się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (02-11-2010 17:03:25)

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#6 02-11-2010 19:12:22

klaa
Forumowicz

Również nie jestem przekonana do tych pomysłów.
Ogólnie uważam, że w obecnych czasach, kiedy internet jest tak rozpowszechniony wszelkiego rodzaju czasopisma są na pozycji straconej. W internecie można przeczytać interesujący artykuł, a do tego poznać od razu zdanie innych na ten temat. Czasopismo w formie tradycyjnej jest dosyć problematyczne, pomijam fakt kosztów, ale chociażby problemy z dystrybucją jego i tak nie dotrze do wszystkich zainteresowanych, a w rękach niezainteresowanych długo nie pobędzie, bo od razu wyląduje w koszu. A jeśli chodzi o formę elektroniczną, to już lepiej stworzyć odpowiedni portal na ten temat i dobrze go rozreklamować.

Jeśli chodzi o konferencję to znając życie wielu zainteresowanych by nie było, a nawet jakby przyszli to by posłuchali, wyszli ii dalej robili swoje. Pamiętam jeszcze w szkole miałam różne takie spotkania, jedno było właśnie o abstynencji, zalety itd, raczej to nikogo nie przekonało, inne prowadził jakiś facet który wcześniej pił i tłumaczył jakie to wszystko złe, no i efekt był taki, że wszyscy wyszli i od razu pytanie: to jak idziemy na piwo?
Uważam podobnie jak pęknięty klawikord, że aby ktoś nie pił to sam musi tego chcieć, a jak już będzie chciał to sam znajdzie odpowiednie informacje, a jak nie ma takiego zamiaru, to żadne konferencje, kampanie tego nie zmienią.

Don't let go
Never give up,
it's such a wonderful life

#7 02-11-2010 19:28:18

pęknięty klawikord
Wtajemniczony
Miasto: Dziki Wschód (lubelskie)

Dodam, że odkąd jestem na forum, to nie pamiętam by zdarzyło się, żeby ktoś napisał "poczytałem wasze forum i postanowiłem nie pić". Fakt, że bywały różne ciekawe refleksje nad własnym życiem, ale skoro taki ktoś wszedł na forum, to coś musiał wpisać w tą wyszukiwarkę. Czyli miał już w sobie jakieś myśli odnośnie abstynencji i już podjął jakąś decyzję.
Ech... też bym chciał żeby wszyscy nie pili smile , ale "kijem Wisły nie zawrócisz".

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#8 02-11-2010 21:31:55

Gusiak
Abstynent
Miasto: Gdańsk

Jednak jakiś pośredni wpływ na podjęcie decyzji o abstynencji, pewnie nie raz forum miało.
Nawet całkiem niedawno :

zwiewny napisał:

Dziś postanowiłem (gdyż wahałem się od dłuższego czasu z podjęciem ostatecznej decyzji) , że nie będę już pił napojów alkoholowych.

Zacząłem całkowitą abstynencję od 01.09.2010 r.

Wielkie dzięki tym, którzy znaleźli czas, aby mnie agitować.

Jeśli się chce, szuka się sposobu
Jeśli sie nie chce, szuka się powodu

#9 02-11-2010 21:58:02

Madzialenka
Wtajemniczony

Może fanzin? Internetowy?

Każdy chętny mógłby nieodpłatnie coś nastukać w klawiaturę wink

#10 09-11-2010 11:42:11

Artur
Forumowicz

zwiewny napisał:

Co byście powiedzieli na stworzenie czasopisma (miesięcznika) dla abstynentów

Mi pomysł się podoba. Sam ostatnio postanowiłem wydawać e-czasopismo, jestem w początkowej fazie prac.

WebCM napisał:

Nie lepiej zorganizować konferencję na temat alkoholu i abstynencji? Gdyby zainteresowały się nią media, znaleźliby się sponsorzy. Koszty na pewno mniejsze od wydawania gazet.

A co z wpływami z reklam umieszczanych w gazecie? Kiedyś zainicjowałem wydawanie gazety lokalnej - muszę powiedzieć, że wpływy z reklam znacznie przewyższały koszt wydrukowania i dystrybucji gazety. W formie elektronicznej powinno być tylko lepiej. Ciekaw jestem, co o tym sądzisz, bo - jak wspomniałem wyżej - przygotowuję swoją wersję gazety w sieci i pewnie żyję sobie nieco w innym, wyidealizowanym świecie... smile

WebCM napisał:

A jeśli chodzi o formę elektroniczną, to już lepiej stworzyć odpowiedni portal na ten temat i dobrze go rozreklamować.

Moim zdaniem najlepiej stworzyć portal, na którym byłyby dostępne bezpłatne gazety, wybrane artykuły etc.

Myślę, że pomysł z wydawaniem e-gazety jest trafiony. Bardziej jednak skłaniałbym się do, skądinąd coraz bardziej popularnej, promocji zdrowego trybu życia (w te ramy można ująć także abstynencję).

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób. [O.W.]

#11 14-11-2010 22:15:58

onka_bez_kielonka
Forumowicz
Miasto: Bydgoszcz

Na chwilę obecną nie odczuwam potrzeby sięgnięcia po papierową wersję tego samego, co znajduję na tym forum smile

#12 15-11-2010 12:48:45

Artur
Forumowicz

A kto powiedział, że w e-gazecie musiałoby być to samo? Poza tym, nikomu nie ujmując,  forum to w znacznej mierze bełkot: informacje są rozsiane i nieuporządkowane, często przerzedzone wypowiedziami nie na temat - ale taka już specyfika for:). Elektroniczne czasopismo (nie papierowe) nadałoby przekazywanej treści trochę systematyki. Myślę, że wśród użytkowników znajduje się wiele osób z głową na karku, więc jedyne czego nam trzeba to chęci:).

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób. [O.W.]

#13 15-11-2010 13:35:45

Suchy
Abstynent
Miasto: Zielona Góra
Strona WWW

Radą na forumowy bełkot jest rozbudowanie sekcji artykułów w naszym serwisie. To najprostsze rozwiązanie i chyba na tym etapie naszego rozwoju najbardziej skuteczne i sensowne.

#14 03-10-2018 11:54:53

rafik90
Forumowicz
Miasto: Gniezno

zbyt duże koszty a grono odbiorców także niewielkie

#15 27-12-2018 21:02:03

Grisha
Forumowicz

Przypuszczam, że takie czasopismo miałoby popularność równą publikacjom dla miłośników modelarstwa, filatelistyki, garncarstwa itp., czyli w zasadzie by go nie było. Czytelnictwo prasy maleje w zastraszającym tempie, głównie na rzecz treści internetowych. W miarę regularnie wydawany i ciekawy newsletter mógłby zatem mieć rację bytu. Znacie jakiś?

Grisha się ugryzł/a w klawiaturę od czasu napisania tego (27-12-2018 21:04:11)

Stopka forum