#26 2015-05-02 21:44:23

morol
Gość

Odp: Problem w związku

treofil napisał/a:
Bartosz78 napisał/a:

A postaw się w sytuacji, że to on stawia ultimatum.
Albo z nim pijesz albo się rozstajecie. I co? Fajne uczucie?
Nie zmieniaj jego nawyków na siłę, bo to nic nie da, a tylko pogorszy relacje.
Czy wasz związek przetrwa? Wątpię. Jak śpiewał klasyk "Feuer und Wasser kommt nicht zusammen".

Przecież nie chcę zmieniać jego nawyków. Cały czas powtarzam - chcę zmienić siebie. Nie wiem tylko jak. Przez to, co działo się w domu, nie potrafię ot tak powiedzieć sobie "alkohol to nic złego, nic się nie dzieje gdy on pije". Dlatego proszę Was o pomoc - co można zrobić w takiej sytuacji? Czy jedynym rozwiązaniem jest rozstanie?

Nie musisz chyba uznac, ze " alkohol to nic zlego", by zaakceptowac swojego partnera? Ludzie robia mase zlych rzeczy, bo sa tylko ludzmi, lecz nie czyni ich to zlymi partnerami. Wszyscy mamy wady, a wazna czesc bycia w zwiazku to umiejetnosc wspolnego zycia przy pelnej swiadomosci tych wad, a nie przy przekonywaniu samych siebie, ze tych wad nie ma.

Zdecydowanie wieksza szanse dla waszego zwiazku widze w zmianie Twojego nastawienia, niz postawy partnera. Dlaczego? Dlatego, ze nie wierze w zwiazki, w ktorych ktos zmienia sie dla kogos innego. Zmiana, by byla trwala, musi byc zmiana dla siebie. I teraz: czy Twoj partner ma wewnetrzna potrzebe zmiany spojrzenia na alkohol? Nie wyglada na to. Z kolei Twoje zahamowania rzutuja nie tylko na obecny zwiazek, lecz na cale zycie. Ograniczaja Cie i czynia nieszczesliwa. Jesli postanowisz powalczyc z nimi z tego wlasnie powodu, zyskasz w kazdym aspekcie codziennosci, a powazny problem w zwiazku rozwiaze sie niejako przy okazji.

#27 2018-10-03 12:53:14

rafik90
Forumowicz
Data rejestracji: 2017-01-20
Liczba postów: 13

jak chce pić to niech wychodzi i pije bez ciebie w okolicy

#28 2019-04-12 14:39:50

Barbarka100
Forumowicz
Data rejestracji: 2019-04-12
Liczba postów: 3

Napiszę brutalnie, ale gdyby Cię naprawdę kochał, to zrezygnowałby z picia. Dla Ciebie.

Stopka

Forum oparte na FluxBB