Forum serwisu abstynenci.pl

Witaj na forum serwisu www.abstynenci.pl, który stara się zrzeszać abstynentów, czyli ludzi niepijących napojów alkoholowych.

Nie jesteś zalogowany(a).

#31 03-03-2019 21:51:16

jokier bis
Gość

Re: Czy mogę uznawać się za abstynenta pierwotnego?

Suchy napisał:

Kiedy jokier zrozumiesz, że fundamentalną przyczyną spożywania przez ludzi etanolu są nie działania jakiejś mafii a doświadczanie przez spożywających narkotycznych efektów działania tejże substancji, które przez olbrzymią większość ludzi są uznawane za wyjątkowo przyjemne.

Cóż, mogę tylko delikatnie powiedzieć, że jeżeli naprawdę wierzyłbyś w to co napisałeś powyżej to byłbyś wyjątkowo naiwny. Sam jednak myślę niestety, że naiwny nie jesteś. Dlatego powinieneś przynajmniej czytać to co linkujesz bo archiwum mafii, które tworzysz, dla inteligentnego czytelnika oznacza jej dekonspirację. Kłamstwa rozproszone są po prostu do zdemaskowania znacznie trudniejsze. Jeżeli w jednym artykule, dla uwiarygodnienia rzekomego pijaństwa JPII, stoi że Ratzinger jest abstynentem, a Ty zaraz potem, na podstawie innego artykułu, temu zaprzeczasz to kłamstwo widoczne jest jak na dłoni. Albo jeżeli zamieszczasz setki artykułów podsumowujących rzekome badania naukowe potwierdzające dobroczynny wpływ niewielkich iloci alkoholu na zdrowie, a potem kolejne artykuły mówiące o tym, że teraz naukowcy doszli do innych wniosków to podważasz wiarygodność całego aparatu mafijnej propagandy i jego "uczonych". Weź pod uwagę, że dla mafii pracują setki pismaków i o ile produkty ich fantazji rozproszone po różnych publikatorach mogą spełniać swoją ogłupiającą funkcję, to zebrane w jednym miejscu mogą tylko śmieszyć. Niestety nie dotyczy to czytelników bezkrytycznych wobec znaczenia strategicznej roli tych publikatorów w kształtowaniu ich myślenia, czyli młodzieży oraz osób, które przeszły już, stymulowaną przez mafię, wstępną obróbkę. 
Przyczyną spożywania przez ludzi etanolu jest ich wiara w kłamstwo, że nadaje się on do spożycia.

Stopka forum