#1 2010-03-25 11:41:48

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

Abstynenci pierwotni, wtórni i pijący - ryzyko choroby wieńcowej

Badanie przeprowadzone na brytyjskich samcach w średnim wieku, wśród, których są przedstawiciele abstynentów pierwotnych (lifelong teetotalers), abstynentów wtórnych (Ex-drinkers) i pijących (drinkers), w tym tych ,,Bożków'' co piją umiarkowanie.

Klikając na linka, zostaniecie skierowani do pełnego dokumentu dot. tych badań (treść po angielsku)

Wyniki tych dziwnych badań stwierdzają, że pierwotni i wtórni generalnie mają mniejsze ryzyko śmierci z powodu takich chorób, za to zwiększone z powodu ,,innych'' czynników (np oberwaniem cegłą w głowę za odmowę alkoholu). Generalnie nie ma przekonywujących dowodów, że umiarkowanie pijący, mają zdrowsze serca - a więc czyja to wina jak nie czerwonego wina? ;-)

PS Gdzie jeszcze można znaleźć takich idiotów, jak abstynenci pierwotni, palący papierosy? Normalne dinozaury dla dinozaurów.

#2 2010-03-25 12:27:26

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Odp: Abstynenci pierwotni, wtórni i pijący - ryzyko choroby wieńcowej

Z pewnością nie jestem abstynentką pierwotną, wtórną też nie, normalnie powinnam się uznać za umiarkowanie pijącą, ale się nie uznaję wink

W naszym społeczeństwie osoba umiarkowanie pijąca, to taka, która pije tylko okazyjnie (?)i potrafi się kontrolować.
Czyli jak ma w ciągu roku ' okazji' ma 150 i wypije na nich max 2 piwa, to jest umiarkowanie pijąca.
No ja po prostu się nie zgadzam, aby mnie wrzucać do jednego woreczka z tymi umiarkowanie pijącymi :]

Tak jestem pijąca yikes Mam na imię Agnieszka i mam 25 lat.....;)

Ale mam ściśle zakodowane w głowie w jakich sytuacjach ewentualnie mogę zrobic wyjątek i wypić 1 lampkę wina. Tych sytuacji jest tylko kilka i nie ma opcji , abym w jakiejkolwiek innej wypiła. Nie ma tez mozliwości, aby te kilka były w ciągu jednego roku. Ale zakładając , że by się wydarzyły w jednym roku, to i tak nie przekroczę 3 lampek wina na rok.
Także przyrównanie mnie do tych co piją  np co miesiąc browara, jest dla mnie krzywdzące wink))

#3 2010-03-25 15:59:51

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Gdzie jeszcze można znaleźć takich idiotów, jak abstynenci pierwotni, palący papierosy? Normalne dinozaury dla dinozaurów.

No nie wiem... o ile dobrze rozumiem, wedle badania: 44,6% z pierwotnych nigdy nie paliło. Czyli obrażasz 55,4% - większość smile .
W sumie ciekawa sprawa, bo spośród grup o różnym stosunku do alkoholu, pierwotni wyróżniają się niepaleniem. W innych grupach, osób nigdy-niepalących jest prawie 2x mniej.
Tak czy siak - nasi górą wink .

Anni, przez dłuższą chwilę myślałem, o czym Ty w ogóle mówisz, gdzie ten odnośnik do badań? Weź coś zrób, żeby forum kolorowało odnośniki czy cuś smile .

Gusiak, napisz do nich, może następnym razem zrobią osobną kategorię dla Ciebie wink .

Ostatnio edytowany przez pęknięty klawikord (2010-03-25 16:01:18)

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#4 2010-03-25 18:15:56

Madzialenka
Wtajemniczony
Data rejestracji: 2010-02-01
Liczba postów: 422

pęknięty klawikord napisał/a:

Gdzie jeszcze można znaleźć takich idiotów, jak abstynenci pierwotni, palący papierosy? Normalne dinozaury dla dinozaurów.

No nie wiem... o ile dobrze rozumiem, wedle badania: 44,6% z pierwotnych nigdy nie paliło. Czyli obrażasz 55,4% - większość smile .
.

Nie do końca- bo to nie oznacza, że połowa jara fajki, tylko, że mogła raz  w życiu sobie zapalić, a to trochę różnica. Przynajmniej kierując się Waszymi danymi smile

#5 2010-03-25 18:57:27

pęknięty klawikord
Abstynent
Data rejestracji: 2009-07-23
Liczba postów: 1,570

Faktycznie, racja.

"dano mi w darze po dwie półkule, no a mówiąc ściślej:
dwie półkule do siedzenia, a drugimi myślę...

#6 2010-03-25 22:30:34

Annihilator
Abstynent
Data rejestracji: 2006-02-09
Liczba postów: 1,172

gusiak napisał/a:

[...]
Tak jestem pijąca yikes Mam na imię Agnieszka i mam 25 lat.....;)

Chcesz o tym porozmawiać? tongue
Mojego maila znasz ;P

#7 2010-03-25 22:53:31

Gusiak
Abstynent
Data rejestracji: 2010-01-28
Liczba postów: 2,055

Annihilator napisał/a:

Chcesz o tym porozmawiać? tongue
Mojego maila znasz ;P

Znam, znam. Ale co mi po tym , jak na maile nie zawsze odpisujesz tongue