#1 2006-09-06 21:51:58

redaktor
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-09-06
Liczba postów: 3

Witam wszystkich

Nie piję od 4 lat, mam 40 lat, zaczęłam żyć na nowo, pracuję, studiuję, prowadzę Klub Abstynenta. Proszę o wskazówki dotyczace klubów, jak napisac program aby radni go zaakceptowali, jak ich przekonać skutecznie,że kluby są potrzebne.

#2 2006-09-06 22:43:44

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Odp: Witam wszystkich

Witam oczywiście,

Ponieważ utworzyłaś (zapewne omyłkowo), dwa identyczne tematy, pozwoliłem sobie jeden usunąć.

Co do pytania, które zadałaś, to na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wiele zależy od radnych, wiele zależy od okolicy, w której takich Klub Abstynenta miałby być lub już jest. Przykładowo, prędzej taki pomysł znajdzie akceptacji w miejscowości, w której spory jest odsetek alkoholików, czy rodzin z takim problemem, itd. Do tego nie wiem co do tego mają radni, chodzi o jakieś finansowanie? Jeżeli tak, to pytam po co?

#3 2006-09-07 21:46:33

redaktor
Forumowicz
Data rejestracji: 2006-09-06
Liczba postów: 3

Witam, pytasz po co finansowanie klubu? A skąd wezmę pieniadze na psychologa, terapeutę. Pracuję "blisko"  gminy i wiem na co idą pieniądze z funduszu p.a. Klub jest, to super, mogą się pochwalić, że nam pomagają, ale oby nie było kosztów.Jestem chwilami bardzo tym wszystkim zmęczona . Wkładm wiele pracy i wysiłku ale jestem blokowana z wielu stron.Dzisiaj też mi dali popalić, wim że nie mogę się poddać,ale muszę jeszcze zaczekać do końca miesiąca, może lepiej założyć stowarzyszenie? Prowadzę również Klub Integracji Społecznej, mój projekt  w konkursie na dofinansowanie z MInisterstwa dostał
15 000 tys. Od dwóch tygodni leży w gminie ponieważ nie ma go kto podpisać- musiałam pisac na gminę, nie mamy osobowości prawnej.Dobrze ,że mogę się chociaż tutaj wyżalić, mąż już nie może słuchać, też nie pije od 4 lat. Pozdrawiam

#4 2006-09-07 22:37:11

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

redaktor napisał/a:

Witam, pytasz po co finansowanie klubu? A skąd wezmę pieniadze na psychologa, terapeutę. Pracuję "blisko"  gminy i wiem na co idą pieniądze z funduszu p.a. Klub jest, to super, mogą się pochwalić, że nam pomagają, ale oby nie było kosztów.Jestem chwilami bardzo tym wszystkim zmęczona . Wkładm wiele pracy i wysiłku ale jestem blokowana z wielu stron.Dzisiaj też mi dali popalić, wim że nie mogę się poddać,ale muszę jeszcze zaczekać do końca miesiąca, może lepiej założyć stowarzyszenie? Prowadzę również Klub Integracji Społecznej, mój projekt  w konkursie na dofinansowanie z MInisterstwa dostał
15 000 tys. Od dwóch tygodni leży w gminie ponieważ nie ma go kto podpisać- musiałam pisac na gminę, nie mamy osobowości prawnej.Dobrze ,że mogę się chociaż tutaj wyżalić, mąż już nie może słuchać, też nie pije od 4 lat. Pozdrawiam

Dobrze, tłumaczenie przyjęte - ja tylko spytałem. :-)

Oczywiście Twoja inicjatywa jest jak najbardziej słuszna i potrzebna, ale biurokracji nie przebijesz niczym innym jak tylko stalowymi nerwami i cierpliwością - tak na razie jest w Polsce, może się to kiedyś zmieni (może - podobnie jak z alkoholowymi problemami). Jedyne co bym Ci doradził, to próby poszukiwania finansowania z UE - byłem na paru szkoleniach z tych rzeczy i w sumie z powodu takich inicjatyw można się o to starać, może to by coś pomogło...

Stopka

Forum oparte na FluxBB