#1 2009-01-03 20:08:55

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,196

Moderacja forum

Jako liberał jestem za pełną wolnością wypowiedzi. Ale wolność nie jest tożsama z anarchią. Mamy tu arcyfilozofa konrado5, który każdy wątek doprowadzi do absurdu. W ten sposób szybko przestaniemy być poważnie traktowani jako ośrodek wymiany abstynenckiej myśli i miejsce rzeczowych rozmów o różnych problemach. Nie chodzi o to, by go zbanować. Zresztą ja też lubię różne filozoficzne rozważania i czasami nawet mam ochotę podroczyć się z konrado5. Ale wszystko to musi się dziać w odpowiednim miejscu. W tej chwili każdy niemal wątek jest opanowany pseudofilozoficznymi dywagacjami. Oczywiście można posty konrado5 ignorować ale wtedy on albo jakiś czytelnik może pomyśleć że kapitulujemy i uznajemy jego racje...
Problem przestałby istnieć, gdyby forum było moderowane. Moderacja polegałaby na dyscyplinowaniu użytkowników co do tematu dyskusji i NATYCHMIASTOWYM kasowaniu postów bezpośrednio z tematem niezwiązanych. Wtedy konrado5 nie zatruwałby jak rak każdego wątku i na swoje filozofowanie musiałby zakładać nowe tematy. Chętni by się z nim tam droczyli a cała reszta miałaby święty spokój.
No ale o wszystkim musi zadecydować Annihilator jako twórca i gospodarz serwisu.

#2 2009-01-03 21:07:34

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Odp: Moderacja forum

Jestem otwarty na propozycje - przy czym także nie lubię zatykać komuś ust, nawet jeżeli to jest konrado5, choć zauważam, że jak konrado5 w jakimś wątku coś napisze, to lubi się wątek rozjechać nieco na dziwne tematy. Nie jest cały czas, ale często.

PS Suchy, przecież masz administratora-moderatora od paru miesięcy. Możesz przenosić/kasować wątki/posty, a mnie pytasz o zdanie... Jak komuś daję takie uprawnienia, to nie oczekuję raportów z tego wykorzystania.

#3 2009-01-03 22:32:17

konrado5
Abstynent
Data rejestracji: 2006-07-12
Liczba postów: 898

A co to szkodzi, że wątek się rozjeżdża na różne tematy. Dzięki temu wątki są ciekawe. big_smile

#4 2009-01-03 23:00:33

Suchy
Abstynent
Data rejestracji: 2006-09-03
Liczba postów: 3,196

Nie są ciekawe tylko chaotyczne.Albo komuś chodzi o to, żeby bić pianę i lać wodę albo o jakieś konkretne wyniki i ustalenia w konkretnym temacie. Mi akurat chodzi o to drugie. Pamiętaj, że filozofia to miłość mądrości i sztuka ścisłego logicznego rozumowania. W chaosie tego nie znajdziesz...

Stopka

Forum oparte na FluxBB